Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Igrački rekviziti i konzole
Par pitanja..PS4 vs PS3 vs XBOX One
STRANA 1 OD 2  
Rancesco85 Par pitanja..PS4 vs PS3 vs XBOX One 23.01.2017. 20:15 T64454

status: user
broj poruka: 724
Posto se vec duze ne bavim gejmingom a pocinje da nedostaje pa reko da vidim kakve su opcije... Naravno kupovina kompa mi se nikako ne isplati zbog cena a posto planiram da koristim za igre nekako je spalo na te kozole.
E sada sta uzeti jer ja bas nemam pojma oko toga. PS4 vidim da je skup i ne moze da bude cipovan bar koliko sam ja video po netu. PS3 mi deluje kao ok opcija dosta igara ima, ove novije ne (doom, tomb raider,dying light...) ali dobro ne moze sve ipak, vise me zanima isplatili li se ici na to zbog novih generacija konzola. E sada kako je stanje za XBOX One jel on moze cipovan da bude mogu li narodne igre na njemu sa flesa ili eksternog HDD,kakav je izbor igara,kakva je konzola uopste, za njega bas ne znam puno pa me zanima ako je neko upucen.
Ako moze par saveta oko ovoga i sta je najbolja opcija.

LIFE HAS GIVEN ME MUCH,MAYBE TAKEN MORE!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 23.01.2017. 20:59 #629985

status: user
broj poruka: 3974
Gaming ti je trenutno najveci i najbolji biznis na svetu i nema nista dzabe.

Ako ces konzolu, Playstation ti je bolji izbor trenutno, PS4 je nov jako jeftin po izlasku Pro verzije tako da imas i polovne u dobrom stanju. Igrice naravno kupujes preko KP-a ili digital kada su sale.

Sto se tice kompa i gaminga, bez 1k evra za kuciste ne razmisljaj o Pc gamingu, ali to je veliki ulog ako zelis samo gaming, jer hardver je sve skuplji a igrice sve gore za pc, jedino pozitivno je mogucnost piraterije ali ne preporucujem jer su igre veoma jeftine za pc.

PS3 cipovana ti je treca mogucnost.

Samo za prave Gamere!!! https://goo.gl/nReEin

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rancesco85 Re: ... 23.01.2017. 21:24 #629987

status: user
broj poruka: 724
Videh da moze da se nadje, uglavnom su cene oko 300 e pa mozda malo vise..jedino cene igara nisu bar male.
Sto se kompa tice tu sam odustao odavno jer treba nenormalno puno para za nesto pristojno.
Za ovu trecu opciju jedino sto je bas jeftina jer mi drug prodaje pa je proverena kupovina

LIFE HAS GIVEN ME MUCH,MAYBE TAKEN MORE!

:: Gaming ti je trenutno najveci i najbolji biznis na svetu i nema nista dzabe
::
:: Ako ces konzolu, Playstation ti je bolji izbor trenutno, PS4 je nov jako jeftin po izlasku Pro verzije tako da imas i polovne u dobrom stanju. Igrice naravno kupujes preko KP-a ili digital kada su sale
::
:: Sto se tice kompa i gaminga, bez 1k evra za kuciste ne razmisljaj o Pc gamingu, ali to je veliki ulog ako zelis samo gaming, jer hardver je sve skuplji a igrice sve gore za pc, jedino pozitivno je mogucnost piraterije ali ne preporucujem jer su igre veoma jeftine za pc
::
:: PS3 cipovana ti je treca mogucnost
::
:: Samo za prave Gamere!!! https://goo.gl/nReEin
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 23.01.2017. 21:38 #629988

status: user
broj poruka: 3974
Obican PS4 ispod 250e nov, slim model je 265e na KP. Nase cene nemoj da gledas, to se pilicari uveliko..

Igre imas neke starije naslove ne tako skupe, sale imas digital koliko hoces, sve zavisi sta bi igra i koliko..

Vidi kako raspolazes sa finansijama pa se odluci.


Mmm Games! https://goo.gl/nReEin

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Poseti Xbox republiku 23.01.2017. 21:58 #629989

status: user
broj poruka: 6875
Polovne konzole, PS4 500GB 210e. Imaju i Xbox One polovan za 180e.
6 meseci garancije

Ja bih tu uzeo PS4, ono Microsoftovo djubre ne bih ni uzimao kao mogucnost, hardverski djubre, softverska(igre) podrska jos vece djubre, prosto Sony ima dosta bolje ekskluzive, plus generalno igre rade bolje na PS4.

E sad ako si pri parama, mozes da probas i PS4 Pro i da igras u 1080p, negde dobijes performance boost, nedge(cesce) supersampling. Mislim, ako mozes, da treba da ides, jer pocev od ove godine, PRO model im je prioritet kod razvoja igara.
Cena koliko vidim 390-400e za pro model za godinu dana garancije, 430e za dve godine.



Dete Partizana


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rancesco85 Re: Poseti Xbox republiku 23.01.2017. 22:06 #629990

status: user
broj poruka: 724
Evo bas sam naleteo na taj sajt kao i na ps4 srbija nasao sam te cene oko 210 ili 220 e polovan u odlicnim stanjima uglavnom. Nisam imao pojma za ovaj share i guest vid kupovine igara pa gledam kako to funkcionise. Ova cena konzole je okej bas samo posle davati 50, 60 e za igre je problem ali vidim da ima opcija za jeftinije
LIFE HAS GIVEN ME MUCH,MAYBE TAKEN MORE!

:: Polovne konzole, PS4 500GB 210e. Imaju i Xbox One polovan za 180e
:: 6 meseci garancij
::
:: Ja bih tu uzeo PS4, ono Microsoftovo djubre ne bih ni uzimao kao mogucnost, hardverski djubre, softverska(igre) podrska jos vece djubre, prosto Sony ima dosta bolje ekskluzive, plus generalno igre rade bolje na PS4
::
:: E sad ako si pri parama, mozes da probas i PS4 Pro i da igras u 1080p, negde dobijes performance boost, nedge(cesce) supersampling. Mislim, ako mozes, da treba da ides, jer pocev od ove godine, PRO model im je prioritet kod razvoja igara
:: Cena koliko vidim 390-400e za pro model za godinu dana garancije, 430e za dve godine
::
::
::
:: Dete Partizana
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 23.01.2017. 22:14 #629991

status: user
broj poruka: 3974
Tamo imas dosta o tom share-u i na netu vidi. Igre su na KP nove, koje su izasle tipa juce 50e, tako da ako je single player u pitanju, posle prodas za 30-40e i lagano. Starije igre su jeftinije.

Digital varijanta, nove od juce su 50-60e, ali nakon nekog vremena bude sale i budu dosta manje, 30-50% uglavnom, starije igre jos vise, ali tad igru ne mozes da prodas ako ne planiras da je ikada vise upslis.

Zato SP igre uzimas ovako a neke multi koje cepas konstantno ili u drustvu digital.. Mozes kako zelis..

Imas i na benc forumu ljude za share i kupovinu igara.


Mmm Games! https://goo.gl/nReEin

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dejzan ss 23.01.2017. 22:20 #629992

status: user
broj poruka: 3730
Samo PS4 eventualno Nintendo swich ako si stariji :D
Xbox je puko jos kad je izaso



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Npr Uncharted 4, 40e na KP 23.01.2017. 22:46 #629995

status: user
broj poruka: 6875
U PS4 Store-u digital 60e, odigras i posle mozes lagano da prodas za 30e.



Dete Partizana


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
TurboForce taman tema za mene 23.01.2017. 23:04 #629997

status: user
broj poruka: 302
Drug iz holandije treba da mi donese PS3 Slim koji tamo kosta 80e ima jedan dzojistik sve pratece kablove, hdd od 320gb i jednu igricu. Za 95e mogu da kupim PS3 Super Slim isto ima jedan dzojistik sve kablove i jednu igricu a hdd bi trebao da bude od 500gb.
Ono sto mene zanima je da li se isplati uzimati Super Slim sobzirom da je hardver isti a kazu da je malo bucniji kad cita diskove jer je tanka plastika, naravno prednost je i datum prozvodnje.

Naravno sve se tamo kupuje u prodavnici i dobija se garancija, ali nisu novi.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Necu u to ulaziti, jer ne poznajem bas dovoljno tematiku 23.01.2017. 23:31 #629998

status: user
broj poruka: 6875
Ali ako bi uzimao PS3 sada, uzeo bih ga cisto zbog nekih ekskluziva koji nisu stigle na PS4 kao remasteri, a ima ih dosta i to bi pirate, normalno.
A to je 2500 dinara kod nas da se odradi jail na konzoli.



Dete Partizana


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rancesco85 @djokosrb 24.01.2017. 07:10 #630008

status: user
broj poruka: 724
To je iskreno jedini + koji sam nasao kod ps3, dosta veci izbor igara , stavis na hdd i zavrseno. Nisam ni znao da je ps3 vec 10 godina stara konzola, a razlika u ceni neki 40-50 e sto nije previse.

LIFE HAS GIVEN ME MUCH,MAYBE TAKEN MORE!

:: Ali ako bi uzimao PS3 sada, uzeo bih ga cisto zbog nekih ekskluziva koji nisu stigle na PS4 kao remasteri, a ima ih dosta i to bi pirate, normalno
:: A to je 2500 dinara kod nas da se odradi jail na konzoli
::
::
::
:: Dete Partizana
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner PS3 je realno prevazidjen... 24.01.2017. 09:24 #630010

status: user
broj poruka: 7761
Kao vlasnik PS3 u koji je po kupovini ubacen 1TB disk mogu ti reci da je ucitavanje igara ponekad toliko zamorno da te prosto uspava...
Prosto ucitavanje PES 2015 te setnja kroz menije i na kraju zapocinjanje utakmice je vecnost u poredjenju sa bilo kojim racunarom... da ne govorim o grafickom ugodjaju koji je ipak losiji nego na nekim starim izdanjima... sama igrivost je nekako boljana PS3 nego na PC...

Dalje ne treba smetnuti sa uma stalnu jurnjavu izmedju OFW i CFW kad god se pojavi neka nova AAA igra ona za pokretanje trazi nowi FW... ja sam odavno odustao i ostao na 4.51...

Klinac je nesto zaribao sa zdravljem i reaktivirao je PS3 koji evo i nakon PET godina radi uglavnom bez problema... sta je novo u PS3 svetu igara sam prestao da pratim pre godinu dana a tada sam cini se i skinuo poslednju igru...

No ako zelis da prodjes sve ono sto nisi prosao kad je PS3 bio aktuelan kupovina polovne konzole je neprocenjiva...

E sad pitanje proporcije za PC igranje moras da izdvojis cca 1000E a za polovan PS4 + originalne POLOVNE igre isto toliko... i veruj mi da je si na istom... jednostavno kupljene igre za PS4 rade iz prve a ovi pirati za PC kako koji i kako sa kojim bubicama... skines svakiu koja se pojavi a odigras svaku desetu... i to je sustina NA ISTOM SI !!!

Moj glas je za PS4... jedino sto mras da imas na umu je da ni jedna PS3, PS4 igra nema misa i tastaturu nego sve ide preko dzojpeda koji ima svoje prednosti i mane te zahteva malo vremena za prilagodjavanje...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dachabre ...zavisi šta hoćeš da igraš... 24.01.2017. 10:30 #630011

status: user
broj poruka: 77
... ako nisi igrao naslove na foru PES2017, FIFA17, NBA17, GTA5, BF Hardline, CoD od pre godinu itd. po meni je ubedljivo najbolje rešenje XBOX360 slim - čipovan. Najjeftiniji je, najlakši za ubacivanje i manipulaciju igrama i (verovao ti ili ne) MNOGO pouzdaniji i tiši od PS3 (slim) a iste igre izgledaju isto ili bolje na XBOX-u. Imam sticajem okolnosti PS3 i XBOX360 i govorim ovo iz iskustva. PS3 je super ako bi da igraš ekskluzive (Uncharted, Last of us, Litlle big planet, GOW itd.).... ako si sve ovo odigrao tek onda ti preporučujem da pređeš na sledeću generaciju zato što za cenu 5-6 igara sledeće generacije možeš maltene da kupiš ceo X360 (od 120-150) ili PS3 (od 150-200).... a ako nisi - kad odigraš sve lako ćeš da prodaš konzolu i da uzmeš nešto novije (a možda do tada izađe i neka medicina :-) ..... najnoviji Tomb Raider je izašao za XBOX 360, na primer....

@MaliAbner verovatno imaš stari firmver - flashuj novi Rebug i sve je mnogo prostije i lakše :-)




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rancesco85 Re: ... 24.01.2017. 10:44 #630012

status: user
broj poruka: 724
Gledajuci dosta stvari vidim da je nekako ps3 prevazidjen, razlika u grafici je bas ocigledna. Uvek je problem nekako novac, ajde naci konzolu ps4 polovnu sa garancijom nije tesko vec je napisano da je oko 210 e sto bar meni nije previse.
@MaliAbner nekako mi nije bas na istom, dati odmah 1000 e za komp i dati npr. 300 e za konzolu u 2-3 igre pa posle kada mozes uzmes. Da ovo za misa i tastaturu ce biti nezgodno sigurno jer ceo zivot sam tako ucio da igram igre.
@dachabre uglavnom kako sam gledao ponudu igara nekako dosta igara nema za ps3 (dying light, until dawn, battlefield 1, novi Tomb Raider, Resident Evil 7, Doom...)

LIFE HAS GIVEN ME MUCH,MAYBE TAKEN MORE!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 24.01.2017. 11:06 #630013

status: user
broj poruka: 3974
Stisni se malo, odlozi mozda kupovinu na jos par nedelja, i uzmi sebi novi PS4 ili cak PS4 Slim, jer mala je razlika izmedju oba nova modela.. I vremenom ce bice i igara, tona popusta.. PS3 bolje iznajmi i odigraj neke stare naslove, ako bas zelis, a posle budzi svoju kolekciju.

Mmm Games! https://goo.gl/nReEin

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dachabre Re: Re: ... 24.01.2017. 11:18 #630014

status: user
broj poruka: 77

:: @dachabre uglavnom kako sam gledao ponudu igara nekako dosta igara nema za ps3 (dying light, until dawn, battlefield 1, novi Tomb Raider, Resident Evil 7, Doom...
::

onda ti je odluka laka: mada bih ja pre uzeo novi PS4 ili slim zato što je 30-40-50 evrića razlike a novo je ipak novo...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @Rancesco85 24.01.2017. 15:49 #630017

status: user
broj poruka: 17084
Igre ces da placas 50e +-
a cipovanje nece skoro i pitanje je da li ce moci za taj tvoj model/firmware konzole.

Cpu: FX 8320 + CM v8 GTS
GPU:GTX 970 Gigabyte G1
Ram:10 Gb Kingston
SSD: Patriot 240gb +HDD 500gb
MBO:Asus M5A97
Case:Storm Enforcer
PSU:Chieftec 650w
Keyboard: Natec RX22
Mouse: Razer Naga
Screen: ViewSonic 27


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ... 24.01.2017. 16:05 #630019

status: user
broj poruka: 4506
Konzole su za zene i dzecu, pc master race you filthy peasants

http://tinyurl.com/pukmucr

p.s. salu na stranu uzmi sta os,da biram uzeo bih ps4 pro sigurno.

6800k | Dark rock pro 3 | Asus x99-A II | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Palit 1070 gtx Gamerock | Logitech Z-5500 | Creative Blaster ZxR | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w G2 | LG 227-BN IPS

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rancesco85 Re: @Dexter013 24.01.2017. 17:30 #630020

status: user
broj poruka: 724
Toga sam svestan, zato i cekam jos da vidim mada blizu sam da uzmem ps4
LIFE HAS GIVEN ME MUCH,MAYBE TAKEN MORE!

:: Igre ces da placas 50e +-
:: a cipovanje nece skoro i pitanje je da li ce moci za taj tvoj model/firmware konzole.
::
:: Cpu: FX 8320 + CM v8 GTS
:: GPU:GTX 970 Gigabyte G
:: Ram:10 Gb Kingsto
:: SSD: Patriot 240gb +HDD 500g
:: MBO:Asus M5A9
:: Case:Storm Enforce
:: PSU:Chieftec 650
:: Keyboard: Natec RX2
:: Mouse: Razer Nag
:: Screen: ViewSonic 27
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
2m4Y re: 24.01.2017. 18:29 #630021

status: user
broj poruka: 2351
razmenaigara.com proveri i tu...

Ja sam moj PS4 prodao pre mozda nekih mesec dana za oko 200eur, star godinu dana, i mozda ukupno radio oko 35-40h... pa ti vidi...
A kako stoje stvari, pred izlazak GTSport, cu najverovatnije pazariti ponovo PS4...

PS3 ako ces za dz da se igras, ali imaj u vidu da to nasi znaju da naplate... realno PS3 bi trebao da bude do 100eur max, ali to nije kod nas situacija...

Pozz...

___________________________

...I sense you young padawan...

Intel i7 4790k
Asus Sabertooth Z97 Mark 2
AMD R9 280x
4x 4GB DDR3 1.6GHz
1x 120GB SSD
1x 750GB SATA II
1x 3TB SATA III
Corsair 750TX

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb re:re: 24.01.2017. 21:37 #630024

status: user
broj poruka: 6875
Upravo to, kao sot prodaju polovnu RX 380 ili GTX 960 za istu cenu kao novu GTX 1050 TI ili polovnu GTX 970 po ceni nove RX 470....
Smesan narod i drustvo, ovde se jako retko isplati kupiti nesto polovno...



Dete Partizana


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 25.01.2017. 00:25 #630028

status: user
broj poruka: 4225
PS3 sam se naigrao i koristio 2 HDD od po 1 TB za igrice.
PS4 još nisam ni koristio, osim za igraonice kad su im trebali naslovi, ali prekratko da bih dao svoje mišljenje.
ZA mene lično, PC je zakon, ali eksklutzivni naslovi za PS4 i XBox One su me natjerali da nešto nađem i za sebe.
Cijene su ovakve :
PS4 sa jednim đojstikom oko 210-230€ porealnim cijenama, bez onih preprodavača.
PS3 sa jednim đojstikom čipovan oko 130-150€
XBox One sam dobio na poklon, ali nikako od obaveza ne stižem da se posvetim i nabavim igrice.
U svakom slučaju, za XBox One nisam ni potkovan, niti sam pročitao adekvatnu literaturu za gomilu naslova itd itd.
A igrati igrice na PS4 bez tastature i miša je dosadno, osim za PES, NBA i neki tenis.
Za sve ostalo, a posebno za pučačine samo tastatura i miš.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rancesco85 Re: re 25.01.2017. 08:53 #630040

status: user
broj poruka: 724
Slazemo se sto se tice PC,i meni je zakon a i navikao sam na mis i tastaturu ali cena PC u Srbiji nije normalna bar po meni. Sto se tice igranja na dzojstiku verujem da je sve navika kako se nauci na mis i tastaturu tako i na ovo posle nekog vremena.
Ove cene za PS4 sam i ja nasao npr. na Xb** republici, polovne jesu ali bar ima garancija 6 meseci.


LIFE HAS GIVEN ME MUCH,MAYBE TAKEN MORE!

:: PS3 sam se naigrao i koristio 2 HDD od po 1 TB za igrice
:: PS4 još nisam ni koristio, osim za igraonice kad su im trebali naslovi, ali prekratko da bih dao svoje mišljenje
:: ZA mene lično, PC je zakon, ali eksklutzivni naslovi za PS4 i XBox One su me natjerali da nešto nađem i za sebe
:: Cijene su ovakve
:: PS4 sa jednim đojstikom oko 210-230€ porealnim cijenama, bez onih preprodavača
:: PS3 sa jednim đojstikom čipovan oko 130-150
:: XBox One sam dobio na poklon, ali nikako od obaveza ne stižem da se posvetim i nabavim igrice
:: U svakom slučaju, za XBox One nisam ni potkovan, niti sam pročitao adekvatnu literaturu za gomilu naslova itd itd
:: A igrati igrice na PS4 bez tastature i miša je dosadno, osim za PES, NBA i neki tenis
:: Za sve ostalo, a posebno za pučačine samo tastatura i miš
::
:: Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Ma da 25.01.2017. 16:00 #630062

status: user
broj poruka: 6875
Ako vec ne ides na PRO, uzmes lepo na Xbox Republici i cao.
PRO je fina stvar za 1080p, upscaling i u nekim naslovima bolji fps(mada je to retkost, a i treba tako da bude, ne bi bilo fer prema PS4 vlasnicima), ali razlika u novcu je ogromna obican dakle za 215e, PRO minimum 390e. To su ti prakticno tri AAA naslova.



Dete Partizana


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 25.01.2017. 16:46 #630063

status: user
broj poruka: 3974
Kontaktiraj Consolemania-ju ili Istvana na KP, oni su ti najbolji prodavci po pitanju konzola, igrica i pratece opreme i cene su pristupacne, usluga na nivou. Proveri tacnu cenu nove PS4 konzole, ne bih da kacim cenu a da nije ona prava. Ako ti ne odgovara, takodje proveri za polovne, mislim da ima i tih opcija, ne drzi me za rec.

Pro je posebna kupovina i veoma fina ali posto tvoj budzet nije u tom rangu, onda nema potrebe za nekim daljim pricama i nagovorima. Slim bi ti bio mozda najbolja, rekoh ti gore, ali obicna je po ceni oko 200e za novo, vrh.


Mmm Games! https://goo.gl/nReEin

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs