Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Fijoka za hdd
STRANA 1 OD 1
carandra Fijoka za hdd 18.07.2018. 00:12 T66054

status: user
broj poruka: 160

Da li postoji neka fijoka koja moze da zakljuca hdd, tako da se na njega ne moze nista ucitavati?
Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Ne znam za takvu fioku 18.07.2018. 00:53 #647921

status: user
broj poruka: 4228
Možeš li da daš još koji detalj, objašnjenje?

Dotle: https://www.howtogeek.com/234826/how-to-enable-full-disk-encryption-on-windows-10/


Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
carandra kao kod sd kartice 18.07.2018. 00:55 #647922

status: user
broj poruka: 160

da ima prekidac kojim cu spreciti unos ili izmenu fajlova
Pozdrav

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MegaTon Diskpart? 18.07.2018. 10:24 #647928

status: user
broj poruka: 200
`...Da li postoji neka fijoka koja moze da zakljuca hdd, tako da se na njega ne moze nista ucitavati?...`
Pojasni malo, možda si mislio `upisivati`. Hoćeš da napraviš disk da je read-only?
Ako je to slučaj onda ti treba DISKPART/attributes set:

https://winaero.com/blog/?p=15596
...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
LVirt re 18.07.2018. 10:47 #647929

status: user
broj poruka: 289
Misli da li moze da se zakljuca fizicki sa lock switch kao sto je mogla 3.5 disketa ili SD kartica. Ne moze to sa HDD.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 18.07.2018. 21:08 #647944

status: user
broj poruka: 4228
Imaju takvi diskovi. To je za vojsku i zaštitu podataka u industriji. Pravi ih firma Heneta iz Španije.
Firma Omikron iz Japana je pravila takve diskove za 3 vlade: Japana, Kine i Indije.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
damirkic Re: re 18.07.2018. 22:53 #647946

status: user
broj poruka: 342
Here we go :D

https://www.youtube.com/watch?v=3lU2DPV-AYE

:: Imaju takvi diskovi. To je za vojsku i zaštitu podataka u industriji. Pravi ih firma Heneta iz Španije
:: Firma Omikron iz Japana je pravila takve diskove za 3 vlade: Japana, Kine i Indije
::
:: Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: re 18.07.2018. 23:07 #647947

status: user
broj poruka: 18941
Japanci pravili za Kinu? E, šio mi ga Đura, sad si malo prenaglio, ne vredi, izgubio si inspiraciju od ranije, nije više to to

Najjača je USA vlada što se tiče zaštite podataka, kakvi Japanci, Španci, njima to nije u interesu.
USA vlada je izmislila najjači algoritam za ključ SSH recimo, to je samo jedna sitnica. Ako neko zna šta je OpenVMS, njega je razvio Compaq samo za svoje platforme (Alpha server, čuveni VAX serveri), mator je, ali još uvek ga koriste u Pentagonu zbog pouzdane zaštite podataka. To su ti pouzdane i tačne informacije, verovatno može da se izgugla, ja to nisam saznao iz gugla, u firmi gde radim imamo Alpha servere koje ćemo uskoro da rashodujemo. Koga ovo zanima, može slobodno da izgugla, ja mu garantujem da će da sazna dosta toga o tome otvoreno.

Evo ti jedna poznata japanska firma Nippon Denki Onkyo (ranije se tako zvao Denon) elektronska audio industrija osnovana 1910 (istiniti podaci), osnovana tako davno i postoji i dan danas pod imenom Den-on, tj. DIC (elektronska industrija), a druga odvojena kćerka firma je Denon (veoma poznata audio industrija). Imam njihovu lemilicu sa bazom iz ranijih godina SS 8100, mogu da je slikam i postavim.

Primera radi, evo još jedne poznate firme iz Tokyo-a Kyoritsu, koja proizvodi industrijske multimetar i ostale instrumente https://www.kew-ltd.co.jp/en/profile/
Hteo sam da kupim njihov instrument, ali preovladao je Fluke (Made in USA).

Tako, za svaku japansku firmu možeš naći podatak, ne postoji firma da se bavila nekom značajnom proizvodnjom, pogotovo inovacijama, koja nije ostavila traga, to ne postoji, dosta više o Omikronu brate, živ ti ja .

PS nevezano za temu (mada, ni gore napisano nije mnogo vezano) snašao sam se za onu ploču 1155, hvala na volji. Bio je problem do napajanja (specifičan), pa smo bili nesigurni kada smo testirali konfiguraciju, nebitno, završeno je.

:: Imaju takvi diskovi. To je za vojsku i zaštitu podataka u industriji. Pravi ih firma Heneta iz Španije
:: Firma Omikron iz Japana je pravila takve diskove za 3 vlade: Japana, Kine i Indije
::
:: Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Re: re 19.07.2018. 19:01 #647958

status: user
broj poruka: 7761
Sta bre kmecis na taj Momikron...
To je bre najbolja IT firma a tek njihovi modeli HDD sa vortex hladjenjem te absorberima sa tandrlicama bez premenjace pa to i dan danas radi kao zaostavstina na Mesecu i uredno belezi sve podatke koje kasnije beskompromisno salje na zemlju zarad obrade podataka...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: Japanci pravili za Kinu? E, šio mi ga Đura, sad si malo prenaglio, ne vredi, izgubio si inspiraciju od ranije, nije više to to
::
:: Najjača je USA vlada što se tiče zaštite podataka, kakvi Japanci, Španci, njima to nije u interesu
:: USA vlada je izmislila najjači algoritam za ključ SSH recimo, to je samo jedna sitnica. Ako neko zna šta je OpenVMS, njega je razvio Compaq samo za svoje platforme (Alpha server, čuveni VAX serveri), mator je, ali još uvek ga koriste u Pentagonu zbog pouzdane zaštite podataka. To su ti pouzdane i tačne informacije, verovatno može da se izgugla, ja to nisam saznao iz gugla, u firmi gde radim imamo Alpha servere koje ćemo uskoro da rashodujemo. Koga ovo zanima, može slobodno da izgugla, ja mu garantujem da će da sazna dosta toga o tome otvoreno
::
:: Evo ti jedna poznata japanska firma Nippon Denki Onkyo (ranije se tako zvao Denon) elektronska audio industrija osnovana 1910 (istiniti podaci), osnovana tako davno i postoji i dan danas pod imenom Den-on, tj. DIC (elektronska industrija), a druga odvojena kćerka firma je Denon (veoma poznata audio industrija). Imam njihovu lemilicu sa bazom iz ranijih godina SS 8100, mogu da je slikam i postavim
::
:: Primera radi, evo još jedne poznate firme iz Tokyo-a Kyoritsu, koja proizvodi industrijske multimetar i ostale instrumente https://www.kew-ltd.co.jp/en/profile
:: Hteo sam da kupim njihov instrument, ali preovladao je Fluke (Made in USA)
::
:: Tako, za svaku japansku firmu možeš naći podatak, ne postoji firma da se bavila nekom značajnom proizvodnjom, pogotovo inovacijama, koja nije ostavila traga, to ne postoji, dosta više o Omikronu brate, živ ti ja
::
:: PS nevezano za temu (mada, ni gore napisano nije mnogo vezano) snašao sam se za onu ploču 1155, hvala na volji. Bio je problem do napajanja (specifičan), pa smo bili nesigurni kada smo testirali konfiguraciju, nebitno, završeno je
::
:: :: Imaju takvi diskovi. To je za vojsku i zaštitu podataka u industriji. Pravi ih firma Heneta iz Španije
:: :: Firma Omikron iz Japana je pravila takve diskove za 3 vlade: Japana, Kine i Indije
:: ::
:: :: Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646143.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs