Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Jedan malo cudan problem
STRANA 1 OD 1
Krieger Jedan malo cudan problem 29.01.2018. 15:41 T65621

status: user
broj poruka: 312
Ako ga uopste i mogu nazvati problemom, samo je kao pojava interesantno.
Naime pre dva tri dana sam pazario dva identicna HDD-a za OS-ove, Windows XP i Windows 7 respektivno dok ja pretezno ``uzivam`` u 10-tki koja je na SSD-u.
E sad, odradjena je migracija preko Acronis True Image-a i prvog i drugog (ukupno 4 particije, po 2 sistemske po 2 za storage) i sta me zbunjuje.
Imaju identican broj radnih sati, rade savrseno, ali ovaj na kome je vise podataka upisano na storage particiju je za stepen hladniji iako su oba HDDa u istom racku i on je na samom dnu, dzaba ga duva ventilator a pritom je i nabio vecu lifetime temperaturu od ovog drugog koji je upisao prakticno nista strasno koji stalno bezi za 1°C vise od ovog koji evo besomucno punim torrentima. On je na nekoj sredini u racku (rack ima 4 mesta i hladniji je na dnu a topliji u sredini) i ne kontam zasto kada su maltene istog sekunda proradili nemaju istu temperaturu u OS-u koji veze nema sa njima osim sto je podesen da ih nikad ne gasi. Zapravo sva tri OS-a su tako podesena.

Dakle da rezimiram, isti broj radnih sati, isti start stop count, ``pohabaniji`` je uvek za stepen hladniji od ovog koji nije ni osetio mucenje.
Osim defragmentacije mada to je prepishao 5x brze od hladnijeg diska.

WD10EZEX u oba slucaja. Ponavljam rade vrhunski bez vibracija, ne cuju se zivi jedino prilikom spin-up-a sto je normalno za 7200rpm HDD-ove.

Ima li ko mudar da razjasni ovu dilemu, ne brine me nista, ajd da bezi 5 stepeni pa i da reklamiram neki od ova 2 nego bas namerno taj 1°C da me zbunjuje. =)
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zerocool55 hahha 29.01.2018. 16:06 #643164

status: user
broj poruka: 1130
Ala j tebi druze dosadno :DDD


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger Re: hahha 29.01.2018. 16:47 #643165

status: user
broj poruka: 312
Imas puno pravo .))


:: Ala j tebi druze dosadno :DD
::
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 30.01.2018. 06:12 #643182

status: user
broj poruka: 9460
Taj topliji ce dan pre da crkne od tog hladnijeg. Tako da odradi bekap na vreme.
Salim se. Ne rade u identicnim uslovima, pride, mozda se radi i o decimalama. Senzor temp. su jeftini i ne toliko precizni...
Sve se to testira pre nego dodje na rafove i verovatno postoje neka dozvoljena odstupanja...da je razlika 2,3,5c u identicnim uslovima, to je vec druga prica

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger Ne, ipak stojim iza kolege 31.01.2018. 06:29 #643200

status: user
broj poruka: 312
Koji je rekao da je meni bas bas dosadno u zivotu. Inace rotacijom mesta diskova se dobio efekat da ovaj sto je bio topliji bude za stepen hladniji odnosno ovaj hladnji bude topliji. Senzor je izgleda u gornjoj oplati tj. blize je njoj nego dnu, e sada sta je pametnije, hladiti dno ili vrh? Topao vazduh ide na vrh tako da bolje hladiti dno =)
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 31.01.2018. 09:46 #643202

status: user
broj poruka: 9460
Ako slucajno pitas nekad za 2.5` HDD od 500 i 750GB, odgovor je priblizno isti, drzi ih ispod 40c. S tim da im nece apsolutno nista smetati i da rade na 45c. Sve preko toga, ukljucujuci 3.5 diskove, nikako nije dobro.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs