Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
USB Flash 16GB
STRANA 1 OD 1
Atila88 USB Flash 16GB 25.10.2016. 11:20 T64106

status: user
broj poruka: 54
Pozdrav svima,imam fles od 16gb,radio je jedno vreme super i sad kad ga ubacim u kompjuter,trazi da ga formatiram,kad hocu to da uradim,on mi izbaci gresku kao da windows ne moze da uradi formatiranje,a preko disk managment je u raw modu.Sta predlazete da uradim?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gang1978 ..... 25.10.2016. 11:30 #625544

status: user
broj poruka: 1661

Ako je u garaciji trazi drugi ako nije baci ga u kontejner.

Isto se meni desilo, ne moze da se formatira, trazio neka resenja jer mi je izbacivao greske tipa `disk is write protected` i slicno...jednostavno dzabe sve crko je.

Mozda kod tebe to nije slucaj ali cisto sumnjam.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: USB Flash 16GB 25.10.2016. 11:36 #625546

status: user
broj poruka: 18940
Probaj da formatiras van OS-a u programu kao sto je Parted Magic npr. Ima i butabilni EaseUS partition manager.


:: Pozdrav svima,imam fles od 16gb,radio je jedno vreme super i sad kad ga ubacim u kompjuter,trazi da ga formatiram,kad hocu to da uradim,on mi izbaci gresku kao da windows ne moze da uradi formatiranje,a preko disk managment je u raw modu.Sta predlazete da uradim
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Atila88 ... 25.10.2016. 11:39 #625547

status: user
broj poruka: 54
Probacu preko Hirens boot-a,ako nece ni tako,ide u kantu,nije nov pa ne mogu da trazim novi.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gang1978 .... 25.10.2016. 11:40 #625548

status: user
broj poruka: 1661
Da ne bude da mracim ja sam svoj usb uspeo nekako da formatiram i mogao sam na njega da ubcujem neke filmove u muziku ali kad sam pokusao da napravim butabilan win7 na njemu problem se vratio..uzeo od drugara dugi usb i odradio lagano...znaci nije do win7 ili nekih zlonamernih programa.


Probaj sa hajrensom i srecno.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Nekad HP USB Format Utility može da završi posao. 25.10.2016. 13:56 #625553

status: user
broj poruka: 4228
Probaj.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
1AGRESSOR ... 25.10.2016. 18:41 #625567

status: user
broj poruka: 819
pa probaj format sa hirens alatima ili digni mini xp/7 sa hirena pa probaj tako format

ili

http://www.tomshardware.co.uk/faq/id-3016317/format-hard-drive-command-prompt-tutorial.html

ili

na primer ja kad sam davno imao neki stari sandisk imao sam na flesu skrivenu particiju sa koje su se automatski pokretali neki sandisk programi i nije bilo sanse da se to obrise

i tek nekih godinu dana kasnije izasla je novija verzija sandisk softvera sa kojim sam uspeo da formatiram i obrisem tu particiju i dobio sam extra 1gb prostora na flesu

pa poseti sajt proizvodjaca tvog flesa i probaj sa njihovim softverom



NISTA BEZ KABLA

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf - - - - - 25.10.2016. 23:11 #625587

status: user
broj poruka: 1470
Kao što su ostali iznad predložili možeš da probaš da ga formatiraš sa nekim od alata navedenih, ali iz mog iskustva to kad stalno traži da se formatira znači da je za kantu.

Dan danas imam jedan 8gb kingstone koji je mislim još uvek u garanciji, ali stvar je u tome što sam ga kupio u pakomu, a oni su pukli, a ovlašćeni distributer ne odgovara na mail, a ne vredi mi ići u bg da ih vijam zbog flesha od 500din. :)

Black Wolf

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Atila88 ... 28.10.2016. 23:55 #625708

status: user
broj poruka: 54
Kao sto su mi svi nagovestili,i preko Hirens-a ne radi,opet isto,znaci da je samo za kantu.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gang1978 Re: ... 29.10.2016. 15:05 #625738

status: user
broj poruka: 1661
Rekoh ti ja odmah.Znam jer se meni isto to desilo ne tako davno...ja sam danima pokusavao sve i svasta ali nista od toga.
Cak sam bio batalio pa ponovo pokusao posle par dana opet ..kao mozda nisam probao sve, mozda je ovo ili ono ....na kraju sam uzeo cekic od pola kilograma i zastitne naocare i bukvalno sam ga rastavio na atome.


:: Kao sto su mi svi nagovestili,i preko Hirens-a ne radi,opet isto,znaci da je samo za kantu
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 29.10.2016. 15:15 #625740

status: user
broj poruka: 9460
minitool partition wizard
Sa njim obrisi particiju - apply
Kreiraj FAT32 - aplly

AKo nece ponovi, ali kreiraj NTFS

Isto probaj jos i na drugom racunaru ( neki od komsije, ne tvoj drugi, jer je mozda i neki virus u pitanju )

I ako ne pomogne, zastitne naocare na vugla i odradi ovo sto i @gang1978.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646098.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs