Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Elektronika za Seagete Barracuda ST1000DM003 1TB
STRANA 1 OD 1
rasha44 Elektronika za Seagete Barracuda ST1000DM003 1TB 14.02.2018. 21:20 T65659

status: user
broj poruka: 1492
Zdravo društvo.

Da li neko kojim slučajem ima da proda, pokloni ili pozajmi elektronsku ploču za disk
iz naslova? Umreo je načinom naglim. Već neko vreme mi je HD Tune Pro prijavljivao da ima
grešku u komunikaciji, znao je da se isključi (nestane) pri kopiranju velikih fajlova, pa se posle
gašenja i ponovnog paljenja kompjutera pojavljivao. Menjao sam sata kablove ali nije pomagalo. Nikad nije bilo loših sektora. Star je 5 godina.
Sad ga kompjuter ne vidi ni kad ga ubacim kao eksterni disk, ni na laptopu ni na kompjuterima kod sina u firmi. Palio mi se i gasio povremeno u Acronis Disk Director-u sa CD-a ali se nisu videli fajlovi.

Nemam na njemu ništa važno, samo gomilu filmova i serija koje nisam stigao da odgledam.
Ne bi mi bio problem da sve to skinem sa neta da sam zapamtio šta sve ima. Voleo bih da mogu
sve to da presnimim na drugi hard ali i ako ne uspem nije ništa strašno.

Svaka pomoć je dobro došla. Hvala unapred.
P.S. Broj elektronske ploče je 100664987 REV B.

Nightbird
ISKUSTVO - Proporcionalno količini uništene opreme.
HOBI - Način umaranja tokom slobodnog vremena.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 14.02.2018. 23:50 #643658

status: user
broj poruka: 9460
Ako si siguran da je problem do plocice, onda, ako je nadjes, moras prebaciti sa te na novu BIOS IC. Sreca je da je u zaseban u 8pin kucistu, a ne u Main IC-u, koji je bas cupavo zameniti.


Potrazi i po oglasima, mozda se iskopa neki sa gomilom losih sektora za neku sicu i osposobis taj.

Da li HDD uopste vrti, tj. da li se cuje spin up? i da li se zagasi posle nekog vremena.

Za svaki slucaj, skini tih par srafova i dobro ocisti 3pin kontakte za motor i 18pin kontakte glave, jer obicno, posle toliko godina rada oksidiraju.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 25.02.2018. 14:13 #643977

status: user
broj poruka: 3104

Isti problem, isti HDD, te nastavljam temu.

Postoje bitni podaci na njemu zato gledam da ga osposobim. Skinuo sam mu elektroniku, ocistio alkoholom, gumicom sam ocistio kontakte (bili su stvarno crni od prljavstine), cuje i oseca se da se vrti, vidi se u BIOSu, sa vremena na vreme radi u Windowsu a ponekad i blokira paljenje sve dok se ne raskopca.

Dakle ja bih posle morao da prelemim nesto ukoliko menjam elektroniku?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 25.02.2018. 19:36 #643982

status: user
broj poruka: 9460
Ako mozes, proveri sa HBCD/HDsentinel u kakvom je stanju. Ako menjas PCB, moras sa te stare plocice zameniti BIOS cip.
Taman sa Rasom resite oba ako je do PCB.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 25.02.2018. 21:36 #643984

status: user
broj poruka: 3104


Hm, kad otvorim Sentinel odmah mi zakoci program i HDD. Ja verujem da je bez BS, ali ne mogu da se zakunem zato sto ne zeli da se pokrene.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nenika2009 Nekad 26.02.2018. 07:44 #643988

status: user
broj poruka: 1083
Sam kupovao po dva ista HDD, i nekoliko puta se pokazalo kao dobra odluka. Kad crkne jedan, a to je bilo obavezno elektronika, ja samo zamenim plocicu, kupim opet dva veca HDD pa prebacim na taj novi veci. Tako da u praksi nisam mnogo gubio snimljenog materijala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Nekad 26.02.2018. 08:47 #643989

status: user
broj poruka: 18940
Imao si srece, uglavno diskovi nece tako da funkcionisu. Isto sam ranije kupovao po 2 ista Seagate-a (1TB i 500Gb), nisam uspevao na taj nacin da pokrenem disk sa crklom elektronikom, ne secam se detalja, ali mislim da treba nesto oko firmware-a da se jos programira, ali kod odredjenih diskova kao kod tvojih ne mora.


:: Sam kupovao po dva ista HDD, i nekoliko puta se pokazalo kao dobra odluka. Kad crkne jedan, a to je bilo obavezno elektronika, ja samo zamenim plocicu, kupim opet dva veca HDD pa prebacim na taj novi veci. Tako da u praksi nisam mnogo gubio snimljenog materijala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs