Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
I sta kad napuni 45 TB
STRANA 1 OD 1
dbqp I sta kad napuni 45 TB 03.04.2016. 11:09 T63357

status: user
broj poruka: 1368
Da se razumemo, ne ocekujem da radi vecno, pare kojima je placen takodje nece biti vecne, racunar u kome je istaliran nije vecan, itd., itd., ali eto da bih ga spasio i produzio mu radni vek sve Documents, Pictures i ostale pizdarije su na HDD-u, a i to mi je prakticno jer kad rusim sistem ne moram da prekopiram sve pa da vracam, vec je sve vec spremno, samo da se instalira OS i prateci softver.

Primetio sam da je dovoljno da se jednom reinstalira i instalira Adobe Acrobat DC da on nabije 0.01 TB. Sto mu dodje 10 GB. Ovo sto je nabio preko 1 TB je rezultat toga sto sam 4 puta morao da instaliram Windows 7 (tri puta neku krs verziju nabudzenu glupostima koja nije ni radila kako treba i poslednji put ovu aktuelnu koja sasvim lepo radi i ucitava se bukvalno za 5 sekundi nakon paljenja lapa).

SSD je mator oko 2 i nesto meseca.

Evo dole printscreen-a da bi se razumelo bolje o cemu pricam. OS je Windows 7 64-bit SP3, izapdejtovan do kraja.

http://goo.gl/Unx9ev

Znaci sistem je na celoj C: particiji, ova druga je RAW (vidite da fali 23.29GB) za OP (over provisioning) koji neki kazu jeste potreban, neki kazu nije, neki SSD-ovi ga imaju automatski ubudzenog neki ne (kao ovaj moj) nego da se ne odaljavam od pitanja sa naslova.

STA CE DA SE DESI KAD KRENE DA IDE PREMA 45TB, npr bude 20TB upisa, ili 30... kad bude 45TB cenim da ce biti zreo za u ``Recycle Bin``. Inace, retko koristim taj komp i sve sto skidam ide ili ext hdd ili na ovaj drugi u lapu.



Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: I sta kad napuni 45 TB 03.04.2016. 12:40 #616771

status: user
broj poruka: 1333
To je samo `Estimated life time` može da crkne i sutra ali i da pregura. Dobro je imati što više praznog prostora i to ne samo zbog GC nego i za `Load leveling` tako da se ne upotrebljavaju iste ćelije više puta a druge da zvrje ne upotrebljene.
Niko se ne brine za HDD zato što su jeftiniji, za koju godinu i SSD će stići do istih cena ako ne i jeftinijih. Tu je i garancija naravno, moj poslednji ima 5 godina garancije a to je više nego za HDD.


:: Da se razumemo, ne ocekujem da radi vecno, pare kojima je placen takodje nece biti vecne, racunar u kome je istaliran nije vecan, itd., itd., ali eto da bih ga spasio i produzio mu radni vek sve Documents, Pictures i ostale pizdarije su na HDD-u, a i to mi je prakticno jer kad rusim sistem ne moram da prekopiram sve pa da vracam, vec je sve vec spremno, samo da se instalira OS i prateci softver
::
:: Primetio sam da je dovoljno da se jednom reinstalira i instalira Adobe Acrobat DC da on nabije 0.01 TB. Sto mu dodje 10 GB. Ovo sto je nabio preko 1 TB je rezultat toga sto sam 4 puta morao da instaliram Windows 7 (tri puta neku krs verziju nabudzenu glupostima koja nije ni radila kako treba i poslednji put ovu aktuelnu koja sasvim lepo radi i ucitava se bukvalno za 5 sekundi nakon paljenja lapa)
::
:: SSD je mator oko 2 i nesto meseca
::
:: Evo dole printscreen-a da bi se razumelo bolje o cemu pricam. OS je Windows 7 64-bit SP3, izapdejtovan do kraja
::
:: http://goo.gl/Unx9e
::
:: Znaci sistem je na celoj C: particiji, ova druga je RAW (vidite da fali 23.29GB) za OP (over provisioning) koji neki kazu jeste potreban, neki kazu nije, neki SSD-ovi ga imaju automatski ubudzenog neki ne (kao ovaj moj) nego da se ne odaljavam od pitanja sa naslova
::
:: STA CE DA SE DESI KAD KRENE DA IDE PREMA 45TB, npr bude 20TB upisa, ili 30... kad bude 45TB cenim da ce biti zreo za u ``Recycle Bin``. Inace, retko koristim taj komp i sve sto skidam ide ili ext hdd ili na ovaj drugi u lapu
::
::
::
:: Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp Re: Re: I sta kad napuni 45 TB 03.04.2016. 17:49 #616781

status: user
broj poruka: 1368
Ma cim je on u entire lifespanu uspeo da se digne na 54 stepena (sto nadam se nije alarmantno) i to prilikom banalnih gluposti, kazem ti 4 instalacije Windowsa 7 od nule i ovo malo softvera (Office 2010, Adobe CS6, Adobe Acrobat DC...) ne verujem ni ja da je nesto spektakularno pouzdan, mada opet u laptopu je i ne duva nista preko njega, mada ne bi ni preterano pomoglo, gledam npr. ovaj Kingstonov HyperX Fury 3.0 USB 3.0 flash od 64 GB, kad krene da ga puni spravica se maltene usija. Jeste da skrati vreme prebacivanja nekog BD REMUX-a od 40 GB desetostruko u odnosu na USB 2.0 ali stvarno mi se ne gleda pepeo i dim na stolu.

Elem, dakle, i kad nagura tih 45TB, radice ali ne sigurno sa obecanih 540 za read i 520 za upis? Iako je podesen na Maximum Reliability (koj ce mi brze), RAPID mod naravno ukljucen (posto imam 16 GB na lapu, pa mi nije zao da mu SSD otme 4 GB zarad ludacke brzine) i to je to.

Meni je za sada najbitnije da ne cekam 3 minuta da se digne Windows 7 nego 5 sekundi do gasenja onih zuto zeleno plavo crvenih kurtona, a onda se pojavi desktop i najvise vremena otme Aida64 dok ne izdetektuje senzore i ostala sranja. Inace bi to bilo i brze.


Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zerocool55 Re 04.04.2016. 10:48 #616819

status: user
broj poruka: 1130
Ja imam SSD 240 GB Samung oko 2 godine ja mislim manje vise koji mesc i do sada je upisao i iscitao 9 i nsto TB tako da sam ja ihahaha daleko od 45 TB ako ovako nastavim 8 godina cu moci jos...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60287. Broj poslatih odgovora: 646211.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs