Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Internet servisi, programi, prezentacije, ...
Prazne mining farme u Sichuan-u posle banovanja
STRANA 1 OD 2  
duqp Prazne mining farme u Sichuan-u posle banovanja 23.06.2021. 11:30 T68297

status: user
broj poruka: 3466

https://ibb.co/VmRyjQm
https://ibb.co/0cLv11b
https://ibb.co/cFLYPh8

Eto malo se stvari menjaju tamo i ovamo :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IvanNo1 Very nice! 23.06.2021. 13:02 #671430

status: user
broj poruka: 452
Verovatno postoji i odgovarajuća slika pod naslovom `Meanwhile, in Kazakhstan...`, pošto, koliko čujem, tamo sele postrojenja, jer je takođe jeftina struja i za sada ih niko ne dira.

Inače, impresivno, bez obzira što je konstrukcija montažna, vidi se da je ozbiljno namenski građeno.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 23.06.2021. 16:08 #671437

status: user
broj poruka: 1992
https://tinyurl.com/7apssc8t

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 23.06.2021. 17:19 #671438

status: user
broj poruka: 18940
Ne znam za te farme, ali znam samo da je `ivanstojko` izgleda odustao od mining price, pa me cisto zanimaju utisci zbog cega.. Mada mogu da pretpostavim, treba ogromno ulaganje u to i ogroman kapacitet, pa je video da mu se ne isplati.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ivanstojko Re: >> 23.06.2021. 19:08 #671441

status: user
broj poruka: 400
Baš tako. Mreža je za 40-ak dana skočila sa 1.5 exabyta na 27 exabyta, naravno sa daljom tendencijom rasta. U priču sam ušao sa 20TB što je presmešno gledajući trenutnu veličinu mreže. Publik pool je trebao da izađe a nije još uvek i pitanje je kada će. `Mad max` je provalio kako da se napravi plot za 30 minuta što će reći da se može dnevno isplotovati od 1 do 100TB. Vrednost Chie je trenutno oko 300$ i kada se sve oduzme i sabere rešio sam da odustanem od posla pre nego što sam i počeo. Prodao 3 HDD-a, ostala još 3. Nisam hteo da ulećem sa nekom ozbiljnijom svotom jer sam imao predosećaj da će mreža da skoči (doduše ne ovoliko za ovako kratko vreme). Mislim da je pametnije da se prati vrednost Chie, da se čeka njen pad i da se pazari par novčića. Ovo će da se rudari narednih 10-ak godina tako da će po meni cena Chie ići sigurno gore.


:: Ne znam za te farme, ali znam samo da je `ivanstojko` izgleda odustao od mining price, pa me cisto zanimaju utisci zbog cega.. Mada mogu da pretpostavim, treba ogromno ulaganje u to i ogroman kapacitet, pa je video da mu se ne isplati
::
:: “La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Lug ima 23.06.2021. 19:41 #671446

status: user
broj poruka: 978
jedna kod nas, hladi je dvanais ventilatora od po metar, sad kad je vruće napolju ne smem da prođem kroz taj prolaz, mada volim da bacim pogled na rigove, iako me vata bes, što ja sad nemam grafičku
AMD PII 940BE, MUGEN2, LP DK 790GX M2RS, Geil 4*1gb Ultra, MSI HD 6870 Twin Frozr II OC, LG 204WT, HD642JJ, HD103SJ, Optiarc DVD RW AD-7200S, CHIEFTEC BA-01B-B-B , M12II-620Bronze, Blueberry SW-M28... A4TECH X7 G800, glodar X-7

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: Re: >> 24.06.2021. 14:13 #671487

status: user
broj poruka: 3466

Ne mogu da trazim temu i da se setim ali neko je bio pomenuo da bas mnogo terabajta treba i svasta jos po nesto da bi imao neku isplativost.

Mnogo ljudi se okrenulo kupovini i prodaji novcica, pretesko je biti u korak sa svim tim skalamerijama koje ljudi prave i gruvaju pun gas.



:: Baš tako. Mreža je za 40-ak dana skočila sa 1.5 exabyta na 27 exabyta, naravno sa daljom tendencijom rasta. U priču sam ušao sa 20TB što je presmešno gledajući trenutnu veličinu mreže. Publik pool je trebao da izađe a nije još uvek i pitanje je kada će. `Mad max` je provalio kako da se napravi plot za 30 minuta što će reći da se može dnevno isplotovati od 1 do 100TB. Vrednost Chie je trenutno oko 300$ i kada se sve oduzme i sabere rešio sam da odustanem od posla pre nego što sam i počeo. Prodao 3 HDD-a, ostala još 3. Nisam hteo da ulećem sa nekom ozbiljnijom svotom jer sam imao predosećaj da će mreža da skoči (doduše ne ovoliko za ovako kratko vreme). Mislim da je pametnije da se prati vrednost Chie, da se čeka njen pad i da se pazari par novčića. Ovo će da se rudari narednih 10-ak godina tako da će po meni cena Chie ići sigurno gore
::
::
:: :: Ne znam za te farme, ali znam samo da je `ivanstojko` izgleda odustao od mining price, pa me cisto zanimaju utisci zbog cega.. Mada mogu da pretpostavim, treba ogromno ulaganje u to i ogroman kapacitet, pa je video da mu se ne isplati
:: ::
:: :: “La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Meni to rudarenje sve vise lici na trgovinu zlatom... 25.06.2021. 16:55 #671515

status: user
broj poruka: 7761
Svi trguju zlatom a zlata nigde...

Ljudi se opametili pa nece vise da kupuju zlato u papriu nego tras pare traz zlato...

Pao promet papirnog zlata a ovi se dosetili kripto valuta... neki su i maznuli kintu u pocetku malo a posle nesto vise do drasticno vise pa ponovo sitno... namnozilo se kopaca...

Nekad davno 1980tih prodavali spiskove i od njih se ovajdili samo oni koji su prvi krenuli...

Pa su onda krenule razne stedionice i opet su se ovajdili samo oni koji su prvi krenuli...

Narod ja vazda verovao u muljavine jos od Ponzija koji je u Srbistanu imao nekoliko reinkarnacija u vidu Dafiment, Jugoskandik, NBS, itd...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pmfrulez muljavine :) i dalje nastavljas sa teorijama zavere 27.06.2021. 11:29 #671539

status: user
broj poruka: 994
to sto se krene i odustane je velika greska u 99 posto slucajeva ...
nedostatak strpljenja i nemanje muda u ovom poslu rezultira losim rezultatom uvek ...
u svakom poslu pa i ovom postoje losi i dobri periodi
lose treba pregurati i imati strpljenja a kad dodje dobar onda se ceo onaj los period ispegla pa prosecna zarada ispadne nezamislivo dobra


da te citiram:

>Mani i dan danas nije jasno sta pokrece tu pricu o rudarenju ?

Ko sve to na kraju placa...

Iskreno toliko novca ulozeno u opremu 3500+ evrova samo po jednoj kopacici... onda na to dodati racun za struju i onda kao iskopamo ni BC, LC ili nesto sedmo... pa na kraju razmenimo na berzi...

Sta to ljudi u stvari kopaju ?

Probijaju li necije sifre za BIA, KIA, ANS, sNASU u lepom stasu, renderuju li segmente filmova (zanimljivo je da se cena BC talasa sa crtanima za odrasle Marvel, DC, Disney, itd...)...

Ozbiljno ko to sve na kraju placa, nije realno da se taj novac stvara iz nicega zato sto je to onda daleko veca prevara nego FED ?!?!?!?


neka ti ostane nejasno najbolje je tako




Cpu:Ryzen5 5600x+NZXT Kraken Z63
MB:B550 Aorus PRO AC
Ram:HyperX Predator 2x16GB 3600MHz
SSD1:500gb Samsung 980 PRO M.2
SSD2:2tb Adata XPG Gammix S11 PRO M.2
Case:JONSBO MOD3
PSU:Corsair RM1000x
Screen:ROG STRIX XG43VQ

:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 Evidencija 27.06.2021. 12:56 #671540

status: user
broj poruka: 1234
Treba sve troskove staviti na papir i sabrati. Struja, preskupo placen hardver, lokal, plate... Ne verujem u neki veliki plus posle podvlacenja crte.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: muljavine :) i dalje nastavljas sa teorijama zavere 27.06.2021. 15:18 #671541

status: user
broj poruka: 3466

Tako je, sta god da se razbija, desifruje, nije ni vazno samo da kaplje pa i 1% od ulozenog i da se pliva uz neku dobit ili da se prestane bez minusa samo to se gleda.

Kao sto neko sedne na rulet sa 1000din i konstantno izvlaci po 1100 ili vise i ima neku kontrolu pa neka posle 11 dobrih poteza popusi jednom i odustane i drzi se toga da je kraj, izlazi sa plusom.

Secam se primera od pre skoro deceniju gde je covek dosao sa 5000din pazara iz brze hrane tipa u ponoc a trebao da spava jer ide u prvu smenu, igrao je do 6 ujutru i u tom momentu imao malo manje od milion i pet stotina hiljada kod sebe, nije prestao, rekao je ma imam vremena jos koju ruku da odigra i sve je strovalio, do lokala je žickao da skupi par cigareta da ima na pauzi, i bio je u minusu 5000din i vise nije igrao, bukvalno nikad. Ogadilo mu se.

Drugi je sa 30 soma napravio skoro 400 i bas bilo cudo kako nijednu ruku nije promasio, nastao blagi haos, svi zabezeknuti, covek otisao, i vratio se u drugu smenu i strovalio 800 i nesto hiljada :)

Rudarenje, trgovanje novcicima ili bilo koja druga delatnost zahteva specifican mentalni sklop i samokontrolu i moze se funkcionisati (kockanje naravno ne)

Svuda ima uspona i padova ali je pitanje ko kako podnosi lose periode i da li odustaje i moze da saceka da opet izadje sunce :)

@pmf ti si bato presao igricu uzduz i prepreko i svaka cast :)
Naravno hvala ti za svaki savet i konsultaciju oko ove tematike


:: to sto se krene i odustane je velika greska u 99 posto slucajeva ..
:: nedostatak strpljenja i nemanje muda u ovom poslu rezultira losim rezultatom uvek ..
:: u svakom poslu pa i ovom postoje losi i dobri period
:: lose treba pregurati i imati strpljenja a kad dodje dobar onda se ceo onaj los period ispegla pa prosecna zarada ispadne nezamislivo dobr
::
::
:: da te citiram
::
:: >Mani i dan danas nije jasno sta pokrece tu pricu o rudarenju
::
:: Ko sve to na kraju placa..
::
:: Iskreno toliko novca ulozeno u opremu 3500+ evrova samo po jednoj kopacici... onda na to dodati racun za struju i onda kao iskopamo ni BC, LC ili nesto sedmo... pa na kraju razmenimo na berzi..
::
:: Sta to ljudi u stvari kopaju
::
:: Probijaju li necije sifre za BIA, KIA, ANS, sNASU u lepom stasu, renderuju li segmente filmova (zanimljivo je da se cena BC talasa sa crtanima za odrasle Marvel, DC, Disney, itd...)..
::
:: Ozbiljno ko to sve na kraju placa, nije realno da se taj novac stvara iz nicega zato sto je to onda daleko veca prevara nego FED ?!?!?!
::
::
:: neka ti ostane nejasno najbolje je tako
::
::
::
::
:: Cpu:Ryzen5 5600x+NZXT Kraken Z6
:: MB:B550 Aorus PRO A
:: Ram:HyperX Predator 2x16GB 3600MH
:: SSD1:500gb Samsung 980 PRO M.
:: SSD2:2tb Adata XPG Gammix S11 PRO M.
:: Case:JONSBO MOD
:: PSU:Corsair RM1000
:: Screen:ROG STRIX XG43V
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 2021 godina 27.06.2021. 23:11 #671546

status: user
broj poruka: 4660
a ljudi i dalje se cude za neke tako stvari, tipa ma to je prevara, nije moguce i slicno, a nisu ni probali, ili zapravo imaju primera gde su ljudi zapravo zaradili na taj nacin, ali i dalje veruju u terije zavere :D




Ryzen7 2700x 4,2Ghz
Msi b450m Pro M2 Max
Aegis 2x8gb 3200mhz
WD20PURZ 2TB
WD1003FZEX 1TB
Biostar SSD 480gb
Zotac 1080 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 Pro 64-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 28.06.2021. 10:45 #671551

status: user
broj poruka: 1992
ma dolijace i kopaci, kad se zavede `racionalnija` preraspodela dobara, ali ja imam para i mogu da kupim 100 grafulja, bas mi je drago, ali po `zakonu` sleduje ti 1-na (sto je u neku ruku vec i tacno za vecinu koja materijalno i ne moze da priusti vise od 1-ne),
cek cek vidim da je potrosnja el. energije prevazisla optimalne vrednosti za tvoje domacinstvo i probila `eko-green` standarde, `smart-brojla/smart meters` se automtaski pale i peglaju `neregularnosti` itd.
moguce da je i to `teorija zavere` ili se vec implementira u USA, a kad prodje na `test zamorcicima`, primenice se i na ostatak sveta,
da sam kopac ili ostali koji teze nekoj formi nezavisnosti od sistema, razmisljao bih o alternativnim izvorima energije, a to ubo sam u utikac i niko ne zna sta se desava i ne mogu mi stati na rep, je prica za malu decu...

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Guest Re: 2021 godina 28.06.2021. 11:39 #671552

status: user
broj poruka: 583
NIje prevara ali ako pogledas beerzu i visak nastancanih dolara na trzistu bila je porebna nova vrednost da te dolare pokrije ...tu kripto valute ulaze u pricu jer neki kazu da su nezavisne ali su opet zavisne i podloga im je dolar ..na berzi se obracunavaju u dolar kao zlato ,nafta itd.
Zarada je realna ,posao je legalan ali ici ce dotle dok ne pokrije sav visak dolara na trzistu i isti se ispegla..kopaci spasavaju ameriku


:: a ljudi i dalje se cude za neke tako stvari, tipa ma to je prevara, nije moguce i slicno, a nisu ni probali, ili zapravo imaju primera gde su ljudi zapravo zaradili na taj nacin, ali i dalje veruju u terije zavere :
::
::
::
::
:: Ryzen7 2700x 4,2Gh
:: Msi b450m Pro M2 Ma
:: Aegis 2x8gb 3200mh
:: WD20PURZ 2T
:: WD1003FZEX 1T
:: Biostar SSD 480g
:: Zotac 1080 8g
:: OCZ MXS-PRO 600
:: Windows 10 Pro 64-bit
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: Re: 2021 godina 28.06.2021. 12:28 #671553

status: user
broj poruka: 3466

Kao ona cudna stvar sto je GM najveci proizvodjac respiratora sad u ovo ludo vreme i izgleda da su se oporavili :) bas cudno

:: NIje prevara ali ako pogledas beerzu i visak nastancanih dolara na trzistu bila je porebna nova vrednost da te dolare pokrije ...tu kripto valute ulaze u pricu jer neki kazu da su nezavisne ali su opet zavisne i podloga im je dolar ..na berzi se obracunavaju u dolar kao zlato ,nafta itd
:: Zarada je realna ,posao je legalan ali ici ce dotle dok ne pokrije sav visak dolara na trzistu i isti se ispegla..kopaci spasavaju amerik
::
::
:: :: a ljudi i dalje se cude za neke tako stvari, tipa ma to je prevara, nije moguce i slicno, a nisu ni probali, ili zapravo imaju primera gde su ljudi zapravo zaradili na taj nacin, ali i dalje veruju u terije zavere :
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: Ryzen7 2700x 4,2Gh
:: :: Msi b450m Pro M2 Ma
:: :: Aegis 2x8gb 3200mh
:: :: WD20PURZ 2T
:: :: WD1003FZEX 1T
:: :: Biostar SSD 480g
:: :: Zotac 1080 8g
:: :: OCZ MXS-PRO 600
:: :: Windows 10 Pro 64-bit
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IvanNo1 Re: Evidencija 28.06.2021. 12:53 #671554

status: user
broj poruka: 452
Zavisi... Gomila ljudi na ovaj ili onaj način ne plaća struju. Npr izmeste se rigovi na Kosovo, tamo se nekome plaća neka nominalna mesečna sića za njihov `smeštaj` i zdravo. Tako praktično imaš jedino inicijalni trošak ulaganja u HW, a posle toga samo prihod, pa koliki god da je, isplatiće ti se vremenom. Pri tom, ako možeš da priuštiš da ne prodaješ ono što izrudariš dok je cena niska (očigledno, potrebno je da imaš novca, a ne da živiš od onog što izrudariš na mesečnom nivou), bićeš dobar, tj barem je do sada tako uvek bilo jer jesu BTC i ostale kriptovalute lepo pukle `onomad`, pre nekoliko godina, ali su se u poslednjih godinu dana lepo vratile. Naravno, sve se održava stalnim upumpavanjem para, ali za sada još ide. Na čistu veru dovoljno velikog broja ljudi da to nešto vredi i da će biti zarade. Tolika struja, toL-I-K-E grafičke...


:: Treba sve troskove staviti na papir i sabrati. Struja, preskupo placen hardver, lokal, plate... Ne verujem u neki veliki plus posle podvlacenja crte.
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 Kosovo 28.06.2021. 18:07 #671563

status: user
broj poruka: 1234
Gde na Kosovo? I kako mislis da se izvede to izmestanje? Ima neka carina na Jarinju.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
FatWarez Alternativni izvori fantazije? 28.06.2021. 19:12 #671565

status: user
broj poruka: 98


Micika, svaka čast na iscrpnoj analizi gibanja svetske ekonomije. To o čemu ti pričaš može možda da funkcioniše u stara dobra vremena SSSR-a. Truli kapitalizam uzima pare i nikada ne uskraćuje usluge i dobra koja se naplaćuju. Izvini što ja moram da te obavestim, ali svet kako ga ti zamišljaš, postoji samo u tvojoj glavi. Već sam par puta napominjao da moraš malo više da izlaziš i družiš se sa ljudima.
Rudarenje je samo lutrija i ništa više, eventualno zabava za bogate i moćne. Trgovina kriptovalutama ili bilo čime drugim donosi zaradu ili ne, rudarstvo samo malom broju koji u pravom trenutku imaju pravu stvar. U ovom trenutku odslušati muzičku numeru 16 tons, blagopočivšeg Džonija Keša... Sa razumevanjem ako nije problem.
Nemoj šta zameriti, Micika. Samo pokušavam da te vratim u realnost. Znam, lepo ti je i ovako kako je, ali da li je zaista?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: Alternativni izvori fantazije? 28.06.2021. 19:48 #671566

status: user
broj poruka: 3466

Jeste lutrija. Kockanje. Pa kome kako zapadne

::
::
:: Micika, svaka čast na iscrpnoj analizi gibanja svetske ekonomije. To o čemu ti pričaš može možda da funkcioniše u stara dobra vremena SSSR-a. Truli kapitalizam uzima pare i nikada ne uskraćuje usluge i dobra koja se naplaćuju. Izvini što ja moram da te obavestim, ali svet kako ga ti zamišljaš, postoji samo u tvojoj glavi. Već sam par puta napominjao da moraš malo više da izlaziš i družiš se sa ljudima
:: Rudarenje je samo lutrija i ništa više, eventualno zabava za bogate i moćne. Trgovina kriptovalutama ili bilo čime drugim donosi zaradu ili ne, rudarstvo samo malom broju koji u pravom trenutku imaju pravu stvar. U ovom trenutku odslušati muzičku numeru 16 tons, blagopočivšeg Džonija Keša... Sa razumevanjem ako nije problem
:: Nemoj šta zameriti, Micika. Samo pokušavam da te vratim u realnost. Znam, lepo ti je i ovako kako je, ali da li je zaista
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Dobijes onoliko koliko ulozis 28.06.2021. 20:27 #671567

status: user
broj poruka: 4660
I vec je uvedeno ili ce biti uvedeno do kraja godine 15% na godisnjem nivou od kripto valuta, sto iskreno nije nesto puno. A struje se ne trosi puno nego zavisno od kartica koje se uzmu, ako se uzme nesto tipa 3070 3080 naravno da ce da trose mnogo. Sve ispod 200w je odlicno.



Ryzen7 2700x 4,2Ghz
Msi b450m Pro M2 Max
Aegis 2x8gb 3200mhz
WD20PURZ 2TB
WD1003FZEX 1TB
Biostar SSD 480gb
Zotac 1080 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 Pro 64-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Ne daju 28.06.2021. 21:16 #671568

status: user
broj poruka: 3466
Narodu da uzima ciste pare

Kao sto je prica za klepanje freelancer-a


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
FatWarez A brojilo? A pečat? 28.06.2021. 22:21 #671570

status: user
broj poruka: 98

Nisam u tim vodama ali od par ljudi koji su se bavili ovom lutrijom, dobih informaciju da ulaganje ne može da se vrati za manje od desetak meseci, uz dosta sreće. Govorim o legalnom kopanju uz plaćanje tržišnih cena, ne `ortak me spojio direktno na banderu i uspešno rudarim`. To je u domenu kriminala i ako neko to smatra rudarenjem...
Ima li ovde neko ko uspešno rudari? Znači, voleo bih da me neko ubedi, ili da se pohvali da zaista zarađuje. Kriptovalute su svakako Ponzi šema i oko toga mislim da niko ne bi trebao da ima bilo kakve zablude.
900 milijardi dolara za btc? Ceo život jedem koske i kačamak i šta sam uštedeo? Ništa. 900 milijardi za sprdnju, za zajebanciju, za trange-frange...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 28.06.2021. 22:33 #671571

status: user
broj poruka: 3797
Rekao sam to jos pre, ali moram opet da ponovim... I dalje ne poznajem ni jednu osobu iz bivse juge, koja je kupila nekretninu. One price o polovnim automobilima me ne interesuju. Kod mene se samo zidovi racunaju.


Finalna masina konacno sastavljena:
Ryzen 5600x OC
G.Skill Trident Z Neo 3800
MSI B450 Tomahawk Max
RX 570
Acer KG251QDbmiipx 240hz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 @fetko opet jase 28.06.2021. 22:55 #671573

status: user
broj poruka: 1992
dzaba fetkic, trenutno sam u fazi `ekstremne akvizicije informacija`, kad proces bude zavrsen (cirka jos 1 - 2 meseca) ide out iz ovog sistema zveri zvanog Internet, tako da, potrudi se malo bolje, dok jos imas vremena, da ophranis svoj ego sto je moguce vise, posle nece postojati tematika/materija za koju ce me interesovati tvoje misljenje, a i jos manje savet .)

sto se rudarenja tice, nije me nikad preterano intrigiralo, mozda jednog dana silom prilika i sl., trgovanje utrosenom el. energijom i nista vise, ali bar ima neku osnovu za razliku od kvadriliona nastampanih papirica koji su odavno izgubili ikakvu vrednost

_____________________________________________________________________
SSSR == USA i na zalost im je uspelo, mozda se nesto promeni, ali tesko, puno lenjih i `prepametnih trendija` je u opticaju, morace stado da se malo ospe ili tako reci istanji, u svakom slucaju iluzija tamo neke `zemlje hrabrih` je odavno iscezla i ono sto je ostalo su nagojeni trokrilni sifonjeri koji pri prvom znaku opsnosti beze sa tonama WC papira pri ruci i po kojom maskom na licu, kao i svuda ima izuzetaka i ljudi vrednih pomena i spasavanja, ali mi to sve vise lici na scenario raspalog Rimskog Carstva i ogranaka/zamkova/gradova drzava po Evropi gde se nekako ocuvao teholoski poredak, a sve van zidova - tuga i cemer, mozda nas usere pa izbegnemo taj scenario, ali mrka kapa, dobos lupa na film Hunger Games i to dobro zvoni, bum, bum, bum...

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Re: A brojilo? A pečat? 28.06.2021. 23:09 #671574

status: user
broj poruka: 4660
Evo> https://imgur.com/a/IdIPCD1

I ne znam sta je tu nejasno !? kad skoci malo cena ETH-a instant se poveca zarada koja je vec na walletu !? Fee je oko 3$ kad nije guzva na internetu kad krenu ljudi da prebacuju i konvertuju, sad je oko 1$ fee. A za relativnu malu zaradu drzavi sto se daje 15% godisnje je neka smesna cifra. Potrosnja struje za karticu kao ovu sto imam koja trosi 140w na 100% load je oko 500din mesecno, a danas je bila uplata na wallet od 27.5$ sto je vec pokrilo potrosnju kartice.

Jedina caka je ko je ulozio mnogo u rig po ovim gpu/krypto cenama trenutno, tacno je da ce trebati dosta meseci dok se otplati, ali sto se tice same zarade od kopanja +fee i +cena struje, to se sve pokriva mesecno lagano. Zato ko nema para za bacanje, nije pametno da se ulozi mnogo odjednom ako ta osoba nema dovoljno visoka primanja da pokrije ta ulaganja, ako ima onda sto da ne ulaze. Uvek moze da ugasi rig ili da rasproda i da pokrije skoro sav trosak koji je napravio.





Ryzen7 2700x 4,2Ghz
Msi b450m Pro M2 Max
Aegis 2x8gb 3200mhz
WD20PURZ 2TB
WD1003FZEX 1TB
Biostar SSD 480gb
Zotac 1080 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 Pro 64-bit


::
Znači, voleo bih da me neko ubedi, ili da se pohvali da zaista zarađuje. Kriptovalute su svakako Ponzi šema i oko toga mislim da niko ne bi trebao da ima bilo kakve zablude.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
FatWarez Re: @fetko opet jase 28.06.2021. 23:13 #671575

status: user
broj poruka: 98

Ej, ćao. Trenutno si u fazi? Traje to poduže, rekao bih.
Svakako se obuzdaj od ekstrema. Ne donosi to ništa dobro.
Za mesec ili dva te neće interesovati moje mišljenje, ako sam dobro razumeo? Kao da te je bilo kad interesovalo moje, ili mišljenje bilo koga?
Još par meseci i doživećeš transformaciju, da tako kažem? Jel me zezaš? Pa ti živiš `Kad jaganjci utihnu`. Oduševio si me.
Kako god, tvoja ekstremna akvizicija informacija je pri kraju i najzad si se uzdigao iznad stada. Najzad znaš sve tajne, stadu nepoznate? Ti si bre prorok. Moj duboki naklon.




:: dzaba fetkic, trenutno sam u fazi `ekstremne akvizicije informacija`, kad proces bude zavrsen (cirka jos 1 - 2 meseca) ide out iz ovog sistema zveri zvanog Internet, tako da, potrudi se malo bolje, dok jos imas vremena, da ophranis svoj ego sto je moguce vise, posle nece postojati tematika/materija za koju ce me interesovati tvoje misljenje, a i jos manje savet .
::
:: sto se rudarenja tice, nije me nikad preterano intrigiralo, mozda jednog dana silom prilika i sl., trgovanje utrosenom el. energijom i nista vise, ali bar ima neku osnovu za razliku od kvadriliona nastampanih papirica koji su odavno izgubili ikakvu vrednos
::
:: ____________________________________________________________________
:: SSSR == USA i na zalost im je uspelo, mozda se nesto promeni, ali tesko, puno lenjih i `prepametnih trendija` je u opticaju, morace stado da se malo ospe ili tako reci istanji, u svakom slucaju iluzija tamo neke `zemlje hrabrih` je odavno iscezla i ono sto je ostalo su nagojeni trokrilni sifonjeri koji pri prvom znaku opsnosti beze sa tonama WC papira pri ruci i po kojom maskom na licu, kao i svuda ima izuzetaka i ljudi vrednih pomena i spasavanja, ali mi to sve vise lici na scenario raspalog Rimskog Carstva i ogranaka/zamkova/gradova drzava po Evropi gde se nekako ocuvao teholoski poredak, a sve van zidova - tuga i cemer, mozda nas usere pa izbegnemo taj scenario, ali mrka kapa, dobos lupa na film Hunger Games i to dobro zvoni, bum, bum, bum..
::
:: `The aim of public education is not to spread enlightement at all. It i
:: simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level
:: to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646097.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs