Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Hitachi Deskstar 500GB - PCB
STRANA 1 OD 1
gilopile Hitachi Deskstar 500GB - PCB 20.12.2016. 14:12 T64335

status: user
broj poruka: 9460
Zdravo zivo!

Drugari, da li neko ima PCB za ovaj HDD?
Crko i main controler i kes ( memorija ), verovatno upalo 12V na mesto gde treba 5V :(

Model je hdp7250gla360

Ako neko zna iz prve ruke, gde se nalazi firmware, da li u main kontroleru ili ima zaseban cip? Trenutno mi nije tu HDD, a nesto nisam mogao da iskopam ovaj info.

Ako je u main kontroleru, onda mrka kapa, jer kao sto gore napisah, cip dobio rupcagu.
Ima jedan 8-mo nozac cip u donjem delu pa se nadam da je u njemu firmw. Oznaku cipa ne mogu da nadjem, pa zato pitanje `gde se nalazi firmw`, ako je neko vec radio ovaj disk? Do sada se nisam susretao niti radio ovaj PCB...

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Hitachi Deskstar 500GB - PCB 20.12.2016. 14:44 #628290

status: user
broj poruka: 18940
To je stariji model, ovako izgleda? http://www.multo.pl/produkty_obrazki/big/hitachi_0a35415.jpg
Imam samo noviji, ne znam mu tacno oznaku, na kom su losi sektori.


:: Zdravo zivo
::
:: Drugari, da li neko ima PCB za ovaj HDD
:: Crko i main controler i kes ( memorija ), verovatno upalo 12V na mesto gde treba 5V :
::
:: Model je hdp7250gla36
::
:: Ako neko zna iz prve ruke, gde se nalazi firmware, da li u main kontroleru ili ima zaseban cip? Trenutno mi nije tu HDD, a nesto nisam mogao da iskopam ovaj info
::
:: Ako je u main kontroleru, onda mrka kapa, jer kao sto gore napisah, cip dobio rupcagu
:: Ima jedan 8-mo nozac cip u donjem delu pa se nadam da je u njemu firmw. Oznaku cipa ne mogu da nadjem, pa zato pitanje `gde se nalazi firmw`, ako je neko vec radio ovaj disk? Do sada se nisam susretao niti radio ovaj PCB..
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 21.12.2016. 02:17 #628309

status: user
broj poruka: 9460
Da, stari je model...Treba da izvucemo neke fotke....
Sutra mi stize disk... Al nema sta da se vidi, oba cipa su kaput :( Video na licu mesta .
Main kontr. i mem cip su pukli. Videcu sutra oznaku cipa za koji mislim/ nadam se da je firmware..

Ako je to to, onda mi pomaze PCB, za salican ili isti model. A Ako je Firmw, u main onda mrka kapa.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs