Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Windows 11 Pro x64 22000.120 ByPass TPM
STRANA 1 OD 2  
operator Windows 11 Pro x64 22000.120 ByPass TPM 18.08.2021. 08:27 T68346

status: user
broj poruka: 4225
Nemam baš puno vremena, ali da pitam ostale koji drže servise.
Kako vam se na slabijim mašinama pokazao Windows 11, tipa:
Intel E 7500(E6420,E4400),2 GB ddr2 667(3 i 4 GB ddr2 667 ili 800 Mhz),nvidia 9500 GT 512 MB(nvidia 210,220, 8600gt ili AMD 3650,4350,4550,5450,6450), hdd 160 GB(200gb,320gb (mašine po kancelarijama, pekarama, prodavnicama i kioscima - ljudi ili neće ili nemaju novca za novije mašine).
Lično, čini mi se da je bar 20% brži od Windows 10 bilo kog bilda, pa i legendarnih 1511 i 1803. Instalirao sam ga na bar 200 mašina ovu novu verziju i bolji je odziv u svemu, čak i određeni štampači koji su bili problematični za drajvere poslije win7 tipa hp laserjet 1000, lijepo radi pod win 11, dok je pod win 10 zaglavljivao papir, zamrzavao se, a sad pod win 11 radi perfektno(pod win 10 probao sve verzije OS-a od 1803,1809,1903,1909,20H1,20H2,21H1 na više mašina i na SVIM verzijama, periodično ili stalno je dotični model pravio probleme, zavisno od konfiguracije).
Vaša iskustva, ali naglasite ako ste kućni korisnik i ne koristite računare u mreži.
Lično, manje sam imao problema i sa 2055DN, koji baš nije raspoložen da radi na win xp 64-bit, win xp 32-bit, win 7 32-bit, win 7-64 bit,Win 10 1803 64 bit i win 10 20H1 32-bit u istoj mreži. Inače, win 10 mašine ostavljam na automatici, win 7 64 bit isto, dok za win 7 32 bit i win xp ručno dodjeljujem Ip adresu i port. Sada, pod win 11 ni jedna mašina mi ne pravi problem nakon više restarta zaredom, dok je ranije to bio poprilično čest problem sa win xp i win 7 32 mašinama.
Nevjerovatno mi je da nisam imao problem ni sa jednom fiskalnom kasom.

Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Windows 11 Pro x64 22000.120 ByPass TPM 18.08.2021. 09:12 #672004

status: user
broj poruka: 1327
Za takve (profesionalne) poslove instaliranje beta operativnog systema bi bila prava glupost pgotovo na PC-ima koji nisu sasvim po zahtevima takvog OS-a. Takve mašine treba ostaviti sa OS-m za koji su napravjeni makar to bio i XP !!!
Za ostale, ako baš hoće da probaju može da se izvrda TPM, Secure boot i CPU.
Još dugo vreme neće biti nikakve potrebe za W11 pa niko ne mora da kupuje nov PC samo za to.
Ja imam najnoviji W11 u dual boot-u i nemam skoro nikakvih dobitaka naspram W10 na istom kompu. Jedino što moža da napravi razliku ako je čista instalacija pa zato može da izgleda kao de je brži ali svi benchmark programi demantuju to.
W10 i W11 su dovoljno bliski da isti programi mogu da rade a teško da ima nekih programa za W7 da ne rade na W10.
Drajveri su isti i izuzev nekih izuzetaka slabo da ima drajvera za W11 a i ti koji si kao za W11 su samo preimenovani.


:: Nemam baš puno vremena, ali da pitam ostale koji drže servise
:: Kako vam se na slabijim mašinama pokazao Windows 11, tipa
:: Intel E 7500(E6420,E4400),2 GB ddr2 667(3 i 4 GB ddr2 667 ili 800 Mhz),nvidia 9500 GT 512 MB(nvidia 210,220, 8600gt ili AMD 3650,4350,4550,5450,6450), hdd 160 GB(200gb,320gb (mašine po kancelarijama, pekarama, prodavnicama i kioscima - ljudi ili neće ili nemaju novca za novije mašine)
:: Lično, čini mi se da je bar 20% brži od Windows 10 bilo kog bilda, pa i legendarnih 1511 i 1803. Instalirao sam ga na bar 200 mašina ovu novu verziju i bolji je odziv u svemu, čak i određeni štampači koji su bili problematični za drajvere poslije win7 tipa hp laserjet 1000, lijepo radi pod win 11, dok je pod win 10 zaglavljivao papir, zamrzavao se, a sad pod win 11 radi perfektno(pod win 10 probao sve verzije OS-a od 1803,1809,1903,1909,20H1,20H2,21H1 na više mašina i na SVIM verzijama, periodično ili stalno je dotični model pravio probleme, zavisno od konfiguracije)
:: Vaša iskustva, ali naglasite ako ste kućni korisnik i ne koristite računare u mreži
:: Lično, manje sam imao problema i sa 2055DN, koji baš nije raspoložen da radi na win xp 64-bit, win xp 32-bit, win 7 32-bit, win 7-64 bit,Win 10 1803 64 bit i win 10 20H1 32-bit u istoj mreži. Inače, win 10 mašine ostavljam na automatici, win 7 64 bit isto, dok za win 7 32 bit i win xp ručno dodjeljujem Ip adresu i port. Sada, pod win 11 ni jedna mašina mi ne pravi problem nakon više restarta zaredom, dok je ranije to bio poprilično čest problem sa win xp i win 7 32 mašinama
:: Nevjerovatno mi je da nisam imao problem ni sa jednom fiskalnom kasom
::
:: Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 18.08.2021. 09:46 #672005

status: user
broj poruka: 4225
Zvanično
Microsoft has published a list of minimum hardware requirements:

1GHz dual-core processor
4GB RAM
64GB of storage
UEFI, Secure Boot capable
Trusted Platform Module (TPM) 2.0
Graphics card compatible with DirectX 12
Bigger than 9in display with 720p resolution
Microsoft account + internet connection

Nezvanično
Required System requirements:

Processor : At least 1 GHz O-R SoC.
RAM : 2 GB (for 64-bit systems).
Hard disk space : 20 GB (for 64-bit systems).
Video adapter : DirectX version 9 O-R later with the WDDM 1.0 driver.
Display : 800 x 600.

Zašto bi neko koristio sve zastarjelo, posebno Win XP, kad ga to ograničava, a pod novim OS-om sve radi brže i STABILNIJE !?
Razumijem da kada se pojavio win 10 build ispod 1511 da je sistem bio nestabilan i nebrojeno problema, ali kad nešto radi perfektno out of box(i pod win 10 sam skraćivao zvanične verzije, kao i Raić), zašto ne bi to iskoristio na dobrobit svih !? Da ima problema kao na početku win 10, razumio bih, jer tek sa 1709 win 10 je bio kompletan operativni sistem za 95% mašina, a za to je bilo potrebno 2 godine od prve stabilnije verzije sistema, dok je u ovom slučaju sve stabilno, bar na ovim slabijim mašinama za kancelariju, a da ne spominjem da se ne dešava da prilikom povezivanja preko wifi ne dešavaju zaglupljivanja sa starijim wifi karticama, kojih je najviše baš u poslovnom segmentu. Što bih korisnike ograničavao bez potrebe ?
Lakše je i meni i njima, jer umjesto da intervenišem npr 3 do 15 puta godišnje, sada će to biti svedeno na minimum. Svakako im ostavljam klasični meni od win 7 na koji je naviklo 80% korisnika i koji ne žele da u pozadini se dešava keširanje podataka prilikom otvaranja start menija, a da ne govorimo, koliko taj start meni od win 10 je odgovoran za stradanje gomile hdda, zbog konstantnog keširanja malih fajlova, pa je potrebno da se izostavi isto kao i GOM playera(samo stari skin 12i),VLC(samo stari skin win 10 metro) i nebrojeno drugih programa, koji skinovanjem da bi bili slični win 10 u pozadini radi različite stvari bez odobrenja korisnika. Da ne pričamo o nadogradnjama, koje svako malo usporavaju mašine, dovode do nestabilnosti ili do pada sistema bespotrebno. Nadogradnje su poželjne samo u slučajevima back dorova, sentinela, hurikana i drugih počasti koje se isključivo nadogradnjama riješavaju, na uštrb performansi, ali zbog stabilnosti sistema. I svaki pravi admin, koji ima par desetina računara u mreži, radi backup podataka na dnevnoj bazi, dok za banke se radi na svakih 5 minuta i operaterima se ostavlja samo površinski lejer za obradu informacija, dok 2 do 8 lejera su nedostupni sa različitim setom privilegija za svakoga ponaosob.
I ovo će biti finalni build, bar su nama rekli kao beta testerima.
I kako možeš da kažeš da nema potrebe za stabilnijim, posebno kada su većina korisnika na online plaćanje već navikli i rijetko ko ide u banku za 99% stvari koje su ranije obavljali čekanjem u redu. Samo uplata dnevnog pazara je interesantna, a za sve ostalo se koristi online servisima, koje ustupaju banke bilo preko pretraživača, bilo preko preko posebnih aplikacija.
I da ne zaboravim, da na nekim mašinama korišćenje google chroma izaziva BSOD nakon restarta, tako da Opera, FF i Brave dobijaju na upotrebljivosti.

Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 To što si ti naveo kao slabiju mašinu 18.08.2021. 09:59 #672007

status: user
broj poruka: 6086
je čist elektronski otpad. Za takve `kompove` je Windows 7 plafon.
Kakav Windows 11, kakvi bakrači.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 18.08.2021. 10:31 #672008

status: user
broj poruka: 4225
Na tvoju i moju žalost, takvih je 90% mašina kod nas, bar u Subotici, Novom Sadu, Beogradu i Nišu. Vjerujem da je tako i kod onih ostalih 55% zemlje.
U svakom slučaju, takve mašine koje ti zoveš elektronski otpad, bolje rade od Intel Atoma, E1 i E2 serija od AMD, kojih još imaš u prodaji, a da ne govorimo o N3xxx, N4xxx i N5xxx kod laptopa, pa su ljudi shvatili da su bacili od 40 do 50000 din po laptopu, a u stvari dobili neuporedivo slabije mašine od npr B840 ili desktop mašine sa E4400 ili E7500 procesorom.
Volio bih i ja da su bar i5 2500k ili i7 7700k procesori ili ryzen 3 1200, ali na našu žalost, 95% firmi nema novca za takve mašine. I vjerovao ili ne mašine sa q9550 polovne ko je kupio i uzimao poslije fx 4100 ili fx 6300 procesore za rad, vraćali su se na q9550 procesore. Ryzen 2200g/ryzen3 1200, 8 gb ddr4 3000 mhz i ssd 240 GB su od prije 3 godine alternativa, jer su pali ispod 25000 din. Sada te iste mašine su skuplje nego prije 3 godine, pa ljudi i dalje koriste stare mašine od prije 10 i više godina.
Elektronskim otpadom se može smatrati iCommodore 64, ali on i dalje perfektno opslužuje više od 20 gradova Evrope u saobraćaju. KOd nas su mnogo bolje mašine, ali i dalje u Novom Sadu i Beogradu ne znaju ih podesiti, kao u slučaju spektruma ili Komodorea prije 1992 godine. Da ne kažem da je i Misedo 85 imao svoju probu u saobraćaju, pa se odustalo od njega.
Tako da je sve relativno.
Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
siki069 200 18.08.2021. 12:08 #672011

status: user
broj poruka: 323
Operatore kad stiže na 200 računara da instaliraš Windows 11?

Smanji malo.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 18.08.2021. 13:49 #672012

status: user
broj poruka: 4225
Smanjio sam. Danas sam samo 16 računara , a sada je već 3 nedelja kako se igram sa instalacijama. I za kioske sam preko hobotnice instalirao sa jednog nvme na 16 ssd-a jutros. To je za 45 minuta sa jednog na 16 komada kloniranje i samo automatski set instalacije za kioske. To je 1,6 GB sa jednog na 16 komada za samo 2 minuta. Više mi je trebalo vrmena da vratim u kučište laptopa ssd.

Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
1AGRESSOR ... 18.08.2021. 15:10 #672013

status: user
broj poruka: 819
trenutno moze da se iskljuci zahtev za TPM kroz registry to mozes da importujes u .iso pa da tako bude instalirano

ili da napravis izmenu pre pravljenja klona

finalna verzija nece imati mogucnost da se zaobidje kroz registry

sto se tice drajvera Jen je rekla pre nekoliko dana na twitteru da ce windows 11 imati do sada najbolju podrsku za drajvere ikada i za neke veoma stare periferije

novije generacije cpu imaju integrisani tpm


KONTAKT NA https://twitter.com/1agressor
NISTA BEZ KABLA
https://pastebin.com/SpqMpJkY
^ MY PC SW-HW SPECIFICATION ^


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IvanNo1 Re: re 18.08.2021. 17:22 #672014

status: user
broj poruka: 452
Zašto bi neko apdejtovao kiosk na W11?! Ozbiljno me interesuje. Ili su ti kompovi novi?

:: Smanjio sam. Danas sam samo 16 računara , a sada je već 3 nedelja kako se igram sa instalacijama. I za kioske sam preko hobotnice instalirao sa jednog nvme na 16 ssd-a jutros. To je za 45 minuta sa jednog na 16 komada kloniranje i samo automatski set instalacije za kioske. To je 1,6 GB sa jednog na 16 komada za samo 2 minuta. Više mi je trebalo vrmena da vratim u kučište laptopa ssd
::
:: Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: re 18.08.2021. 21:12 #672015

status: user
broj poruka: 18940
Navodno bolje radi nego XP. Ja u to ne verujem, ne moram cak ni da testiram, tacno znam da ne moze.

Ja sam licno mnogobrojno puta video kako radi Win7, jos gore Win10 na konfiguracijama sa 2G rama, nebitno koji procesor i iskreno ne verujem da cak 11 bolje radi, to je smesno.. Mozda samo na prvi utisak kao sto je neko napisao.

W10/W11 po meni nesto minimalno je 4G rama, SSD i eventualno dual core neki pristojniji CPU, da nije recimo neki Athlon X2, vec barem Core2Duo i radice onako korektno. Ali sa 2G rama, to je patnja, ssd/hdd ne bi imao mira non-stop od raznih pozadinskih aktivnosti.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Zašto bi neko apdejtovao kiosk na W11?! Ozbiljno me interesuje. Ili su ti kompovi novi
::
:: :: Smanjio sam. Danas sam samo 16 računara , a sada je već 3 nedelja kako se igram sa instalacijama. I za kioske sam preko hobotnice instalirao sa jednog nvme na 16 ssd-a jutros. To je za 45 minuta sa jednog na 16 komada kloniranje i samo automatski set instalacije za kioske. To je 1,6 GB sa jednog na 16 komada za samo 2 minuta. Više mi je trebalo vrmena da vratim u kučište laptopa ssd
:: ::
:: :: Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Moze softverski da se simulira TPM 18.08.2021. 21:31 #672016

status: user
broj poruka: 7695
To ima vec Google cloud.Drugo moze nastati problem ako se ukljuci Bitlocker kod harverskog TPM ,svi kljucevi ostaju u CPU i onda ako menjas CPU moze da nastane problem.Bolje ne ukljucivati Bitlocker.Ukljucenje Bitlockera je dobro za firme ,ne i za kucne korisnike gde se cesto menja hardver.

S druge strane hardverski TPM ima prednosti ,jer pored passworda generise sifre zasnovane na hardveru,tako da niko ne moze da pristupi racunaru daljinski ,sto je omiljen metod hakera.
Olaksava upotrebu sifri to ide preko Pin koda koji moze imati min.4 alfanumericka znaka ,a to je 10000 kombinacija.32 pokusaja TPM se zakljucava.

TPM ne moze da pomogne ako je aktivan keylogger.Po meni ko hoce cist sistem ,onda koristiti hardverski TPM ,ko hoce sa krekovima onda softverski TPM.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: re 18.08.2021. 21:39 #672017

status: user
broj poruka: 1327
Te sve ne opravdava nikakvu potrebu za W11 a kamoli za neko moranje.
W11 je odgovor na potrebuu za ozbiljnim poboljšanjem sigurnosti u samom kernelu a to (za sada) je moguće samo preko TPM-a i isključenjem processora sa ozbiljnim sigurnosnim propustima i rupama. Čak iako bi premostio nekako da W11 (i svi ozbiljni operativni systemi) rade opet bi izgubio nove sigurnosne mere koje W11 uvodi.
Ne sme se zaboraviti da današnji compjuteri nisu pusta ostrva, svaki za sebe, nego visoko povezani sve bržim mrežama a znaš šta se kaže o naj slabijoj kariki u lancu.
Sigurnost/bezbednost i njihova ugroženost su danas naj važnije stavke. Hardware i performanse se lako rešavaju a Sigurnost i bezbednost su ugroženiji nego ikada. Milioni ličnih podataka se prodaju kao alva po `Crnom netu`, pale su ozbilljne firme, banke i zdravstveni systemi pa čak i igračke platforme.
https://betanews.com/2021/08/17/ubuntu-certified-for-secure-regulated-workloads/
https://betanews.com/2021/08/17/proactive-cybersecurity-focusing-on-people/
https://betanews.com/2021/08/17/small-companies-targets-for-cybercrime/
https://betanews.com/2021/08/17/one-size-fits-all-data-classification/
https://betanews.com/2021/08/18/ics-vulnerabilities-rise-attacks-increase/
Itd, itd. Samo nekoliko primera u poslednjih nekoliko dana na jednom sajtu.


:: Na tvoju i moju žalost, takvih je 90% mašina kod nas, bar u Subotici, Novom Sadu, Beogradu i Nišu. Vjerujem da je tako i kod onih ostalih 55% zemlje
:: U svakom slučaju, takve mašine koje ti zoveš elektronski otpad, bolje rade od Intel Atoma, E1 i E2 serija od AMD, kojih još imaš u prodaji, a da ne govorimo o N3xxx, N4xxx i N5xxx kod laptopa, pa su ljudi shvatili da su bacili od 40 do 50000 din po laptopu, a u stvari dobili neuporedivo slabije mašine od npr B840 ili desktop mašine sa E4400 ili E7500 procesorom
:: Volio bih i ja da su bar i5 2500k ili i7 7700k procesori ili ryzen 3 1200, ali na našu žalost, 95% firmi nema novca za takve mašine. I vjerovao ili ne mašine sa q9550 polovne ko je kupio i uzimao poslije fx 4100 ili fx 6300 procesore za rad, vraćali su se na q9550 procesore. Ryzen 2200g/ryzen3 1200, 8 gb ddr4 3000 mhz i ssd 240 GB su od prije 3 godine alternativa, jer su pali ispod 25000 din. Sada te iste mašine su skuplje nego prije 3 godine, pa ljudi i dalje koriste stare mašine od prije 10 i više godina
:: Elektronskim otpadom se može smatrati iCommodore 64, ali on i dalje perfektno opslužuje više od 20 gradova Evrope u saobraćaju. KOd nas su mnogo bolje mašine, ali i dalje u Novom Sadu i Beogradu ne znaju ih podesiti, kao u slučaju spektruma ili Komodorea prije 1992 godine. Da ne kažem da je i Misedo 85 imao svoju probu u saobraćaju, pa se odustalo od njega
:: Tako da je sve relativno
:: Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 18.08.2021. 22:01 #672018

status: user
broj poruka: 4742

Jel zna neko ko je to koristio C64 i Spektrum za saobraćaj i to kod nas?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi hardverski TPM je idealan za firme 18.08.2021. 22:04 #672019

status: user
broj poruka: 7695
stiti od malware i ransomware napada koji su ucestani u Americi po firmama.Noviji Linuxi podrzavaju TPM iako ransomware napadi na Linuxe nikad nisu bili uspesni ,jer kad nesto menjas strukturno na njima ,uvek te pita za admin sifru.
Reset hardverskog TPM ne daje mogucnost uspostavljanja nove sifre ,uvek pita za staru sifru koja je kriptovana i koju mozes da cuvas na usb-u.




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Bar 200 masina? 19.08.2021. 01:55 #672020

status: user
broj poruka: 2998
Nemoj da pricas! Ne pravi problem ni posle vise restarta? NE-MO-GU-CE! Smaras bre sa trolovanjem vise.

Koliko sam informisan, ne zna se jos uvek da li ce TPM moci da se zaobidje na finalnoj verziji, jer finalna verzija jos uvek nije izasla i ne zna se shodno tome kakav workaround ce zajednica da napravi.

A pritom ni MS jos nije siguran kakve ce CPU podrska biti za finalnu verziju 11-ice, pa da idemo polako sa davanjem tvrdnji.

Hakeri koriste internet za napade? Nikad ne bih rekao!

A za ransomware, dzaba ti sva zastita kada Slavica otvori recepti.exe.

Sto se tice donekle odgovora na temu - dopada mi se kako 11 izgleda. I kako radi. A nema sta da ne radi kada je to manje vise nasminkana desetka. Ne znam staoperator vozi kada mu radi toliko bolje od desetke. I koji je misaoni proces u necijoj glavi da neko stavlja nezavrseni softver na masine koje se korsite za posao. I verovatno cu da instaliram na komp koji koristim za igre. Za komp za posao - nema sanse. Firma u kojoj radim takodje nece da prelazi na 11-icu jos dosta dugo. Svakako su nam lapovi maksimalnmo zakljucani i ne mozemo da ih koristimo za sta hocemo.

Informaciona pismenost

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdjanl .... 19.08.2021. 09:32 #672021

status: user
broj poruka: 1492
Od kada je izasao win 8.1 sam ga koristio i ne bi ni presao na 10 da nisam pazario novu kartu za koji nisam mogao da nadjem drajver,tako da sam silom presao na win 10,a sad evo i 11,e pa boli me uvo :D


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: .... 19.08.2021. 10:17 #672023

status: user
broj poruka: 18940
Za koju kartu nisi mogao da nadjes drajver?
Ja moj glavni komp jos uvek drzim na Win7 koji je star jedno 10god. jer me mrzi da reinstaliram sistem.
Imam i NVMe i mrzi me da reinstaliram. Nakon promene procesora dobio sam neke dodatne funkcije za koje ne postoji drajver za Win7, medjutim radi i bez toga bez problema, taj sistem je stvarno napravljen kako treba.

Za svaku graficku do sada sam nalazio drajvere za starije sisteme, tako da mi je stvarno cudno da nisi mogao da nadjes.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Od kada je izasao win 8.1 sam ga koristio i ne bi ni presao na 10 da nisam pazario novu kartu za koji nisam mogao da nadjem drajver,tako da sam silom presao na win 10,a sad evo i 11,e pa boli me uvo :
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdjanl Re: Re: .... 19.08.2021. 10:50 #672024

status: user
broj poruka: 1492
Asrock rx5500xt 4gb


:: Za koju kartu nisi mogao da nadjes drajver?
:: Ja moj glavni komp jos uvek drzim na Win7 koji je star jedno 10god. jer me mrzi da reinstaliram sistem
:: Imam i NVMe i mrzi me da reinstaliram. Nakon promene procesora dobio sam neke dodatne funkcije za koje ne postoji drajver za Win7, medjutim radi i bez toga bez problema, taj sistem je stvarno napravljen kako treba.
::
:: Za svaku graficku do sada sam nalazio drajvere za starije sisteme, tako da mi je stvarno cudno da nisi mogao da nadjes
::
:: “La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.
::
:: :: Od kada je izasao win 8.1 sam ga koristio i ne bi ni presao na 10 da nisam pazario novu kartu za koji nisam mogao da nadjem drajver,tako da sam silom presao na win 10,a sad evo i 11,e pa boli me uvo :
:: ::
:: ::
:: ::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: .... 19.08.2021. 11:11 #672025

status: user
broj poruka: 18940
Nisam siguran, mozda bi radio isti drajver za W10 i na W8.1.

Uostalom, evo ovde pise da ima za sve:
https://driverpack.io/en/devices/video/amd/radeon-rx-5500-xt?os=windows-10-x64

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Asrock rx5500xt 4g
::
::
:: :: Za koju kartu nisi mogao da nadjes drajver?
:: :: Ja moj glavni komp jos uvek drzim na Win7 koji je star jedno 10god. jer me mrzi da reinstaliram sistem
:: :: Imam i NVMe i mrzi me da reinstaliram. Nakon promene procesora dobio sam neke dodatne funkcije za koje ne postoji drajver za Win7, medjutim radi i bez toga bez problema, taj sistem je stvarno napravljen kako treba.
:: ::
:: :: Za svaku graficku do sada sam nalazio drajvere za starije sisteme, tako da mi je stvarno cudno da nisi mogao da nadjes
:: ::
:: :: “La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.
:: ::
:: :: :: Od kada je izasao win 8.1 sam ga koristio i ne bi ni presao na 10 da nisam pazario novu kartu za koji nisam mogao da nadjem drajver,tako da sam silom presao na win 10,a sad evo i 11,e pa boli me uvo :
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdjanl Re: Re: .... 19.08.2021. 12:33 #672026

status: user
broj poruka: 1492
E jbg...Pri put da nisam uspeo da nadjem drajver za kartu.Sad me mrzi ponovo da radim win.Inace mi vise lezi 8.1 nego 10.Hvala u svakom slucaju
Probao sam drajver za win 10 na 8.1 sis ali nije uspelo

:: Nisam siguran, mozda bi radio isti drajver za W10 i na W8.1.
::
:: Uostalom, evo ovde pise da ima za sve
:: https://driverpack.io/en/devices/video/amd/radeon-rx-5500-xt?os=windows-10-x6
::
:: “La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.
::
:: :: Asrock rx5500xt 4g
:: ::
:: ::
:: :: :: Za koju kartu nisi mogao da nadjes drajver?
:: :: :: Ja moj glavni komp jos uvek drzim na Win7 koji je star jedno 10god. jer me mrzi da reinstaliram sistem
:: :: :: Imam i NVMe i mrzi me da reinstaliram. Nakon promene procesora dobio sam neke dodatne funkcije za koje ne postoji drajver za Win7, medjutim radi i bez toga bez problema, taj sistem je stvarno napravljen kako treba.
:: :: ::
:: :: :: Za svaku graficku do sada sam nalazio drajvere za starije sisteme, tako da mi je stvarno cudno da nisi mogao da nadjes
:: :: ::
:: :: :: “La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.
:: :: ::
:: :: :: :: Od kada je izasao win 8.1 sam ga koristio i ne bi ni presao na 10 da nisam pazario novu kartu za koji nisam mogao da nadjem drajver,tako da sam silom presao na win 10,a sad evo i 11,e pa boli me uvo :
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Proverio sam bez bypass TPM.2 Win11 19.08.2021. 14:10 #672027

status: user
broj poruka: 7695
Radi i sa I generacijom Ryzena ,verovatno i sa Intel CPU ,mora da ima TPM 2.0 ,znaci nije do generacije CPU nego da li ima TPM chip .Ne znam da li radi sa TPM 1.2 nemam takvu masinu ,navodno posto je stariji iz 2011, bilo je reci da nece raditi.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 19.08.2021. 17:49 #672028

status: user
broj poruka: 4225
WIN11Pro.Build22000.120.noTPM.Office 2019 Pro Plus.Aug.21 radi besprekorno. Kolika je sigurnost, mogu samo napomenuti da 360 total security i GDATA vide moj pristup, ostali antivirus čak me ni ne ometaju u pristupu na win 10 i win 7. Na win 11 mi je 14 dana trebalo da zaobiđem ograničenja da bih pristupio sistemu BEZ ova dva antivirusa, a sa njima nisam uspio osim da pošaljem poruke na dva sistema i to je sve. Sve ostalo je retardirano i ostavljeno je more backdorova za potrebe službi u win 7 i win 10. Sada u win 11 vam trebaju kartice sa hardverskim kodovima, što do pojave win 11 nije ni korišteno, osim za 2 službe na svijetu i u državnim institucijama. Tako, gledajući globalno, sistem je neuporedivo sigurniji, plus kod online bankinga ne može da se vide brojevi, dok na win 10 može, a na win 7 bez ikakvih problema.

Pozitivna osobina da stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mojtezdrma prc 25.08.2021. 16:53 #672092

status: user
broj poruka: 288
Reci ti meni druze, kad izlazi full verzija tog windowsa, a da mogu da je skinem sa torenta i da instaliram bez ikakvih problema dakle sa sve licencama, krekom ili cime god. :)


Dell Inspiron 3737
Intel Core i7-4500U 1.8GHz
8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz
1TB SATA 5400rpm
AMD Radeon HD 8870M 2GB DDR5
17.3` LED Backlight HD+ 1600x900 (TrueLife)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count u-p-d-a-t-e on Windows 11 minimum system requirements and the PC Health Check app 27.08.2021. 19:24 #672113

status: user
broj poruka: 1327
https://blogs.windows.com/windows-insider/2021/08/27/update-on-windows-11-minimum-system-requirements-and-the-pc-health-check-app/


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: u-p-d-a-t-e on Windows 11 minimum system requirements and the PC Health Check app 27.08.2021. 20:18 #672114

status: user
broj poruka: 7695
U ovom njihovom dokumentu u pogledu CPU ,vidi se da CPU mora da ima SSE4.1 instrukcije ,druge instrukcije koje pominju su vec bile zahtevane za win10 ,za Win8-10 su trazili minimum SSE2 .U pogledu TPM 2.0 nema kompromisa ,ne moze manje od toga .

Vidim po net-u vec ima hakovanja u pogledu iskljucenja provere TPM 2.0 na instalacionom disku ,tako da ce tu biti svega na kraju ,a narocito je smesno
ono za kameru :) .

https://download.microsoft.com/download/7/8/8/788bf5ab-0751-4928-a22c-dffdc23c27f2/Minimum%20Hardware%20Requirements%20for%20Windows%2011.pdf


:: https://blogs.windows.com/windows-insider/2021/08/27/update-on-windows-11-minimum-system-requirements-and-the-pc-health-check-app
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Microsoft won’t stop you installing Windows 11 on older PCs 28.08.2021. 09:11 #672115

status: user
broj poruka: 1327
https://www.theverge.com/22644194/microsoft-windows-11-minimum-system-requirements-processors-changes
Znači da čista instalacija neće biti problem,


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646096.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs