Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Svaštara
Svaštara
JE*EM TI OVU BANANA REPUBLIKU....
STRANA 1 OD 2  
djape7777 JE*EM TI OVU BANANA REPUBLIKU.... 19.05.2015. 23:34 T61308

status: user
broj poruka: 914
NJEMU SUDE
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/hronika/aktuelno.291.html:548827-Branio-porodicu-bice-mu-sudjeno-za-ubistvo

A OVOG POMILUJU
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/hronika/aktuelno.291.html:548845-Luku-Bojovica-sud-oslobodio-optuzbi
GDE MI ZIVIMO...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 STA CINITI 19.05.2015. 23:38 #594456

status: user
broj poruka: 914


HAJDE DA SE NEKAKO ORGANIZUJEMO DA SE SPASI OVAJ COVEK I NJEGOVA PORODICA...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 20.05.2015. 00:29 #594458

status: user
broj poruka: 12785
Da se organizujemo? I šta tačno da radimo, kad će sudstvo da odluči samostalno na kraju?

Možeš samo da protestvuješ javno, što će ljudi nadam se i da rade...

U svakom slučaju trebaš otići iz zemlje, ovo nije normalna okolina za život i podizanje dece...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 20.05.2015. 00:57 #594460

status: user
broj poruka: 4225
Samo zbog ovoga svom sinu nikada nisam dozvolio da živi ovdje, ali da mi dođe u posjetu to da.
Ovom čovjeku možeš pomoći, ako si pravnik, a u suprotnom, može samo pasivnim načinom tj. protestima ispred suda. Ako sam u zemlji, doći ću.
Za svakoga ko brani svoju familiju, a nije kriv za lopovluk, ubistvo ili razbojništvo podržavam da se protestuje i da ga se podrži u nastojanjima da ostane na slobodi.
Otići iz zemlje, mogu, ali da živim negdje drugo, jednostavno ne mogu da zamislim.
Živio sam u više zemalja, ali ne mogu da zamislim život bilo gdje osim na prostorima Jugoslavije. Da odem i da radim par mjeseci ili godina, to da, ali za stalno, to ne.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Guest Re: JE*EM TI OVU BANANA REPUBLIKU.... 20.05.2015. 01:47 #594462

status: user
broj poruka: 583
Ovog prvog je hteo da opljacka komunjara i ubijen je , a ovaj drugi je komunjara koji je ubio coveka ,,,to je neka bitna cinjenica


:: NJEMU SUD
:: http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/hronika/aktuelno.291.html:548827-Branio-porodicu-bice-mu-sudjeno-za-ubistv
::
:: A OVOG POMILUJ
:: http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/hronika/aktuelno.291.html:548845-Luku-Bojovica-sud-oslobodio-optuzb
:: GDE MI ZIVIMO...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladats ... 20.05.2015. 06:37 #594468

status: user
broj poruka: 4537
Taj prvi je ubio provalnika srafcigerom koji mu je zaboo u ledja.Posto je provalnik ocigledno pokusavao da pobegne a vlasniku nije bio ugrozen zivot sudice mu za ubistvo.

Taj drugi je oslobodjen 2 optuzbe od 102.Kakve veze ima da li ce zbirno dobiti 200 ili 300 godina kada je maksimalna zbirna kazna 40.


Postoji u ovoj zemlji nesto sto se zove zakon.Ma koliko se meni nesto svidjalo ili ne ja ga moram postovati.

U Americi zakon dozvoljava likvidaciju uljeza na privatnom posedu ali sta mislis da je to smanjilo provale ? Postoji smrtna kazna ali sta mislis da su time smanjena ubistva ? Nasi zakoni su copy - paste zakona EU mislis da mi sami donosimo tako bitne odluke ?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 20.05.2015. 06:51 #594469

status: user
broj poruka: 9460
Upravo to sto Vlada kaze. Prave okolnosti tog dogadjaja mi ne znamo. Vestacenje ce pokazati i sud na osnovu toga kvalifikovati i osuditi. Naravno, vrlo moguce da ce imati mnogo olaksavajucih okolnosti i nece biti osudjen kao neki svirepi ubica, naravno, ali ubistvo je ubistvo. Smesno je da narod koji je za slucaj i detalje procitao na WC papirima, tipa Blic i Kurir donosi nekakve zakljucke...Veze to nema. Kenjaju i izvrcu samo da sto vise prodaju tog smeca i da imaju sto vise klika i komentara na tim portalima.

Ned`o Bog da i mi imamo taj zakon o traspasu da mozes da omandas nekoga ako ti udje u dvoriste, pa pobili bi se za dva dana...I to nije bas tako jednostavno, udje, a ti ga oduvas i nikom nista....


- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Milos1975 djape777 20.05.2015. 08:42 #594472

status: user
broj poruka: 417
`Smesno je da narod koji je za slucaj i detalje procitao na WC papirima, tipa Blic i Kurir donosi nekakve zakljucke.` rece gilopile.

Gilopile, nema sumnje da jedino ti imas prave informacije, a sve ostalo sto su drugi pisali je `kao na WC papirima`. Djape, procitaj dva posta iznad ovog mog, i bice ti jasno zasto u banana-republici Srbiji i dalje imas takav nakaradni zakon, koji stiti napadace i one koji ugrozavaju drugima zivot, a na zrtvu postavlja teret odgovornosti da vodi 10 puta vise brige o zdravlju i bezbednosti napadaca i manijaka, nego sto manijak vodi racuna o bezbednosti zrtve koju je napao. Takvo nesto je `normalno ocekivanje` samo ovde, i u Evropskoj Uniji. A sto se tice Evropske Unije, do nedavno je u Danskoj, na primer, bio legalan seks sa zivotinjama. A u Holandiji zamalo da legalizuju pedofiliju. Ko ne veruje, neka progugla.
Toliko o `logicnosti` zakona u Evropskoj Uniji, na koju se mi ugledamo. http://www.peta.org.uk/blog/denmark-bans-bestiality/

To je ono `samo sloga Srbina spasava`. Mi smo takva debilna stoka da jedino kad se neki napad ili pljacka desi nama licno, kad na sopstvenoj kozi iskusimo ono sto se desilo nekom drugom, mi pocnemo da saosecamo sa drugima i da razumemo sta nije u redu sa ovdasnjim zakonom. Ova dvojica ce prestati da razmisljaju ovako tek kada neko na isti nacin njima ugrozi porodice. Do tada - svaki srbin vodi svoju politiku i svaki zna najbolje, kao sto je oduvek i bilo, a `drugi nemaju pojma`.
Kad bi lopurde i manijaci sutra procitali u novinama da se zakon promenio, i da ljudi imaju pravo da se brane kako god hoce i cime god hoce kad ih neko napadne na sopstvenom posedu, i broj pokusaja pljacki, silovanja i ostalih upada bi znacajno opao. I dalje bi bilo narkomancina koji bi u krizi radili svasta, ali bi se i broj takvih narkomana smanjio... Zahvaljujuci dvocevkama, tetejcima, motkama i nozevima koji bi bili upotrebljeni protiv njih. I na kraju bi i citavo drustvo postalo malo bezbednije, sa vise medjusobnog postovanja i obzira prema drugima.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 Re: JE*EM TI OVU BANANA REPUBLIKU.... 20.05.2015. 09:01 #594473

status: user
broj poruka: 1992
Taj prvi je smokljan bez grama mozga u glavi. Ako je stvarno hteo da mu `naplati dugove`, sve sto je trebao je:

1. da iskulira,
2. sazna detalje o doticnom posto ga je identifikovao,
3. napije se ko smuk,
4. vozi bez dozvole,
5. zgazi ga na pesackom prelazu i odvrne mu glavu
6. pripremi oko 10000 evra za sudiju i advokata
7. dobice 1 god. da nosi narukvicu na nozi u kucnom pritvoru (ako je imao krivicni dosije tim bolje)
8. i dok sluzi kaznu `pumpa zenu` koliko moze od muke i tezine presude

Ukratko pravni sistem Srbije :)...
_____________________________
WAR IS PEACE
FREEDOM IS SLAVERY
IGNORANCE IS STRENGTH

:: NJEMU SUD
:: http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/hronika/aktuelno.291.html:548827-Branio-porodicu-bice-mu-sudjeno-za-ubistv
::
:: A OVOG POMILUJ
:: http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/hronika/aktuelno.291.html:548845-Luku-Bojovica-sud-oslobodio-optuzb
:: GDE MI ZIVIMO...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 20.05.2015. 09:16 #594474

status: user
broj poruka: 3346
Nista novo u zemlji djubretariji.

Ako radis u drzavnom preduzecu, moras biti u stranci da bi napredovao ili bio zaposlen, ako vec nemas tetkinu strinu.
Drzava koja oslobadja kriminalce (apelacioni), a sjebava posten narod.
Drzava koja nista ne radi po zakonima, a stalno ih menja, misleci da prethodni ne valja (valja, ali nista ne rade po istima)
Drzava u kojoj politicari imaju tako retardirane izjave, pa cak i sam predsednik, koji zna o vodjenju drzave i predstvaljnju iste, koliko i plavi kit o kvantnoj mehanici.
Buduci i sadasnji PR-ovi, u takmicenju ko ce da napise najdebilniji tekst, koji samo moze da parira pismenom zadatku iz srpskog, za 2-gi razred osnovne skole (botovi i tekstovi koje politicari citaju sa papirusa).
Drzava gde kriminalci kontrolisu drzavnike, drzeci ih u strahu, a cemu onda vojska i policija da ih sve ucmeka.

Pride, politicari i ovako i onako nisu normalni...mentalno. To se vidi po nacinu govora i pokretima tela.

Sve ukupno, we`re all fucked up.


_____________________________
P8P67 Pro v.3.1/i7 2600K/16GB RAM/MSI Lightning 770/SSD HyperX 120 3K/ 1TB/3TB SATA/X-Fi xtremeGamer Fatality Pro/CM 690 II Advanced/Toughpower 775W/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/CM TX3 EVO

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: ... 20.05.2015. 09:24 #594476

status: user
broj poruka: 914
Ne mesajte babae i zabe , nije ovo neki covek dosao da vrsi anketu pa ga ovaj prekratio za glavu ,ovo je visestruki povratnik koji je ogrezao u kriminalu!!! Neka osude ovog coveka pa ce svi ti pilicari ,taj lopovski sljam, dobiti vetar u krila jer ce znati da ako se branite morati da pazite da ga ne povredite ali on vas nece.Mislis li da ce ovaj proces smanjiti kriminal kada ga osude za ubistvo iz nehata ili bi kriminal bio makar za malo smanjen ako ga pomiluju. Licno mislim da ce u prvom slucaju skociti u procentima jer ce se osiliti oni plasljivi lopovi a u drugom biti isti ili smanjen u promilima jer imate sljam koji je ogrezao u tome. Ma sta je 25 po tudjem turu ali i 1 po vasem onda to boli ,hocu vam reci da ko zna kako bi sanjivi i vi sami odreagovali na njegovom mestu ,u takvim trenutcima covek odreaguje ne promisljeno i ishitreno. Ne daj boze da se neko nadje u takvoj situaciji ,kad jednom izgubis sigurnost i mir doma posle ostaju traume za celu porodicu dugo vremena.

Kako bi se ti osecao da je ne daj boze ubio nekog tvog bliskog,da se razumemo nikakva sila ga nece vratiti,ali sve jedno bi trazio kaznu za to sto ga je ubio a onda ga oslobode za to ali ga za druge osude. Mislim da bi ti onda bilo bitno da je osudjen i za tvoj gubitak.



:: Taj prvi je ubio provalnika srafcigerom koji mu je zaboo u ledja.Posto je provalnik ocigledno pokusavao da pobegne a vlasniku nije bio ugrozen zivot sudice mu za ubistvo
::
:: Taj drugi je oslobodjen 2 optuzbe od 102.Kakve veze ima da li ce zbirno dobiti 200 ili 300 godina kada je maksimalna zbirna kazna 40
::
::
:: Postoji u ovoj zemlji nesto sto se zove zakon.Ma koliko se meni nesto svidjalo ili ne ja ga moram postovati
::
:: U Americi zakon dozvoljava likvidaciju uljeza na privatnom posedu ali sta mislis da je to smanjilo provale ? Postoji smrtna kazna ali sta mislis da su time smanjena ubistva ? Nasi zakoni su copy - paste zakona EU mislis da mi sami donosimo tako bitne odluke
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: djape777 20.05.2015. 09:35 #594477

status: user
broj poruka: 914
poceo sam pisati oko 8 ali u sustini imamo isto misljenje zato i apelujem da ne dodju u sitaciju da im takvo nemilo iskustvo promeni misljenje...


:: `Smesno je da narod koji je za slucaj i detalje procitao na WC papirima, tipa Blic i Kurir donosi nekakve zakljucke.` rece gilopile
::
:: Gilopile, nema sumnje da jedino ti imas prave informacije, a sve ostalo sto su drugi pisali je `kao na WC papirima`. Djape, procitaj dva posta iznad ovog mog, i bice ti jasno zasto u banana-republici Srbiji i dalje imas takav nakaradni zakon, koji stiti napadace i one koji ugrozavaju drugima zivot, a na zrtvu postavlja teret odgovornosti da vodi 10 puta vise brige o zdravlju i bezbednosti napadaca i manijaka, nego sto manijak vodi racuna o bezbednosti zrtve koju je napao. Takvo nesto je `normalno ocekivanje` samo ovde, i u Evropskoj Uniji. A sto se tice Evropske Unije, do nedavno je u Danskoj, na primer, bio legalan seks sa zivotinjama. A u Holandiji zamalo da legalizuju pedofiliju. Ko ne veruje, neka progugla.
:: Toliko o `logicnosti` zakona u Evropskoj Uniji, na koju se mi ugledamo. http://www.peta.org.uk/blog/denmark-bans-bestiality
::
:: To je ono `samo sloga Srbina spasava`. Mi smo takva debilna stoka da jedino kad se neki napad ili pljacka desi nama licno, kad na sopstvenoj kozi iskusimo ono sto se desilo nekom drugom, mi pocnemo da saosecamo sa drugima i da razumemo sta nije u redu sa ovdasnjim zakonom. Ova dvojica ce prestati da razmisljaju ovako tek kada neko na isti nacin njima ugrozi porodice. Do tada - svaki srbin vodi svoju politiku i svaki zna najbolje, kao sto je oduvek i bilo, a `drugi nemaju pojma`
:: Kad bi lopurde i manijaci sutra procitali u novinama da se zakon promenio, i da ljudi imaju pravo da se brane kako god hoce i cime god hoce kad ih neko napadne na sopstvenom posedu, i broj pokusaja pljacki, silovanja i ostalih upada bi znacajno opao. I dalje bi bilo narkomancina koji bi u krizi radili svasta, ali bi se i broj takvih narkomana smanjio... Zahvaljujuci dvocevkama, tetejcima, motkama i nozevima koji bi bili upotrebljeni protiv njih. I na kraju bi i citavo drustvo postalo malo bezbednije, sa vise medjusobnog postovanja i obzira prema drugima.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladats ... 20.05.2015. 09:57 #594478

status: user
broj poruka: 4537

Ne zivis ti na Divljem Zapadu pa da imas pravo ako si brzi da ubijes coveka.Ubistvo bilo iz nehata,samoodbrane ili sa umisljajem mora da se sudski procesuira.Sudija odlucuje o visini kazne ili oslobadjanju.Takav je zakon.

Meni su ukrali auto koji nikada nisam nasao i provaljivali vikendicu u Vrnjackoj Banji pa mi nije tako nesto padalo na pamet .

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: ... 20.05.2015. 10:01 #594480

status: user
broj poruka: 914

Da su ti u vikendici spavale zena i dete i udje tako neko i to bi ti bilo u redu ??? Bio bi stalozen??? Nesto treba za primer okaciti i obeleziti...

::
:: Ne zivis ti na Divljem Zapadu pa da imas pravo ako si brzi da ubijes coveka.Ubistvo bilo iz nehata,samoodbrane ili sa umisljajem mora da se sudski procesuira.Sudija odlucuje o visini kazne ili oslobadjanju.Takav je zakon
::
:: Meni su ukrali auto koji nikada nisam nasao i provaljivali vikendicu u Vrnjackoj Banji pa mi nije tako nesto padalo na pamet
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: Re: ... 20.05.2015. 10:04 #594481

status: user
broj poruka: 914
Ovde se radi o zastiti porodice a ne materijalnih stvari sve sto si stekao ili dobio mozda mozes ponovo ali svoje najmilije vise nikada!!!

::
:: Da su ti u vikendici spavale zena i dete i udje tako neko i to bi ti bilo u redu ??? Bio bi stalozen??? Nesto treba za primer okaciti i obeleziti..
::
:: ::
:: :: Ne zivis ti na Divljem Zapadu pa da imas pravo ako si brzi da ubijes coveka.Ubistvo bilo iz nehata,samoodbrane ili sa umisljajem mora da se sudski procesuira.Sudija odlucuje o visini kazne ili oslobadjanju.Takav je zakon
:: ::
:: :: Meni su ukrali auto koji nikada nisam nasao i provaljivali vikendicu u Vrnjackoj Banji pa mi nije tako nesto padalo na pamet
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: Re: Re: ... 20.05.2015. 10:11 #594483

status: user
broj poruka: 914

Sve ti lepo citiras zakon ali opet ti kazem NE DAJ BOZE DA TO OSETIS PO SVOJOJ KOZI, neces tako misliti...


:: Ovde se radi o zastiti porodice a ne materijalnih stvari sve sto si stekao ili dobio mozda mozes ponovo ali svoje najmilije vise nikada!!
::
:: ::
:: :: Da su ti u vikendici spavale zena i dete i udje tako neko i to bi ti bilo u redu ??? Bio bi stalozen??? Nesto treba za primer okaciti i obeleziti..
:: ::
:: :: ::
:: :: :: Ne zivis ti na Divljem Zapadu pa da imas pravo ako si brzi da ubijes coveka.Ubistvo bilo iz nehata,samoodbrane ili sa umisljajem mora da se sudski procesuira.Sudija odlucuje o visini kazne ili oslobadjanju.Takav je zakon
:: :: ::
:: :: :: Meni su ukrali auto koji nikada nisam nasao i provaljivali vikendicu u Vrnjackoj Banji pa mi nije tako nesto padalo na pamet
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: Re: Re: ... 20.05.2015. 10:12 #594484

status: user
broj poruka: 914

Sve ti lepo citiras zakon ali opet ti kazem NE DAJ BOZE DA TO OSETIS PO SVOJOJ KOZI, neces tako misliti...


:: Ovde se radi o zastiti porodice a ne materijalnih stvari sve sto si stekao ili dobio mozda mozes ponovo ali svoje najmilije vise nikada!!
::
:: ::
:: :: Da su ti u vikendici spavale zena i dete i udje tako neko i to bi ti bilo u redu ??? Bio bi stalozen??? Nesto treba za primer okaciti i obeleziti..
:: ::
:: :: ::
:: :: :: Ne zivis ti na Divljem Zapadu pa da imas pravo ako si brzi da ubijes coveka.Ubistvo bilo iz nehata,samoodbrane ili sa umisljajem mora da se sudski procesuira.Sudija odlucuje o visini kazne ili oslobadjanju.Takav je zakon
:: :: ::
:: :: :: Meni su ukrali auto koji nikada nisam nasao i provaljivali vikendicu u Vrnjackoj Banji pa mi nije tako nesto padalo na pamet
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladats ... 20.05.2015. 10:19 #594487

status: user
broj poruka: 4537

Bio sam prisutan kada se desila provala ali je lopov skocio sa terase i pobegao.Uhvacen je posle par meseci i to je bio komsija od jedva 18 leta.

Poznajem mu i oca,licno mi je vratio trenerku Sergio Taccini koju je mali uzeo.Umro je posle par meseci od infarkta a sin mu lezi u Zabeli dobio 5 godina.Veca mu kazna ne treba.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 20.05.2015. 10:30 #594488

status: user
broj poruka: 9460
Od infarkta malo sutra...Pricaj to nekom drugom :D

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Milos1975 Jednostavno je 20.05.2015. 11:32 #594491

status: user
broj poruka: 417
Ako ima podebeo policijski dosije (a ovaj ga je imao, to se zna i to niko ne spori)
Ako je upao u kucu ili na posed nekome nocu, u vreme odmora (a zna se koje je, od 22h-07h - tad i za glasnu muziku mogu da ti pozovu policiju, a kamoli za upad)
Ako se pokaze da je bilo bilo kakvih tragova borbe
Ako covek koji ubije napadaca pre nije bio osudjivan ni za kakva dela sa elementima nasilja, znaci nije nasilan tip koji je lak na pesnicama ili obaracu

Zdrav razum kaze: biranjem da upadne u tudj stan, pod gore navedenim okolnosima, sam je sebe doveo u situaciju da bude u milosti ili nemilosti coveka na ciji je posed ili u ciji je stan upao. I nema dalje. Taj koji je meta napada ga nije zvao da bude tu. Isto kao sto vojnik-strazar moze nocu da te upuca ako se sunjas po nekoj kasarni ili vojnoj bazi. Nije ti mesto tu, pod takvim okolnostima. Cak je i fotografisanje iz okoline kasarne ili vojne baze zabranjeno, a kamoli da se nocu sunjas po istoj.
E sad, sto mi slepo kopiramo Evropsku Uniju, u kojoj je u nekim zemljama i seks sa zivotinjama bio `po zakonu` - a pravo na samoodbranu je ostro regulisano - to je nas problem. Zavrsicemo na kraju u jos goroj situaciji nego zemlje Evropske Unije, jer oni mogu da priuste da budu ludi jer su bogati. A mi cemo ostati siromasni (poljoprivredu su nam vec skoro potpuno unistili), a bicemo isto odvojeni od realnosti i od mozga kao sto su oni - gde se ide u zatvor za salu o gejevima, ali se zato pedofili stite (kao u Vel. Britaniji, proguglajte o visedecenijskom skandalu sa politicarima i pedofilijom, `#OpDeathEaters`) i seks sa zivotinjama je (bio) po zakonu. (kao do nedavno u Danskoj)
Samo neka se mi i dalje drzimo arsina i zakona Evropske Unije, evo kako Evropska Unija `cveta`: Grcka samo sto nije izbacena iz EU - i i dalje zive u uzasnoj bedi, u Spaniji je nezaposlenost mladih preko 50%, u Portugaliji je slicna situacija, Francuska preplavljena radikalnim islamistima koji masakriraju novinare i karikaturiste - i isto u debeloj ekonomskoj buli, u Italiji masivni problem sa belom kugom i odlivom mozgova - i isto imaju veliki dug, itd, itd. Ali bitno je da nasi zakonu budu uskladjeni sa njihovim zakonima, ukljucujuci i pravo na zastitu imovine i samoodbranu.

Jeste li vi ljudi svesni, da po nasem sumanutom zakonu, ako te manijak napadne palicom, da bi tvoja samoodbrana bila po zakonu, tvoja palica (ili noz) mora biti iste ili priblizno iste velicine kao napadaceva - ne duza? Jeste li vi svesni da se time, zapravo, daje pravo napadacu da napadne kad god hoce, i da bira oruzje koje njemu odgovara, a od vas, koji nista ne birate, se ocekuje da postujete manijakova pravila i uslove borbe, i da borba bude `fer`?
Sva prava ima napadac, a vi samo imate obaveze i ogranicenja. To je nase ludilo, i to je nasa luda drzava.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: Jednostavno je 20.05.2015. 12:02 #594494

status: user
broj poruka: 914

Sledi mi se krv i samo se pitam koliko ce zakona doneti po decijim imenima....

:: Ako ima podebeo policijski dosije (a ovaj ga je imao, to se zna i to niko ne spori
:: Ako je upao u kucu ili na posed nekome nocu, u vreme odmora (a zna se koje je, od 22h-07h - tad i za glasnu muziku mogu da ti pozovu policiju, a kamoli za upad
:: Ako se pokaze da je bilo bilo kakvih tragova borb
:: Ako covek koji ubije napadaca pre nije bio osudjivan ni za kakva dela sa elementima nasilja, znaci nije nasilan tip koji je lak na pesnicama ili obarac
::
:: Zdrav razum kaze: biranjem da upadne u tudj stan, pod gore navedenim okolnosima, sam je sebe doveo u situaciju da bude u milosti ili nemilosti coveka na ciji je posed ili u ciji je stan upao. I nema dalje. Taj koji je meta napada ga nije zvao da bude tu. Isto kao sto vojnik-strazar moze nocu da te upuca ako se sunjas po nekoj kasarni ili vojnoj bazi. Nije ti mesto tu, pod takvim okolnostima. Cak je i fotografisanje iz okoline kasarne ili vojne baze zabranjeno, a kamoli da se nocu sunjas po istoj
:: E sad, sto mi slepo kopiramo Evropsku Uniju, u kojoj je u nekim zemljama i seks sa zivotinjama bio `po zakonu` - a pravo na samoodbranu je ostro regulisano - to je nas problem. Zavrsicemo na kraju u jos goroj situaciji nego zemlje Evropske Unije, jer oni mogu da priuste da budu ludi jer su bogati. A mi cemo ostati siromasni (poljoprivredu su nam vec skoro potpuno unistili), a bicemo isto odvojeni od realnosti i od mozga kao sto su oni - gde se ide u zatvor za salu o gejevima, ali se zato pedofili stite (kao u Vel. Britaniji, proguglajte o visedecenijskom skandalu sa politicarima i pedofilijom, `#OpDeathEaters`) i seks sa zivotinjama je (bio) po zakonu. (kao do nedavno u Danskoj
:: Samo neka se mi i dalje drzimo arsina i zakona Evropske Unije, evo kako Evropska Unija `cveta`: Grcka samo sto nije izbacena iz EU - i i dalje zive u uzasnoj bedi, u Spaniji je nezaposlenost mladih preko 50%, u Portugaliji je slicna situacija, Francuska preplavljena radikalnim islamistima koji masakriraju novinare i karikaturiste - i isto u debeloj ekonomskoj buli, u Italiji masivni problem sa belom kugom i odlivom mozgova - i isto imaju veliki dug, itd, itd. Ali bitno je da nasi zakonu budu uskladjeni sa njihovim zakonima, ukljucujuci i pravo na zastitu imovine i samoodbranu
::
:: Jeste li vi ljudi svesni, da po nasem sumanutom zakonu, ako te manijak napadne palicom, da bi tvoja samoodbrana bila po zakonu, tvoja palica (ili noz) mora biti iste ili priblizno iste velicine kao napadaceva - ne duza? Jeste li vi svesni da se time, zapravo, daje pravo napadacu da napadne kad god hoce, i da bira oruzje koje njemu odgovara, a od vas, koji nista ne birate, se ocekuje da postujete manijakova pravila i uslove borbe, i da borba bude `fer`
:: Sva prava ima napadac, a vi samo imate obaveze i ogranicenja. To je nase ludilo, i to je nasa luda drzava.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 20.05.2015. 12:03 #594495

status: user
broj poruka: 3974
Nzm sta je cudno, banana je uvek bila na strani kriminalaca.

Intel I5 4670 + Arctic Cooling Freezer I30
Gigabyte G.1 Sniper B5
Kingston HyperX Beast 2x4gb 1600mhz
Gigabyte GTX 970 G1 Gaming
Seagate Baracuda 1Tb
Seasonic G550 550W Gold
Fractal Design Define R4 Black Pearl
Dell P2414H..

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: ... 20.05.2015. 12:09 #594496

status: user
broj poruka: 914
Pitanje je prosto i jasno : `da li su ti zena i dete bili u tom trenutku zlocina`? To sto si ti bio tu ne znaci da si u istoj situaciji i na spavanju...
Iskreno meni moze samo da se napase m*da ko vo kelerabe ali za porodicu...
Sto se mene tice iako ga ova drzava osudi ja ni jednog trenutka necu u slicnoj situaciji imati dvoumljenje ,ubio bi ga kao zeca pa za par godina bih opet video svoje naj milije nego li citav zivot da ljubim spomenik ili da mirisem ljubicice iz korena... Svaki trenutak tvog oklevanja vodi ka tragediji jer ti nemas pojma na sta je sve spreman sljam...

::
:: Bio sam prisutan kada se desila provala ali je lopov skocio sa terase i pobegao.Uhvacen je posle par meseci i to je bio komsija od jedva 18 leta
::
:: Poznajem mu i oca,licno mi je vratio trenerku Sergio Taccini koju je mali uzeo.Umro je posle par meseci od infarkta a sin mu lezi u Zabeli dobio 5 godina.Veca mu kazna ne treba
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Igor88 Pisam se 20.05.2015. 12:13 #594497

status: user
broj poruka: 509
Pisam se na drzavu i sve ... kao i nasa `PRAVA` serem se na zakone... SLJAM SMO TEZAK stura da ulete tomi u kucu i da opali pistoljem on nece mu se suditi... mozda event naprave da je security radio svoj posao... BANANA...

Intel i5 3570k
Intel DZ77BH-55K
16GB Hyperx @1600
120GB SSD


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladats ... 20.05.2015. 12:22 #594500

status: user
broj poruka: 4537

Bio sam sa caletom.Porodica nije.Nismo se ni sreli oci u oci tada.Video sam ga na sudjenju samo.Imao je dosta dela i bio je heroinski zavisnik.Ne znam sta bih radio zaista da sam morao da se branim.Verovatno bih bio u zatvoru.Imao sam srecu.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 20.05.2015. 12:41 #594501

status: user
broj poruka: 3346
Ljudima ovde je debelo ispran mozak. To se vidi po ponasanju skoro svakoga. Kuka se kako nema para, u kreditima do guse, neko nekog zajebao...ma sve sto se moze smisliti, dok ujedno sebe cascavaju relaksacijom mozga u vidu Djokovica, fudbala, tupavim serijama, VB(Parovi & shit) i ostalim slicnim zajebancijama. Kad su u tom modu, onda koga jebe da li je neko zajebao, da li se rusi zgrada pored, da li ce uspeti da otplati kredit, da li ce imati posao, da li mu je plata od 15 hiljada dovoljna....
Sto je najgore, ti ljudi se apsolutno iskljuce, kao da u mozgu imaju neki on/off prekidac i u trenutku zaborave na sve nedace, dok se ne pojave cisto da ih podsete.
Mi smo postali toliki mazohisti, da je to jednostavno preslo u naviku. Kao svakodnevno pijuckanje vode.
Sam ne mozes da ih pobijes (mislim na uzroke), a niko nece da ti se pridruzi...mislim u kolicini od minimum 100K ljudi.

Sta raditi? Preseliti se sto dalje odavde na bilo koji nacin ili postati `ugledni biznismen`, sto se tice opstanka. Ovako....jbg, da ubrzano umires od stresa.

_____________________________
P8P67 Pro v.3.1/i7 2600K/16GB RAM/MSI Lightning 770/SSD HyperX 120 3K/ 1TB/3TB SATA/X-Fi xtremeGamer Fatality Pro/CM 690 II Advanced/Toughpower 775W/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/CM TX3 EVO

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646107.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs