Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Windows 10 se sjebao
STRANA 1 OD 2  
Ognjeni Windows 10 se sjebao 11.03.2021. 04:12 T68106

status: user
broj poruka: 4506
Ne da djavo mira i mora da se sjebe nesto uvek.

Imam originalni win 10 pro, povezan sa mojim msn nalogom.

Ulazim u safe mode sa pobrisem amd drajvere i instaliram nove sveze, zajebem se i stavim safe mode minimal. Treba mu network da bi ukucao sifru i usao u win 10 nalog.

Ok,restartujem ga preko shift i reset. Udjem u troubleshoot. Odem na advanced, startup settings i izaberem safe mode with network, opcija 5.

Ok to bi trebalo da je to i da radi ali ne. Mrtav konj. Pc dodje do login ekrana, mogu da kliknem sign in a ne mogu da upisem sifru.

Samo mi izbaci `search for app in store` popu up.

Pokusao syster restore point..opet se vrati u ovah safe mode login.

Pokusao startup repair, nema sta da popravi. Ne mogu da izadjem i safe moda i da se ulogujem koji jebote djavo


https://ibb.co/CQj3hk1

https://ibb.co/gvxQ3Dn

Probao iz troubleshooting command promta da izbrisem sifru i nece pa nece.

Net user commanda.. izbaci mi Admin defaultaccount i guest da ima ( nema mog imena kao account)

Izbrisao sam sifru i za admin i za defaultaccount i opet mi trazi jebeni sign in a ne da mi sifru da upisem nego izbaci onaj pop up

Koje jebeno ludilo

Ryzen 3700x | NZXT Kraken x62 | Asrock Taichi x470 | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Gigabyte 5700 XT Aorus | LG UW 34UC79G | Creative Blaster ZxR | Samsung M.2 970 evo PLUS 500gb | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 11.03.2021. 06:49 #668984

status: user
broj poruka: 18940
format, sto pre, to bolje i offline account u buduce, manje ce glava da te boli.
Obicno takve stvari resi system restore.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp I backup 11.03.2021. 07:11 #668987

status: user
broj poruka: 3466

Particije, system backup preko onih alata sto smo pricali pre bilo kog zezanja sa drajverima, sistemom, sta god. Brzo se to napravi a ume da znaci bas onako dosta


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 11.03.2021. 10:06 #668989

status: user
broj poruka: 18940
A nisi napisao kako se sjebuckao? Da nisi radio update? To sto je originalan nazalost ne znaci da je stabilniji :)

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 Re: I backup 11.03.2021. 10:08 #668990

status: user
broj poruka: 1992
sto rece kolega, pre neki dan mi lego jedan zanimljivi thikpad sa doticnim os-om, prvo sto sam uradio pre prvog iz celofana boot-a, posle onih security i uefi boot gluposti, je full backup celog harddiska max kompresija, oko 13GB na eksterni usb hard, sledece sto sam uradio posto se sistem digao i odradjena elementarna preboot podesavanja, je disk2vhd da se napakuje kakvo takvo VM test okruzenje verodostojno originalu itd.

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


::
:: Particije, system backup preko onih alata sto smo pricali pre bilo kog zezanja sa drajverima, sistemom, sta god. Brzo se to napravi a ume da znaci bas onako dost
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ... 11.03.2021. 12:10 #668998

status: user
broj poruka: 4506
Ma kakav format, moram da udjem u win. Kojom magijom mislite da sredim podatke ako ne mogu da udjem u win, nemam drugi komp.

Sjebao se sam od sebe kazem vam usao tj prebacio da udje u safe mode i posle restarta stoji zaglavljen sign in screen. Niko ne zna sta mogu jos preko command promta da probam ?


Ryzen 3700x | NZXT Kraken x62 | Asrock Taichi x470 | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Gigabyte 5700 XT Aorus | LG UW 34UC79G | Creative Blaster ZxR | Samsung M.2 970 evo PLUS 500gb | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 11.03.2021. 12:19 #668999

status: user
broj poruka: 18940
Kojom magijom? Idi negde napravi butabilni PartedMagic i preko njega prebaci podatke.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 Re: ... 11.03.2021. 12:28 #669000

status: user
broj poruka: 1992
ovo mi stoji na leru, nije testirano:

Jayro’s Lockpick v1.0 [WinPE]

Description: A bootable password reset/removal suite (bootable ISO) for your USB stick (use Rufus O-R similar software) O-R DVD.

Content:

Active Password Changer
Bypass Windows Password
LazeSoft Windows Password Recovery
NTPWEdit
O&O BlueCon User Manager
PC Unlocker
Reset Windows Password
Windows Login Unlocker
Windows Password Reset

Size: 800.31 MB

ako nista od navedenog ne zavrsi posao, onda ono sto markoni veli :)

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: Ma kakav format, moram da udjem u win. Kojom magijom mislite da sredim podatke ako ne mogu da udjem u win, nemam drugi komp
::
:: Sjebao se sam od sebe kazem vam usao tj prebacio da udje u safe mode i posle restarta stoji zaglavljen sign in screen. Niko ne zna sta mogu jos preko command promta da probam
::
::
:: Ryzen 3700x | NZXT Kraken x62 | Asrock Taichi x470 | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Gigabyte 5700 XT Aorus | LG UW 34UC79G | Creative Blaster ZxR | Samsung M.2 970 evo PLUS 500gb | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w..
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 ... 11.03.2021. 12:43 #669002

status: user
broj poruka: 4659
Prosta stvar, ako ti treba podatke da prebacis samo bootuj sa fleske neki program ili sistem pa prebaci podatke.




Ryzen7 2700x 4,2Ghz
Msi b450m Pro M2 Max
Aegis 2x8gb 3200mhz
WD20PURZ 2TB
WD1003FZEX 1TB
Biostar SSD 480gb
Zotac 1080 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 Pro 64-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 11.03.2021. 12:44 #669003

status: user
broj poruka: 18940
micika, mislim da nista to ne pije vodu za Windows account koji se loguje pomocu online account-a, mada nisam siguran kako to funkcionise, svakako postoji lokalno kreiran account, ali ne znam na koji nacin je to zasticeno, ne znam da li koristi SAM bazu. Jednom je bio postavljen pin, to tesko da moze.

Za sve ostale nacine, resavao sam pomocu onog starog `password reset` tool-a koji cita i menja SAM, ili pomocu ovog, odlican je: https://www.supergrubdisk.org/rescatux/

@gare, vezane su mu ruke, nema na cemu da napravi. Mada moze sigurno da pozajmi neki laptop, bilo sta i napravi live.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 11.03.2021. 12:59 #669004

status: user
broj poruka: 1992
https://docs.oo-software.com/en/oobluecon-14/oo-usermanager
https://docs.oo-software.com/en/oobluecon-14/boot-oobc14

ne znam ovaj recimo nudi kreiranje novog korisnika, mada meni ovo deluje da je zabo graficki drajver i bio password ili ne tesko da ce da ga otkoci, moraju neke arkobacije preko command-prompta da se rade, nista telefon u sake pa vuglaj

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 11.03.2021. 13:41 #669007

status: user
broj poruka: 18940
Nije lose ovo, meni je trebao svojevremeno live image, nesto kao PE sa Total commander-om, ako se secas ti si predlagao PartedMagic sa MC-om, zavrsilo mi je posao tako sto sam svoj TC iskopirao (sa flash-a) preko create USB opcije i stavio ga na PE image, otvara se CMD i samo ukucas totalcommander, otvara ti se ceo prozor sa TC-om i kopiras sta hoces.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 11.03.2021. 16:11 #669012

status: user
broj poruka: 1992
ovo je provereno testirano:

O&O BlueCon Tech Edition 18.0.8088 WinPE.iso

kreira novog korisnika bez problema, i u mom slucaju je trebalo editovati vrednost:

HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionPoliciesSystem
32-bit DWORD, dontdisplaylastusername, 1

da bi se dobio login dijalog, e sad drajveri trip je druga stvar

edit:
mislim ima opciju koja se zove `Drivers and services` (disable drivers and services)

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ... 11.03.2021. 17:37 #669015

status: user
broj poruka: 4506
bem vas hakere redom :D. Uglavnom sredio sam iz Command promt-a

Uglavnom iz researcha sam saznao da je ovo sranje common problem. Menjanjem postavki u msconfigu i ulazak u safemode moze da zabaguje Windows 10 boot loader eto jer mu se tako digao taj dan.

Kao sto rekoh probao sam da pobrisem sifre koje su vezane za naloge, to nije urodilo plodom ali napisacu ovde ako nekom bude trebalo i bude imao slican problem.

Napravi se bootabitlni win usb . Troubleshoot - Advance commands i Command Promt. Mora CMD da se pokrene sa bootabilnog usb, ne moze sa hard diska.

Nekim cudom i iz nekog ludog razloga mi imena particija nisu bila kao sto su dodeljena u windowsu... pa tako C: glavni hard nije bio C nego je bio E u command promptu tako da i to proveriti kad se bude radilo.

commanda DISKPART pa onda LIST DISK da izlista diskove i onda ce se videti koji je koji. EXIT nazad.

E: Net user Izbacice listu korisnika, tj naloga na kompu i tom disku.

npr korisnik Administrator . E: Net user Administrator * ( obavezna zvezdica na kraju )

i onda dobijate mogucnost za ponovni unos sifre za tog korisnika. Ukoliko hocete da potpuno izbrisete sifru za tog korisnika, samo dva puta ENTER i to je to. Ponoviti gore postupak ako treba za drugog korisnika.

Kao sto rekoh meni ovo nije pomoglo jer se sam boot loader uzjebao iz nekog jebenog razloga. To cemo da sredimo ovako

E: BCDedit

onda ce izlista informacije oko boot loadera. Drugi pasus. gde pise operativni sistem, u mom slucaju Windows 10. 3 reda iznad toga. Prvi red na levoj strani pise IDENTIFIER desno bi trebalo da pise {DEFAULT }

https://ibb.co/7yHqWzy

Onda unosimo komandu opet

E: BCDedit/deletevalue {DEFAULT} safeboot

Ovo ce pobrisati prethodni loop, bug koji se desio jer smo menjali nesto u MSCONFIGU i ulazili u safemode. Ukoliko pise nesto drugo sem DEFAULT na indentifier liniji, samo upisati to u kod umesto DEFAULT i to je to. Izgasiti command prompt, vratiti Boot order na hard disk ako ste ga menjali i to je to.

Tuto kompleto :)



Ryzen 3700x | NZXT Kraken x62 | Asrock Taichi x470 | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Gigabyte 5700 XT Aorus | LG UW 34UC79G | Creative Blaster ZxR | Samsung M.2 970 evo PLUS 500gb | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Super kad si resio 11.03.2021. 17:58 #669016

status: user
broj poruka: 3466

Ja bih najvise iscupao hdd i turio negde i gain privilege access ono go*ance i pocupao fajlove i polako.

Ali za buduce situacije, bilo sta to drajver sejf mod sta god, zrtvuj par gb i pravi img od sistema celog, lakse je restore uraditi nego guglati i zlopatiti se nepotrebno.
A jbg da je common problem ne znam bas, nagledah se raznih verzija windowsa 10 i svasta nesto i ovo mi bas deluje kao neka blaga zona sumraka. Sva sreca pa je resivo kako tako.
Nije to nikakvo hakovanje mada zanimljivi su cmd i terminal pa kad zamisljamo da smo u matriksu :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ... 11.03.2021. 18:22 #669017

status: user
broj poruka: 4506
redovno sam pravio image particije kad uradim svez format i kasnije kad god mi zatreba, nesto se uzjebe i nece da vrati ili prodje dugo vremena pa ne nova verzija appa ne podrzava stari img..ili tako neki shit. Tako da sam digao ruke od toga, 95% bitnih stvari im je backupovano na 2 TB D disk i napravljeni su shortcutovi na deskop, tako da sve sto radim tamo se snimi i ako se sjebe windows, podaci su mi na D ali opet ima tu dosta svakodnevnih stvari koje koristim koje ne bih da izgubim ili samih podesavanja svih programa da ne zelim da formatiram tek tako ako ne moram.


Ryzen 3700x | NZXT Kraken x62 | Asrock Taichi x470 | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Gigabyte 5700 XT Aorus | LG UW 34UC79G | Creative Blaster ZxR | Samsung M.2 970 evo PLUS 500gb | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 11.03.2021. 18:28 #669018

status: user
broj poruka: 18940
Dobro je da si resio, vidis da nije bilo strasno. I ja sam danas oziveo polumrtvu Supermicro plocu od koje sam se skoro oprostio, ali zainatio sam se i nekako joj update-ovao bios iz DOS-a i onda je poletela. Tako da je uspesan dan :)

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni .. 11.03.2021. 18:44 #669019

status: user
broj poruka: 4506
Resio sam samo iz jednog razloga, zato sto sam nocas kad se to desilo , ugasio komp i otisao. Inace bih iz besa jos nesto sjebao vise i onda ne bi bilo spasa :D.

Dobro je da si uspeo, milina kad tako sredis neocekivano.

Ryzen 3700x | NZXT Kraken x62 | Asrock Taichi x470 | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Gigabyte 5700 XT Aorus | LG UW 34UC79G | Creative Blaster ZxR | Samsung M.2 970 evo PLUS 500gb | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 11.03.2021. 19:34 #669020

status: user
broj poruka: 18940
isto tako sam i ja sinoc do pola 1 se cimao nervirao, samo ugasio i otisao da spavam. Sutradan sve odmah proradilo, valjda joj je trebalo da se isprazni sa napajanja da se odmrzne..

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Dobro je da si tako resio 11.03.2021. 21:34 #669026

status: user
broj poruka: 7695
zamisli da si krenuo od pocetka instalaciju uzelo bi ti ceo dan ,zato je najbolje bekap ,pa na restore image sa Macrium ili nesto drugo ,kod Win10 je bilo zaebano posto ima 2 vrste logovanja ,jedno je pin code ,a drugo je preko email-a ,a sifre moraju da budu razlicite .I sad neko ko ne zna kuca pin code na email account i odmah problem ,skoro su ubacili
na log on screen da mozes da biras nacin logovanja.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 12.03.2021. 00:31 #669028

status: user
broj poruka: 3797
Zato ja uvek pocupam sve i posle toga drzim power dugme na kucistu 10ak sekundi da isisa svu struju.


Finalna masina konacno sastavljena:
Ryzen 5600x OC
G.Skill Trident Z Neo 3800
MSI B450 Tomahawk Max
RX 570
Acer KG251QDbmiipx 240hz

:: isto tako sam i ja sinoc do pola 1 se cimao nervirao, samo ugasio i otisao da spavam. Sutradan sve odmah proradilo, valjda joj je trebalo da se isprazni sa napajanja da se odmrzne.
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: ... 12.03.2021. 10:44 #669035

status: user
broj poruka: 3466

pa full backup sistema kad napravis img ti sve sacuva, sva podesavanja precice i sitnice, nema sta da se maltretiras i brines hvata bukvalno sve :)

Ja srecu pronasao sa aomei-jem i da kucnem u ovo neko drvo nemam potrebu da isprobavam ove ostale predlozene, ali sigurno hocu cim uhvatim vremena.

Ali uvek je lepo tako malo prekratiti vreme i eksperimentisati i nauciti nesto novo :)

:: redovno sam pravio image particije kad uradim svez format i kasnije kad god mi zatreba, nesto se uzjebe i nece da vrati ili prodje dugo vremena pa ne nova verzija appa ne podrzava stari img..ili tako neki shit. Tako da sam digao ruke od toga, 95% bitnih stvari im je backupovano na 2 TB D disk i napravljeni su shortcutovi na deskop, tako da sve sto radim tamo se snimi i ako se sjebe windows, podaci su mi na D ali opet ima tu dosta svakodnevnih stvari koje koristim koje ne bih da izgubim ili samih podesavanja svih programa da ne zelim da formatiram tek tako ako ne moram
::
::
:: Ryzen 3700x | NZXT Kraken x62 | Asrock Taichi x470 | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Gigabyte 5700 XT Aorus | LG UW 34UC79G | Creative Blaster ZxR | Samsung M.2 970 evo PLUS 500gb | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w..
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 12.03.2021. 11:04 #669037

status: user
broj poruka: 1992
presaberes se i oduzmes i na kraju full backup od 8min. i ne zvuci tako lose, sto mu dodje, vracanje je polovina te vrednosti, a i da je 30min. nije smak sveta

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 12.03.2021. 11:25 #669039

status: user
broj poruka: 18940
Full backup treba raditi jednom u nedelju dana, a to niko ne radi, malo smara. Ja se jedva nateram podatke da iskopiram povremeno, zato sam podesio to automatski na network drive i cao.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 12.03.2021. 11:58 #669040

status: user
broj poruka: 1992
mislis precica na desktop-u i pri sledecm restartu komp-a uradi incremental backup na II particiju/hard disk ili sta god je vec ubodeno na USB, izbori su brojni, a mozda se moze iskopati i neki software koji to automatski radi za dz. po nekom internom kalendaru/rasporedu, posto su ljudi danas veoma zauzeti i pre ce da izgube noc i prateci dan da nadju resenje nego da naprave nekog bot-a da to radi za njih na `state of the art` os-u 10-ci :)

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp nisu svi expert lvl 12.03.2021. 12:35 #669041

status: user
broj poruka: 3466

u IT svetu brate micika, ljudi znaju da upale racunar, puste yt, neki .mkv fajl u vlc kmp ili mp3 u winam aimp i da nesto otkucaju u office i tako

jbg, ima milion korisnih resenja i ideja koje mogu da ustede vreme i da nam pomognu u mnogo cemu ali nisu svi za sve.

jedan drugar voli da kaze svi se u svemu sve znaju ali ni o cemu dovoljno :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs