Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Softver za PDA i mobilne
Potreban softver za prebacivanje kontakata iz telefona u telefon
STRANA 1 OD 1
arogan Potreban softver za prebacivanje kontakata iz telefona u telefon 03.02.2018. 22:18 T65638

status: user
broj poruka: 524
Oba su android, na staarom HTC-u je zaboravljem pasvor od starog google naloga pa ne mogu da sinhronzujem kontakte na taaj način.
Na novom Samsung-upostoji drugi google nalog.
E sada, stari HTC treba da se baci, ali pre toga kontakte da kopiram na Samsung.
Padaju mi dva rešenja na pamet., pretpostavljam da Android nema opciju čuvanja kontakata na SIM kartici (ili memorisjkoj)
1. Da li postoji Android besplatna aplkacija koja može da se instalira i da ponudi opciju izvoza kontakaza na SIM li memorisjku karticu.
1a. posle toga bih je instalitrao na novi telefon i odabrao opciju ovoz kontakata sa SIM (ili memorijske kartice).

2. Da li posstoji Windws 10 aplikacija (imam LAPTOP i USB kablove za oba mobilna), koja može da učita kontakte sa starog telefona a zatim da ih prebaci na novi ?

Ponavljam, sinhronizacija sa google nalogom izgleda da ne može, (a to sam radio prilikom poslednje 3-4 promene telefona u familiji).



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Frantic84 ... 03.02.2018. 22:42 #643316

status: user
broj poruka: 587
Sa HTC export na micro SD karticu,prebacis karticu u Samsung,na njemu ides import sa micro SD i to je to...

AMD Phenom II 960T@3.8GHz/Titan NK35TZ/8GB DDR2 @ 800MHz
Asus M2N68 Plus/Hitachi 250GB/Samsung 320GB/WD Blue 500GB
Powercolor HD5750/LC Power LC600H-12/MS Industrial Voyager
LG W2240+Skyworth 32E3000/Windows 10 Pro x64 build 1709


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gatekeeper re 03.02.2018. 22:51 #643317

status: user
broj poruka: 503
instaliras na oba telefona ,pa backup prebacis na drugi telefon i otvoris ga tamo

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.idea.backup.smscontacts
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
arogan Re: Frantic84 03.02.2018. 22:52 #643318

status: user
broj poruka: 524
To bi mi uradilo posao.
Gde na androidu postoji opcija na SD karticu ?
Da li je destinacija `zakucana` ili mogu da kreiram privremeni folder na SD kartici, pa da ga tu sačuvam, a zatim na Samsungu da ga pronađem i odaberem za uvoz ?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Jedino gde moze da bude opcija za to 03.02.2018. 22:58 #643319

status: user
broj poruka: 3466



U androidu je u contacts i export i on nekad stavi u pocetni direktorijum sd kartice ili da opciju za izbor lokacije

Fajl prebacis kako hoces a mozes i sa bt i samsung bi trebalo da automataki nakon prijema fajla uradi import. Ne trebaju ti nikakve aplikacije za tu operaciju. Bas ima mnogo nacina za tu akrobaciju ali je prosto
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
arogan Re: Frantic84 03.02.2018. 23:14 #643320

status: user
broj poruka: 524
Našao gde je import/export na androidu.

Pozdrav

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
arogan Re: gatekeeper 03.02.2018. 23:17 #643321

status: user
broj poruka: 524
Odlično.
Ovo je rezervnna varijanta, ako mi ne uspe direktno, kako je predložio Frantic84.

Ujutru ću da pokušam pa javljam.

Pozdrav,


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
arogan ISKRSAO PROBLEM - verovatno će morati preko Wndows-a 04.02.2018. 10:31 #643328

status: user
broj poruka: 524
Stigao mi je stari Huawei u ruke, ali, kad uđem u kontakte (ljudi), i kliknem na upravljak kontaktima, ništa se ne dešava, na tom mestu je crkao touch. Opcija iznad, `Pošalji` radi na klik, ali sledeći rrozor neće Next (izgleda opet touch na tom mestu)

Jbg, izgleda da je ostalo kablom na laaptop (šta u tom slučaju da instaliram na Laptop) ili eventualno oba telefona da upraim preko Blutooth-a pa samo na novom Samsungu da birmam opcije (valjda ime `Prebaci kontakte sa uparenog uređaja` ?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Nema to 04.02.2018. 10:34 #643330

status: user
broj poruka: 3466



Upari i prebaci

Upali sync i neka na gugl povuce kontakte ili se na racunaru uloguj na taj nalog i uradi eksport fajla
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 04.02.2018. 11:07 #643333

status: user
broj poruka: 9460
Probaj da rotiras ekran, ako nece u tom menuu da radi rotate, pokusaj sa nekim programom za `nasilnu` rotaciju i rotiras i onda `next` na drugom delu ekrana gde radi touch, ili skopcaj mis preko OTG.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 2. - da 04.02.2018. 12:03 #643339

status: user
broj poruka: 1620
::2. Da li posstoji Windws 10 aplikacija (imam LAPTOP i USB kablove za oba mobilna), koja može da učita kontakte sa starog telefona a zatim da ih prebaci na novi

Postoji - ja za te akcije koristim MyPhoneExplorer.

Programče kida, a pored prikaza, ima i mogućnost izmene i bekapovanja celog imenika, import/export pojedinačnih kontakata, kao i celog imenika u CSV i još neke formate.
Imaš i opciju slanja/prijema SMS poruka, a pošto je besplatan i ima portable varijantu, ja ga na poslu koristim kada određene grupe ljudi treba da obavestim o nečemu (zakazan bitan sastanak i sl.) i za uređivanje prilično velikog imenika pošto je to telefon koji koristi 4-5 ljudi.

http://www.fjsoft.at/en/

Povezivanje ide preko USB-a, BT ili WiFi - sam biraš.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
arogan Re: gilopile 04.02.2018. 12:40 #643342

status: user
broj poruka: 524
Na tim proorima ne radi rotacija.
Mislim čak da je to kvar aplikacije jer prozor na koji se klikće ide od sredine telefona do desnog kraja, a kaa izađem iz kontakata, tastatura na tom delu tača ponegde i radi. Možda i sama aplikacija tu koči


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Idi bre pa pvo sve je zbunjujuce... 04.02.2018. 13:02 #643343

status: user
broj poruka: 7761
Pa zar ne mzes da svakom telefonu da dodas nekoliko google naloga...
Tako da se posle kontakti sa svih njih prikazu u listi kontakata...
Meni je to najprostije resenje...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
arogan Re: duqp 04.02.2018. 13:22 #643347

status: user
broj poruka: 524
Na starom telefonu je star google nalog za koji korinik sada ne zna pasvord.
Na novom telefonu je potpuno novi nalog.

Jedino ako usped da osposobim internet da se na starom telefonu priavi sa novim nalogom, pa prebaciti na google.

Ali, na starom telefonu su drugi kontaakti nego na novom odnosno na google-u, koji je sinhronizaovan sa novim. Da liće se na google-u samo dodavati nalozi sa starom telefona, odnosno google će da ima i stare i nove, a zatim kada ssinhronizujem novi telefon sa google-om, da li će na naovi telefon da budu prebačeni svi kontakti koje sada ne postoje (postoje na starom). Da li je to automatizovano ili može da se nešto bira-podešava


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: Re: duqp 04.02.2018. 13:50 #643349

status: user
broj poruka: 1620
Dao sam ti jednostavno rešenje problema - iskoristi ga.

Za ono što sam ti ja predložio je potrebno samo da instaliraš klijentsku aplikaciju na oba telefona (kako bi mogli da se povežu sa računarom) i na konju si... 10 min. posla.

:: Na starom telefonu je star google nalog za koji korinik sada ne zna pasvord
:: Na novom telefonu je potpuno novi nalog
::
:: Jedino ako usped da osposobim internet da se na starom telefonu priavi sa novim nalogom, pa prebaciti na google
::
:: Ali, na starom telefonu su drugi kontaakti nego na novom odnosno na google-u, koji je sinhronizaovan sa novim. Da liće se na google-u samo dodavati nalozi sa starom telefona, odnosno google će da ima i stare i nove, a zatim kada ssinhronizujem novi telefon sa google-om, da li će na naovi telefon da budu prebačeni svi kontakti koje sada ne postoje (postoje na starom). Da li je to automatizovano ili može da se nešto bira-podešav
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Frantic84 Re: Re: Re: duqp 04.02.2018. 23:32 #643376

status: user
broj poruka: 587
Za resenje koje sam mu ja dao mu ne treba ni softver ni toliko vremena :)
Pusti coveka,dali smo mu predloge,pa neka se snadje :)

AMD Phenom II 960T@3.8GHz/Titan NK35TZ/8GB DDR2 @ 800MHz
Asus M2N68 Plus/Hitachi 250GB/Samsung 320GB/WD Blue 500GB
Powercolor HD5750/LC Power LC600H-12/MS Industrial Voyager
LG W2240+Skyworth 32E3000/Windows 10 Pro x64 build 1709


:: Dao sam ti jednostavno rešenje problema - iskoristi ga.
::
:: Za ono što sam ti ja predložio je potrebno samo da instaliraš klijentsku aplikaciju na oba telefona (kako bi mogli da se povežu sa računarom) i na konju si... 10 min. posla.
::
:: :: Na starom telefonu je star google nalog za koji korinik sada ne zna pasvord
:: :: Na novom telefonu je potpuno novi nalog
:: ::
:: :: Jedino ako usped da osposobim internet da se na starom telefonu priavi sa novim nalogom, pa prebaciti na google
:: ::
:: :: Ali, na starom telefonu su drugi kontaakti nego na novom odnosno na google-u, koji je sinhronizaovan sa novim. Da liće se na google-u samo dodavati nalozi sa starom telefona, odnosno google će da ima i stare i nove, a zatim kada ssinhronizujem novi telefon sa google-om, da li će na naovi telefon da budu prebačeni svi kontakti koje sada ne postoje (postoje na starom). Da li je to automatizovano ili može da se nešto bira-podešav
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: Re: Re: Re: duqp 04.02.2018. 23:49 #643377

status: user
broj poruka: 1620
Realno, ni jedno od datih rešenja u normalnim okolnostima ne bi trebalo da oduzme više od 5 min. za one veštije, al` vidiš da je čovek uz svu dobru volju imao problema sa prethodnim predlozima...

Ukoliko može da instalira i pokrene MyPhoneExplorer klijentsku aplikaciju na tom starom telefonu, lako će moći i da uradi ono što je naumio (na kompu može i pokretanje bez instalacije - ima portable varijanta).

:: Za resenje koje sam mu ja dao mu ne treba ni softver ni toliko vremena :
:: Pusti coveka,dali smo mu predloge,pa neka se snadje :
::
:: AMD Phenom II 960T@3.8GHz/Titan NK35TZ/8GB DDR2 @ 800MH
:: Asus M2N68 Plus/Hitachi 250GB/Samsung 320GB/WD Blue 500G
:: Powercolor HD5750/LC Power LC600H-12/MS Industrial Voyage
:: LG W2240+Skyworth 32E3000/Windows 10 Pro x64 build 1709
::
:: :: Dao sam ti jednostavno rešenje problema - iskoristi ga.
:: ::
:: :: Za ono što sam ti ja predložio je potrebno samo da instaliraš klijentsku aplikaciju na oba telefona (kako bi mogli da se povežu sa računarom) i na konju si... 10 min. posla.
:: ::
:: :: :: Na starom telefonu je star google nalog za koji korinik sada ne zna pasvord
:: :: :: Na novom telefonu je potpuno novi nalog
:: :: ::
:: :: :: Jedino ako usped da osposobim internet da se na starom telefonu priavi sa novim nalogom, pa prebaciti na google
:: :: ::
:: :: :: Ali, na starom telefonu su drugi kontaakti nego na novom odnosno na google-u, koji je sinhronizaovan sa novim. Da liće se na google-u samo dodavati nalozi sa starom telefona, odnosno google će da ima i stare i nove, a zatim kada ssinhronizujem novi telefon sa google-om, da li će na naovi telefon da budu prebačeni svi kontakti koje sada ne postoje (postoje na starom). Da li je to automatizovano ili može da se nešto bira-podešav
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Pa google nalog se da povratiti... 05.02.2018. 09:30 #643384

status: user
broj poruka: 7761
Imas opcije za oporavak sifre tj. za promenu iste ako si podesio opcije za to...

Tipa posalju ti poruku na odredjeni (uneti) email tako da linkom iz te poruke resetujes sifru i zadas novu... i vuola ponovo radi nalog...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox Moze i direktno sa tel na tel 06.02.2018. 09:55 #643434

status: user
broj poruka: 1389
Share contacts, select all pa na bluetooth upareni tel

Gigabyte Z77M-D3H, i5 3570k
3x8GB ddr3 1333, SanDisk SSD 64GB, Win XP
Frontier DIVA


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
arogan RE: xenox 06.02.2018. 18:14 #643443

status: user
broj poruka: 524
Na starom poluispravnom telefonu ne radi opcija Upravljaj kontaktima.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
arogan Re: MaliAbner 06.02.2018. 18:15 #643444

status: user
broj poruka: 524
Staritelefon je toliko neispravan tako da ne mogu da ukucam drugi google nalog a ni da se povežem na net


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Prepisi 06.02.2018. 22:36 #643452

status: user
broj poruka: 3466


Brojeve rucno

Na neki gmail nalog ili u obican txt na racunar ili kako god

Skrol na dole sigurno radi
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
arogan Re: luja-88 07.02.2018. 00:07 #643457

status: user
broj poruka: 524
Upeo sam preko MyPhoneExplorer-a.
Lako sam ga instalirao na Laptop, nije bio potrebna instalacija na stari HTC, našao ga je preko USB konekcije i sinhronizovao sam kontakte i sačuvao ih kao *.vcf i *.csv fajl na laptopu.
Sa Samsungom je bilo veća frka, morao sam da instaliram na njega klijentsku aplikaciju i opet ga nije pronašao preko USB-a ali je uspeo preko Bluetooth-a. Zatim sam uvezao kontakte sa laptopa i kad sam hteo da izađem predložo mi je sinhronizaciju, koja je trajala pola sata za 1400+ kontakata, aali je uspela.

Jedino što su sada kontakti na telefonu dupliran, ali to je najmanji problem.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gatekeeper re 07.02.2018. 00:46 #643466

status: user
broj poruka: 503

Probaj ovaj program za brisanje duplikata https://play.google.com/store/apps/details?id=com.simpler.merge&hl=en

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Ima i na gmail contacts 07.02.2018. 07:30 #643475

status: user
broj poruka: 3466



Na racunaru na webu ili na telefonu pa view desktop

Opcija za duplikate


Ili na playstore bas brdo varijanti za duplikate i pozivne brojeve. Lower i upper case itd
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: Re: luja-88 08.02.2018. 20:31 #643492

status: user
broj poruka: 1620
:: Jedino što su sada kontakti na telefonu dupliran, ali to je najmanji problem

MyPhoneExplorer odvojeno vidi kontakte sa telefona i Gmail-a pa je verovatno ybog toga iskopirao i jedne i druge i onda ih tako duplirane prebacio na novi telefon.

U svakom sl. je to manji problem pa se nadam da si se snašao...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646087.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs