Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Svaštara
Svaštara
Psihijatrijski forumi
STRANA 1 OD 1
Influencer Psihijatrijski forumi 01.07.2019. 08:29 T66955

status: user
broj poruka: 148
Zar je moguce da NIGDE NA CELOM SRPSKOM INTERNETU ne postoji azuran i valjani psihijatrijski forum a tolike forumcine o iglatorima heroindzijama i ostaloj gamadi koja se razbolela svojom voljom a ne igrom sudbine?

Ako neko zna par dobrih psihijatrijskih foruma neka okaci linkove na temi, grehota, mozda neko kao npr. ja mogu svojim iskustvom da pomognem nekome da lakse savlada tegobe.

Inace, situacija kod nas nije ni najmanje svetla. Dovoljna je jedna minorna porodicna svadja i neko sa strane da okrene magicni trocifreni broj i eto i hitne i policije i mesec dana u uslovima nedostojnim coveka, sa tehnicarima blejacima koji su teske psihopate i bolesnici i koji bi trebalo da leze zajedno sa obolelima (cast izuzecima kojih skoro da nema).

Davno sam citao sta je SSSR radio takozvanom ``PUNITIVE PSYCHIATRY` odnosno kaznenom psihijatrijom kada su ljudi koji su razvaljeni od hemije slati avionom preko (verovatno u USA) trajno onesposobljeni za zivot. To je izgleda pocelo i ovde da se primenjuje.

SVRHA PSIHIJATRIJSKOG LECENJA JE UGUSITI GLASOVE, HALUCINACIJE, DELUZIJE, HOMICIDALNE I SUICIDALNE IDEJE I IDEACIJE A NE ZAMENA ZA ZATVORSKU KAZNU, ali dobro, u smrdiji sve moze... Jer kuka i motika samo kukaju i motikaju a nece da se dignu da malo objasne Audio/Videu (A/V) da mu je popularnos` (PR)opala.

Primer: Najnormalnija osoba koju sam tamo sreo za cca. 15 dana sa limenkom piva u ruci se nadlakti na ogradu Brankovog mosta i posmatra reku i bap - eto ti policije i hitne. Navukose coveka ni krivog ni duznog na SMRT (psihijatrijske lekove KOJI MU NISU POTREBNI JER NIJE LUD tj. nema simptome bilo koje vrste u rasponu F.00-F.99).

Ima jos primera tipa covek zaustavio klinca da ne pretrci ulicu i malo se izdrao na njega - isti scenario. Porodicne svadje sam vec pomenuo tj. svadju, dovoljno je samo da neko od komsija ODVALI da ste psihijatrijski bolesnik i idete na godisnji odmor.

Dakle, zakljucak glasi, od nas 18 bar 10 je moglo lagano na otpust, kusur je isao u Padinsku skelu (LL odsek Padinska skela - tzv. Padinjak). Mi koji smo ostali smo bukvalno gulili robiju.
O izgradnji novog krila Klinickog (vazdusnom linijom 10 metara od sobe i zida Laze) da ne pricam. Svaki dan drrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrn, gotovo da sam alergican na zvuk pneumatske busilice i sl. sranja. Srusio im se da Bog da se sve Beogradom na vodi.

AH DA, ADAPTACIONI VIKENDI, HOCES NA VIKEND MOZDA? E pa nema, robijas u fullu, i molis Boga da konacno poprave okolne ulice da bi te najmiliji posetili u dogledno vreme... Jer bahati tehnicar sve moze ALI DA TI PUSTI POSETU KAD JOJ VREME NIJE (inace su od 14 do 15h radnim danom, vikendom od 14 do 16h). TO BRATE NE MOZE I NECE DA MOZE...!!!

Pamet u glavu narode, ja sam na tezi nacin naucio lekciju.

Kad zaglavite tamo nema vise nazad, NEMATE NIKAKVA PRAVA, oduzimaju vam se licne stvari, novcanik, kartice, mobilni telefon, VISA, Mastercard whatever, sve sve sve, sece se uckur od sorca da navodono ne zadavite nekog ili pak sebe (LOL) i bukvalno mardelj fazon pri cemu vas tretiraju kao najgore moguce smece, puni su sebe, puni su mrznje, puni su svega sto sama psihijatrija kao medicinska oblast i grana NE SME DA BUDE. PACIJENTI BIVAJU TUCENI I VEZIVANI DUZE OD 2 SATA STO JE PO ZAKONU ZABRANJENO. Roditeljima i rodbinom se manipulise najstrasnije a sve u cilju da vas ne izvuku potpisom kojim garantuju da ce voditi racuna o vama i davati vam terapiju.

Kako vam se svidja da parcence sira i neke smrdljive salame jedete KASHIKOM koja je jedini pribor za jelo? A hrana jaka u picku materinu. 15 dana i skinem 10 kila odvaljivajuci se od svakog obroka.

Sad sam ok, nadam se, prica nije za IT forum ali eto posto sam ovde preko 10 godina ajde da napisem nesto. Ne zbog mene, ja sam 2017. do te mere sludeo pukovnika (puko coek :D ) psihijatra na VMA da je umesto 27.03. napisao 23.07. na izvestaj vec zbog nekoga kome mozda treba pomoc.

Toliko za sada.

A evo i jednog kul linka: http://www.ivonazivkovic.net/
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 01.07.2019. 09:50 #657514

status: user
broj poruka: 3796
Sto ne udjes lepo na svoj acc, ako si vec toliko dugo na ovom forumu? :D


Ryzen 2600
RX 570, GTX 1070
Acer KG251QDbmiipx 240hz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Influencer Re: ... 01.07.2019. 10:12 #657515

status: user
broj poruka: 148
Banovan je prosle godine a ovaj mi je prirastao k srcu

https://www.pcberza.rs/forum/topic.php?topid=5302&forid=30&katid=7

Moja tema iz 2007.-me
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZutiSS depresija.org je po meni najbolji 01.07.2019. 19:08 #657522

status: user
broj poruka: 28
Secam se davne 2016-te da sam na tom forumu imao veoma hot temu koja je bila o mom zivotu i zdravlju. Mislim da je hrvatski forum, ali ima dosta clanova iz Srbije i drugih drzava Balkana. Tamo sam napisao celu moju proslost i plus sam okacio linkove koje su vodile do foruma pcbrza.rs, forum.benchmark.rs, pcaxe.com/forum , kao i screenshootovi iz studentske fb grupe SBU gde je glavni Nikola Koruga. Elem, dosta njih je analiziralo ceo slucaj, moju poziciju u septickoj jami zvana Srbija. Mnogo ruznih i bezobraznih komentara na moj racun. Moje transformacije iz suicida u homicid(mozemo nazvati metamorfoza). Misljenja su bila podeljena, ali jedinstveno je bilo da je lako sada biti general posle klanja. Jednom kad dobijete tezu F dijagnozu u ustanovi, zauvek ste korisnik psihijatrijskih usluga sa F dijagnozom. Ne mozete polagati za vozacku niti imati oruzani list. Institucije osobe sa F tretiraju kao gradjane cetvrtog reda nize od Roma i Srba.

ALI od benificija imate da ne mozete krivicno da odgovarate ako na super vestacenju dokazu da ste neuracunljivi, sto znaci da mozete druge da bijete, kradete, varate i kad je nuzno ubiti nekog. Pravno su nedodirljivi, ali isto tako ih boli tuki da li ih je neko pokrao, prevario, podvodio ili prebio.

Kriminalcima su takve osobe idealne marionete, preko njih mogu doci do novca a da ne odgovaraju pred zakonom jer sve ide na racun osobe sa F dijagnozom.

Od organizacija imas raznih pocevsi od Duse, Herc, IAN, Caritas, itd.

Clan sam organizacije Dusa i preko njih imam besplatnu grupnu terapiju kod Andjelke Kolarevic.

Trenutno sam van svega toga, jer nisam zadovoljan uslugom. Psihijatrija je jedina grana medicine gde doktor nije odgovoran za svoje postupke i realno gledano lako je davati tablete i pilule razne, retko ko se izleceo, ali bas retko. Mislim da nema ni 1% izlecenih. Sto ste duze pod njihovim terapijama to su im puniji dzepovi, a tim F osobama nikad bolje.

Ratujem protiv institucija jer imam dosta poverljiv informacija za javnost a nemam kako da ih objavim da vide milioni ili makar jednom da gostujem u emisiji Zivot prica. Bio u Kurir, dao intervju, ali naravno patka. Nisu ludi da objave informacije zbog koje bi se uzdrmala vlast.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 01.07.2019. 20:56 #657523

status: user
broj poruka: 9460
Nema boljeg psajho foruma od:

https://bit.ly/2xrhWuo

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 06.07.2019. 20:33 #657588

status: user
broj poruka: 1986
kaki forumi guglaj knjigice / poznatijih / vec dokazanih sociopata i pre ili kasnije shvatices stvarnu namenu ludara, a to je legalan nacin testiranja necijih uvrnutih ideja zarad kicenja boljeg pedigrea i sticanja novih izvora prihoda,
sve je manje vise vec odavno provaljeno, samo treba neko da uradi kvalitetnu sintezu i paralelnu rekonstrukciju postojecih znanja i vestina (`deep learning` mi pada na pamet), npr.:

`There was an experiment in the 1960s known as the Milgram experiment. Also known as the Eichmann experiment, it involved conducting tests involving a `teacher` role and a `student` role in isolated facilities. The `teacher`s role is to administer a low electric shock to the subject to the point that fear and pain of the shock would be remembered by them. Then, the person assigned the `student` role would be separated from the `teacher` via a glass with a device that allows the shock to flow to the `student` being installed. The switch would then be entrusted to the subject assigned the `teacher` role. This completes the preparations for the experiment.

Then the experimenter gives the `student` a series of questions to answer to the `teacher`. For every time the `student` answers wrong, the `teacher` is to continue administering the electric shocks. And with each mistake, to raise the voltage of the shocks as well. Finally, the switch can go up to 450 volts which is powerful enough to be fatal to humans. On the flip side, the weakest was 45 volts and amounted only to a mild itching. However, contrary to the `teacher`s knowledge, the device was only a fake and the `students` were made to act out in pain through screaming that would be heard on the other side.

Even if the current flows to the subject there would not be much reaction initially, although each time the voltage is increased, the pain would increase from screaming, to moaning and finally silence. Subjects who were assigned the `teacher` role were not threatened by this and continued to raise the voltage despite understanding the other party was suffering in pain. Nearly 66% of the subjects raised the voltage to the point where human beings would have been killed. The experiment clearly shows that `depending on the circumstances, any person is capable of showing cruelty`.`

btw
https://psychcentral.com/blog/the-perks-of-being-a-psychopath/

As the inimitable Jon Ronson once wrote, “Psychopaths make the world go around… society is an expression of that particular sort of madness… I’ve always believed society to be a fundamentally rational thing, but what if it isn’t? What if it is built on insanity?”

Bloodborne
https://www.youtube.com/watch?v=LzdhTGaWzec
.)

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs