Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
novi 2tb ili veci? preporuka?
STRANA 1 OD 1
nurius novi 2tb ili veci? preporuka? 26.03.2016. 11:01 T63127

status: user
broj poruka: 113
Daklem, kao sto u naslovu pise, treba mi preporuka sta bih uzeo...

Uvek se obratim pcberzi, jer sam tu najbolje savete dobijao...

Uzeo bi 2tb, za otprilike 10k, znaci treba mi da bude ok kvaliteta, da nece da rikne. treba mi za skladistenje, brzina nije bitna, samo da je pouzdano i da ce da me sluzi...

E sad, razmisljao sam se da li da rizikujem i uzmem nesto POLOVNO od 2tb ili jace ali nisam siguran koliko mi je to sigurno... ako bih to radio sa kojim programima bih mogao da proverim neki veci hd na brzaka (ili ako ne moze na brzaka koliko traje provera) da budem siguran da je pouzdan ?

Sta bi mi preporucili, i neki veci hard bi mi lepo leg`o ali ne bi da idem na veci trosak od 10k... Uvek se vodim time da je novije pouzdanije, ali naravno nikad se ne zna ni sa tim `novim`

Svaka pomoc i preporuka je dobrodosla, hvala :)
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp Re: novi 2tb ili veci? preporuka? 26.03.2016. 15:02 #616178

status: user
broj poruka: 1368
Nijedan HDD ne moze da se proveri na brzaka, mogu da se vide SMART ocitavanja ali da se vidi da li krljaju glave ili kako generalno radi - NE MO ZE. A masa je programa koji `peglaju` bad sectore itd, itd, tako da je kupovina polovnog HDDa za koji ocekujes da ti pouzdano cuva slike, filmove, muziku i ostale gluposti totalni apsurd.
Moja preporuka je WD Green za tu namenu. Ako neko zna bolje neka ti kaze. Spori su, vrte se na 5400 RPM, ne greju se, kod mog konkretno WD20EARS-a je bio problem precesto spustanje i dizanje glava ali to sam davno resio jednim programcicem da bi HDD poziveo sto duze, cuva mi sve i svasta mada ono najvaznije je na nekoliko diskova i USB flasheva, ali sve u svemu jedan jako pouzdan HDD. Makar meni, da ne baksuziram.



Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka

:: Daklem, kao sto u naslovu pise, treba mi preporuka sta bih uzeo..
::
:: Uvek se obratim pcberzi, jer sam tu najbolje savete dobijao..
::
:: Uzeo bi 2tb, za otprilike 10k, znaci treba mi da bude ok kvaliteta, da nece da rikne. treba mi za skladistenje, brzina nije bitna, samo da je pouzdano i da ce da me sluzi..
::
:: E sad, razmisljao sam se da li da rizikujem i uzmem nesto POLOVNO od 2tb ili jace ali nisam siguran koliko mi je to sigurno... ako bih to radio sa kojim programima bih mogao da proverim neki veci hd na brzaka (ili ako ne moze na brzaka koliko traje provera) da budem siguran da je pouzdan
::
:: Sta bi mi preporucili, i neki veci hard bi mi lepo leg`o ali ne bi da idem na veci trosak od 10k... Uvek se vodim time da je novije pouzdanije, ali naravno nikad se ne zna ni sa tim `novim
::
:: Svaka pomoc i preporuka je dobrodosla, hvala :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko pouzdano, a polovno... 27.03.2016. 00:05 #616212

status: user
broj poruka: 4228
Često kupujem polovne diskove od proverenih prodavaca i uglavnom nema problema, ali...

Polovno je pouzdano i sigurno samo kad ga kupiš, pa kod tebe radi 10 godina bez problema. Onda si siguran da je pouzdan.

Dešavalo mi se da mi hard disk daje jedne podatke kada pustim HD Sentinel (100 % health) Win/DOS, a da kada pustim mHDD pokazuje dosta sektora sa pristupom od 500 ms, što je dobar kandidat za loš sektor. Takav disk hoće da ruši operativni sistem, a da i dalje nema loše sektore. Hvala mom drugu Miji za savet u vezi sa mHDD!

Kupiš novo i makar možeš da računaš na povraćaj novca. Možeš i da ga istestiraš pre nego što prebaciš podatke.

Ponavljam, kupujem polovne diskove, ali sve ima svoju cenu.

Pozdrav!

Vlada
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: novi 2tb ili veci? preporuka? 28.03.2016. 10:13 #616431

status: user
broj poruka: 18944
Od mene preporuka za Hitachi, i samo Hitachi, ako nema, onda ne mogu da preporucim polovno, makar bilo i od pouzdanog, jer ne zavisi od toga. Gledaj da bude 5400rpm.

Za izbegavanje Toshiba, Seagate, WD Green..


:: Daklem, kao sto u naslovu pise, treba mi preporuka sta bih uzeo..
::
:: Uvek se obratim pcberzi, jer sam tu najbolje savete dobijao..
::
:: Uzeo bi 2tb, za otprilike 10k, znaci treba mi da bude ok kvaliteta, da nece da rikne. treba mi za skladistenje, brzina nije bitna, samo da je pouzdano i da ce da me sluzi..
::
:: E sad, razmisljao sam se da li da rizikujem i uzmem nesto POLOVNO od 2tb ili jace ali nisam siguran koliko mi je to sigurno... ako bih to radio sa kojim programima bih mogao da proverim neki veci hd na brzaka (ili ako ne moze na brzaka koliko traje provera) da budem siguran da je pouzdan
::
:: Sta bi mi preporucili, i neki veci hard bi mi lepo leg`o ali ne bi da idem na veci trosak od 10k... Uvek se vodim time da je novije pouzdanije, ali naravno nikad se ne zna ni sa tim `novim
::
:: Svaka pomoc i preporuka je dobrodosla, hvala :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Blueberry Re: .... 29.03.2016. 02:46 #616462

status: user
broj poruka: 1272
Što se domaćeg tržišta tiče, preporučio bih WD Red. Ne znam samo da li se uklapa u budžet.

codeus: brateuuuu ovde ko prezivi prva 3 posta, ostaje dozivotno

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
janbpX Pa Western bre... 29.03.2016. 05:15 #616464

status: user
broj poruka: 36
Za mene su diskovi samo WD i bivsi Quantum koga je Maxtor potkopao i sahranio, e sad video sam tu razne naseljejenike pocevsi od Seagate, pa onda Samsung pa Hitachi koje koristi IBM i to je mislim to. E sad proveri sve njih od 2TB i vidi koji ti najvise odgovara i da li se uklapa u duzinu garancije koja je kod nas zakonski oko 2 god, dok WD je davao ranije 5, a za ostale ne znam, i sto se tice WD Green bilo ih je dosta, ali sam video i dosta copavih, tako da onda bolje idi na blue i bolje serije (naravno ako jos uvek postoje)... Detaljna provera tako velikih diskova mora dugo i da traje ali.... i Quick ce biti dovoljna ako je nov i koristis softver za testiranje samih ptroizvodjaca, dok za polovne ne mogu da preporucim nijedan univerzalni, ali Sentinel hd valjda pokriva najveci broj modela... I tako...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nurius odluka je pala, reklo bi se... 29.03.2016. 11:20 #616474

status: user
broj poruka: 113
hvala na odgovorima...

po internetu i po komentarima generalno WD je bolji od seagate-a i hitachi-ja... tako da njih necu... razmisljao sam se izmedju green i blue koji da uzmem ali ono sto je najpovoljnije sad je blue u emmi
http://www.emmi.rs/hard-diskovi-%28hdd%29-i-fioke-hdd-sata3-wd-blue-2tb-wd20ezrz.11.html?productId=54478
pa cu verovatno to da pazarim... ima solidne komentare koje sam nasao ovde...
http://www.amazon.co.uk/product-reviews/B00D0240PQ/ref=cm_cr_arp_d_paging_btm_2?ie=UTF8&showViewpoints=1&sortBy=recent&pageNumber=2

a sa polovnim se ne bi igrao, da li bi to valjalo i da cekam da nesto dobro iskoci itd...

jedino mi nije jasno sto bezite od WD green, video sam uglavnom pozitivne komentare, sto njemu fali, da je bolja cena green od blue verovatno bi uzeo njega. pouzdan je koliko vidim


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stalex011 RE: 29.03.2016. 12:00 #616477

status: user
broj poruka: 285
Taj Blue je rebrand Green.

Green se vise ne proizvodi kao Green nego kao Blue sa 5400rpm
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Blueberry Ako je na tu prodavnicu pao izbor 29.03.2016. 13:35 #616480

status: user
broj poruka: 1272
Kupio bih ovaj:
HDD SATA3 7200 2TB Toshiba DT01ACA200

Mislim da je i 900 dinara jeftiniji. Lošiji nije.

codeus: brateuuuu ovde ko prezivi prva 3 posta, ostaje dozivotno

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gpumanijak Wd RED 29.03.2016. 15:48 #616495

status: user
broj poruka: 48
+1


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nurius sry sto opet pokrecem ali... 07.04.2016. 18:18 #616982

status: user
broj poruka: 113
... da pitam nesto...

dosao sam do neke opcije da uzmem neki veci hard disk i bolji !!!

e sad...

sve su red varijante... 2tb, 3tb i 4 tb

http://emmi.rs/hard-diskovi-%28hdd%29-i-fioke-hdd-sata3-2tb-wd-red-wd20efrx.11.html?productId=27691

http://emmi.rs/hard-diskovi-%28hdd%29-i-fioke-hdd-sata3-3tb-wd-red-wd30efrx.11.html?productId=27676

i

http://www.winwin.rs/hard-disk-hdd-sata3-4tb-wd-red-wd40efrx-64mb-3-godine-1180900.html

ono sto me muci je kakav je ovaj od 3tb? nekako mi ne ide taj neparan broj, ili je 2 ili 4, jel taj 4tb ok? to je kao ono ubodes 2 rama od 1 gb u sli i treci ubodes nezavisno... jednostavno mi nije to to... verovatno se tripujem jel da? jel ok taj od 3tb?

od 4 tb mi je malo veliki a razmisljam se za soluciju da uzmem dva od 2tb, sta mi savetujete?

TY


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peki22 Re: ... 07.04.2016. 19:09 #616985

status: user
broj poruka: 2936
Tripujes bezveze.Najbolja kombinacija je 2x2tb,cisto zbog rezerve.Nesto sto ti je mnogo bitno cuvas na 2 harda i nema glava da te boli.


Hero 8,6700K,H-100,Predator 16GB,390X,Nitro 850,HyperX 120GB,U7,7C


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 07.04.2016. 19:20 #616986

status: user
broj poruka: 4230
Samo
HDD SATA3 7200 2TB Toshiba DT01ACA200.
Druga opcija je Red 2 TB.
Ne znam šta su usrali sa wd modelima, ali samo red 2TB i Toshiba 2 TB navedeni modeli, nemaju reklamacija, dok svi ostali imaju taman dovoljno da ih ne izabereš.
Šta je problem sa 3TB WD Red, nemam pojma, ali imao sam preko 80 reklamacija u prvih godinu dana.


Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60283. Broj poslatih odgovora: 646168.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs