Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Predlog za SSD
STRANA 1 OD 1
milos847 Predlog za SSD 28.07.2019. 06:16 T66999

status: user
broj poruka: 402

Šta mislite o ovom SSD - u:

https://cutt.ly/jC3O0H

ili predlažete nešto drugo? (m.2)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Predlog za SSD 28.07.2019. 07:59 #657995

status: user
broj poruka: 1327
Odličan za te pare.


::
:: Šta mislite o ovom SSD - u
::
:: https://cutt.ly/jC3O0
::
:: ili predlažete nešto drugo? (m.2)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vica666 dodaj par stotina dinara.. 28.07.2019. 10:43 #657998

status: user
broj poruka: 51

i kupi od iste firme A-data ASX8200PNP-256GT-C .. odlican , zovu ga ubica SAMSUNGA :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
snacke1984 re 28.07.2019. 18:01 #658004

status: user
broj poruka: 381
Još jedna preoruka za A-data ASX8200PNP-256GT-C . Imam ga lično
50€ je nov sa domaćom garancijom.




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re 28.07.2019. 19:05 #658005

status: user
broj poruka: 4225
4600 din je u Rumuniji u Bukureštu.
Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
muff Dosta reklamacija na njega i vise... 28.07.2019. 20:39 #658008

status: user
broj poruka: 440
...nego sto bi smo zeleli...na svakih 10kom po 2-3 vracena...i jedan i drugi model...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: Dosta reklamacija na njega i vise... 28.07.2019. 21:51 #658009

status: user
broj poruka: 4228
Je l` imaš neki predlog? Šta se vraća manje od ostalih?

Pozdrav!

Vlada

:: ...nego sto bi smo zeleli...na svakih 10kom po 2-3 vracena...i jedan i drugi model..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 28.07.2019. 22:45 #658013

status: user
broj poruka: 18940
Samsung, npr.
Skuplji je 4k, ali je Samsung, brzi je i stabilniji (bolje radi ciscenje djubreta i ne smanjuje mu se brzina), a cinjenica je da uz svaki mora hladnjak.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 29.07.2019. 00:37 #658016

status: user
broj poruka: 3797
Samo Samsung sto se tice ssd-ova.

@Imarkovic
Na koje djubre tacno mislis i kako ti to resavas? :)


Ryzen 2600
RX 570, GTX 1070
Acer KG251QDbmiipx 240hz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Ima li neki 29.07.2019. 02:50 #658017

status: user
broj poruka: 4228
koji je pretnja Samsungu, ne mora da bude ubica?

To za hladnjak znam i jasno mi je.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 29.07.2019. 08:49 #658020

status: user
broj poruka: 18940
Intel Optane, ali je mnogo skup, a i za home korisnika besmislen. Ostali kao malo prilaze, ali po svim aspektima tesko... Samsung pravi najbolji kontroler i memoriju, tesko mu prilaze. Dobri su Crucial, WD, jos neki, ali ipak je Samsung za home korisnike no.1.

@Adzem, mislio sam na trim, Intel i Samsung imaju to najbolje razvijeno, u review-ovima kazu i za WD, tj. rad SSD-a, rasterecenost cak i kada se izvrsi velika obrada podataka, tamo gde drugi usporavaju. Takodje, u realnim trenucima, kada su sekunde i milisekunde u u pitanju, ne sme da se osete kratka usporenja dok radi trim, ali na mnogim SSD-ovima se to desava, ne znam tacno na kojim, ali na Samsungu i Intelu ne. Intel recimo ima u svom software-u podesavanje kada treba da radi `optimize` i dok to radi, ne primecuje se u pozadini.

Inace, ja sam pogasio sve gluposti u Windows-u koji trose SSD i od tada se SSD trosi daleko sporije.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tomam Inace, ja sam pogasio sve gluposti u Windows-u koji trose SSD 29.07.2019. 09:22 #658021

status: user
broj poruka: 120

Da li hocete da podelite to sa ostalima :)
Svuda ima nekih saveta , ali razbacano bilo bi lepo to imati na jednom mestu
Hvala pozdrav

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 29.07.2019. 10:22 #658022

status: user
broj poruka: 18940
Naravno, to je vec aktuelno od kako su se pojavili SSD-ovi, nekoliko stvari se brzo odradi, a mnogo znaci SSD-u, nema potrebe da pisem, ovde je sve lepo napisano:

https://www.pchardwarehelp.com/guides/optimize-ssd-windows.php

Jedan savet - ne koristiti nikakav software za optimizaciju, vec uradite ovo sve rucno, sigurniji ste i tacno znate sta je uradjeno. Ostalo, sto se tice optimizovanosti, treba da bude automatski reseno na firmware-u SSD-a, dodatno preko software-a.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
FatWarez Ja sam doduše star, ali... 30.07.2019. 20:47 #658045

status: user
broj poruka: 98

Ne bih ja da Ram disk u kombinaciji sa ssd-om ostane nepomenut.
Ne ide jedno bez drugog.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Inace, ja sam pogasio sve gluposti u Windows-u koji trose SSD 01.08.2019. 07:35 #658065

status: user
broj poruka: 1327
Nema ništa u windowsima što `troši` SSD ni 0.1% od onoga što vlasnik radi. Svi ti `saveti` su od pre 10ak godina za 60GB diskove i sada su samo urban myth. Većina tih `saveta` praktično negira najbolje osobine SSD-a. W7 i nadalje tačno zna da je na SSD-u i sve namesti sam.


::
:: Da li hocete da podelite to sa ostalima :
:: Svuda ima nekih saveta , ali razbacano bilo bi lepo to imati na jednom mest
:: Hvala pozdra
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dantes Adata za neke modele 01.08.2019. 15:19 #658071

status: user
broj poruka: 492
ima moj plus. ASX8200PNP-256GT-C imamo u nekoliko sistema kod nas u firmi i mogu ti reći da radi kao zmaj. WD Black se isto lepo pokazao. Ja lično navijam da Adata novi PCI-e 4.0 ssd ima neku normalnu cenu, pa da se prebacim i ja konačno na NVM-e. XPG GAMMIX S50 PCIe 4.0 SSD deluje baš obećavajuće.


Ryzen 3900x
Noctua NH-D14
Asrock Taichi X570
HyperX Predator 16GB @ 3600 MHz
CoolerMaster M2 Silent Pro 620W
CoolerMaster H500P Mesh White
WD Caviar Blue 640GB + 1TB
Intel 520 Series 120 GB
Gigabyte GTX980Ti G1 Gaming
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic RamDisk 02.08.2019. 13:03 #658078

status: user
broj poruka: 18940
Ne bih rekao, RamDisk ima smisla onda kada imas hdd, zato sto hdd radi sporije, ne postizava da obradi cache od programa tako brzo itd.

SSD-u nije potreban RamDrive, meni licno se vise svidja kombinacija premestanja cache-iranja na drugu lokaciju (hard disk), da ne bi trosio SSD, za programe uz pomoc Junction box-a.
Najvise cash-iraju internet browser-i, ja sam od svih premestio cache na drugu lokaciju i to dosta pomaze, plus iskljucio sam indexiranje u Windows-u, sa svim tim opcijama po defaut-u, ode pola SSD-a za godinu i po dana, naravno u zavisnosti ko sta i koliko dugo obavlja. A stvarno nema potrebe.

Sa RamDrive-om apsolutno nisam osetio nikakvu razliku, plus neki programi prave probleme, nije bas sjajno resenje i zna da bude bagovito. Nisam to probao na Linuxu, ali imam osecaj da radi mnogo bolje.

@Dantes, i ja bih to voleo, ali nazalost tesko, jer Samsung prodaje drugima svoje tehnologije, naravno bez mogucnosti da mesaju prste u to. Previse je mocan, isto kao i Intel, mozda i vise.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi moze da premesti i kesiranje browsera 02.08.2019. 15:24 #658080

status: user
broj poruka: 7695
jer se to stalno upisuje i brise :
Ove komandne linije dodaje u precice odakle startuje browsere.

`C:Program Files (x86)GoogleChromeApplicationchrome.exe` - disk-cache-dir=`e: temp` folder

`C:Program Files (x86)Operalauncher.exe` - disk-cache-dir=`e:temp`folder


Kod Mozzila je u about:config u statusu pa neka u search trazi:
browser.cache.disk i tu doda e:temp folder

Takodje moze da promeni path do windows promenljive:
Ikona computer desni klik >advanced>envirinment variables,naci TEMP I TMP variable>Edit promeniti u E:temp obe promenljive.

Ovo navodi programe tipa 7z itd .. da koriste drugi disk za privremene fajlove ,a ne ssd t.j C:

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 02.08.2019. 16:04 #658082

status: user
broj poruka: 18940
@obradmi, za varijable znam da moze, ali ova komanda za Chrome, mislim da sam pre par meseci probao na novijoj verziji Chromium-a, kao da ne vazi vise za novije verzije... Ali probacu opet, pa javljam. Operu ne koristim, probao sam, nekako mi je sporija dosta u odnosu na Chromium/SlimJet... Isto i Firefox-om nisam zadovoljan, iako vazi za sigurniji browser.
Sad ce operator da uleti sa TOR-om :)

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Komanda za Chrome 02.08.2019. 22:09 #658084

status: user
broj poruka: 7695
je bukvalno prepisana sa mog kompa kao i za druge.Operu koristim neki put ,jer ima VPN.Obrati paznju na znakove interpunkcije to su u stvari znaci navoda ,kod Chrome isto vazi i za proxi ,moraju da se menjaju parametri u precici inace uzima default ip adresu.Mora bukvalno sve pravilno da se otkuca inace nece raditi.

Tor :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
FatWarez Re: RamDisk 02.08.2019. 23:10 #658085

status: user
broj poruka: 98
SSD-u je baš potreban ram disk. Pre svega zbog produženja radnog veka upisivanjem podataka na ram disk umesto na SSD. Dakle, Win Temp i Tmp, cache pretraživača, sve na Ram disk. Prebacivanje svega toga na particiju Hdd-a nema prevelikog smisla. Smanjiće se broj upisa na SSD ali se gubi na brzini.
Ram je i dalje brži od SSD-a tako da nikako ne stoji da razlike u brzini nema.
Inače, koristim Primo Ramdisk i mislim da nema boljeg.


:: Ne bih rekao, RamDisk ima smisla onda kada imas hdd, zato sto hdd radi sporije, ne postizava da obradi cache od programa tako brzo itd
::
:: SSD-u nije potreban RamDrive, meni licno se vise svidja kombinacija premestanja cache-iranja na drugu lokaciju (hard disk), da ne bi trosio SSD, za programe uz pomoc Junction box-a.
:: Najvise cash-iraju internet browser-i, ja sam od svih premestio cache na drugu lokaciju i to dosta pomaze, plus iskljucio sam indexiranje u Windows-u, sa svim tim opcijama po defaut-u, ode pola SSD-a za godinu i po dana, naravno u zavisnosti ko sta i koliko dugo obavlja. A stvarno nema potrebe
::
:: Sa RamDrive-om apsolutno nisam osetio nikakvu razliku, plus neki programi prave probleme, nije bas sjajno resenje i zna da bude bagovito. Nisam to probao na Linuxu, ali imam osecaj da radi mnogo bolje.
::
:: @Dantes, i ja bih to voleo, ali nazalost tesko, jer Samsung prodaje drugima svoje tehnologije, naravno bez mogucnosti da mesaju prste u to. Previse je mocan, isto kao i Intel, mozda i vise.
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic RamDisk 03.08.2019. 07:15 #658088

status: user
broj poruka: 18940
Primo, nisam cuo za njega, ima ih milion, ali probacu ako kazes da je dobar. Koristio free ImDisk, u review-ovima je dobar, delovao je dobro na prvi pogled, ali kasnije je pravio probleme zbog preusmerenog tempa od Windows-a jer za nesto nije imao RW, pa je tu nastao niz problema oko upisivanja, bas me razocarao, jedva sam ocistio njegove tragove, tesko ga je ukloniti i njegove repove... U pravu si sto se tice brzine, ali ja nisam primetio ubrzanje, znam da bi trebalo, ali nije bas primetno kao recimo kada predjes sa SSD-a na NVMe, nemam pojma, videcu kako ide sa ovim.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
FatWarez Re: RamDisk 03.08.2019. 08:22 #658090

status: user
broj poruka: 98

Problemi? Windows je sazdan od problema :)
Koristim Primo još od vremena Win32 pošto ostavlja sistemu 3.2 Gb a za Ramdisk se posluži ostatkom koji 32bitni Win niti vidi niti koristi.
Mora da se `kupi` pošto ne znam koliko je trial verzija funkcionalna.


:: Primo, nisam cuo za njega, ima ih milion, ali probacu ako kazes da je dobar. Koristio free ImDisk, u review-ovima je dobar, delovao je dobro na prvi pogled, ali kasnije je pravio probleme zbog preusmerenog tempa od Windows-a jer za nesto nije imao RW, pa je tu nastao niz problema oko upisivanja, bas me razocarao, jedva sam ocistio njegove tragove, tesko ga je ukloniti i njegove repove... U pravu si sto se tice brzine, ali ja nisam primetio ubrzanje, znam da bi trebalo, ali nije bas primetno kao recimo kada predjes sa SSD-a na NVMe, nemam pojma, videcu kako ide sa ovim
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Re: RamDisk 03.08.2019. 08:23 #658091

status: user
broj poruka: 1327
Brzina jedino ali to na kraju smanjuje količinu upotrebljivog RAM-a pa ako nema baš velika količina RAM-a to će se odraziti na ostale performance a i nastaviće da piše po disku u svakom slučaju.
Aman ljudi, broj upisa je ogroman prema prvim SSD-ovima, evo imam jedan 6 godina mator. najejeftiniji (tada) SSD od 120 GB sa 76TB upisa na sebi i još je kao nov. Najgluplje što sam čuo i video kada su neki prebacivali sve systemske funkcije kao virtual memory na HDD da im se ne `troši` SSD.
Jedino što uvek radim je da downloads i ostali podatci idu na drugi (HDD) disk ali ne zbog trošenja SSD-a nego zbog sigurnosti tih podataka.

:: SSD-u je baš potreban ram disk. Pre svega zbog produženja radnog veka upisivanjem podataka na ram disk umesto na SSD. Dakle, Win Temp i Tmp, cache pretraživača, sve na Ram disk. Prebacivanje svega toga na particiju Hdd-a nema prevelikog smisla. Smanjiće se broj upisa na SSD ali se gubi na brzini
:: Ram je i dalje brži od SSD-a tako da nikako ne stoji da razlike u brzini nema
:: Inače, koristim Primo Ramdisk i mislim da nema boljeg
::
::
:: :: Ne bih rekao, RamDisk ima smisla onda kada imas hdd, zato sto hdd radi sporije, ne postizava da obradi cache od programa tako brzo itd
:: ::
:: :: SSD-u nije potreban RamDrive, meni licno se vise svidja kombinacija premestanja cache-iranja na drugu lokaciju (hard disk), da ne bi trosio SSD, za programe uz pomoc Junction box-a.
:: :: Najvise cash-iraju internet browser-i, ja sam od svih premestio cache na drugu lokaciju i to dosta pomaze, plus iskljucio sam indexiranje u Windows-u, sa svim tim opcijama po defaut-u, ode pola SSD-a za godinu i po dana, naravno u zavisnosti ko sta i koliko dugo obavlja. A stvarno nema potrebe
:: ::
:: :: Sa RamDrive-om apsolutno nisam osetio nikakvu razliku, plus neki programi prave probleme, nije bas sjajno resenje i zna da bude bagovito. Nisam to probao na Linuxu, ali imam osecaj da radi mnogo bolje.
:: ::
:: :: @Dantes, i ja bih to voleo, ali nazalost tesko, jer Samsung prodaje drugima svoje tehnologije, naravno bez mogucnosti da mesaju prste u to. Previse je mocan, isto kao i Intel, mozda i vise.
:: ::
:: :: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: :: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: :: Gordon Allport
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
FatWarez Re: Re: Re: RamDisk 03.08.2019. 09:10 #658092

status: user
broj poruka: 98
Imam 12Gg a Ramdisk 1 Gb, mada mislim da je i pola od toga sasvim dovoljno. Naravno, sve zavisi od toga čemu računar služi i koji softver tera. Slažem se da je ubacivanje hdd-a u priču sa ssd-om potpuno nepotrebno i kontraproduktivno, Ramdisk je potpuno druga dimenzija.
Čim govorimo o `broju upisa` znači da taj broj postoji, te nije neograničen i ako postoji lako rešenje da se taj broj smanji, koje pritom i ubrzava neke operacije, zašto ga ne koristiti?




:: Brzina jedino ali to na kraju smanjuje količinu upotrebljivog RAM-a pa ako nema baš velika količina RAM-a to će se odraziti na ostale performance a i nastaviće da piše po disku u svakom slučaju.
:: Aman ljudi, broj upisa je ogroman prema prvim SSD-ovima, evo imam jedan 6 godina mator. najejeftiniji (tada) SSD od 120 GB sa 76TB upisa na sebi i još je kao nov. Najgluplje što sam čuo i video kada su neki prebacivali sve systemske funkcije kao virtual memory na HDD da im se ne `troši` SSD.
:: Jedino što uvek radim je da downloads i ostali podatci idu na drugi (HDD) disk ali ne zbog trošenja SSD-a nego zbog sigurnosti tih podataka.
::
:: :: SSD-u je baš potreban ram disk. Pre svega zbog produženja radnog veka upisivanjem podataka na ram disk umesto na SSD. Dakle, Win Temp i Tmp, cache pretraživača, sve na Ram disk. Prebacivanje svega toga na particiju Hdd-a nema prevelikog smisla. Smanjiće se broj upisa na SSD ali se gubi na brzini
:: :: Ram je i dalje brži od SSD-a tako da nikako ne stoji da razlike u brzini nema
:: :: Inače, koristim Primo Ramdisk i mislim da nema boljeg
:: ::
:: ::
:: :: :: Ne bih rekao, RamDisk ima smisla onda kada imas hdd, zato sto hdd radi sporije, ne postizava da obradi cache od programa tako brzo itd
:: :: ::
:: :: :: SSD-u nije potreban RamDrive, meni licno se vise svidja kombinacija premestanja cache-iranja na drugu lokaciju (hard disk), da ne bi trosio SSD, za programe uz pomoc Junction box-a.
:: :: :: Najvise cash-iraju internet browser-i, ja sam od svih premestio cache na drugu lokaciju i to dosta pomaze, plus iskljucio sam indexiranje u Windows-u, sa svim tim opcijama po defaut-u, ode pola SSD-a za godinu i po dana, naravno u zavisnosti ko sta i koliko dugo obavlja. A stvarno nema potrebe
:: :: ::
:: :: :: Sa RamDrive-om apsolutno nisam osetio nikakvu razliku, plus neki programi prave probleme, nije bas sjajno resenje i zna da bude bagovito. Nisam to probao na Linuxu, ali imam osecaj da radi mnogo bolje.
:: :: ::
:: :: :: @Dantes, i ja bih to voleo, ali nazalost tesko, jer Samsung prodaje drugima svoje tehnologije, naravno bez mogucnosti da mesaju prste u to. Previse je mocan, isto kao i Intel, mozda i vise.
:: :: ::
:: :: :: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: :: :: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: :: :: Gordon Allport
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever ... 05.08.2019. 14:38 #658119

status: user
broj poruka: 4866

Predlog za SX8200.

Imam SX6000 od 512GB u laptopu (M.2) i lepo radi vec par meseci bez problema. Ako negde ima SX8200, za isti novac, uzmi njega.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs