Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
DVD rezac preporuka
STRANA 1 OD 1
tomma DVD rezac preporuka 07.06.2005. 20:39 T620

status: user
broj poruka: 172
Dajte sugestije koji DVD rezac trenutno valja da kupim da kupim ASUS, Pioneer, Plextor ili NEC?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SoneX DVD RW 08.06.2005. 09:57 #1600

status: user
broj poruka: 55
Pioneer bilo koji.Neces se pokajati.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mladic Topla preporuka 08.06.2005. 15:02 #1603

status: user
broj poruka: 68
Ja ti preporucujem (sto bi nas narod reko ko brat bratu) uzmi Asusa DRW 1604P. strava masina ,sada je jako povoljniji ja sam ga prosle godine platio 20-30 evra skuplje nego danas kolika mu je cena.jeftiniji je od navikanog pionira,licno sam se uverio u njegove kvalitete,rezao sam i DL i obicne diskove, jednostavno ih guta, dvd-r od 8x rezao sam na 12x nikad nisam imao ni najmanju gresku.
Drugo imam pionira 120s dvd rom do sada sam imao priliku da citam ko 6-7 dvd diskova ostecenih, pionir je samo slajfao bez uspeha,ali zato asus ga je ucitao kao da je nov disk.
to mozes da proveris i na sajtu https://www.benchmark.co.yu, testirali su asusa, pionira, msi,lg,i mislim samsunga sve dvd rezaci od 16x.jedino je asus ucitao ostecene dvd filmove od navedenih niko.
ruku na srce pioner i nec su nesto na testu pokazali brze vreme rezanja od asusa,par sekundi, ali svaki ozbiljan korisnik koji zeli kvlaitet zapisa uzece stabilniiji pisac, zna se da ko zuri i greske pravi.
pozdrav Asus je kralj.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
profilic DVD 08.06.2005. 17:24 #1605

status: user
broj poruka: 41
Ja imam ASUS-a. Mada kazu da je pioneer bolji. Ja nisam imao nekih problema sa ovim mojim. Bar da ti suzim izbor preporucio bih ti jedan od ova dva. Verovatno ce cena da odigra mozda odlucujucu ulogu s obzirom da jedni kazu pioneer, a drugi ASUS, a ja oba :).
Pozdrav.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Fencer ... 08.06.2005. 19:53 #1608

status: user
broj poruka: 217

Pazi ako imaš kintu uzmi Plextor, ali on košta 120.
ASUS 1604 je ustvari Pioneer 108 sa drugačijim firmwareom, a u toj klasi je i NEC 3500AG koji imam ja ( sjajan uređaj). Jedini problem je što se oni više ne proizvode-samim tim jako teško ćeš ih naći u prodaji. (Usput mislim da je ASUS prekinuo saradnju sa Pioneerom i okrenuo se BENQu).

E sad, ako je verovati novinama ( Digital,SK) novi Pioneer 109 i NEC 3520 (izašao i NEC 3540 ne znam ništa o njemu) se nisu pokazali baš najbolje, čime se vraćamo na početak. Ako imaš kinte uzmi Plextor.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psihoyu Pineer 108 08.06.2005. 21:29 #1609

status: user
broj poruka: 1191
Ja ima Pioneer 108 i zadovoljan sam do dzaja sa njim,nije prso nijedan disk od 100-inak do sad.Mozes i Asus,to su bukvalno dva ista uredjaja samo na jednom pise Aus , a drugom Pioneer.
NEMOJ nikako Pioneer 109,cini mi se da sam citao da taj pravi Lite On ili neko drugi i da je dosta losiji od 108 modela.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tomma ASUS je odluka 09.06.2005. 13:47 #1617

status: user
broj poruka: 172
Uzeću ipak ASUS pošto već imam njihov E616 P1 i P2 čitače koji su izvanredni. Plextor mi je igrao dok na stranim sajtovima nisam saznao da je prilično mušičav. Cena mi ne znači ništa u odnosu na kvalitet


SNAGA BEZ KONTROLE JE NIŠTA


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aiwa Re: ... 10.06.2005. 17:14 #1628

status: user
broj poruka: 210


::
:: Pazi ako imaš kintu uzmi Plextor, ali on košta 120
:: ASUS 1604 je ustvari Pioneer 108 sa drugačijim firmwareom, a u toj klasi je i NEC 3500AG koji imam ja ( sjajan uređaj). Jedini problem je što se oni više ne proizvode-samim tim jako teško ćeš ih naći u prodaji. (Usput mislim da je ASUS prekinuo saradnju sa Pioneerom i okrenuo se BENQu)
::
:: E sad, ako je verovati novinama ( Digital,SK) novi Pioneer 109 i NEC 3520 (izašao i NEC 3540 ne znam ništa o njemu) se nisu pokazali baš najbolje, čime se vraćamo na početak. Ako imaš kinte uzmi Plextor
::
::
::



Jel imas Plextora pa ga preporucujesh?

Plextor vise nije ona marka koja je bila pre 5 godina, ostalo je samo ime.
Novi Plextori su mnogo losi, slobodno mogu da kzem u klasi LG-a.

Sto se tice preporuke, Pioneer 108D na prvom mestu ako uspes da ga nadjesh (ortak je narezao na njemu vec 5000 diskova), radi kao prvi dan.
Moze ASUS, njegova kopija, a moze i 109 ako ces da biras samo bolje diskove.

Sve ostalo ima sitne falinke koje kvare kompletnu sliku, tipa, kao sto je NEC, koji nije u stanju ni audio CD da izgrebuje kako treba (veoma los citac).

U sustini, svi novi rezaci su veoma losi citaci, a kao rezaci su kako koji (vec sam rekao).

Za citanje uzmi DVD ROM odvojeno, preporuka Pioneer 120 ili LiteOn 166 ili 167

P.S. Ja imam 108-cu koja je narezala oko 400 diskova, a koristim je iskljucivo za rezanje, a sva citanja vrsim u LiteOn 166 DVD ROM-u.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Maree88 PIONEER 14.07.2005. 00:19 #1897

status: user
broj poruka: 27
Uzmi Pioneer 108D veruj neces se pokajati...odlican je.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
coloniaaa Re: ... 20.07.2005. 23:15 #1947

status: user
broj poruka: 10



::
:: Pazi ako imaš kintu uzmi Plextor, ali on košta 120
:: ASUS 1604 je ustvari Pioneer 108 sa drugačijim firmwareom, a u toj klasi je i NEC 3500AG koji imam ja ( sjajan uređaj). Jedini problem je što se oni više ne proizvode-samim tim jako teško ćeš ih naći u prodaji. (Usput mislim da je ASUS prekinuo saradnju sa Pioneerom i okrenuo se BENQu)
::
:: E sad, ako je verovati novinama ( Digital,SK) novi Pioneer 109 i NEC 3520 (izašao i NEC 3540 ne znam ništa o njemu) se nisu pokazali baš najbolje, čime se vraćamo na početak. Ako imaš kinte uzmi Plextor
::
::
::


mogu samo da potrvrdim za nec 3500ag da je super uredjaj. sada, sto se tice sporijeg citanja, najbolje uzmi neki pioneer-ov dvd-rom jer su se svi pokazali kao izvrsni citaci.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mikiteco plexstor 06.09.2005. 16:07 #2314

status: user
broj poruka: 6

nisam prvi koji preporučuje plexstor,ali posle isprobanih desetak drugih toplo preporučujem plexstor 716a box ful koji koristim nekih 4 do pet meseci inije skup koliko vredi akoti je taj skup onda pionir 108 ili109!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646122.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs