Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Internet servisi, programi, prezentacije, ...
Platforma za ucenje jezika
STRANA 1 OD 2  
damirkic Platforma za ucenje jezika 15.04.2021. 21:16 T68167

status: user
broj poruka: 342
Da li neko ima predlog za kvalitetnu a ne tako skupu platformu za ucenje jezika sa virtualnim vezbama, polaganjem i digitalnim sertifikatom kad se polozi nivo za jezike poput nemackog, engleskog, francuskog?

Na pamet mi pada nesto poput Lynda (Linkedin) ili Rosetta Stone...sta je vasa preporuka za ovako nesto?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mkukic Duolingo 16.04.2021. 00:25 #669791

status: user
broj poruka: 2588
U sustini moze da bude i besplatno ako ces da gledas reklame, a ako neces mislim da je cena oko 100e godisnje, na nekim popustima ide i do 60e godisnje.

Za mene vrhunska aplikacija. Ne znam kako ide za polaganje. Mislim da ima na kraju polaganje, nisam siguran, ali sam dosta daleko od kraja, tako da se time i ne zamaram. Smatram da, ako naucis dobro jezik, mozes posle da polazes gde god zelis i dobijes priznati sertifikat.

Raznovrsne vezbe, dobro sve osmisljeno i velika zajednica cini ovu platformu stvarno dobrim izborom.

Jedino sto moze da bude problem nekome je sto nema Srpski kao osnovni jezik, preko koga ce da se uci neki drugi. Ja koristim Engleski kao osnovni, a mozes i druge ako ih dobro znas (Spanski, Francuski...).

********************************

MacBook Pro 16` 2019
macOS Big Sur


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp dobar je 16.04.2021. 11:10 #669795

status: user
broj poruka: 3466

duolinguo
Nekoliko poznanika, prijatelja su korisnici istog. Prezadovoljni.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: dobar je 16.04.2021. 12:16 #669796

status: user
broj poruka: 18930
Je `l ima neka fora, ili ne moze engleski jezik?

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


::
:: duolingu
:: Nekoliko poznanika, prijatelja su korisnici istog. Prezadovoljni
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mkukic ... 16.04.2021. 12:26 #669797

status: user
broj poruka: 2588
Mozes da ucis Engleski jezik, ali kao osnovni ne moze Srpski. Mozes da stavis drugi neki svetski jezik (Spanski, Francuski...)

To je jedina mana za one koji znaju samo Srpski i hoce da uce neki drugi jezik. Ovako je aplikacija stvarno dobra.

********************************

MacBook Pro 16` 2019
macOS Big Sur


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 16.04.2021. 12:33 #669798

status: user
broj poruka: 18930
Ali glupo je, ja recimo znam engleski i hocu da naucim nemacki i ne mogu da selektujem engleski kao interface za ucenje nemackog...

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: Mozes da ucis Engleski jezik, ali kao osnovni ne moze Srpski. Mozes da stavis drugi neki svetski jezik (Spanski, Francuski...
::
:: To je jedina mana za one koji znaju samo Srpski i hoce da uce neki drugi jezik. Ovako je aplikacija stvarno dobra
::
:: *******************************
::
:: MacBook Pro 16` 201
:: macOS Big Su
::

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mkukic ... 16.04.2021. 13:12 #669799

status: user
broj poruka: 2588
Moze, naravno. Sa engleskim kao osnovnim mozes da ucis na desetine jezika.

Mislim da ti je Engelski i selektovan po defaultu kao osnovni jezik.

Ako ides preko browser-a samo biraj gore desno site language English i posle biraj German da hoces da ucis i to je to. Napravi nalog polako i skini aplikacije na telefon ili tablet i uzivaj. Sve se lepo sinhronizuje.

Mozes i vise jezika paralelno da ucis, samo saltas u meniju.

********************************

MacBook Pro 16` 2019
macOS Big Sur


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 16.04.2021. 14:23 #669800

status: user
broj poruka: 1986
Pimsleur ima vecinu jezika
+mp3 pleyer (ili mobitel)
=
slusas i ponavljas dok ne pogodis kako treba

ch pan razumje po polski, njezibt dobze, po anjgelski barzo dobze .)

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: ... 16.04.2021. 15:23 #669801

status: user
broj poruka: 3466

Srpski postao potreban samo za pijacu i samoposlugu. Ja ne znam u sms da udjem na telefonu koji je na srpskom.

@imarkovic
Da nam uskoro zapevas eins zwei i da nas pozdravljas sa guten morgen :)

:: Mozes da ucis Engleski jezik, ali kao osnovni ne moze Srpski. Mozes da stavis drugi neki svetski jezik (Spanski, Francuski...
::
:: To je jedina mana za one koji znaju samo Srpski i hoce da uce neki drugi jezik. Ovako je aplikacija stvarno dobra
::
:: *******************************
::
:: MacBook Pro 16` 201
:: macOS Big Su
::

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 16.04.2021. 15:29 #669803

status: user
broj poruka: 18930
Ne treba mi uopste srpski, treba mi bar na engleskom, ali spanski, francuski.. Neprihvatljivo. Mozda trenutno rade nesto, pa ne postoji opcija, mada je cudno...

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 Re: Re: ... 16.04.2021. 15:58 #669804

status: user
broj poruka: 1986
a i za to pitanje je da li ti treba, iskustveno se dosta bolje pokazalo da kada nesto kupujes pokazes ljudima kutiju onoga sto ti je ponestalo i problem resen, dok im objasnis sta ti treba prodje te volja i shvatis da ti mozda i nije neophodno, a i sami prodavci su primorani da ti napament promovisu proizvode koje im nisi ni trazio, npr.

`ali na popustu imamo 5kg medenog srca za samo 999din., ne unosim konditorske proizvode,
dobro, ali i 3kg banana imamo po samo 199din. sveze iz Ekvadora prste da olizes, preslatke i njih izbegavam
i super zrele narandze/mandarine su nam upravo stigle iz Spanije po samo 99din./1kg, a sta znaci ovo tretirane sa ....
itd. mislim nije danas lako biti prodavac/kupac, svasta covek mora da zna :)

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


::
:: Srpski postao potreban samo za pijacu i samoposlugu. Ja ne znam u sms da udjem na telefonu koji je na srpskom.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mkukic Re: >> 16.04.2021. 16:54 #669805

status: user
broj poruka: 2588
Sad sam probao. Meni normalno sve radi. Mogu da biram sta god pozelim od jezika. Evo upravo probao i Francuski, Spanski, Nemacki, Italijanski. Sve Engleski kao osnovni.

********************************

MacBook Pro 16` 2019
macOS Big Sur


:: Ne treba mi uopste srpski, treba mi bar na engleskom, ali spanski, francuski.. Neprihvatljivo. Mozda trenutno rade nesto, pa ne postoji opcija, mada je cudno..
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: Re: >>@imarkovic 16.04.2021. 17:37 #669809

status: user
broj poruka: 3466

Ugasi vpn i proxy i tor browser pa mozda proradi :) ugasi anonimnost haha

:: Sad sam probao. Meni normalno sve radi. Mogu da biram sta god pozelim od jezika. Evo upravo probao i Francuski, Spanski, Nemacki, Italijanski. Sve Engleski kao osnovni
::
:: *******************************
::
:: MacBook Pro 16` 201
:: macOS Big Su
::

::
:: :: Ne treba mi uopste srpski, treba mi bar na engleskom, ali spanski, francuski.. Neprihvatljivo. Mozda trenutno rade nesto, pa ne postoji opcija, mada je cudno..
:: ::
:: :: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: :: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: :: Gordon Allport
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 16.04.2021. 17:51 #669810

status: user
broj poruka: 18930
Ne razumemo se, kod koraka `What language do you speak?` NEMA ENGLESKI!
Na dnu je poruka `Don’t see the language you speak? We’re still working on an English course for you. Coming soon!`

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Ne znam 16.04.2021. 18:47 #669811

status: user
broj poruka: 3466

https://ibb.co/ygZ2zXC

Evo mene pita na engleskom da nabadam ombre ninja el dijablo i tako

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 16.04.2021. 21:52 #669818

status: user
broj poruka: 18930
Ja ne kapiram sta ste vi to probali kada nema engleski. Selektujes engleski i on te pita koji jezik razumes i ti mozes da selektujes spanski, kineski, japanski, portugalski, ali ne mozes engleski.. Stvarno sam pokusao da pokrenem i nema na engleskom, kako glupo uradjeno.

Probajte kako valja i videcete da ne moze da se namesti da ti engleski bude osnovni interface.
Ili nesto nije u redu trenutno s ovim sajtom, ili sta se desava nemam pojma.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp pa na kom jeziku citas sajt? 16.04.2021. 21:57 #669819

status: user
broj poruka: 3466

i odakle ga citas? Zar nije podrazumevani engleski, i default i kao takav nema da se odabere? :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: pa na kom jeziku citas sajt? 17.04.2021. 09:14 #669844

status: user
broj poruka: 18930
Nema, to sve vreme pricam.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


::
:: i odakle ga citas? Zar nije podrazumevani engleski, i default i kao takav nema da se odabere? :
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: Re: pa na kom jeziku citas sajt? 17.04.2021. 09:27 #669847

status: user
broj poruka: 3466

pa ne znam, odaberes sta zelis da ucis i to vidis na odabranom a ostalo, i sam sajt je na engleskom. Jel mozes neku lekciju da slikas i okacis ovde bas da vidim kako ti izgleda


:: Nema, to sve vreme pricam
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
:: ::
:: :: i odakle ga citas? Zar nije podrazumevani engleski, i default i kao takav nema da se odabere? :
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 17.04.2021. 16:37 #669856

status: user
broj poruka: 18930
Izbor jezika: https://i.postimg.cc/PfKw0Pvx/duolingo.png
zatim ide `kojim jezikom govoris`, ja ovde hocu da selektujem engleski, medjutim nema ga na listi:
https://i.postimg.cc/Wb3kVT07/duolingo2.png

Ovo je kraj liste: https://postimg.cc/gn30gMQg

I to je to.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: >> 17.04.2021. 16:52 #669857

status: user
broj poruka: 3466
pa vidis li na kom jeziku ti je aplikacija/sajt

https://ibb.co/JF3x2WP
https://ibb.co/Gn0zGGg

:: Izbor jezika: https://i.postimg.cc/PfKw0Pvx/duolingo.pn
:: zatim ide `kojim jezikom govoris`, ja ovde hocu da selektujem engleski, medjutim nema ga na listi
:: https://i.postimg.cc/Wb3kVT07/duolingo2.pn
::
:: Ovo je kraj liste: https://postimg.cc/gn30gMQ
::
:: I to je to
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 17.04.2021. 17:11 #669858

status: user
broj poruka: 18930
Pa nisam kreten, sve vreme pricam da NEMA engleski.

I want to learn.. tu selektujem English. Vidis da na sledecem koraku nema engleski na listi jezika koji govoris ili jezik na kom hoces da ti se prikazuje, zar ne vidis?!?! Sta tu kliknes, spanski? Ocu engleski, ali nema. Za nekog ko zna spanski, portugalski ili bilo koji jezik sa liste, to je ok. Za nekog ko zeli da bude sajt na engleskom, to ne radi i ne znam zasto ako vec stoji kao opcija.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mkukic ... 17.04.2021. 17:26 #669859

status: user
broj poruka: 2588
Pa kako - I want to learn English? Valjda - I want to learn German. Ne mozes da izberes da ucis engleski i da ti sajt bude na engleskom...

********************************

MacBook Pro 16` 2019
macOS Big Sur


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 17.04.2021. 17:42 #669860

status: user
broj poruka: 18930
Veoma je glupo sto to ne moze, zasto mislis da je to nelogicno?
Mozda ako se osvrnemo na jednu cinjenicu, a to je da je engleski no.1 svetski jezik. Ili mozda ako neko zna reci a ne zna gramatiku. Ili mozda zato sto tvoj srpski jezik nije na *ebenoj listi...

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: Pa kako - I want to learn English? Valjda - I want to learn German. Ne mozes da izberes da ucis engleski i da ti sajt bude na engleskom...
::
:: *******************************
::
:: MacBook Pro 16` 201
:: macOS Big Su
::

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: Re: ... 17.04.2021. 17:49 #669861

status: user
broj poruka: 3466

Razumem ja sta kazes ali napravljeno je tako da mora Eng da se zna da bi se uopste doslo na sajt, i kao podrazumevani jezik i `obavezan` ne stavljaju ga u listu. Ja to tako vidim, a ovo sto nema naseg domaceg narodnog, ne cudi me. Nece niko nikad u zivotu ni uzeti da uci srpski ni ovako ni preko duolinguo :)

Samo opusteno i posle nemackog dodji na berzu i kazi nam hola yo comprendo todo :)

:: Veoma je glupo sto to ne moze, zasto mislis da je to nelogicno?
:: Mozda ako se osvrnemo na jednu cinjenicu, a to je da je engleski no.1 svetski jezik. Ili mozda ako neko zna reci a ne zna gramatiku. Ili mozda zato sto tvoj srpski jezik nije na *ebenoj listi..
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
:: :: Pa kako - I want to learn English? Valjda - I want to learn German. Ne mozes da izberes da ucis engleski i da ti sajt bude na engleskom...
:: ::
:: :: *******************************
:: ::
:: :: MacBook Pro 16` 201
:: :: macOS Big Su
:: ::

:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 17.04.2021. 18:04 #669863

status: user
broj poruka: 18930
OK, sasvim je logicno to sto ti meni pricas i sto je standardna platforma na pocetnoj stranici sajta EN, ali objasni mi jednu stvar, ako hocu da ucim nemacki, selektujem nemacki i on meni automatski namesti interface na nemackom :). https://postimg.cc/Rq6RpgyH

Ne znam uopste zasto ste dali preporuku za ovaj sajt, beskoristan je... Zapravo veoma ogranicen.

Za rezime, na ovom sajtu ako hoces da ucis nemacki, moras da znas i spanski ili jos neke jezike, ali ne i engleski, ali sajt je inace na engleskom dok ne krenes sa kursom :). Vrh.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


::
:: Razumem ja sta kazes ali napravljeno je tako da mora Eng da se zna da bi se uopste doslo na sajt, i kao podrazumevani jezik i `obavezan` ne stavljaju ga u listu. Ja to tako vidim, a ovo sto nema naseg domaceg narodnog, ne cudi me. Nece niko nikad u zivotu ni uzeti da uci srpski ni ovako ni preko duolinguo :
::
:: Samo opusteno i posle nemackog dodji na berzu i kazi nam hola yo comprendo todo :
::
:: :: Veoma je glupo sto to ne moze, zasto mislis da je to nelogicno?
:: :: Mozda ako se osvrnemo na jednu cinjenicu, a to je da je engleski no.1 svetski jezik. Ili mozda ako neko zna reci a ne zna gramatiku. Ili mozda zato sto tvoj srpski jezik nije na *ebenoj listi..
:: ::
:: :: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: :: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: :: Gordon Allport
:: ::
:: :: :: Pa kako - I want to learn English? Valjda - I want to learn German. Ne mozes da izberes da ucis engleski i da ti sajt bude na engleskom...
:: :: ::
:: :: :: *******************************
:: :: ::
:: :: :: MacBook Pro 16` 201
:: :: :: macOS Big Su
:: :: ::

:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645986.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs