Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Stari hard sa podacima na novu konfu?
STRANA 1 OD 1
Flynn Stari hard sa podacima na novu konfu? 17.09.2015. 11:11 T62068

status: user
broj poruka: 249
Dakle ovih dana treba da prodam sve sem kucista, napajanja i hdd. E sad moje pitanje je dal ce hard raditi normalno kad ga spojim na nove komponente (cpu, memorija, ploca) ili moram da selim podatke pa instaliram svez windows kad spojim komponente?
Win 8.1 je trenutno instaliran na njega
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 17.09.2015. 11:25 #603004

status: user
broj poruka: 3104


U vecini slucajeva nece raditi OS zbog nedostatka drivera poput cipseta. Ono sto ce ti raditi su sve particije, tako da sve svoje podatke koje su na C:\ prebaci na ostale particije, a C:\ ces da obrises i instaliras novi sistem.

U prevodu neces se puno muciti sa prebacivanjem podataka na fleseve zato sto samo C:\ ce da umre zbog zamene sistema.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Flynn ... 17.09.2015. 11:30 #603005

status: user
broj poruka: 249
Nazalost nisam napravio druge particije kad sam instalirao win. Da li to mogu sada da uradim? Ako mogu, kako?
Hvala unapred

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragg re 17.09.2015. 11:46 #603008

status: user
broj poruka: 2270
Verovatnoća je da će sve raditi kako treba. Za svaki slučaj, pre nego što rasklopiš staru konfu, deinstaliraj sve 3-rd party drajvere (grafika, zvuk, chipset) i radiće sigurno. Ubuduće, sve podatke na zasebnu particiju. Čak, bolje premesti kompletan Users folder na sekundarnu part.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 17.09.2015. 11:51 #603009

status: user
broj poruka: 9459
Najverovatnije ces da dobijes BSOD ili restart pri dizanju OS-a. Mozes instalirati OS, a da ne brises niti da formatiras particiju i ostace ti podaci. Preimenovace stari win folder u win.old i to je to. Imas frisku instalaciju...

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc Re: ... 17.09.2015. 12:04 #603010

status: user
broj poruka: 3104
:: Nazalost nisam napravio druge particije kad sam instalirao win. Da li to mogu sada da uradim? Ako mogu, kako
:: Hvala unapre
::

Da ne rizikujemo sa `Primice-Nece primiti` da ti pokazem barem za podelu particije.

Prvo vidi koliko praznog prostora imas na C:\ zato sto ces taj prazan prostor da pretvoris u D:\.
Znaci brisi sve igre, programe, i sve zivo sto ti nije preterano bitno.
Ne moras da preteras jer zaista ti treba samo onoliko mesta na koliko ces da prebacis svoje bitne podatke koje hoces da spases.
Ukoliko ne mozes da napravis toliko veliku particiju, objasnicu ti plan B
Sad kad si stvorio praznu povrsinu, instaliraj Mini Tools Partition Manager http://www.partitionwizard.com/

U tom programu selektiraj particiju C:\ i uradi Resize tj da je smanjis, ali obrati paznju da ostavis barem 5GB slobodnog prostora na nju, a minimum 40GB ukupnog prostora.
http://www.dodaj.rs/f/1s/ui/1mlkBtKX/untitled.png
http://prntscr.com/8has3l

Opet, ne moras da pravis prostor za particiju D:\ vise nego sto ti treba za podatke (mislim da ti C:\ 100GB a D:\ 2TB).
U zavisnosti polozaja podataka na HDD, to moze da potraje.
Nakon skupljanja particije C:\ ostace ti prazan prostor `Unatended space`.
Desni klik na njega i New Partition `Primary` `NTFS`.

Plan B

Ukoliko nije moguce da odjednom napravis Particiju D:\ za sve podatke, ti napravi koliko toliko veliku particiju, a kad prebacis sa C:\ ostace ti tu prazan prostor.
Samo opet smanji C:\ za taj prazan prostor i onda preko programa povecaj D:\ za toliko.

Sve zvuci komplikovano, a ustvari je prosto.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Flynn .. 17.09.2015. 19:16 #603084

status: user
broj poruka: 249
Hvala Srdjanc tako cu uraditi
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic re: 17.09.2015. 21:38 #603100

status: user
broj poruka: 609

uz napomenu da ti nije potreban niti jedan program ili alat jer sam win od ver 7 pa navise poseduje alat za particionisanje ...obrisi nepotrebno-udji u computer managment/disc managment i napravi particiju D (desni klik na c pa shrink ja mislim)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60283. Broj poslatih odgovora: 646168.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs