Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
Grafička zadimila...Ima li spasa?
STRANA 1 OD 2  
drum Grafička zadimila...Ima li spasa? 04.01.2021. 19:16 T67964

status: user
broj poruka: 1301
Kupljena je polovna grafička kartica koja je navodno stara mesec i po dana i prilikom ugrađivanja u svoj računar i prvog startovanja-grafička se zadimila i odmah sam ugasio računar.

Momak od koga je kupljena grafička me ubeđuje da nisam dobro spojio kablove za napajanje iste (u čega sumljam 100%).
Grafička je kupljena od Mađara i to u velikim količinama za majnovanje i dečko od koga je kupljena nije hteo da mi vrati novac,nego će ići u Mađarsku na reklamaciju.

Ako se reklamacija ne završi dobro po mene,da li ima šanse da se popravi š šta bi moglo da se zadimi na samoj kartici?




AMD Ryzen7 3700X
Gigabyte B550M Aorus Elite
Kingstone Hyper X 2x8gb DDR4 @3200MHz CL16
ASUS Strix R7 370
Transcend M2 NVMe 512gb
Antec VP 700P
Chieftec UK-02B-OP
TCL QLED 50C 715 UHD
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 04.01.2021. 20:34 #667307

status: user
broj poruka: 18940
Mosfet npr.
Ali za pocetak, prvo vidi za reklamaciju. Ako ne moze, preporucicu ti servis.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
drum Re: >> 04.01.2021. 21:25 #667308

status: user
broj poruka: 1301

:: Čekam servis iz Mađarske da vidim šta će mi oni reći (ne meni,nego liku koji je poričio na desetine komada kod njih
Ako isplivam,javiću se ovde u temi,pa mi možeš preporučiti servis.

Hvala unapred,ali se uzdam u to da će mi dati drugu ili vratiti novac.
Znam dadefinitivno nije moja greška,ali bi bila skroz drugačija priča da sam je ja kupio ovde u domačoj prodavnici...ovako mogu da se uzdam u lika koji je doneo sve te katrice u Srbiju i kako Mađari u servisu gledaju na taj problem.









AMD Ryzen7 3700X
Gigabyte B550M Aorus Elite
Kingstone Hyper X 2x8gb DDR4 @3200MHz CL16
ASUS Strix R7 370
Transcend M2 NVMe 512gb
Antec VP 700P
Chieftec UK-02B-OP
TCL QLED 50C 715 UHD

:: Mosfet npr.
:: Ali za pocetak, prvo vidi za reklamaciju. Ako ne moze, preporucicu ti servis
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 04.01.2021. 22:47 #667309

status: user
broj poruka: 18940
Uopste ne razumem kako taj prodavac moze da tvrdi da si pogresno gurnuo kablove od napajanja i spalio graficku... To je nemoguce uraditi. Jedino ako si bas sivonja pa guras naopako konektore od CPU-a u graficku (ne mislim na tebe), ali opet ne moze da udje.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 Zadimila se 05.01.2021. 00:11 #667310

status: user
broj poruka: 1234
Jel vidljivo da je nesta izgorelo? Ako jeste, od garancije nema nista. Najvetovetnije je pogresno stavljenjo napajanje ventilatora. Neko ga je dirao i pogresno vratio. Planuli su namotaji na rotoru (statoru).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Meni deluje kao da je momak sto ti je prodao 05.01.2021. 10:50 #667313

status: user
broj poruka: 7695
nevesto je upotrebljavao duvaljku ili je stavljao u rernu :) i napravio dar mar na PCB.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Sumljiva sumnja 05.01.2021. 11:22 #667314

status: user
broj poruka: 6643
... a ja `sumljam` da je rasklapana da se vidi šta je ispod tj. da li je pečena, da je flešovana i testerisana programom za spaljivanje grafika u garanciji sve dok nije crkla. Iste dokaze imamo -nemamo. Samo pogledajte savete sa ovog foruma kako testirati polovnu grafiku a još više šta su sve pojedinci od nas radili....
Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 Zadimila 05.01.2021. 17:57 #667315

status: user
broj poruka: 1234
Obradmi i Pisko nemojte da lozite coveka.
Ako ne mozete da pomognete, nemojte da odmazete.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Guest re 06.01.2021. 02:27 #667317

status: user
broj poruka: 583
Duvaljka i .... preterao je sa temp ili vremenom


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 06.01.2021. 07:27 #667319

status: user
broj poruka: 18940
sigurno... Sta ste zapeli s tim duvaljkama, bas su male sanse da se ovo desi zbog preduvavanja... Moze i bez ikakvog cackanja, desi se i to. Ajde sad da nagadjamo dalje..

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
drum ... 06.01.2021. 10:13 #667321

status: user
broj poruka: 1301
Sigurno nisam stavio 8pina od CPU na grafičku.
Računar je već bio sklopljen,radio i ja sam trebao samo da ugradim grafičku i spojim ekstendere.

Po prodavcovim rečima-nisam dovoljno gurnuo duboko ekstender i zato se to desilo.(znam da to 100% nije istina)

Pokazao mi je račune,u oktobru mesecu 2020 je poručeno nekih 80-ak grafičkih karti,pa i ta moja(vidim po seriskom broju).

Dečko ima nekiliko ringova i sve karte su iz Mađarske,tako da verujem da radi sa nekim ko može da mu reši garanciju.

Ne verujem da je on pekao u rerni,ili slično...



AMD Ryzen7 3700X
Gigabyte B550M Aorus Elite
Kingstone Hyper X 2x8gb DDR4 @3200MHz CL16
ASUS Strix R7 370
Transcend M2 NVMe 512gb
Antec VP 700P
Chieftec UK-02B-OP
TCL QLED 50C 715 UHD

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dorabi1 jbg 06.01.2021. 12:48 #667324

status: user
broj poruka: 938
licno mislim da ti je uvalio tu kartu svesno. Zasto bi prodavao kartu kupljenu pre tri meseca za majnovanje, ako nije u nekom problemu? Pri tome nije batalio kopanje, nego i dalje radi. I ta prica sa extender nisi ubo duboko je smesna, Koja graficka konkretno je u pitanju?
Da li si testirao tu karticu kod prodavca prilikom kupovine?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
drum ... 06.01.2021. 19:13 #667335

status: user
broj poruka: 1301

Kupovina je tekla ovako:

Nađem grafičku,piše `nova`.Nazovem momka i kaže mi da je kupljena u Mađarskoj za ring,ali da je višak i da je ne koriste.Hteo sam istog trenutka da odem po nju,na čega mi prodavac kaže da je grafička u BG-u,da on sutra ide tamo i da možemo prekosutra ujutru da se vidimo.

Pošto je on `navodno` žurio na trening,našli smo se na nekom parkingu i on meni grafičku,a ja njemu novac.
Čim je seo u kola i otišao,ja otvorim kutiju i vidim da grafička nije nova i po pakovanju,a i da fale plastični poklopci što idu na PCi ex slot i na HDMI izlaz.

Kad sam došao kući,stavio sam je u komp,upalio ga i zatekao samo dim iz grafičke.

Sutradan smo se našli,tražio sam mu pare nazad,ali on nije hteo da mi vrati novac i kao imam mesec dana rok da u Mađarskoj gde je kupljena bude ustanovljeno zbog čega je razlog dimljenja.i svega toga.

Zvao sam policiju i oni su mu reklji da tu samo privatna tužba ima smisla,jer se oni ne bakću internet trgovinom i slično.








AMD Ryzen7 3700X
Gigabyte B550M Aorus Elite
Kingstone Hyper X 2x8gb DDR4 @3200MHz CL16
ASUS Strix R7 370
Transcend M2 NVMe 512gb
Antec VP 700P
Chieftec UK-02B-OP
TCL QLED 50C 715 UHD

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dorabi1 ... 06.01.2021. 20:14 #667338

status: user
broj poruka: 938
i nije hteo da ti vrati novac i ubedjuje te da si ti kriv? Ne znam sta bh iti rekao, mislim da si i sam svesan kakvu si brljotinu napravio. Pritegni ga za lovu nazad, mnogo smrdi njegova prica, cak mi je sumnjiva i ta garancija. Ti uzmi pare,a on neka juri garanciju. Ti je nisi spalio to je sigurno. On zna sto je riknula graficka i zato je i prodao, a ne odmah odneo na reklamaciju.
A za popravak je takodje mala sansa, tako da se ne uzdas puno u tu opciju.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Re: ... 06.01.2021. 20:27 #667340

status: user
broj poruka: 6643
Sad si malo dopunio situaciju pa je jasnije... sve je to već tvoj prodavac probao, i, kad ništa, ama baš ništa nije pomoglo da se kartica vrati u život ili reklamira, onda je svesno odlučio da je nekome uvali. To si ti. Računa da ga niko neće biti ili prebiti za 100-300€. Možda.


Budale računaju na sreću.

:: i nije hteo da ti vrati novac i ubedjuje te da si ti kriv? Ne znam sta bh iti rekao, mislim da si i sam svesan kakvu si brljotinu napravio. Pritegni ga za lovu nazad, mnogo smrdi njegova prica, cak mi je sumnjiva i ta garancija. Ti uzmi pare,a on neka juri garanciju. Ti je nisi spalio to je sigurno. On zna sto je riknula graficka i zato je i prodao, a ne odmah odneo na reklamaciju.
:: A za popravak je takodje mala sansa, tako da se ne uzdas puno u tu opciju
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Ja verujem miki069 06.01.2021. 21:27 #667342

status: user
broj poruka: 7695
koja ce to graficka da zadimi kad je prvi put stavljas u komp ,sem ako nije naravio spojeve na PCB pod uticajem toplote , Guest je isto lepo primetio.Meni se to desavalo sa grafickom kada sam preterivao sa duvljakom .Ugasi komp.
Cak i da je pogresno ukljucio konektore to ne bi moglo da se desi da zadimi ,nego bi napajanje odmah reagovalo ,prekidacka napajanja ,sem ako nisu Kinezi imaju zastite od kratkog spoja,odmah se iskljuci ,pa kad se ponovo ukljuci proradi ako nema kratkog spoja.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 Misterija? 06.01.2021. 22:55 #667345

status: user
broj poruka: 1234
Koja graficka je u pitanju? Koliko je plaćena?

Da li je moguce da je zadimio motor od ventilatora?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp A koja god da je grafika 07.01.2021. 09:28 #667348

status: user
broj poruka: 3466

Platio je i treba da radi, da baca sliku i da igra igre i da je zadovoljan kupovinom

Novac nazad i lekcija za sledeci put bez kupovine na potrk u polu mraku i bez probe, testa.

Ko god ne pristane na probu i demonstraciju da radi ili ne da ti neku radnu garanciju, batali. Skup je sport to baktanje, pre svega zivce gubis u nepovrat.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
drum ... 07.01.2021. 16:40 #667353

status: user
broj poruka: 1301

Grafička je GTX1660 Super.

Pllaćena je 220e




AMD Ryzen7 3700X
Gigabyte B550M Aorus Elite
Kingstone Hyper X 2x8gb DDR4 @3200MHz CL16
ASUS Strix R7 370
Transcend M2 NVMe 512gb
Antec VP 700P
Chieftec UK-02B-OP
TCL QLED 50C 715 UHD

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner fumo de chucha 07.01.2021. 21:50 #667367

status: user
broj poruka: 7761
Svaka racunarska komponenta radi na dim...
Kad dim izadje racunarska komponenta prestane da radi...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 Dim? 08.01.2021. 14:26 #667379

status: user
broj poruka: 1234
Ako je stara samo mesec dana, niko tu nista nije przio niti koristio duvaljku. Najverovatnije su planuli namotaji na motoru od ventilatora. To bas dimi i bas mirise dok gori. Tako da je kvar manje opasan.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
drum Re: Dim? 08.01.2021. 14:54 #667381

status: user
broj poruka: 1301
AMD Ryzen7 3700X
Gigabyte B550M Aorus Elite
Kingstone Hyper X 2x8gb DDR4 @3200MHz CL16
ASUS Strix R7 370
Transcend M2 NVMe 512gb
Antec VP 700P
Chieftec UK-02B-OP
TCL QLED 50C 715 UHD

:: Ako je stara samo mesec dana, niko tu nista nije przio niti koristio duvaljku. Najverovatnije su planuli namotaji na motoru od ventilatora. To bas dimi i bas mirise dok gori. Tako da je kvar manje opasan.
::
::

Super ako je tako.Nije problem ni ako mi ne uvaže garanciju ako `popravka` nije skupa i komplikovana.

A meni je ovo nauk za ubuduće da ne kupujem polovne stvari ako ih ne testiram pre toga.Uvek i kupujem novo u domaćim radnjama,ali je sad vreme za kupovinu grafičkih karti očajno.Bukvalno nema 95% stvari koje postoje i prodaju se po Evropi i svetu.

Mada,bile su dve nove u jednoj domaćoj radnji po nešto većoj ceni,ali nisu hteli da šalju,a radnje su im bile u BG-u i Nišu.

Zato sam i kupio polovnu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Re: Dim? 08.01.2021. 15:31 #667382

status: user
broj poruka: 7695
Kupovao sam i ja polovne graficke na KP nisam imao probleme nikad ,pogledas uvek ocene za oglasivaca.Obicno se daje 5 dana garancija.Par tih grafika koje sam kupio rade jos uvek iako je proslo i vise od pola godine ,negde godinu dana.
Po meni 90 % ti nisi mogao da napravis tako nesto da zadimi kartica.Ja idem sistem da ne dajem puno love za te polovne ,ako i puknem lovu to nije mnogo,

Iz iskustva posto sam radio u ovl.servisu elektronike jedne poznate firme ,takva je procedura da se salje karta na reklamaciju posto je u garanciji,slika se ,gleda na miroskop da pcb nije bio u dodiru sa nekom tecnoscu ,itd....
Mozes da probas da odneses u neki servis koji radi reball ,a ujedno da pogledaju druge komponente ako ti ne uvaze garanciju.Dim iz grafike indicira da je nesto bilo u kratkom spoju,


:: AMD Ryzen7 3700
:: Gigabyte B550M Aorus Elit
:: Kingstone Hyper X 2x8gb DDR4 @3200MHz CL1
:: ASUS Strix R7 37
:: Transcend M2 NVMe 512g
:: Antec VP 700
:: Chieftec UK-02B-O
:: TCL QLED 50C 715 UH
::
:: :: Ako je stara samo mesec dana, niko tu nista nije przio niti koristio duvaljku. Najverovatnije su planuli namotaji na motoru od ventilatora. To bas dimi i bas mirise dok gori. Tako da je kvar manje opasan.
:: ::
:: ::
::
:: Super ako je tako.Nije problem ni ako mi ne uvaže garanciju ako `popravka` nije skupa i komplikovana
::
:: A meni je ovo nauk za ubuduće da ne kupujem polovne stvari ako ih ne testiram pre toga.Uvek i kupujem novo u domaćim radnjama,ali je sad vreme za kupovinu grafičkih karti očajno.Bukvalno nema 95% stvari koje postoje i prodaju se po Evropi i svetu
::
:: Mada,bile su dve nove u jednoj domaćoj radnji po nešto većoj ceni,ali nisu hteli da šalju,a radnje su im bile u BG-u i Nišu
::
:: Zato sam i kupio polovnu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
drum Re: Re: Re: Dim? 08.01.2021. 16:11 #667384

status: user
broj poruka: 1301


:: Kupovao sam i ja polovne graficke na KP nisam imao probleme nikad ,pogledas uvek ocene za oglasivaca.Obicno se daje 5 dana garancija.Par tih grafika koje sam kupio rade jos uvek iako je proslo i vise od pola godine ,negde godinu dana
:: Po meni 90 % ti nisi mogao da napravis tako nesto da zadimi kartica.Ja idem sistem da ne dajem puno love za te polovne ,ako i puknem lovu to nije mnogo
::
:: Iz iskustva posto sam radio u ovl.servisu elektronike jedne poznate firme ,takva je procedura da se salje karta na reklamaciju posto je u garanciji,slika se ,gleda na miroskop da pcb nije bio u dodiru sa nekom tecnoscu ,itd...
:: Mozes da probas da odneses u neki servis koji radi reball ,a ujedno da pogledaju druge komponente ako ti ne uvaze garanciju.Dim iz grafike indicira da je nesto bilo u kratkom spoju
::

Grafičku sam i kupio nestestiranu na osnovu broja pozitivnih oceba prodavca.

Navodno je kartica otišla u Mađarsku na reklamaciju i ja sad trenutno nemam pristup istoj.
Sačekaću još 2 nedelje i onda ću ga kontaktirati i traćiti ili novac ili ispravnu grafičku nazad.

Ako mi ne vrate novac ili ispravni karticu,kontaktiraću KP i pokrenuti tužbu.

Mislim da mu se neće isplatiti da mu obrišu nalog,jer ima dosta pozitivnih i ćlan je od 2012 godine.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
f0rever Pre svega 10.01.2021. 12:49 #667411

status: user
broj poruka: 3821
Srecna Nova godina i praznici, sve najbolje.

Zao mi je sto si morao da prodjes kroz ovakvo iskustvo, prodavac definitivno nije uradio sve sto je u njegovoj moci da ti maksimalno pomogne i uveri te da je sve u vezi sa karticom u redu.

Moj savet po pitanju kupovine na KP kada su u pitanju vece cifre, na primer, preko 30-40 eura je da definitivno sve pre kupovine probas i dogovoris se za neku minimalnu radnu garanciju, na primer, 24 ili 48 sati.

Takodje, obavezno gledaj da kupujes predmete koji su objektivno i transparentno prikazani u oglasu i na fotografijama istog, tako sto ce prodavac od koga uzimas priloziti u vidu SS-ova neke testove.

Na primer, Superposition, Aida64 Stress test, Firestrike, TimeSpy 3D Mark/Heaven 4.0 u zavisnosti od toga sta se uzima, naravno.

Da li ste vi dogovarali neku radnu garanciju? Da li je on rekao njegov stav po pitanju eventualne garancije?

Savestan i transparentan prodavac bi trebao da otvoreno kaze pre kupovine kako stoje stvari sto se tice toga.

Ja licno, nikada i nikome ne dajem radnu garanciju ako uzima neku komponentu jer ne bih da razmisljam da li je dovoljno strucan da je ugradi ili podesi, ali sam uvek raspolozen za testiranje pre kupovine.

Naravno, ovo uvek transparentno naglasim pre bilo kakve prodaje - kome ne odgovara, ne mora da kupi.

Srecno sa reklamacijom.


I love how much people just did not give a fuck in the 80s and 90s!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 10.01.2021. 16:15 #667415

status: user
broj poruka: 9460
Polako ljudi, ne mora da znaci da ga je prodavac namerno zavrnuo.
Jedinu gresku koju si napravio je ta da nisi to testirao pre kupovine.
Sada je kasno.
Ono sto je sigurno je to, da prodavac 99% nije znao da je karta crknuta.
To sto je pustila dim nije moga da zna, jer bi se to pre njemu desilo. Kartica ne moze da dimi svaki put kada je probavas, vec samo jednom.
Tako da, ja verujem da se to desilo slucajno, jbg.

Ono sto je ohrabrujuce je to da se uglavnom takvi kvarovi lako lociraju i lako poprave.

Nije to mala para da tek tako na slepo kupis. Morao si to, uz dogovor, testirati ili kod njega ili kod tebe i tek onda dati novac.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646095.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs