Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Problem sa SSD-om
STRANA 1 OD 1
Iwgowy Problem sa SSD-om 11.08.2015. 02:33 T61874

status: user
broj poruka: 1

Pre svega, pozdrav dobri ljudi!

Uzeo sam ssd Kingston HyperX Fury 500/500MB/s i zaista leti sto se kaze u svim segmentima. Ali ipak dolazi do problema. Naime, kad tipa surfujem na netu u nebitno kojem browseru, ali ja sam trenutno na chrome-u i na primer otvorena su mi tri taba, jedan fejsbuk, drugi neka muzika na yt-u i treci neki random. Samo odjednom s vremena na vreme mi `zabode` slika, zvuk od muzike na primer ide iako nisam na youtube tabu ali slika ne(osim misa) Ako me ne razumete, zamislite da je u tom momentu ta zamrznuta slika zapravo slika desktop-a, ako sam vam sada bolje pojasnio sta je moj problem xD strasno nervira i traje oko nekih 20 sekundi i nakon toga odradi sve komande koje sam na primer za vreme zarmznuca naredio(na primer 4 5 puta desni klik) i on `ocita` te klikove nakon tih 20ak sekundi. A javlja se i to da nekad dok ucitava neku stranicu na netu krene da ucitava i stane tipa na 3/4 ucitavanja, kao da je u tom momentu nestalo interneta. Sve zivo sam pokusavao i hocu da izludim. Pored njega imam i WD od 500gb black edition. Proverio sam ih u hd sentinelu, sve pise da je perfektno. Povezani su ispravno, sa kablovima od 6gbps na plocu koja isto toliko i podrzava. Stavio sam sistem na hard, radi kao i pre ssda, perfektno, a cim je sistem na hardu, eto problema. Menjao sam paging u performansama za virtuelnu memoriju, postavio sam na D, da ne bih mucio ssd, indexovanje isto,defragmentaciju iskljucio takodje. Ne znam vise sta da radim. Ostale komponente su mi ispravne, nisam ih sada testirao, ali do pre 2 dana su perfektno radile.

Od konfiguracije imam ovo :

Amd Fx 6300 3.5ghz
Sapphie 7850 HD 1gb ddr5
Crucial B 2x4 gb rama
Gigabyte 970A-DS3P
Gore navedeni hard disk i ssd
I napajanje chifetecovo od 500w

Cak sam i pokusavao u biosu da podesavam razne stvari na koje sam naleteo po netu, ali apsolutno nista ne pomaze. A znam da ako odnesem u winwin(gde je i kupljen) da ce ga uzeti, i vratiti u istom stanju uz komentar da je ssd ispravan(a izgleda da nije! )

Pomagajte ljudi, ja vise ne znam sta da uradim!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
codeus ... 11.08.2015. 07:32 #600803

status: user
broj poruka: 4054
zakucava ti glava na ssd-u... sto kaze baba unuku na sahrani > samo neka je random


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 11.08.2015. 08:11 #600804

status: user
broj poruka: 9394
To ti je za reklamaciju. Ima bed sektor.
A ti vec unapred znas da ce da ti ga vrate kao ispravnog...? Isto mi se desavalo sa Silicon Power i bez problema su mi ga zamenili.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nenika2009 ....... 11.08.2015. 09:05 #600805

status: user
broj poruka: 1083
A Task Manager. Sta ti pokaziva?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mighty Re 11.08.2015. 09:17 #600806

status: user
broj poruka: 1670
Koji su ti drajveri za AHCI - defaultni MS ili AMD.

Skini i instaliraj poslednje AMD.

-
i3-4150@Raijintek Zelos, GA-B85N,Corsair 2*8GB DDR3-1600,
Gigabyte GTX750 Ti 2GB, Samsung 850 EVO 250GB, HGST 750GB
CM Elite 110, Enermax Revolution Xt 730W, LG IPS277L-BN
Marantz SR3001+MA BR5+Sony DS6500

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 11.08.2015. 09:47 #600809

status: user
broj poruka: 9459
Moze biti do HDD-a/SSD-a, ali i do pitaj boga cega. Da li se to zamrzavanje desava u igrici, kada pustis film, kada radis u nekom program u i sl. ili se desava sam dok surfas?

Moze biti i da wi-fi/LAN, kako se vec kacis na net, zeza. Ako se desava samo dok surfas, moze biti da LAN baguje. Ugasi browser i pokreni torrent da nesto vuce i vidi da li ce da zeza.

Ako zeza i kad si na desktopu...disable LAN i zvuk u BIOS-u i vidi kako se ponasa, pa cemo dalje.

E da, u zavisnosti koji browser koristis, odi do njegovog app foldera...c:doc. and sett/ tvoje ime...i pokusaj taj folder da copy/paste na drugi HDD/ particiju, pa ako kopiranje ide jako sporo, baguje ili ne moze da iskopira, koci pri prebacivanju, imas BS u tom delu diska gde su temp fajlovi od browsera i svako pozivanje istih moze da prouzrokuje to kocenje....Polako, redom i nacicemo sta ebe

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60283. Broj poslatih odgovora: 646169.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs