Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
Pomazite, ako uopste pomoc postoji...
STRANA 1 OD 2  
Adzem Pomazite, ako uopste pomoc postoji... 16.11.2020. 20:32 T67858

status: user
broj poruka: 3796
Uff, kako poceti uopste... Devojci su danas ukrali laptop od soma evra u busu, zaspala je na sedistu...
Skoro je kupljen kod nas u prodavnici, posedujemo sve sto ide uz njega, kao i fiskalni... Bila je u policiji, trazili su mac adresu, i svu pratecu ambalazu. Rekli su da dodje sutra i dostavi sve. Ljudi, jel oni to mogu nekako naci, ako se neko konektuje na wifi, kako to uopste sve ide... Da napomenem da postoji sifra za ulazak u windows... Pakao...


Finalna masina konacno sastavljena:
Ryzen 3600 OC
G.Skill Trident Z Neo 3800
MSI B450 Tomahawk Max
RX 5700 xt
Acer KG251QDbmiipx 240hz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic re 16.11.2020. 20:53 #666092

status: user
broj poruka: 609

Realno mogu...Da li hoce, je pitanje.Treba da proslede MAC adresu tvog uredjaja kod vise provajdera i ako se pojavi ta MAC Adresa da se kontaktira policija...Pratite kupujem prodajem,oglase da li ce da se pojavi takav model , sup moze ali mislim da nema resursa da juri na ovaj nacin te sitne lopove..

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Mac adrese imas na kutiji od laptopa 16.11.2020. 20:57 #666093

status: user
broj poruka: 9380
Mogu da pronadju po njima.
Sifra za Windows ama bas nista ne znaci bilo kome ko se iole razume u racunare.
I da, MAC adrese mogu da se menjaju, ali sumnjam da ce time da se bave.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

i9 7920X/MasterLiquid Pro 120/GA-X299 UD4 Pro/32GB/2x250GB 970EVO-RAID0/STRIX GTX1080TI O11G GAMING/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 16.11.2020. 21:00 #666094

status: user
broj poruka: 3796
Ja se samo plasim jednog scenarija, a to je da doticni olos koji pojma nema oko tih stvari, kontaktira nekog sa bandere ili preko oglasa za otkup, taj neko njemu kaze da moze tipa sto evra da mu ponudi(lupam sad) lik koji radi otkup se vrlo dobro razume u sve to, prodaja bez ambalaze znaci kradeno itd. i onda ga rasturi u delove, jer ne zeli mac adresu da ofira. E sad da li se ta mac adresa vezuje za maticnu plocu, antenu lap topa, sta tu sve moze da se iskoristi od delova, a da se ne moze uci u trag, nemam pojma...


Finalna masina konacno sastavljena:
Ryzen 3600 OC
G.Skill Trident Z Neo 3800
MSI B450 Tomahawk Max
RX 5700 xt
Acer KG251QDbmiipx 240hz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic re 16.11.2020. 21:05 #666097

status: user
broj poruka: 609
1. Imas 2 MAC adrese, wifi kartice koja je obicno mala kartica na ploci i moze da se skine, i MAC adresa LAN koja je na ploci i ne moze fizicki da se skine
2. Nece niko da se bavi menjanjem MAC adrese
3.Taj sto je ukrao ce da proda za 50e a mozda i manje
4.taj koji kupi ce da reinstalira WIn , ne verujem da ce da prodaje u delovima


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 16.11.2020. 21:09 #666098

status: user
broj poruka: 3796
Laptop je ovogodisnji, nov model. Taj sto vrsi otkup se razume u sve to... Sta ako baci maticnu plocu u kantu i nabavi drugu i popakuje zver od procesora i ostalo... Dobro sam znaci skapirao, kao i kod telefona, prica se vezuje samo za plocu, ali kod telefona je zalemljeno i nema skidanja, ovde je sve mobilno i podlozno menjanju... Nije mi dobro znaci od danasnjeg dana... Zene i uredjaji, bilo kog tipa... ZNaci....


Finalna masina konacno sastavljena:
Ryzen 3600 OC
G.Skill Trident Z Neo 3800
MSI B450 Tomahawk Max
RX 5700 xt
Acer KG251QDbmiipx 240hz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Znas sta 16.11.2020. 21:21 #666100

status: user
broj poruka: 9380
Najrealnija prica je da ce samo reinstairati windows i da nikada neces naci laptop.
Iskreno, voleo bih da nisam u pravu, ali imajuci u vidu kako nam policija funkcionise i koji su im “prioriteti”, nema nista od toga.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

i9 7920X/MasterLiquid Pro 120/GA-X299 UD4 Pro/32GB/2x250GB 970EVO-RAID0/STRIX GTX1080TI O11G GAMING/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic re 16.11.2020. 21:23 #666101

status: user
broj poruka: 609

Nema nista od menjanja ploce...ploce za laptop su specificne...Moze da se desi da ga otkupi i stavi sa strane i da ceka da se pojavi neko sa crknutom plocom,polomljenim ekranom itd...Ali verovatnija je prica da ce ga reinstalirati i prodati..

Jos jedna prica koja moze da se desi i koja je verovatnija, da inspektori znaju ko ordinira po kojim busevima pa da idu malo da ispitaju te...Tu mogu pre i vise da saznaju nego preko MAC Adrese

Jbg srecno...ja moj nikada nisam nasao,obili su mi kola...a zena htela da me ubije jer mi je bio pun laptop slika decijih...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 16.11.2020. 21:35 #666103

status: user
broj poruka: 1991
https://askleo.com/can_a_mac_address_be_traced/

zar se mac adrese ne nasledjuju od rutera/gejtveja posto prodju kroz njega i vidljive su samo u lokalnoj mrezi, ako bi ISP radio 24/7 monitornig svih mac adresa sa nekom `remote` alatkom za serivs ruter-a i to radio protivno pravilima privantosti svojih korisnka, verovatno bi se brze i lakse nasao sporan mac, ono sto su panduri uzeli mi deluje kao info ako se zapleni neki laptop ili doticni propeva i biroktratski se poklopi sa info-om ranije unetim u bazi ukradenih uredjaja

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
uroshnet re 16.11.2020. 22:16 #666105

status: user
broj poruka: 1033
Probaj, u svim busevima ima kamera sada, da trazis nesto preko toga ko je sta i kad...

ASUS STRIX B450-F
Ryzen 2600
CM Nepton 140XL
Kingston HyperX 2x8GB PREDATOR @3400
Seasonic Focus Plus 750 Gold SSR-750FX
MSI RTX 2060 VENTUS



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 16.11.2020. 23:44 #666111

status: user
broj poruka: 3796
Njoj treba to za posao, eno je sada cvaka po mom kompu, kaze ipak joj vise odgovara moja masina i monitor. Hehe


Finalna masina konacno sastavljena:
Ryzen 3600 OC
G.Skill Trident Z Neo 3800
MSI B450 Tomahawk Max
RX 5700 xt
Acer KG251QDbmiipx 240hz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Heisenberg Re: ... 17.11.2020. 00:21 #666112

status: user
broj poruka: 113
More Dzemo menjaj tu budalu dok ti sutra ne izgubi nesto vrednije od firminog laptopa...

Ali pazi ti njih careve prijavili muriji... Pa to bre vec u momentu dok pisem raskomadano i u kobasice, kome treba ekran,tastatura, baKterija, ma bezi...

A PROFIL LJUDI TZV. LUPAČI TELEFONA - to je za hirursko odstranjivanje iz zivota pa se lupaj cekicem u glavu, sta ti je kriv telefon, prodaj ga, pokloni ALI GA NE LUPAJ aman Bozja duso...

Srecno u svakom slucaju ali po meni dzaba krecis... A njoj zelim da joj se onemoguci da iskoriscava tvoju dobrotu.

Ziv bio & ako nije zakevila -> find another one. Moš ti to =)


:: Njoj treba to za posao, eno je sada cvaka po mom kompu, kaze ipak joj vise odgovara moja masina i monitor. Heh
::
::
:: Finalna masina konacno sastavljena
:: Ryzen 3600 OC
:: G.Skill Trident Z Neo 3800
:: MSI B450 Tomahawk Max
:: RX 5700 xt
:: Acer KG251QDbmiipx 240hz
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: Pomazite, ako uopste pomoc postoji... 17.11.2020. 03:40 #666115

status: user
broj poruka: 985
NACI NECES DRUZE,MOGU REALNO DA NADJU,ALI SAMO AKO IMAS VEZU U SUPU,MOZDA SE POTRUDE DA SE ISCIMAJU,ALI VELIKO MOZDA...KAZI KOJA MASINA I KOJA KONFIGURACIJA JE BILA,MOZDA MOGU NEKAKO DA POMOGNEM..........


:: Uff, kako poceti uopste... Devojci su danas ukrali laptop od soma evra u busu, zaspala je na sedistu...
:: Skoro je kupljen kod nas u prodavnici, posedujemo sve sto ide uz njega, kao i fiskalni... Bila je u policiji, trazili su mac adresu, i svu pratecu ambalazu. Rekli su da dodje sutra i dostavi sve. Ljudi, jel oni to mogu nekako naci, ako se neko konektuje na wifi, kako to uopste sve ide... Da napomenem da postoji sifra za ulazak u windows... Pakao...
::
::
:: Finalna masina konacno sastavljena
:: Ryzen 3600 OC
:: G.Skill Trident Z Neo 3800
:: MSI B450 Tomahawk Max
:: RX 5700 xt
:: Acer KG251QDbmiipx 240hz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 17.11.2020. 08:09 #666116

status: user
broj poruka: 1991
ali definitivno najpouzdanija prica bi bila da se pise apel NSA/GCHQ i sl. agencijama, CIA nija los izbor, da preko super tajnih wikiliks alatki aktiviraju neki od bulk filtera da radi custom cookie monitoring uz lokalno prikupljanje infomracija o prisutim mac adresama, negde sam citao da je moguce za kuki vezati mac adresu uredja, tj. uslikati sve prisutne mrezne interfesje na racunaru zarad konfigurisanja jedinstvenog ID-a aktivacije nekog programa, tada bi se problem resio iz cuga, e sad ako su se ovi nasi lokalci uortacili i dobili poseban pristup slicnim softverskim resenjima onda je nebo limit sta sve mogu da profilisu o bilo kom uredjaju na Internet-u

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Pretpostavljam da je prijavljeno policiji 17.11.2020. 08:57 #666118

status: user
broj poruka: 7695
prati oglase i sto ti se ucini sumnjivim pozovi ih .MAC adresa moze da se promeni ,ako znaju te stvari .Podatke ne mogu da uzmu to je GPT particija kao na svim novijim laptopovima ,moze da obrise disk samo .
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
filni .. 17.11.2020. 10:27 #666120

status: user
broj poruka: 1198
Devojci su tako u BUS-u maznuli telefon i naravno otisli smo u SUP. Iskreno su nam rekli da su sanse male jer se kradene stvari salju na Kosovo ili Bosnu i tu se prica zavrsava.
Drug mi takodje radi u policiji, tako da znam da nisu lagali.
Naravno, od tada proslo 6 godina ni traga od telefona.

ASROCK AB350 Pro4
Ryzen 5 1600 AF
2 x 8gb DDR4
2 x 120GB SSD Patriot Blast, WD blue 320GB
ASUS Expedition OC RX 570 4GB
Thermaltake Litepower 550W RGB
Asus DVD/RW

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dorabi1 realno 17.11.2020. 11:05 #666122

status: user
broj poruka: 938
nece da se cimaju ni za automobil koji vredi 20-50 puta vise, a za laptop pogotovo. Ako im dopadne saka u nekom privodjenju i sl. imas neke sanse, da ce neko da ga juri nema ni promil sanse. Jedino da je uredjaj iz nekog teskog krivicnog dela onda bi se potegla malo ozbiljnija potraga kao moguci trag. Prati oglase, mozda se i pojavi. Nece niko menjati MAC adresu sigurno, plocu kao najvredniji deo laptopa takodje nece bacatii ili menjati(posto je noviji model), zelim ti srecu u potrazi! Nikad se ne zna!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile .... 17.11.2020. 17:25 #666128

status: user
broj poruka: 9460
A zasto da menja devojku?
Moze svakom da se desi, nije kriva sto je malo zadremala.
Lopina na sve strane, svaki drugi klinac lopovcic.

Ako nema snimka sa sigurnosnih kamera, pozdravite se, jebes laotop, kupice se drugi.

Mada, sto kaze @dorabi1, nikad se ne zna.
Menjajte passw. za sve sto je u kompu prijavljeno, fb, gmail...



- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 17.11.2020. 19:23 #666129

status: user
broj poruka: 18940
Sledeci put joj nabavi ovu bravu, zakljuca laptop za sebe, kada pokusa neko da ukrade, bice moša:

https://www.amazon.com/Kensington-K64444WW-Laptop-Elitebooks-Chromebooks/dp/B06XG2B9SB

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 Re: .... 17.11.2020. 20:16 #666131

status: user
broj poruka: 1991
e e bas to i ako rodjendan jos nije prosao:

The Silent Storm
https://docdro.id/DwICyag

ili

Cyberpunk 2077 (Neon)
https://docdro.id/d3M6BIG

ili koja vec boja/dizajn bude vise odgovaro (meni licno je prvi lepsi)
nesto mi govori da nece dobiti noge tako lako cak i ako se zadrema
a ako bas mora laptop bila je skorije tema

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: A zasto da menja devojku
:: Moze svakom da se desi, nije kriva sto je malo zadremala
:: Lopina na sve strane, svaki drugi klinac lopovcic.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Kod mobilnih telefona 17.11.2020. 21:07 #666132

status: user
broj poruka: 3466

Se u dva klika prekucavaju sn i imei broj i nema problema ali postoji varijanta da ako je poreklo uredjaja vezano za ozbiljnije krivicno delo tipa masakr 5oclane porodice potopljene u bunar pa se i taj prekucani nadje locira itd itd

Ako ste u mupu rekli devojka dremnula i digli joj laptop odgovorice vam da je krevet za spavanje a ne laptop, sl put vise paznje i sve ok


Ali ako prijavite tako da joj je nasilno otudjen uredjaj pa cak i podmetnete neku ogrebotinu masnicu podliv onda su malo vece sanse da ce se baviti trazenjem, ne jer ste im simpatični nego eto traze takve neke da im nakarikaju jos nesto usput

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 MAC 17.11.2020. 21:37 #666134

status: user
broj poruka: 1234
Micika ne vec dao jedini ispravan odgovor. MAC se ne prenosi na nivo tri. Ostaje u uredjaju nivoa dva. Tako da je nemoguce pronaci uredjaj po MAC van lokalne mreze. Osim teorija zavere CIA, BIA...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 18.11.2020. 13:34 #666151

status: user
broj poruka: 3796
Pozz svima i hvala. Juce je dala izjavu u mupu, napravio je spektor zapisnik neki, ali kaze devojka da je sve preko kurca radio, samo sto joj nije rekao ajde izadji i pusti me da gledam Nadala...
Sta reci, septicka jama od drzabe. A da je pretila smrcu vucku preko neta, bili bi joj na vratima za 10min.

Sve u svemu, juce je kupila novi lap top. Ovaj model: shorturl.at/efBY8
Sta znam, nit smrdi, nit mirise. Ima solidan ips ekran preko 17 inca. E sad, sta me buni. Lap top radi kao zver kada je na kablu za struju, kada se skine sa kabla, nebitno koliko ima baterije, klokove obara, ne daje adekvatni skor u cinebenchu, heavenu, doti itd. Cak daje duplo manje brzine i kod as ssd benca!! Ja sam joj aktivirao ultimate performance, i podesio da ne stedi bateriju nego da roka sve na maks, ali dzabe. Ima jos nesto. Prosli lap joj je ulazio instant u win posle restarta, odziv sa plocom, biosom i butovanjem je bio kao brzina svetlosti. Ovaj vergla trista godina, iako sam u biosu ukljucio opciju fast boot. Ma dodje mi da ga bacim kroz prozor.

Evo, primetio sam jos nesto. Probijanje bele na crnoj pozadini gore gde je kamera na samoj ivici je uzasno... Ovo djubre, kao da je u cenovnom rangu od 200e...




Finalna masina konacno sastavljena:
Ryzen 3600 OC
G.Skill Trident Z Neo 3800
MSI B450 Tomahawk Max
RX 5700 xt
Acer KG251QDbmiipx 240hz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 18.11.2020. 15:50 #666154

status: user
broj poruka: 1991
ja bih ga vratio nazad, nezadovoljan radom ili koja vec fora ide:

https://docdro.id/iWbHvX3

Honor i Huawei, pa i Acer mi deluju kao bolji izbor, nista ispod zen-a od Asus-a

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 18.11.2020. 17:40 #666156

status: user
broj poruka: 3796
Znaci lap je ovaj shorturl.at/efBY8

Ako moze neko da mi prosledi neki link, posto bih voleo da update bios, jer mi komp dobija zaista cudne instrukcije i koliko vidim bios je bas mator. Trazio sam ja, ali se ne snalazim. Po specifikaciji, procesor bi trebao da pumpa do 3.7, a on jedva ide do 3 kada pokrenem cinebench. Saznao sam nesto novo, butuje tri godine i ulazi u win kada se radi restart kompa, ali kada se ide shut down, pa opet paljenje, onda je brz kao metak. Sta se ovde desava, pojma nemam...


Finalna masina konacno sastavljena:
Ryzen 3600 OC
G.Skill Trident Z Neo 3800
MSI B450 Tomahawk Max
RX 5700 xt
Acer KG251QDbmiipx 240hz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
liman Ako imas Dual BIOS... 18.11.2020. 19:46 #666157

status: user
broj poruka: 808
...prebaci na drugi pa probaj!
Turbofolk will die very soon...!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs