Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
AMD karte - problem!
STRANA 1 OD 2  
tortojed AMD karte - problem! 14.02.2020. 18:22 T67348

status: user
broj poruka: 10985
https://tinyurl.com/rypsogl

Veliki broj vlasnika/korisnika AMD karti primecuje da, s vremena na vreme, dolazi do zamracivanja ekrana (black screen). Ovo, izgleda, najvise pogadja sisteme sa kartama serije 5xxx (prema nekim izvestajima, javljalo se i na prethodnim dvema generacijama, ali u manjem obimu). Deka je potvrdio postojanje problema, ponudio ``zaobilazno i privremeno resenje`` u vidu iskljucivanja 3D mod-a na ``pozadinskim`` aplikacijama (to jest, ako paralelno sa, recimo, igranjem, u pozadini radi jos nesto od programa koji angazuju grafiku). Po svemu sudeci krivi su drajveri jer, za sada, u Linux-u, navodno, sve radi kao sto treba da radi.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
milos847 .... 14.02.2020. 18:51 #661141

status: user
broj poruka: 402



...to se i meni dešava sa R3 2200G...i integrisanom karticom...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 14.02.2020. 21:25 #661143

status: user
broj poruka: 2998
Koliko sam shvatio cista instalacija drajvera resava problem vecini.
DDU pa onda instalacija opet.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Lol 15.02.2020. 01:43 #661147

status: user
broj poruka: 6643
A šta tebe boli qtz kad ti nikad nisi imao niti ćeš imati AMD kartu.... Bolje davaj savete o onome što imaš.... :-)
Ili možda, Preletačević?

.. dešava se i u kombinaciji sa adblockerima za google video-audio servise za torturu na yt. To je u stvari dobro, malo se odmore oči, samo kad bi nekako to vremenski uskladili na svakih 45 minuta po 15 minuta mraka, i super.

Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Crveni Preletačević? Ne, nisam. JESAM 16.02.2020. 01:19 #661157

status: user
broj poruka: 10985
imao jednom, jednu crvenu kurton-kartu [mislim da se zvase 2600 Pro (od ``proliv``)]. Zaobilazim Dekine karte od tada (ali se nesto lozim na Rajzene, od kad sam kojekakvima slozio neke tri konjfiguracije - sve tri sa eNvidijama 1050/1060 - i malo se sigrao na njima)...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Pre će biti da je bila HD 5850 (ili beše 3850) 16.02.2020. 08:35 #661159

status: user
broj poruka: 6086
Uglavom svi se sećamo tvog genijalnog pokušaja da nateraš kartu da radi pod Windowsom 98.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re 16.02.2020. 11:36 #661161

status: user
broj poruka: 4225
Tih problrma nema na 1709. Krivac nisu drajveri već M$ koji jede ono što se nw jedw. Gomila korisnika misli da ima neispravne kartice, a problem je u 1803 sa nekim, a u 1903 i 1909 sa 80% starijih i oko 30 % novijih kartica.
Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Ovu sam imao, Majstore moj: 16.02.2020. 14:53 #661162

status: user
broj poruka: 10985
https://is.gd/WUCt2H
Kasnije sam se mucio sa nekom novijom, maglovito se secam, na tudjem PC-ju, tu negde u mom komsiluku. Ti verovatno mislis na nju...
Sto se one moje tice, problem je bio ocajan performans u OpenGL igrama, gde je fps bio za dvadesetak % nizi u odnosu na rezultate sa kartom koju sam imao pre (dve ili tri godine matorija eNvidija). Neposredan razlog zamene bila je pojava legendarne igre ``Battlefield 2``, koja je zahtevala podrsku za (tada) noviji DX i ``shaders``. Dekina karta je sjajno odradivala posao sa ovom igrom ali sve starije od toga (a narocito IL2 Stormovik, Quake serijal i ostalo sto je koristilo OGL) je em bilo sporo em seckavo (stuttering). No, bilo, ne povratilo se...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Re: Ovu sam imao, Majstore moj: 16.02.2020. 15:30 #661163

status: user
broj poruka: 6643
Ma zekim te, ja se još uvek sećam kako si došao na ovaj forum... :-)



Budale računaju na sreću.

:: https://is.gd/WUCt2
:: Kasnije sam se mucio sa nekom novijom, maglovito se secam, na tudjem PC-ju, tu negde u mom komsiluku. Ti verovatno mislis na nju..
:: Sto se one moje tice, problem je bio ocajan performans u OpenGL igrama, gde je fps bio za dvadesetak % nizi u odnosu na rezultate sa kartom koju sam imao pre (dve ili tri godine matorija eNvidija). Neposredan razlog zamene bila je pojava legendarne igre ``Battlefield 2``, koja je zahtevala podrsku za (tada) noviji DX i ``shaders``. Dekina karta je sjajno odradivala posao sa ovom igrom ali sve starije od toga (a narocito IL2 Stormovik, Quake serijal i ostalo sto je koristilo OGL) je em bilo sporo em seckavo (stuttering). No, bilo, ne povratilo se..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Cinjenica je da AMD optimizuje karte za konzole 16.02.2020. 18:11 #661166

status: user
broj poruka: 7695
PC drzi Nvidia .AMD je u skoro svim konzolama.Isto tako CUDA podrska od pre 3 generacije radi i sada sa negejmerskim aplikacijama ,dok kod AMD-a to nije slucaj.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Neba Problem? 17.02.2020. 01:42 #661174

status: user
broj poruka: 1196
Meni ne deluje kao problem ako se drajveri instaliraju kako treba. I vredi reći još jednom, za razliku od nvidia, AMD karte nemaju problema na linux-u i na MacOS-u. S druge strane ako se neko igra na Windows-u, taj ne treba ni da razmišlja o kupovini AMD karte. Nvidia je i dalje najbolja za igranje na Windows-u. Prosto činjenično stanje.

AMD jeste uništio Intel na procesorima, ali nVidia je druga priča.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Re: Problem? 17.02.2020. 08:10 #661176

status: user
broj poruka: 6643
Stereotipdžije...
niti je AMD uništio intel niti amd karte nisu u opticaju pored nvidije.
To što nečija perjanica ima većinu ili neke karakteristike bolje od perjanice suprotnog tabora, nema veze sa realnom kupovinom. 99% stereotipdžina ili funboisa, upravo nemaju te perjanice, a sve ostalo je samo odnos cena/karakteristike.
Drugo, nisu AMD video drajveri problem, već it`s meant to be played program potplaćivanja razvojnih timova da igre NE RADE isto na amd kartama u meri da to ne bude dokazivo na sudu. To isto, apsolutno isto, radi intel kompajler - jedini na svetu koji se široko koristi. I SAMO zato što je amd iskopirao skoro sve što je core dizajn već imao - i nešto unapredio - sada može da se takmiči sa Intelom na njegovom softverskom polju. Bulldozer platforma je naletela na zid i bila nepravedno degradirana jer je skoro sav softver favorizovao core rešenja.... kada je malo razotkrivena praktično bezbednosna prevara sa propustima u core tehnologiji, njihova brzina je nakon patcheva - pala, a sad ako pogledaš testove igrica - starih sa bulldozer procesorima, otkrićeš kako su odjednom, postali mnogo bolji u testovima u poređenju sa starim core procesorima nego su ikad bili. Zato što više nisu interesantni u novim drajverima, u novim postavkama OS-a, kao takmaci intelu i nvidiji. Da se razumemo, i AMD-eka gura povremeno svoj, uglavnom free softverski alat. I ko zna da li je stvarno i on izbalansiran ili nateže na jednu stranu. Ukratko: mulja se brate, i nikad ne znaš da li je to zato što je proizvođač usrao ili konkurencija namestila. Adobe je tako ispao sa svojim usranim flešom iz browsera, ucenjujući monopolističkim položajem, rangiranje browsera pa čak i kompatibilnost. Kome god ne radi yt ili stupidne fleš igrice u jednom browseru - seli se na sledeći. Trajno.
Tako da... likovi kojima su puna usta tržišne utakmice, transparentnosti, poštenja, poštovanja zakona, fer utakmice i, omiljenog, customer care-a su iz naše poslovice kurva o poštenju. Sve je odnos cena-performanse, gde je uglavnom novac limiter.
A tu kako tako, godinama svi imaju nešto da ponude.

Budale računaju na sreću.

:: Meni ne deluje kao problem ako se drajveri instaliraju kako treba. I vredi reći još jednom, za razliku od nvidia, AMD karte nemaju problema na linux-u i na MacOS-u. S druge strane ako se neko igra na Windows-u, taj ne treba ni da razmišlja o kupovini AMD karte. Nvidia je i dalje najbolja za igranje na Windows-u. Prosto činjenično stanje
::
:: AMD jeste uništio Intel na procesorima, ali nVidia je druga priča.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni .. 17.02.2020. 14:23 #661180

status: user
broj poruka: 4506
Kod mene je zavrsila Tortina 5850 secam se ko juce da je bilo, prodata zbog microsttuteringa. Nikad bolju kartu nisam kupio do tad i jos potpuno dzaba bila, a tek se pojavila na trzistu bila XD.U tadasnje vreme zver, malo ispod 5870 flagship modela. Hvala torto ( ozb,da ne misli neko da sam ironican)

Mrzi me da linkujem, googlajte. Rtx 2080, 2080 supet i Ti. Crkavanje karti, rozi ekrani, zapucavanja novih karti ali se tome ne pridaje znacaja kao za amd. Deka ocigledno da ima losije drajvere,uvek je tako bilo ali nista sto se ne desava i kod nvidie.GamersNexus je odradio dobru analizu.

Jedina strana na kojoj sam je moj dzep i sta dobijem za kupljeno.
.


Ryzen 3700x | NZXT Kraken x62 | MSI x470 Gaming Pro Carbon | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Gigabyte 5700 XT Aorus | LG UW 34UC79G | Creative Blaster ZxR | Samsung M.2 970 evo PLUS 500gb | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
1AGRESSOR ... 17.02.2020. 14:33 #661181

status: user
broj poruka: 819
huuh dobro je vec sam mislio da je gotov


RX580 na 20.2.1 u Firefox
skroz ugasi monitor kao da je iskljucen iz struje nije na stanby i nista ne blinka



NISTA BEZ KABLA
https://pastebin.com/SpqMpJkY
^ MY PC SW-HW SPECIFICATION ^

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ... 17.02.2020. 15:15 #661183

status: user
broj poruka: 4506
Ako ti se izgasi monitor komplet onda kakve to veze ima sa grafom ili drajverima ? Kabl proveri.

ja sam na gtx 1070 redovno imao blackscreen pri paljenju, bilo do kabla od monitora.


Ryzen 3700x | NZXT Kraken x62 | MSI x470 Gaming Pro Carbon | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Gigabyte 5700 XT Aorus | LG UW 34UC79G | Creative Blaster ZxR | Samsung M.2 970 evo PLUS 500gb | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 @Ognjeni 17.02.2020. 17:52 #661190

status: user
broj poruka: 6086
Znači, ipak je bio HD 5850. Win98 i dalje plače za njom.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 17.02.2020. 18:46 #661192

status: user
broj poruka: 4225
@1AGRESSOR
Nisi jedini. Koristi verziju 70.0.1.
Koji win koristiš i da li ima sve zakrpe do aprila 2018 ili koristiš noviju verziju win 10 ?
Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
1AGRESSOR ... 17.02.2020. 19:11 #661193

status: user
broj poruka: 819
hvala

win 18363.657



NISTA BEZ KABLA
https://pastebin.com/SpqMpJkY
^ MY PC SW-HW SPECIFICATION ^

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed E, da, ta kata (5850) je prodata, na kraju. Covek je nabavio neku eNvidiju 17.02.2020. 19:33 #661196

status: user
broj poruka: 10985
i najzad se kurtalisao bede (a i mene oslobodio pritiska)... Ali, koliko se ja secam, problem je bio sa igrama, i to pod XP-om, ne verujem da se u to vreme vrteo W98 (otkuda ti se to ``javlja``, Majstore moj?).


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 E jeste XP 17.02.2020. 21:58 #661197

status: user
broj poruka: 6086
5850/5870 - prve DX11 karte koje nisu htele da rade (kako treba) pod XP-om, koji je tada bio uveliko pravaziđen kao i 98-ica.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever ... 20.02.2020. 07:56 #661219

status: user
broj poruka: 4866

Ja koji imam i AMD i Nvidiu, nikada problema nisam imao. Osim sto ne mogu da koristim Shadowplay dok ne odradim update drivera, sto ime da smara.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem Tortice moj dobri, 20.02.2020. 14:26 #661220

status: user
broj poruka: 3796
kad ce da padne rajzenko u tvojoj masini? Hoces da se ljutis, ako te budemo samo malo tovarili ovde?


Finalna masina konacno sastavljena:
Ryzen 3600 OC
G.Skill Trident Z Neo 3800
MSI B450 Tomahawk Max
RX 5700 xt
Acer KG251QDbmiipx 240hz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Nema ljutnje. 20.02.2020. 17:45 #661221

status: user
broj poruka: 10985
Ne znam kada će da ``padne`` (ako padne). Ispocetka sam bio veoma zagrejan za Rajzenka, ali, kako vreme odmiče, mnoge nejasnoce/problemi izbijaju na videlo. Prvo je pogazeno ``obecanje`` (ili se to nama ucinilo kao obecanje?) da ce Dekini novi proizvodi zasnovani na soketu AM4 zadrzati podrsku za win7. Zatim se ispostavilo da postoje problemi sa chipset-ovima (chi-be-pseto jedno) u smislu kompatibilnosti generacija procesora (ogranicenost kapaciteta ROM-a) sto je, posredno opravdalo Intelovu politiku ``novi CPU=novi socket i novi chipset`` ili ``kada budem menjao IME ženi, menjaću CELU ženu``)...Zatim, ujdurma oko uvodjenja podrške za PCIe 4 - em će ovo biti mrtvorođenče jer je petica takoreći već tu, iza ugla, em je Deka zaigrao ``intelovski`` utoliko što je ograničio implementaciju nove revizije na ploče sa čipsetom X570 i to u momentu kada su se bili pojavili BIOS-i koji podršku omogućuju starijim pločama (pa su ovi BIOS-i navrat-nanos povučeni iz opticaja)... A onaj ventilatorčić koji ``dodatno hladi`` X570-icu, sa punim seksualnim užitkom
ugurao bih Dekinom čif dizajneru u čmar...
Viđećemo...



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
damaged Ovde vele da se i grafike 5700 pregrevaju... 20.02.2020. 19:32 #661222

status: user
broj poruka: 12
https://www.theverge.com/2020/2/19/21144801/amd-graphics-card-gpu-overheat-loose-screw-pressure

Dakle, screwdriver u ruku i counterclockwise-uj screw-ove...

Bem ti ja i AMD i 5700.

Jos me jedan ortak mucenik pita dal da mu keva dovlaci iz Dojčlandije (SLEP)ACer-a u GEJ-merskoj izvedbi sa sve crvenom klavijaturom pogonjenog Ryzen 5 ili intel 9th gen i5 CPU-jem...

Pa sta me pitas kada bih pre uzeo najsuntaviji i3 nego Ryzen 7. Ma Threadripper-a da mi daju s kucnog praga bih ih oterao.

Nijedan intel me nikad nije soferski da se izrazim ostavio na putu. A AMD? Hmmm... Neka, bolje skupo i pouzdano a sporije/slabije nego jeftino i nepouzdano a brze/``bolje``/jace !!!

Pamtim ja jos uvek njihove Athlone/Semprone/Durone i ostale KURTONE!!! E kad prestanem da ih se secam za jedno 30 godina od danas mozda se i zajebem!!!

Do tada - CPU samo intel, GPU - moze AMD ali debelo isproveravan i samo zato sto obNevidija tera fukarsku cenovnu politiku.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Potpuno ste u pravu 20.02.2020. 20:32 #661224

status: user
broj poruka: 6086
Sve sami problemi sa ovim AMD-om, posebno kod onih koji ga uopšte nemaju.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem Re: Ovde vele da se i grafike 5700 pregrevaju... 20.02.2020. 23:10 #661226

status: user
broj poruka: 3796
hahaha, ko je ovaj lik? :D


Finalna masina konacno sastavljena:
Ryzen 3600 OC
G.Skill Trident Z Neo 3800
MSI B450 Tomahawk Max
RX 5700 xt
Acer KG251QDbmiipx 240hz

:: https://www.theverge.com/2020/2/19/21144801/amd-graphics-card-gpu-overheat-loose-screw-pressur
::
:: Dakle, screwdriver u ruku i counterclockwise-uj screw-ove..
::
:: Bem ti ja i AMD i 5700
::
:: Jos me jedan ortak mucenik pita dal da mu keva dovlaci iz Dojčlandije (SLEP)ACer-a u GEJ-merskoj izvedbi sa sve crvenom klavijaturom pogonjenog Ryzen 5 ili intel 9th gen i5 CPU-jem..
::
:: Pa sta me pitas kada bih pre uzeo najsuntaviji i3 nego Ryzen 7. Ma Threadripper-a da mi daju s kucnog praga bih ih oterao
::
:: Nijedan intel me nikad nije soferski da se izrazim ostavio na putu. A AMD? Hmmm... Neka, bolje skupo i pouzdano a sporije/slabije nego jeftino i nepouzdano a brze/``bolje``/jace !!
::
:: Pamtim ja jos uvek njihove Athlone/Semprone/Durone i ostale KURTONE!!! E kad prestanem da ih se secam za jedno 30 godina od danas mozda se i zajebem!!
::
:: Do tada - CPU samo intel, GPU - moze AMD ali debelo isproveravan i samo zato sto obNevidija tera fukarsku cenovnu politiku.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs