Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Preporuka za M.2 1 Tb SSD
STRANA 1 OD 1
leruman Preporuka za M.2 1 Tb SSD 15.05.2018. 09:21 T65889

status: user
broj poruka: 145
Ko sto i kaze naslov, koja bi model ovakvog diska preporucili za laptop

Trenutno iam neki kineski ssd od 256 Gb u laptoptu. Pa bih theo da vidim koliko bi me kostala avantura da zamenim za kvalitetniji SSD od 1 TB

Hvala svima unapred na predlozima.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdoch Re: Preporuka za M.2 1 Tb SSD 15.05.2018. 12:20 #646095

status: user
broj poruka: 1261
Nisi naveo koji je laptop u pitanju ali ako mu je M.2 izveden po PCIe x4 standardu a ne sata onda definitivno Samsung 970 Evo. Brži i bolji od njega nećeš naći osim ako nisi spreman da se izuješ za Pro varijantu. Serija 970 je predstavljena bukvalno pre dve-tri nedelje tako da bi u tom slučaju imao najsvežiju tehnologiju što se tiče NVMe uređaja. Naravno ne bi mnogo pogrešio ni kada bi uzeo 960 Evo jer su gotovo identični po performansama ali ako već može da se nađe 970 onda bolje njega. Naravno takva avantura bi koštala poprilično, negde oko 400€ pa vidi da li si spreman da pukneš toliko. Ukoliko SSD menjaš zbog kapaciteta a ne brzine onda možeš da razmotriš i neki jeftiniji po sata standardu.

Intel i7 3770K @4.6GHz + HyperTX2 Custom, Gigabyte Z77X-UD5H, Kingston HXS 32GB DDR3 2400MHz, Gigabyte GTX1070 G1 Gaming, LG 25 Ultrawide 2.5k, Samsung NVMe SSD 960 EVO 250GB (Win10), Crucial BX100 250GB (Win7), Storage 7TB

:: Ko sto i kaze naslov, koja bi model ovakvog diska preporucili za lapto
::
:: Trenutno iam neki kineski ssd od 256 Gb u laptoptu. Pa bih theo da vidim koliko bi me kostala avantura da zamenim za kvalitetniji SSD od 1 T
::
:: Hvala svima unapred na predlozima
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
leruman re 15.05.2018. 12:53 #646097

status: user
broj poruka: 145
Mogu da kupim ovaj model 1 tb p ceni od 300 eura

https://goo.gl/9RZU7E

Nemam pojma kako da proverim koji je protokol na ploci. Mislim da je po PCLE standardu, ali kako proveriti. Ovo je neki kineski lapotop za koga i nemam bas neke bas toliko detaljna specifikacije.

koliko vidim cene su pre blize 500 eura za 960 nego 400 eura.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: re 15.05.2018. 15:17 #646099

status: user
broj poruka: 4228
Proveri:

https://goo.gl/c9zLhh

Naravno, to je i dalje manje nego 350 $ kolika je ponuda za taj ssd.

Pozdrav!

Vlada

::
:: koliko vidim cene su pre blize 500 eura za 960 nego 400 eura
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
LVirt Da ne otvaram temu 15.05.2018. 17:15 #646103

status: user
broj poruka: 289

Kako se pokazao ovaj mali, jel ne crkava cesto?

SSD SATA3 120GB Kingston A400 500/320MB/s, SA400S37/120G

Sorry za off.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdoch Re: re 15.05.2018. 20:21 #646107

status: user
broj poruka: 1261
Ako možeš da nabaviš taj HP onda ti je to odlična ponuda i uzimaj ga bez razmišljanja. Za te pare nema Samsung da se uzme a vidim da su specifikacije gotovo identične. Ako već ne možeš da nađeš specifikacije za laptop onda ti je jedini način da proveriš recimo da pozajmiš od nekog NVMe drajv i ubaciš ga pa testiraš brzine. Ako su sekvencijalni maksimalni upis i čitanje ispod 600MB/s onda ti je M.2 izveden po sata standardu. Ukoliko je to slučaj nemoj da menjaš SSD uopšte a ako ti je ipak potreban kapacitet onda vijaj neki klasičan sata3 SSD tj najpovoljniji od 1TB, mada ni tu nije neka velika razlika u ceni između sata i m.2 uređaja istog kapaciteta. Primara radi WesternDigital Blue 3D Nand košta identično i u sata3 i u m.2 izvedbi a performanse su im takođe identične. Da se ja pitam stavio bi SSD svakako na m.2 čak i ako je po sata standardu i onda mi ostaje slobodan sata port u laptopu za eventualno ubacivanje dodatnog HDD-a, idealna kombinacija.

Intel i7 3770K @4.6GHz + HyperTX2 Custom, Gigabyte Z77X-UD5H, Kingston HXS 32GB DDR3 2400MHz, Gigabyte GTX1070 G1 Gaming, LG 25 Ultrawide 2.5k, Samsung NVMe SSD 960 EVO 250GB (Win10), Crucial BX100 250GB (Win7), Storage 7TB

:: Mogu da kupim ovaj model 1 tb p ceni od 300 eur
::
:: https://goo.gl/9RZU7
::
:: Nemam pojma kako da proverim koji je protokol na ploci. Mislim da je po PCLE standardu, ali kako proveriti. Ovo je neki kineski lapotop za koga i nemam bas neke bas toliko detaljna specifikacije
::
:: koliko vidim cene su pre blize 500 eura za 960 nego 400 eura
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdoch Re: Da ne otvaram temu 15.05.2018. 20:30 #646108

status: user
broj poruka: 1261
Consumer klasa SSD kao i svaki drugi u tom cenovnom rangu. Nema pravila o crkavanju, kupiš i nadaš se najboljem. Za sad nisam imao problem ni sa jednim SSD-om iz te klase a posedujem ih nekoliko, što ja što moji bliski prijatelji kojima održavam računare. Čisto radi poređenja među tim SSD-ovima su razni Patriot, SiliconPower, Transcend, Kingston, SanDisk i slični consumer uređaji i svi rade korektno. Generalno je jako mali procenat crkavanja kod tih SSD-ova ali uvek može da se desi. U principu koji god da kupiš u toj klasi svejedno ti je jer su veoma sličnih performansi i cena. Uzmeš ono što nađeš u tom trenutku najpovoljnije i nema zime.

Intel i7 3770K @4.6GHz + HyperTX2 Custom, Gigabyte Z77X-UD5H, Kingston HXS 32GB DDR3 2400MHz, Gigabyte GTX1070 G1 Gaming, LG 25 Ultrawide 2.5k, Samsung NVMe SSD 960 EVO 250GB (Win10), Crucial BX100 250GB (Win7), Storage 7TB

::
:: Kako se pokazao ovaj mali, jel ne crkava cesto
::
:: SSD SATA3 120GB Kingston A400 500/320MB/s, SA400S37/120
::
:: Sorry za off
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Da ne otvaram temu 15.05.2018. 20:48 #646109

status: user
broj poruka: 9381
Ja sam ih prodao sijased do sada, sto 120 sto 240GB, i ni jedan do sada nije crko.
Potpuno je OK kupovina za te pare.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS High Sierra

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

::
:: Kako se pokazao ovaj mali, jel ne crkava cesto
::
:: SSD SATA3 120GB Kingston A400 500/320MB/s, SA400S37/120
::
:: Sorry za off
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
leruman re @srdoch 16.05.2018. 02:10 #646116

status: user
broj poruka: 145
U tom laptopu vec ima dodatni disk, tu vec ide 1 tb hdd, sad ga menjam za 2 tb.

Verovatno cu uzeti taj HP i gotova prica. Mislim da je taj hp u klasi 970, a cena je vise nego dobra.


Hvala svima za savete

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: re @srdoch 16.05.2018. 02:16 #646117

status: user
broj poruka: 4228
Nezgodno je što nemaš neke dodatne informacije o tom laptopu.

Dobra stvar je to što možeš povoljno da pazariš taj HP i u slučaju eventualne nekompatibilnosti možeš ga prodati bez nekih većih problema.

Nadamo se da će sve proći kako treba!

Napiši utiske!

Pozdrav!

Vlada

:: U tom laptopu vec ima dodatni disk, tu vec ide 1 tb hdd, sad ga menjam za 2 tb
::
:: Verovatno cu uzeti taj HP i gotova prica. Mislim da je taj hp u klasi 970, a cena je vise nego dobra
::
::
:: Hvala svima za savet
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
leruman re 24.05.2018. 02:14 #646293

status: user
broj poruka: 145
Brzi test nog diskka

https://imgur.com/a/f5yOjgl

Mislim da defintinvo nije SATA nego PCLE stanard, ali mislim da je verzija V2, kako mi je neki test
program pokazao.

Odlican disk

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: re 24.05.2018. 09:39 #646294

status: user
broj poruka: 4228
Nije sata, ovo je 2Xsata !!!

Svaka čast, neka te lepo služi!

Pozdrav!

Vlada

:: Brzi test nog diskk
::
:: https://imgur.com/a/f5yOjg
::
:: Mislim da defintinvo nije SATA nego PCLE stanard, ali mislim da je verzija V2, kako mi je neki tes
:: program pokazao
::
:: Odlican dis
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdoch Re: re 24.05.2018. 11:43 #646298

status: user
broj poruka: 1261
Malo čudan rezultat ali u svakom slučaju je duplo brži nego SATA3 tako da se definitivno radi o M.2 slotu izvedenom po PCIe standardu, tu nema dileme. U prevodu nisi se zeznuo što si uzeo NVMe drajv. E sad, ostaje pitanje da li je PCIe 3.0 x2 ili je PCIe 2.0 x4 mada to ti realno ni ne znači mnogo. U verziji 3.0 na x2 je maksimum 1970 MB/s dok je u verziji 2.0 na x4 maksimalna brzina 2000 MB/s. Ono što je u ovom slučaju čudno je to što drajv ne postiže ni približno te rezultate iako je deklarisan na daleko veće. Sve u svemu dosta je brži nego sata i to je ono što je najbitnije.
Pozdrav!

Intel i7 3770K @4.6GHz + HyperTX2 Custom, Gigabyte Z77X-UD5H, Kingston HXS 32GB DDR3 2400MHz, Gigabyte GTX1070 G1 Gaming, LG 25 Ultrawide 2.5k, Samsung NVMe SSD 960 EVO 250GB (Win10), Crucial BX100 250GB (Win7), Storage 7TB

:: Brzi test nog diskk
::
:: https://imgur.com/a/f5yOjg
::
:: Mislim da defintinvo nije SATA nego PCLE stanard, ali mislim da je verzija V2, kako mi je neki tes
:: program pokazao
::
:: Odlican disk
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
leruman re 25.05.2018. 01:51 #646313

status: user
broj poruka: 145
Pitanje je i kako je izvedena placa i sam controler. To je neki kineski brand latop Terran Force, tako da je sve pod znakom pitanja.

SSD je orginal to je sigurnoo, mada je moguce da je jos nesto radilo na disku kad sam ga testirao. Nije mi ni toliko bitno. Vise sam ga uzeo zbog kapaciteta i kvaliteta diska.

Ovo cudo od laptopa ima u sebi 2 meste M2 diska i za 2 HDD. Sta sve nece da spakuju untra.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 25.05.2018. 02:13 #646314

status: user
broj poruka: 4225
Terran Force ili Clevo laptopi su superiorni u svakom slučaju. Od kvalitete ugrađenih komponenti, pa na dalje. Čisto da znaš.
Samo laptopi iz najviše klase imaju 2x m2 slot i JEDAN za hdd ili za 2 hdd-a, kad nije najjači model grafičke kartice ugrađen u isti.
https://www.amazon.com/TERRANS-Display-Overclock-able-i7-7700K-Doubleshot/dp/B076D5BCTT
Takvih laptopa sam vidio kod nas samo 2 komada.
Oba su iz američke ambasade.
Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdoch Re: re 25.05.2018. 13:33 #646319

status: user
broj poruka: 1261
Pa i to što kažeš, moguće da ima nekih ograničenja u vidu PCIe linija ili deljenja istih. Ko će ga znati...

Taj HP-ov NVMe SSD je vrh i tu nema sumnje nikakve.

Vidi, ako već ima dva M.2 slota onda može biti da mu je taj drugi po PCIe 3.0 x4 standardu pa stavi u njega. Probaj ti i to za svaki slučaj, ništa te ne košta. Boot-ovaće sistem najnormalnije i samo mu izmeriš brzine tad. Mada čak i da ne bude bolji rezultat to uopšte ne treba da te brine iz jednog prostog razloga. Sekvencijalne brzine ti nisu dobre ali one su kod sistema i boot-a najmanje bitne. Random brzine su ti odlične kao i odziv što je daleko važnije za celokupan osećaj brzine koji taj uređaj ima.

:: Pitanje je i kako je izvedena placa i sam controler. To je neki kineski brand latop Terran Force, tako da je sve pod znakom pitanja
::
:: SSD je orginal to je sigurnoo, mada je moguce da je jos nesto radilo na disku kad sam ga testirao. Nije mi ni toliko bitno. Vise sam ga uzeo zbog kapaciteta i kvaliteta diska
::
:: Ovo cudo od laptopa ima u sebi 2 meste M2 diska i za 2 HDD. Sta sve nece da spakuju untra
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rancesco85 da ne otvaram novu temu 06.06.2018. 11:46 #646596

status: user
broj poruka: 724
Posto i dalje nikako da saznam dal moj laptop ima jos jedno mesto za hdd (HP Pavilion Laptop 15-cc5xx) znaci li ikome ovo nesto sa rapid storagea posto bih ubacio ssd disk :)

http://dodaj.rs/image/0ylRu


LIFE HAS GIVEN ME MUCH,MAYBE TAKEN MORE!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: da ne otvaram novu temu 06.06.2018. 17:58 #646604

status: user
broj poruka: 4228
Vdim da neki modeli imaju m.2, ali tu im je već nakačan disk.

Možda to jeste slobodan sata port, možda m.2 slot.

Šta te sprečava da ga otvoriš?

Pozdrav!

Vlada

:: Posto i dalje nikako da saznam dal moj laptop ima jos jedno mesto za hdd (HP Pavilion Laptop 15-cc5xx) znaci li ikome ovo nesto sa rapid storagea posto bih ubacio ssd disk :
::
:: http://dodaj.rs/image/0ylR
::
::
:: LIFE HAS GIVEN ME MUCH,MAYBE TAKEN MORE
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rancesco85 Re: Re: da ne otvaram novu temu 06.06.2018. 19:43 #646608

status: user
broj poruka: 724
Pa najvise zbog garancije, posto sam se natezao jedno 2 meseca oko laptopa, jer je po meni imao fabricku gresku kada je kupljen, po servisu nije...na kraju je predstavnistvo HP ipak odlucilo da je fabricka pa su mi zamenili uredjaj... Znam da rekose da je opet procedura kada se ubacuje hdd preko njih pa na kraju mislim da cu uzeti i ubaciiti sam


LIFE HAS GIVEN ME MUCH,MAYBE TAKEN MORE!

:: Vdim da neki modeli imaju m.2, ali tu im je već nakačan disk
::
:: Možda to jeste slobodan sata port, možda m.2 slot.
::
:: Šta te sprečava da ga otvoriš
::
:: Pozdrav
::
:: Vlad
::
:: :: Posto i dalje nikako da saznam dal moj laptop ima jos jedno mesto za hdd (HP Pavilion Laptop 15-cc5xx) znaci li ikome ovo nesto sa rapid storagea posto bih ubacio ssd disk :
:: ::
:: :: http://dodaj.rs/image/0ylR
:: ::
:: ::
:: :: LIFE HAS GIVEN ME MUCH,MAYBE TAKEN MORE
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko @Rancesco85 06.06.2018. 20:38 #646610

status: user
broj poruka: 4228
Ako ovlašćeni servis nije u nekog drugom gradu, i dalje mislim da je najbolje sa njima da vidiš. Pretpostavljam da se može i bez otvaranja, a javljanjem konkretne marke, modela i serije, od ovlašćenog servisa dobiti informacija da li može da se ugradi m.2 ili sata ssd. Ono što im možeš reći (ako sam na internetu ne pronađeš) koji je tačno disk u laptopu (vrsta, marka, model). Takve informacije bi trebalo da im budu dovoljne da ti kažu: ne može/može, donesi, toliko košta. Onda se presabereš i vidiš od kog `vola dobijaš više mesa`.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rancesco85 Re: @Rancesco85 07.06.2018. 10:16 #646615

status: user
broj poruka: 724
Najgore sto je bas daleko od mog grada pa onda tesko se organizovati. ALi uradicu kao sto si rekao, da zapisem konkretnu marku, model, i za hdd isto tako pa da im prosledim na mail. Prvi put kada sam ih pitao (naveo samo model laptopa) rekli su da nisu sigurni da moraju da otvore.

LIFE HAS GIVEN ME MUCH,MAYBE TAKEN MORE!

:: Ako ovlašćeni servis nije u nekog drugom gradu, i dalje mislim da je najbolje sa njima da vidiš. Pretpostavljam da se može i bez otvaranja, a javljanjem konkretne marke, modela i serije, od ovlašćenog servisa dobiti informacija da li može da se ugradi m.2 ili sata ssd. Ono što im možeš reći (ako sam na internetu ne pronađeš) koji je tačno disk u laptopu (vrsta, marka, model). Takve informacije bi trebalo da im budu dovoljne da ti kažu: ne može/može, donesi, toliko košta. Onda se presabereš i vidiš od kog `vola dobijaš više mesa`
::
:: Pozdrav
::
:: Vlad
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Nisam baš optimista, ali 07.06.2018. 20:42 #646628

status: user
broj poruka: 4228
postoji izvesna verovatnoća da im je u međuvremeno dosta tih laptopova prošlo kroz ruke, pa mogu da daju neko mišljenje ili uputstvo možda šta još da se radi da bi se to proverilo.

Ima još dobrih ljudi, samo treba poslati e-mail na pravu adresu.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs