Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
Kvalitetna pvc stolarija ?
STRANA 1 OD 4  
solaja777 Kvalitetna pvc stolarija ? 15.11.2017. 22:09 T65408

status: user
broj poruka: 3275

Gledam u neko dogledno vreme da zamenim prozore...

Dimenzine otvora 188cmx165cm potrebno 4 prozora ali na tri prozora potrebne su roletne sa unutrasnjom kutijom i komarnici ....

Na sta obratiti paznju , koji prifil , okov, staklo, roletne i komarnici ???
Nekakva iskustva sa pvc i proizvodjacima.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sSHarK re: kvalitetna pvc... 16.11.2017. 08:21 #640986

status: user
broj poruka: 989

064/117-18-13 - Goran Matić, Srki ti dao br., na/u svim stanovima/vikendicama
mi je njegova pvc, ne guli kožu, a kvalitet iznad svih/svega...

pOzz


i3-8100 | Z370-A | TridentZ | 960 PRO | P650Ti | Stryker | U2718Q | G15+G9 | C930E | ATP3

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner PVC i STOLARIJA ne idu jedno sa drugim... 16.11.2017. 12:40 #640992

status: user
broj poruka: 7761
Stolari se ne bave plastikom (PVC)...
Stolari rade sa drvetom i okovima...

PVC prozori i vrata su vec nesto drugo...

Sto bi rekao nas dragi samozvani prestolonasledik `nasa lepa srpskom jezika`...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
solaja777 Re: PVC i STOLARIJA ne idu jedno sa drugim... 16.11.2017. 12:51 #640993

status: user
broj poruka: 3275

Ako nemas nekakvu preporuku bolje da si cutao.



:: Stolari se ne bave plastikom (PVC)..
:: Stolari rade sa drvetom i okovima..
::
:: PVC prozori i vrata su vec nesto drugo..
::
:: Sto bi rekao nas dragi samozvani prestolonasledik `nasa lepa srpskom jezika`..
::
:: Citat:
:: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mali3538 pa ne znam koliko je od pomoći 16.11.2017. 12:54 #640994

status: user
broj poruka: 115
Ja sam menjao prošle godine u decembru, obratio se Su*ceMar*n*k*vić, došli premerili dali ponudu. Rade Rehau, roletne sam samo stavio, komarnici mi nisu potrebni na 7. sam spratu, imam dva komarca godišnje i drugih buba slabo baš. sad mi je u stanu prevruće tokom celog dana je otvoren neki prozor.
Šestokomorni profil, okove nisam obraćao pažnju, dvoslojno staklo.
Što se tiče cene pa nije malo, to tvoje bi bilo preko 2000€ otprilike (ovo procenjujem na osnovu mopg jednog prozora 200*165 sa roletnom i okapnicom koji je bio preko 500€), ali ja sam zadovoljan i sa odnosom, radom ljudi koji su menjali pa i sa upotrebom eto već godinu dana skoro.
Meni su oni odgovarali jer su primali čekove, što neće baš svi.

Divi ga abner...tomato-tomejto....


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
solaja777 @mali3538 16.11.2017. 13:03 #640995

status: user
broj poruka: 3275
naravno trazim redom ponude a jednu sam dobio bas od sunca i to na 2015e (za cenu al ga pogodi svaka cast ) tu ulazi I demontaza/prevoz/montaza znaci sve.

Profil : rehau tri stakla 4Flot+16+4Flot+16+4C.G.Premium a ono sto trazim od stakla bilo bi : 4Low-e+16ARG+4Flot+16ARG+4C.G.Premium

Nego da li su majstori pedantni / korektni ? da li si dobio racun za izvedene radove/garanciju i sto je najbitnije da li si generalno zadovoljan prozorima ? (ako imas specifikaciju stakla napisi staa je stavljeno - ima li kondenza?)

Eh da ono sto mi se ne svidja kod sunca a to je da traze 70% uplate a ostatak po obavljenom poslu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peki22 Re: ... 16.11.2017. 13:41 #640996

status: user
broj poruka: 2936
Samo ti pitaj koji okov stavljaju.Po meni bitnija stavka.Skoro svi stavljaju Turski okov.Ako vec imas fasadu imas i trosak za ispunu preko purpene.


Hero 8,6700K,H-100,Predator 16GB,390X,Nitro 850,HyperX 120GB,U7,7C


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
solaja777 Re: Re: ... 16.11.2017. 13:50 #640997

status: user
broj poruka: 3275
Vrsta okova: TITAN AF Sigenia
Tip okova: DK li. GS weiss, DK re. GS weiss

Fasada radjena pre 5 godina bice posla :(

msm nije da moram da menjam prozore a eto stari su oni dupli prozori , najveci problem kod tih prozora bila je kutija roletne ali i to sam resio a da samo menjam stare roletne to mi nekako bezveze pa bolje da sve odradim...

Sto se tice komarnika ponudili su mi rolo komarnike `ELITHERM` , da li su mozda bolji fiksni komarnici ?

:: Samo ti pitaj koji okov stavljaju.Po meni bitnija stavka.Skoro svi stavljaju Turski okov.Ako vec imas fasadu imas i trosak za ispunu preko purpene
::
::
:: Hero 8,6700K,H-100,Predator 16GB,390X,Nitro 850,HyperX 120GB,U7,7C
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peki22 Re 16.11.2017. 14:00 #640998

status: user
broj poruka: 2936
GU i Sigenia su sam vrh koji moze kod nas da se kupi.Tu nema greske.


Hero 8,6700K,H-100,Predator 16GB,390X,Nitro 850,HyperX 120GB,U7,7C


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stalex011 Re: @mali3538 16.11.2017. 18:04 #641003

status: user
broj poruka: 285
To sto si naveo za profil nije model profila. U svakom slucaju ne verujem da su ti dali 5-komorni profil za paket od tri sloja stakla. Verovatno je 6-komorni.

Rehau i Schuco je najbolje od brendova profila. Na Rehau, kao sto peki22, kaze obavezno GU i Sigenia, a Schuco ima svoj okov.

A sto se komarnika tice, ako uzimas prozore Rehau, najbolje i komarnik da je njihov (integrisan sa rolo kutijom).

:: naravno trazim redom ponude a jednu sam dobio bas od sunca i to na 2015e (za cenu al ga pogodi svaka cast ) tu ulazi I demontaza/prevoz/montaza znaci sve
::
:: Profil : rehau tri stakla 4Flot+16+4Flot+16+4C.G.Premium a ono sto trazim od stakla bilo bi : 4Low-e+16ARG+4Flot+16ARG+4C.G.Premiu
::
:: Nego da li su majstori pedantni / korektni ? da li si dobio racun za izvedene radove/garanciju i sto je najbitnije da li si generalno zadovoljan prozorima ? (ako imas specifikaciju stakla napisi staa je stavljeno - ima li kondenza?
::
:: Eh da ono sto mi se ne svidja kod sunca a to je da traze 70% uplate a ostatak po obavljenom poslu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
solaja777 @Stalex 16.11.2017. 18:19 #641005

status: user
broj poruka: 3275
Da 6komorni je profil(prozor fokus od sunca) ali roletne i komarnici su drugi proizvodjaci , pretpostavljam da je to njima jeftinije a za krajnjeg kupca ne znam da li bi nesto znacilo ?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stalex011 Re: @Stalex 16.11.2017. 19:37 #641011

status: user
broj poruka: 285
To fokus je verovatno interni naziv u toj firmi. Koliko znam Rehau nema profil koji se tako zove. Po karakteristikama (Fokus sa sajt Sunce) bi rekao da je to Geneo.

A za komarnik... pa uzimas jedan od najboljih profila na svetu pa na njega budzis jeftiniji komarnik kod kog je mozda 1% ustede u odnosu na cenu kompletnog prozora.

Inace vecina `budzenih` komarnika je sa spoljne strane roletne (totalna nebuloza, ali to je taj konstruktivni detalj neintegrisanog sistema) dok je Rehau izmedju roletne i krila prozora.



:: Da 6komorni je profil(prozor fokus od sunca) ali roletne i komarnici su drugi proizvodjaci , pretpostavljam da je to njima jeftinije a za krajnjeg kupca ne znam da li bi nesto znacilo
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
solaja777 @Stalex 16.11.2017. 19:45 #641012

status: user
broj poruka: 3275

Nisam ni trazio jeftin komarnik to su oni ponudili ali ok razumem sta kazes ako uzimam rehau onda da gledam da i roletne i komarnik ide od rehau....

Pise sistem rehau synego md
Stok 82 MD synego
Krilo z59 synego
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mali3538 juče ne stigoh da ti odgovorim 17.11.2017. 07:59 #641036

status: user
broj poruka: 115
Sad sam našao ponudu na mailu i vidim da sam malo omašio dimenzije juče :D :

PVC složena konstrukcijaSistem: REHAU - EURO 70 ecosol
Boja Elementa: 159 bela
Ispuna: 3 * 24mm-4 Flot+16+4 C.G.Premium
Okov: TITAN AF Sigenia
Tip okova: DK li. GS weiss, DK re. GS weiss, Fiksirano polje
U-Vrednost: 1.4 W/m²K
Dimenzija: 1500 mm x 1950 mm

Nisam išao na argon i te skuplje varijante stakala, jbg budžet mi nije dozvoljavao.


Elem majstori su pedantni, skinuli stare, stavili nove, počistili za sobom, naravno moraš da prebrišeš posle ipak ne koriste džoger :D, ali su pokupili sve i odneli sa sobom.
Za tri okna zamena je kod mene trajala ok 2,5h
Da dobio račun/garanciju.
Jesam zadovoljan, baš.
Kondenza nema.
E pa ja sam platio sve odmah, tačnije 60% keš i 40% čekovima, ali ako se plaća čekovima mora odmah sve koliko se sećam.

Dali su mi i kontakt za zidara (njihova preporuka) da mi sredi to posle, ali sam izgubio karticu, pa sam našao nekog drugog, i to me posle koštalo 140€ za sva tri okna.


P.S. Kome god a sam posle rekao da su mi oni radili, dobio sam odgovor da sa njima nema greške, ispade da ih reklamiram, ali nemam nikakav interes, samo sam eto sa njima sarađivao.

da i REHAU - EURO 70 ecosol je petokomorni - moja greška
U suštini to što si dobio im je najjeftinija varijanta.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: pa ne znam koliko je od pomoći 17.11.2017. 09:17 #641039

status: user
broj poruka: 7761
Mi kazemo paradajz...
Buranija kaze `tomato` ili `tomejto`...

Boranija = povrce koje ne da ne volim nego ga mrzim
Buranija = ljudi koje ne smatram kulturnima i obrazovanima

Govorimo srpski da nas ceo svet razume...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: Ja sam menjao prošle godine u decembru, obratio se Su*ceMar*n*k*vić, došli premerili dali ponudu. Rade Rehau, roletne sam samo stavio, komarnici mi nisu potrebni na 7. sam spratu, imam dva komarca godišnje i drugih buba slabo baš. sad mi je u stanu prevruće tokom celog dana je otvoren neki prozor
:: Šestokomorni profil, okove nisam obraćao pažnju, dvoslojno staklo
:: Što se tiče cene pa nije malo, to tvoje bi bilo preko 2000€ otprilike (ovo procenjujem na osnovu mopg jednog prozora 200*165 sa roletnom i okapnicom koji je bio preko 500€), ali ja sam zadovoljan i sa odnosom, radom ljudi koji su menjali pa i sa upotrebom eto već godinu dana skoro
:: Meni su oni odgovarali jer su primali čekove, što neće baš svi
::
:: Divi ga abner...tomato-tomejto...
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
solaja777 @mali3538 17.11.2017. 09:25 #641040

status: user
broj poruka: 3275

e hvala za informacije :), trazio sam dve varijante i petokomornu REHAU - EURO 70 ecosol ona je jeftinija za nekih 350 evra a ide staklo 4 16 4.





:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mali3538 :) 17.11.2017. 10:40 #641042

status: user
broj poruka: 115
@solaja777
Nema na čemu.
Pozz i srećno u zameni.

@MaliAbner
Sprdao sam se ali nebitno, Hvala, na komplimentu.
Pozz i sve najbolje (bez sarkazma).


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
solaja777 ... 19.11.2017. 18:27 #641097

status: user
broj poruka: 3275
Pitanjce kakavi su veka profili u odnosu na rehau ? VEKA SOFTLINE 82 verovatno u klasi synego a mozda I bolje ?

Gledam sta novosadjani nude uzi izbor je dual-pvc veka + Roto okov , megaplast rehau da li je neko uzima nesto od njih ?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
solaja777 Ako nekog interesuje kao orjentir cena 20.11.2017. 18:28 #641116

status: user
broj poruka: 3275
Dimenzije: 1880 mm x 1440 mm - 3 prozora , T precka otvaranje na kip I u stranu /u cenu ulazi: demontaza, montaza i prevoz.

Ponuda 01:

REHAU - Synego MD
Ispuna: 44.0 mm 4C.G.Premium+16+4Flot+16+ 4C.G.Premium
Vrsta okova: TITAN AF Sigenia

ROLETNA: `ELITHERM`
AL lamelice ispunjena poliuretanom

Rolo-Komarnik AL beli Viomal Aluminijumski rolo-komarnik

Cena 1650 e


Ponuda 02:

Profil : Rehau – Synego
Roletna : Rehau - EG195 sa ALU zastorom i integrisanim rolo komarnikom na jednom krilu

Okov : Maco - Multi Trend - Austrija
Staklo : Troslojno Solar + LowE 4+16+4+16+4 *punjeno argonom

Cena 2160e

A ako se stavi classic roletna cena je drasticno niza : 1630 e

Ponuda 03:

REHAU SINEGO
Okov : GU-BKS ,
Staklo : Troslojno Clima Guard Solar

Cena 2125e


Ponuda 04: od veka nasao sam 5 komora

Softline MD 70
Staklo Solar Clima Gard 4 + 14 + 4 + 14 + 4, punjeno argonom i sa PVC distancerom.
Okovi su ROTO NT sa centralnim zatvaračem.
Konstrukciia roletni: Vekavariant ll - 175 sa žlebom, aluminijskim zastorom i izolacijom.
Komarnik na pola krila neki unutrasnji koji se skida ?...

Cena 1660e

u odnosu na ponudu 4 ima i REHAU - EURO 70 ecosol cija je cana 1300e ali iz razloga sto kutija roletni nije rehao, inace kontam cena bi bila isto kao i Veka.

Kako god uzeli Rehau ili Veka cena je veoma slicna. Ono sto drasticno moze oboriti cenu a to je da se stavi sistem roletni koji nije od istog proizvodjaca...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
wyroos @solaja 21.11.2017. 17:09 #641151

status: user
broj poruka: 179
Molim te javi sta si odlucio i prve utiske. Mene ceka isto pa me interesuje koga si sve kontaktirao i otkud tolika razlika u ceni.


Pozz


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
solaja777 VEKA SOFTLINE 82 21.11.2017. 18:58 #641153

status: user
broj poruka: 3275
Napomena: Roletna Classic ( alu lamelice), rolo komarnik na jednom krilu
Serija profila: VEKA / SOFT. 82 Uf=1.0 W/m2K Izvodenje: BELO / SIVA Guma.

Konstrukcija stakla: 4x16x4x16x4 Solar/Premium Ug=0.6W/m2K Konstrukcija roletni: Roletna Veka 210

2100e

@wyroos
jos merkam, pa sad razlika u ceni je u orginal roletnama a kod svih ponudjaca nisam precizirao tacno kakv tip komarnika da stave, racunam da su cene tu negde..., naginjem ka:

1. SOFTLINE 82 mada nije precizirano da li je u pitanju AD ili MD a to su 2 vs 3 zaptivke tj druga je bolja.
http://www.veka.rs/softline82_presek2.htm

2. REHAU SINEGO to je rehau reciklat

3. ostaje u igri Softline MD 70 5 komora tri stakla

Ostaje proveriti da li uzeti varijantu 3 ili ove prve dve jer jedni kazu da za novogradnju bolje uzimati 1 i 2 a za ovo sto ja radim cupaj stavi varijantu 3 da li to racunaju kao starogradnja ne znam msm kuca je regularno zidana temelj / cementni blok ali se zeznuh jer imam uradjenu fasadu pa sad videcu...

Kontaktirao : suncemarinkovic, tehnika MB, Mond Line pro, Dual PVC, Megaplast, Krov Valjevo,Argus inženjering doo i jos neke koji se nisu javili. E sad koji je pouzdan nemam pojma to ispitati treba vremena .)
Tako da sve ponude nisam ispisao ali tu su negde +-100e
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
solaja777 sto se tice ugradnje 21.11.2017. 19:17 #641154

status: user
broj poruka: 3275
treba traziti RAL montazu a taj detalj nisam ni pominjao izvodjacima jer jednostavno nisam ni znao.

http://www.aluipvcstolarija.tehnosint.com/pdf/RAL-montaza.pdf


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
solaja777 RAL montaza 22.11.2017. 10:30 #641162

status: user
broj poruka: 3275
prilicno bi bilo nezgodno bar u mom slucaju jer bi iziskivalo secenje dela fasade radi pripreme prozorskog otvora tako da :(

Ipak resicu to na drugi nacin naime u kuci su pre 2 godine menjana ulazna vrata i kuhinjski prozor. Majstori su predlagali da se uradi malter oko vrata i prozora kako bi se prekrio onaj deo sa pur penom i izravnao otvor.

Predlog je odbijen i uradili su kako sam trazio : stavili su stirodur 2cm a na uglu stavili plasticnu mrezicu.

Na vratima i prozoru nema hladnoce i kondenza odnosno ima kondenza na kuhinjskom prozoru ali samo pri kuvanju hrane zbog stvaranje vodene pareIiskljucivo na staklu)...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Predrag55 re: kvalitetna pvc... 04.12.2017. 19:18 #641572

status: user
broj poruka: 261
Želim ti srećnu ugradnju.

Pošto i ja krećem u to molim za savet:
- REHAU sa Roto okovim
- THYSEN Prestige sa Sigenia.IM
- KBE Sa Roto okovima

Svi su u istom cenovnom rangu, KBE (nikad čuo) daje u toj ceni i Aluminijumske roletne sa Al kutijama.

Šta biste preporučili i da li znate nešto više o KBE?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
solaja777 @Predrag55 05.12.2017. 19:28 #641590

status: user
broj poruka: 3275
jos nisam nista odlucio ali nekako najblizi sam megaplastu nudi se :

Profil : Rehau – Synego 6 komora - Nemačka
Okov : Maco - Multi Trend - Austrija
Staklo : Troslojno Solar + LowE 4+16+4+16+4 *punjeno argonom


Ono sto mi se kod njih svidelo a to je da sam dobio dve ponude i to za orginal roletne : Rehau - EG195 sa ALU zastorom - Nemačka i Classis Roletna sa ALU zastorom.
Za tri prozora orginal Rehau roletne skuplj su za 529e naravno tu je i pola krila komarnik - rolo.
Da li je orginal toliko bolji ne bih znao mora se proveriti...?...

Jos jedna firma MondLinePro je ponudila orginal roletne (veka softline/veka roletne) dok drugi nisu naglasili koje roletne stavljaju.

U stvari nisam jos ispitao sta podrazumevaju pod orginal za roletne tj da li tu ide samo orginal kutija roletne za profil a same roletne neko drugi proizvodi ili ...??? provericu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Predrag55 Kvalitetna pvc stolarija ? 05.12.2017. 21:44 #641591

status: user
broj poruka: 261
Istu dilemu imam i ja.

Voleo bih Rehau jer imam prethodno dobra iskustva to je bilo sa Rehau roletnama i Rehau komarnicima.
Sada ta ista firma uz Rehau daje neke naše roletne i komarnike.

Najbliže sam bio INOUTIC THYSSEN ali pre sat vremena sam sabrao mere, tako da sam sada u dilemi.
Prozor kada se ugradi roletna(20cm) je 113cm, debljina profila (6 komora) gore i dole po 12cm.
To ostavlja visinu stakla od samo 89cm. To je bunker.
Sa druge strane ovaj sa KBE obećava spoljne roletne iznad otvora prozora tako da bi ona zahvatala samo 5cm vidljivosti. Izgleda da ću morati to rešenje ali me zanima kvalitet. KBE je 5 komora...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 4  
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs