Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
ebook reader za iPad
STRANA 1 OD 2  
mkukic ebook reader za iPad 11.04.2019. 20:33 T66787

status: user
broj poruka: 2588
Koju aplikaciju preporucujete za citanje knjiga na iPad-u? Knjige koje imam trenutno su uglavnom u PDF formatu, ali verujem da ce ih biti sve vise u EPUB formatu.

Zahteve koje treba da ispuni su:
1. da je besplatna
2. da ima nasa slova (čćžšđ)
3. da je moguce promeniti boju papira u sepiu
po mogucstvu:
4. da ima razne opcije za prikaz (page width, whole page i da moze da sece beline ako je bas sitan font)
5. da moze da menja velicinu fonta

Trenutno koristim KyBook 3 i stvarno sam zadovoljan jer ispunjava sve ove uslove, ali vidim kako dani prolaze da se polako, sve vecim intenzitetom pojavljuju reklame, pa ako nastavi ovim tempom moracu ili da menjam program ili da je kupim...

********************************

iMac 27` (late 2012)
3.2GHz quad-core Intel Core i5 processor
8GB of 1600MHz DDR3 memory
NVIDIA GeForce GTX 675MX with 1GB of GDDR5 memory
1TB Fusion Drive
macOS Mojave 10.14
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 11.04.2019. 21:00 #655858

status: user
broj poruka: 4743

Pa kupi. Koliko je, 15$ godišnje? Mnogo ti? CCC

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mkukic ... 11.04.2019. 21:06 #655859

status: user
broj poruka: 2588
Prvo da cujem iskustva ljudi sa ostalim programima, i besplatne alternative, pa ako se ispostavi da je najbolje resenje kupovina ovog programa onda cu ga kupiti.

********************************

iMac 27` (late 2012)
3.2GHz quad-core Intel Core i5 processor
8GB of 1600MHz DDR3 memory
NVIDIA GeForce GTX 675MX with 1GB of GDDR5 memory
1TB Fusion Drive
macOS Mojave 10.14


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 12.04.2019. 06:50 #655863

status: user
broj poruka: 1992
mislim da je pristup pogresan, prilagodi knjigu plafromi na kojoj se cita i koristi ono sto radi na prvu

tako da bolja investicija bi bila neka alatka za konverziju, a i iPad ekran nije bas zgodan za citanje knjiga

najjeftiniji Amazon Kindle ima da igra kolo oko bilo kog iPad-a kada je citanje knjiga u pitanju
imas na kupuj prodaj za oko 150e + 30-tak jevreja za futrolu pejpervajt 2018 model, pazario sam ga burazu za rodj

p.s.
sto se teme tice rado bih te posavetovao, ali casopise koji imaju bilo sta epl/mac u sebi redovno preskacem,
jednom sam se *ebo i otvorio jedan od njih, kad ono slika do slike slicica,
teksta otprilike 1/15 stranice sto govori nesto o osobama koje pisu date casopise i koliko zaista cene inteligenciju svojih citalaca .)

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 mada... 12.04.2019. 08:56 #655864

status: user
broj poruka: 1992
ovo bi se moglo testirati:

https://fbreader.org/iphone

igrom slucaja je multi-plafrom prica

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mkukic ... 12.04.2019. 18:10 #655873

status: user
broj poruka: 2588
Meni je kvalitet ekrana kod mog iPad-a 2018 fenomenalan i kada se bolja papira prebaci u sepia zaista moze da se uziva u citanju. Verujem da je Kindle bolji samo za citanje knjiga, ali tablet mogu da koristim i za druge stvari...

Ono sto me jos zanima jeste kako funkcionise kupovina aplikacija preko AppStore-a, ako bih se odlucio da platim za KyBook 3?

********************************

iMac 27` (late 2012)
3.2GHz quad-core Intel Core i5 processor
8GB of 1600MHz DDR3 memory
NVIDIA GeForce GTX 675MX with 1GB of GDDR5 memory
1TB Fusion Drive
macOS Mojave 10.14


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 13.04.2019. 14:28 #655892

status: user
broj poruka: 2998
Mozda malo offtopic, ali ja sam na androidu pazario moon+ reader, jer smatram da developer zasluzuje pare, plus aplikaciju koristim od prvog uredjaja koji sam imao i jednostavno postalo mi je bezveze da jurim piratske verzije.

Tako da, ako ti app odredjuje sve, ili joj zabrani izlaz na net, da ne vuce reklame, ili pazari, vredi svakako.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad Re: ... 13.04.2019. 16:26 #655896

status: user
broj poruka: 4743

Ups! To može biti problem jer funkcioniše nikako (Srbija).

:: Ono sto me jos zanima jeste kako funkcionise kupovina aplikacija preko AppStore-a, ako bih se odlucio da platim za KyBook 3
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mkukic Re: Re: ... 13.04.2019. 17:57 #655899

status: user
broj poruka: 2588
Vidim da moze preko gift code-ova da se napuni racun, pa se onda kupi aplikacija koja je potrebna. Takodje, vidim i da ima `One time payment` opcija od 4.99$ za KyBook 3, tako da ne mora onih 15$ dolara godisnje ako mi ne treba njihov cloud...

Mislio sam da ce biti ispisano mnogo vise iskustava sa aplikacijma za citanje elektronskih knjiga, ali svakako hvala svima koji su dali komentar.

Pozz

********************************

iMac 27` (late 2012)
3.2GHz quad-core Intel Core i5 processor
8GB of 1600MHz DDR3 memory
NVIDIA GeForce GTX 675MX with 1GB of GDDR5 memory
1TB Fusion Drive
macOS Mojave 10.14


::
:: Ups! To može biti problem jer funkcioniše nikako (Srbija)
::
:: :: Ono sto me jos zanima jeste kako funkcionise kupovina aplikacija preko AppStore-a, ako bih se odlucio da platim za KyBook 3
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 13.04.2019. 20:25 #655904

status: user
broj poruka: 4743

S pola pročitane knjige po glavi stanovnika u ovoj zemlji, i pola Apple uređaja na 100.000 stanovnika, ova tema je ne elegantno popunjena, već debela.

A možda se javi i još neko!


(Na primer operator/operater, on je čitao mongolski bukvar na iMicron-u, 1013. A.D. Skoro da je i poneko slovo naučio.)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 13.04.2019. 20:46 #655908

status: user
broj poruka: 4225
Alrade, knjigo neprocitana.
Jabucaste plodove ostavljam tebi, a moguce i kruskoliste.
Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 13.04.2019. 20:57 #655911

status: user
broj poruka: 4743

Ok. A ko si `ti` ?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 13.04.2019. 21:02 #655913

status: user
broj poruka: 4225
Zavisi ko pise na ovom nalogu od nas trojice.
Misevi kolo vode, a nekada i macku dosadi picvajz miseva, pa im pomogne.
Pristojno se ponasaj, dok sam dobro raspolozen.
Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 13.04.2019. 21:13 #655915

status: user
broj poruka: 4743

A Split znači. A jel znaš kolko glupo izgleda da se više vas javlja s jednog naloga, pogotovo što ste svi zajebanti?

Nisam pristojan i neću biti. Šta ćeš sad?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 13.04.2019. 21:31 #655916

status: user
broj poruka: 4225
Pretpostavke nikada nisu dobre. Potrebno je da znas tematiku.
A za Split je preporuka da odes u Ulicu Ispod Svetog Lovre odmah pored DIOKLECIJANOVE PALACE.
Sve ce ti se samo reci.
A sa druge strane, treba da pogledas sta to ima u ulici Kosevsko Brdo u Sarajevu, koja gleda na Zetru(Olimpijski Prsten) i stadion Sarajeva.
Nije zgoreg i da vidis u Beogradu i ulicu 2 ugla dalje od Skupstine grada Beograda, uz posjetu Dedinju i iz Sarceve kuce pogled.
Tek sa 4-te strane je zanimljivo u Novom Sadu, pogled sa Novosadskog Dedinja u predjelu doka neznanog junaka.
Jos ako imas vremena sa seste strane da pogledas u Kuli kod Sivca iz odredjene gradjevine pogled na rijeku.
Ili sa Pantovcaka u Zagrebu prema Visnjiku.
Svaka od lokacija ce ti reci ko smo.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 13.04.2019. 21:37 #655918

status: user
broj poruka: 4743

Hahaha. Sjajno. E, nemam ti ja vremena za tolika putovanja, to je rezervisano za barone.

Mislio sam na FILM Split, a može i Glass.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 13.04.2019. 21:42 #655921

status: user
broj poruka: 4225
Isto sam i mislio. Vezano za film.
Nemam vise vremena da se zajebavam.
Drugom prilikom.
Kolega ce doci oko 2h ujutro, pa se dopisuj sa njim.
On ima zivaca.
@mkukic
Iyvinjavam se na off topic-u.
Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 14.04.2019. 01:05 #655926

status: user
broj poruka: 2998
Evo moje iskustvo. Citam skoro iskljucivo e-knjige vec dosta godina. Ono sto sam do sada zakljucio, je da pdf ne podnosim, previse petljancije oko reflow-a, formatiranja i ostalih gluposti. Iz nekog razloga sam se navikao na epub. Ukoliko zelis, mogu da ti posaljem jedan bas dobar sajt, na kome sam nasao sve i svesta, kako stare knjige tako i nove, tek izasle.

Koritsio sam google books - ne boogle play books nego google books za neka istrazivanja, tj za nalazenje isecaka i slicnih stvari, skenirane knjige su uzas, u pdf-u ima gomilu takvih, cak i nasih ali ne znam, ne mogu da uzivam u tome.

E sada, moj razlog zasto volim Moon+ reader i zasto sam dao pare na isti, znam da je samo za android, ali trazio si iskustva, pa da kazem. Prvo stp mozes da podesis sve do
najsitnijih detalja, sinhronizacija knjiga je odlicno uradjena, mozes da bez problema citas na vise uredjaja, i mozes da postavis da ti se svaka knjiga backupuje na google drive ili dropbox. Takodje cita i stripove bez problema. Plus se na aplikaciji konstantno radi u redovno se dobijaju update-ovi. I resavaju svaki problem sa kompatibilnoscu jako brzo.

Uvek mozes da probas kindle - trebalo bi da mozes da importujes svoje fajlove i free je. Apple books je takodje free i isto ima podrsku za import tvojih fajlova, ako se ne varam, davno je bilo kada sam koristio poslednji apple uredjaj, sama zatvorenost sistema me je ubijala. iTunes takodje.
Vidim da ima i aldiko reader za iOS, aldiko je prilicno slican Moon+ ali vidim da je prilicno lose ocenjen na store-u ali isto tako imas gomilu customizacije. Meni jednostavno nije legao, koristio sam ga davno i moon je bio mnogo ispred njega, kakvo je stanje sada ne znam, ali svakako mozes da probas, ali mislim da verzija za iOS nije toliko timarena kao za Android. Opet, davno sam koristio, mozda gresim.

Moj savet ti je da ne slusas mene i ostale savete. Vecina readera ima free verzije, koristi nekoliko po par nedelja i onda odaberi sta ti najvise lezi. Ako je kyReader upravo ono sto ti treba nemoj da razmisljas i podrzi developera, vidim da jedan lik sam odrzava ili se varam.

@Alrad

Gospodari Rata od Klajna su bili mnogo dobri. Moze jos neka preporuka? :)

Svaka cast operatoru koji pored 20 poslova koje radi ima vremena i za nas smrtnike i troll po forumu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: ebook reader za iPad 14.04.2019. 08:28 #655930

status: user
broj poruka: 7761
Ne razumem sta ce ti za PDF ebook reader kad imas Adobe ili bilo koji surogat...

Za ebook mi je do sada bio najbolji FBR... imas ga i za iOS uredjaje... besplatan je...
Radi najnormalnije sa cirilicom i latinicom sto mi je vrlo drago zato sto vise volim knjige na cirilici i uvek ih radje citam nego one druge...

Ovo sa sinhronizacijom mi nije potrebno zato sto knjige citam samo na telefonu nemam dva android uredjaja pa da moram da ih sinhronizujem...

Takodje sve knige koje sam nabavio imam na diskovima racunara pa me zabole za OBLAK a kad idem negde nosim sa sobom laptop sa 4TB skladisnog prostora i par eksternih od 2GB pa i kad nemam net mogu da igram, gledam ili citam sta mi volja...

@JovanZ
Ako nije tajna koji je to sajt gde nalazis knjige...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: Koju aplikaciju preporucujete za citanje knjiga na iPad-u? Knjige koje imam trenutno su uglavnom u PDF formatu, ali verujem da ce ih biti sve vise u EPUB formatu
::
:: Zahteve koje treba da ispuni su
:: 1. da je besplatn
:: 2. da ima nasa slova (čćžšđ
:: 3. da je moguce promeniti boju papira u sepi
:: po mogucstvu
:: 4. da ima razne opcije za prikaz (page width, whole page i da moze da sece beline ako je bas sitan font
:: 5. da moze da menja velicinu font
::
:: Trenutno koristim KyBook 3 i stvarno sam zadovoljan jer ispunjava sve ove uslove, ali vidim kako dani prolaze da se polako, sve vecim intenzitetom pojavljuju reklame, pa ako nastavi ovim tempom moracu ili da menjam program ili da je kupim..
::
:: *******************************
::
:: iMac 27` (late 2012
:: 3.2GHz quad-core Intel Core i5 processo
:: 8GB of 1600MHz DDR3 memor
:: NVIDIA GeForce GTX 675MX with 1GB of GDDR5 memor
:: 1TB Fusion Driv
:: macOS Mojave 10.1
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ @MaliAbner 14.04.2019. 13:29 #655940

status: user
broj poruka: 2998
Vidi mail :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: @MaliAbner 14.04.2019. 15:32 #655942

status: user
broj poruka: 7761
Izvini ali na ovom forumu mi je ostala neaktivna mejl adresa, koja je pre par meseci i ukinuta...

Upravo sam promenio mejl adresu pa te molim da ponovis poruku...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: Vidi mail :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Eve ga opet 14.04.2019. 16:36 #655945

status: user
broj poruka: 2998
Na glavnoj strani mozes da biras i stripove i akademske clanke, ali to bas i nisam isprobavao.

Takodje, ima i knjiga na srpskom, ali je izbor mnogo manji.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Hvala !!! 14.04.2019. 18:34 #655954

status: user
broj poruka: 7761

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mkukic ... 15.04.2019. 12:44 #655965

status: user
broj poruka: 2588
Pa ovako... Sve knjige koje sam skinuo su u PDF-u. Nije skenirana knjiga nego normalan, selectabilan tekst. Nemam jos uvek nista u EPUB formatu. Probao sam neki program za konverziju iz pdf u epub, ali nisam bio zadovoljan rezultatima.

Ono sto mi treba jeste da boju pozadine promeni u Sepia jer mi je tako mnogo lakse za citanje, i da ima nasa slova, a to moze recimo KyBook 3, dok Adobe reader nema nista od toga, a iBook ima nasa slova, ali nema Sepia boju pozadine.

@JovanZ Ako mozes, bio bih ti zahvalan da mi prosledis taj sat na mail.

********************************

iMac 27` (late 2012)
3.2GHz quad-core Intel Core i5 processor
8GB of 1600MHz DDR3 memory
NVIDIA GeForce GTX 675MX with 1GB of GDDR5 memory
1TB Fusion Drive
macOS Mojave 10.14


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Re 15.04.2019. 18:07 #655974

status: user
broj poruka: 2998
Mislim da ce da ti aldiko zavrsi posao. Bar na androidu, customizacija je mnogo dobra.
I vidi mail
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mkukic ... 16.04.2019. 00:08 #655989

status: user
broj poruka: 2588
Hvala!

********************************

iMac 27` (late 2012)
3.2GHz quad-core Intel Core i5 processor
8GB of 1600MHz DDR3 memory
NVIDIA GeForce GTX 675MX with 1GB of GDDR5 memory
1TB Fusion Drive
macOS Mojave 10.14


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646100.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs