Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Softver za PDA i mobilne
Odapeo mobilni telefon i vaskrsao skoro pa niotkuda
STRANA 1 OD 1
duqp Odapeo mobilni telefon i vaskrsao skoro pa niotkuda 05.02.2019. 17:54 T66624

status: user
broj poruka: 3466
evo da podelim jednu situaciju licne prirode i sto me je nateralo da se poigram nakon toliko godina :)

Mobilni telefon android, stock rom, nista root i zajebancije. Radio godinama i odjednom pregrevanje i neki artefakti po ekranu i bootloop naravno

Spremio se ja da zamenim to sto obicno i biva mmc ali pre toga ajde jedno flesovanje
oflesujem ga ja i isto sve, ali djavo ne da mira nesto imao viska vremena i uzmem ja jedan custom rom i skocim sa 6.01 na 8.01 i dodam maleni pico gapps uz njega jer je klot bez gugla (bitna stavka) i telefon se pali radi ali povremeno pregreje i restartuje ali usput izbaci google play error stopped working bla bla i meni tu i dalje nesto govori aj probaj i ovo jos pre otvaranja i drndanja (nije model na srafove nego muka tantalova da se odlepi lcd prvo)

i final step oflesujem ga ja opet (isto custom rom osmica oreo) jbg nema vise nazad downgrade na 6icu a i nema potrebe ali ovaj put bez gapps, kazem ma aj da probam cisto eto, budalastina ali na kraju krajeva sta ce mi na sekundarnom telefonu uradim ja tako pali radi malo duze ali opet se samo restartuje i to ui a ne komplet uredjaj

metnem ja njemu jedan kernel za koji se secam jos pre 10g da je momak bio bogotac za to i evo telefon radi kao sat, hladan kao spricer ne gasi se ne restartuje opterecen isproban na sve nacine :)

eto mozda nekome zatreba i bude u slicnoj situaciji (jeste da vremena oduzme boga oca i da ispade jbt lakse bilo prepakovati ga) ali zanimljiva situacija

Nadam se da ce nekome ovo koristiti.

mali edit: slutim nesto da su napravili neku muckalicu koja od telefona pravi miner za ko zna sta onako na daljinu pa kome rikne rikne.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Nisam razumeo: 1. koji proizvodjac, koji model telefona 05.02.2019. 18:34 #653708

status: user
broj poruka: 10985
2. sta je sada na njemu od Androida - osmica ili nesto trece, to jest koji je to kernel?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp osmica je opet nije mi se skakalo na Pie sta znam, mogu i njega metnuti 05.02.2019. 19:01 #653712

status: user
broj poruka: 3466

ali nije to bitna verzija androida, ja bih i na 7ici ostao da sam znao nego mi prvo pao pod ruku ovaj

a kernel je boeffla i u sustini pravljen je za stock romove i ovi prvi sto iskacu po pretragama ako se ukucaju na neki custom ostanes zaboden u bootloaderu tj download modu i cao

bitna stavka je uvek pre svakog cackanja bekap svega gdfs efs sve sve cisto da se zaobidju malo komplikovaniji zahvati ili skuplji a i drndanje sa programatorima i sranjima

fina zanimacija jbg meni muka od toga ali eto proradio inat i malo se borili.

ali ne da je zanimljivo nego predstavu nemam zasto ga hebeni official gapps sto ceo svet skida i koristi zaebava

ako ima neko pitanjce tu sam da pomognem svima :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krecky Re: 05.02.2019. 19:39 #653714

status: user
broj poruka: 393
Verovatno su setovanja za frekvenciju gpu/cpu niza na kernelu koji si flesovao pa se manje pregreva.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp ok to sam i ja skontao nekako 05.02.2019. 20:00 #653715

status: user
broj poruka: 3466
po logici

ustvari kada sam citao trebalo je da se kao bira izmedju low cool normal speed turbo bla bla ali ja to nigde ne videh. Radi fino out of the box kad se instalirao

sitni maleni grbavi stari shljamtzung ali za neke ekspreimente je dobar :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646087.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs