Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Zanimljive Internet adrese
Napad psa,sta ciniti???
STRANA 1 OD 2  
perrakojot Napad psa,sta ciniti??? 28.09.2021. 14:03 T68388

status: user
broj poruka: 985
Postoji jedan pas koji me je napao toliko stotina puta da ni sam ne znam vise broj. Napada me uvek dok sam na motoru,ili biciklu,sutnuo sam ga sigurno 1000 i vise puta u voznji motora ili bicikla da se odbranim, ali on ne odustaje,samo trci tik uz mene i skljoca zubima da me ujede,odustane tek kad vidi da je motor brzi od njega... a kad sam na biciklu juri me i po 300-400 metara...To je komsijski pas,i MORAM PROLAZITI TUDA,ne postoji drugi put,i muka mi je vec vise od stalnog branjenje i sutanja psa,i skljocanja njegove vilice da me ujede za nogu. Pricao sam sa vlasnikom,prvo lepo,onda sam rekao da cu zvati nadlezne sluzbe i da drzi psa u dvoristu jer je opasan i napada svakoga i decu,i druge ljude, bukvalno svakoga ko je na dvotockasu... ali vlasnik ne reaguje,ne kaze da nece da ga skloni,ali ni ne kaze da hoce da ga skloni u dvoriste... Celo naselje je istraumirano tim glupim psom... Danas mi je prekipelo,od jutros me je napao 4 puta... Koja sluzba se poziva da se ovakve situacije rese? Trazio sam na guglu,ali ne pise nigde koju sluzbu pozvati,svuda svi samo pisu o naknadi stete kad te vec ujede pas... ja hocu da sprecim da me ujede pas,ako neko zna koju sluzbu pozvati,pisite...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
H-nitro re 28.09.2021. 14:22 #672449

status: user
broj poruka: 1958
ima jedno jako merodavno resenje, nemoj nista sa gazdom niti ga prijavljuj niti tuzi to je jadno, lepo uzmi motku poprilicno veliku, i svaki naredni put kad prodjes ti ga oderi od batina ali toliko da kad krene da bezi ti ga juri i oljusti od batina, gde stane, ako vidis vlasnika reci nemam nista sa tobom, hocu da ga naucim lekciju i taman dolazi NG kupi one veL-I-K-E petarde topovski udar i baci mu koju da se istraumira, sledeci put samo ponesi petardu i baci lajao ili nelajao, i opet ga pojuri pa ce bezati sa podvijenim repom

ja sam imao situaciju da ti ispricam, napadne me ker od komsije neki vucjak i ujede me za ruku i to bas lepo, i poce da trza ja se izvucem i gaazda prileti pocne se izvinjavati, vidim prepao se covek meni krvari ruka, ja mu kazem znam ja da ti nisi nista lose mislio nemoj se plasiti ne bih te tuzio ili naplato ili bilo sta samo mi zavezi kera za drvo i stani pored i gledaj, i rekao sam mu necu ga ubiti ali cu ga olesiti od batina

covek sta ce poslusa odma i sve se izvinjava, ja uzmem motku i zatrcim se i motka koja je bila 2m je skracena na 50cm cvilelo je gore nego krmad kad kolju i od tad ker kad me vidi bezi niti laje niti bilo sta samo pobegne i gleda me iz daljine, ja se ponekad malo zaletim on podvije rep i pobegne

tako da nema sta da guglkas resenje je jako jednostavno

Ovca ne sme da se brani, vuk se njenim strahom hrani



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 28.09.2021. 14:26 #672450

status: user
broj poruka: 3974
Nabavi i ti psa, pa neka te cuva. :D

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: re 28.09.2021. 14:31 #672451

status: user
broj poruka: 985
nije to resenje,komsija je pametan lik,jos bi on mene prijavio policiji da sam namerno ja napao njegovog psa,a svi znamo da u ovoj zemlji nemas pravo na samoodbranu,i da su pune novine ljudi koji su branili goli zivot,pa svi do jednog zavrsili po zatvorima,to mi ne treba i necu da rizikujem sa motkama ili bilo kakvim orudjima, to je najbezbolnije resenje... ja bi samo da saznam koja sluzba se zove za slucajeve kao sto je moj... pas je bukvalno ceo dan na ulici u krugu od 50 metara tamo-vamo,samo lezi i ceka zrtvu da napadne...


:: ima jedno jako merodavno resenje, nemoj nista sa gazdom niti ga prijavljuj niti tuzi to je jadno, lepo uzmi motku poprilicno veliku, i svaki naredni put kad prodjes ti ga oderi od batina ali toliko da kad krene da bezi ti ga juri i oljusti od batina, gde stane, ako vidis vlasnika reci nemam nista sa tobom, hocu da ga naucim lekciju i taman dolazi NG kupi one veL-I-K-E petarde topovski udar i baci mu koju da se istraumira, sledeci put samo ponesi petardu i baci lajao ili nelajao, i opet ga pojuri pa ce bezati sa podvijenim repo
::
:: ja sam imao situaciju da ti ispricam, napadne me ker od komsije neki vucjak i ujede me za ruku i to bas lepo, i poce da trza ja se izvucem i gaazda prileti pocne se izvinjavati, vidim prepao se covek meni krvari ruka, ja mu kazem znam ja da ti nisi nista lose mislio nemoj se plasiti ne bih te tuzio ili naplato ili bilo sta samo mi zavezi kera za drvo i stani pored i gledaj, i rekao sam mu necu ga ubiti ali cu ga olesiti od batin
::
:: covek sta ce poslusa odma i sve se izvinjava, ja uzmem motku i zatrcim se i motka koja je bila 2m je skracena na 50cm cvilelo je gore nego krmad kad kolju i od tad ker kad me vidi bezi niti laje niti bilo sta samo pobegne i gleda me iz daljine, ja se ponekad malo zaletim on podvije rep i pobegn
::
:: tako da nema sta da guglkas resenje je jako jednostavn
::
:: Ovca ne sme da se brani, vuk se njenim strahom hrani
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
H-nitro Re: Re: re 28.09.2021. 14:54 #672452

status: user
broj poruka: 1958
nemoj ga samo trovati to je necasno da bilo ko umre tako pa i vucic, uzmi stvar u svoje ruke, ili nabavi sto kaze kolega kera da ga cepa, i onda te bas briga, ili uzmi paintball pistolj i nekad uvece ga oderi kuglama uplasice se sigurno

Ovca ne sme da se brani, vuk se njenim strahom hrani



:: nije to resenje,komsija je pametan lik,jos bi on mene prijavio policiji da sam namerno ja napao njegovog psa,a svi znamo da u ovoj zemlji nemas pravo na samoodbranu,i da su pune novine ljudi koji su branili goli zivot,pa svi do jednog zavrsili po zatvorima,to mi ne treba i necu da rizikujem sa motkama ili bilo kakvim orudjima, to je najbezbolnije resenje... ja bi samo da saznam koja sluzba se zove za slucajeve kao sto je moj... pas je bukvalno ceo dan na ulici u krugu od 50 metara tamo-vamo,samo lezi i ceka zrtvu da napadne...
::
::
:: :: ima jedno jako merodavno resenje, nemoj nista sa gazdom niti ga prijavljuj niti tuzi to je jadno, lepo uzmi motku poprilicno veliku, i svaki naredni put kad prodjes ti ga oderi od batina ali toliko da kad krene da bezi ti ga juri i oljusti od batina, gde stane, ako vidis vlasnika reci nemam nista sa tobom, hocu da ga naucim lekciju i taman dolazi NG kupi one veL-I-K-E petarde topovski udar i baci mu koju da se istraumira, sledeci put samo ponesi petardu i baci lajao ili nelajao, i opet ga pojuri pa ce bezati sa podvijenim repo
:: ::
:: :: ja sam imao situaciju da ti ispricam, napadne me ker od komsije neki vucjak i ujede me za ruku i to bas lepo, i poce da trza ja se izvucem i gaazda prileti pocne se izvinjavati, vidim prepao se covek meni krvari ruka, ja mu kazem znam ja da ti nisi nista lose mislio nemoj se plasiti ne bih te tuzio ili naplato ili bilo sta samo mi zavezi kera za drvo i stani pored i gledaj, i rekao sam mu necu ga ubiti ali cu ga olesiti od batin
:: ::
:: :: covek sta ce poslusa odma i sve se izvinjava, ja uzmem motku i zatrcim se i motka koja je bila 2m je skracena na 50cm cvilelo je gore nego krmad kad kolju i od tad ker kad me vidi bezi niti laje niti bilo sta samo pobegne i gleda me iz daljine, ja se ponekad malo zaletim on podvije rep i pobegn
:: ::
:: :: tako da nema sta da guglkas resenje je jako jednostavn
:: ::
:: :: Ovca ne sme da se brani, vuk se njenim strahom hrani
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: Re: Re: re 28.09.2021. 15:07 #672453

status: user
broj poruka: 985

pa da sam tip osobe koja zeli da otruje ili cak i povredi zivotinju,pogotovo psa,ja nebi ovde postavljao temu koju sluzbu da pozovem i prijavim dugogodisnji problem, da se sve resi na najcivilizovaniji moguci nacin... prijava,pa kazna za vlasnika,pa nece se srbin opametiti dok ga ne lupis po dzepu...

:: nemoj ga samo trovati to je necasno da bilo ko umre tako pa i vucic, uzmi stvar u svoje ruke, ili nabavi sto kaze kolega kera da ga cepa, i onda te bas briga, ili uzmi paintball pistolj i nekad uvece ga oderi kuglama uplasice se sigurn
::
:: Ovca ne sme da se brani, vuk se njenim strahom hrani
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad Prvo te ujede pas pa te ujede čovek 28.09.2021. 15:41 #672454

status: user
broj poruka: 4742

Komunalna milicija je nadležna za to.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot komunalci??? 28.09.2021. 16:01 #672455

status: user
broj poruka: 985
nikad mi nebi palo na pamet da je komunalna policija nadlezna za ovakve slucajeve... pozvacu i prijavicu slucaj... hvala za odgovor...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: komunalci??? 28.09.2021. 16:23 #672456

status: user
broj poruka: 18940
Umesto motke lakse je da odes u prodavnicu i kupis suzavac, pa ga upotrebi u medjuvremenu dok dodju komunalci.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: nikad mi nebi palo na pamet da je komunalna policija nadlezna za ovakve slucajeve... pozvacu i prijavicu slucaj... hvala za odgovor..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 RE: 28.09.2021. 16:30 #672457

status: user
broj poruka: 1620
Pozovi policiju i prijavi problem. Ako te stvarno toliko često napada, zovi ih svaki dan po 5 puta.
Ti si bio NAPADNUT, shvataš?! Policija je zadužena za takve stvari i vlasnik je odgovoran!
Treba ti da imaš napismeno, ali bi bilo poželjno da bar još neko od napadnutih komšija uradi to isto (da ne bi ispalo da si ti ludi pojedinac). Nakon toga ide privatna tužba protiv komšije - nisam načisto, ali ako dovoljan br. ljudi obavi prijavu, to bi možda moglo da se progura i preko javnog tužioca - npr. namerno ugrožavanje opšte bezbednosti drugih, a ako se desi da su ti `drugi` u nekom trenutku napadnuti od strane pomenutog psa dok su bili u grupi od xx ljudi, onda je stanje situacije za vlasnika još gore (proveri, ali mislim da tako nešto već može da se tumači kao krivično delo, a naročito uz činjenicu da je taj komšija prethodno obavešten o postojanju problema i nije uradio apsolutno ništa da spreči buduća slična dešavanja).

Upozori ga pismenim putem, obavezno - ako imaš njegov br. telefona, pošalji i SMS, čisto da imaš to kao dokaz. Ili e-mail, ili preporučeno pismo, preko Pošte, za koje mora da potpiše da bi ga preuzeo (bitan ti je dokaz da je primio pismo, iz tog razloga preporučena pošiljka). Ili da tvoj advokat to dostavi na sličan način.

Budi spreman na to da će ceo proces potrajati - nisu u pitanju stvari koje se rešavaju preko noći. Ako je pas nekoga već ujeo i postoje materijalni dokazi za to (izveštaji lekara itd.) možda sve može da ide ubrzano, ali u suprotnom, ti si protiv njega i ćao... sad si pod dodatnim stresom zato što ti je prekipelo, ali moraćeš da se strpiš... verovatno ne malo, ali svakako pokreći to već DANAS, odmah zovi policiju, ne čekaj sutra, pa još jedno sutra itd.

Što se tiče inspekcija, šintera i sličnih službi koje bi mogle da budu zadužene za te slučajeve, traži savet od policije - u smislu, kome dodatno da se obratiš, jer im sigurno nije prvi put da se susreću sa takvim situacijama.
Ali obavezno prijava policiji svaki put kada te pas napadne - ako za tim ima potrebe, svakodnevno (možda će ti reći da ideš u lokalnu stanicu da obaviš prijavu, ali nevažo, neka te ne mrzi ako ti je u interesu da trajno rešiš problem). I u startu im objasni kakva je situacija, i da ćeš ih zvati svakodnevno, da ne bude iznenađenja, pa makar po cenu toga da počnu da te posmatraju kao budalu.
Ako te džukac, ne daj bože, ujede, obavezno pravac kod lekara, i na putu do tamo zovi policiju - ponovo prijava i obavezno uzimaj izveštaj lekara (ne prizivam takvu scenu, daleko bilo, ali s pravne strane bi ti to išlo u prilog). Ako ima komšija istomišljenika, koji doživljavaju iste stresove, porazgovaraj sa njima otvoreno i dogovorite se da i oni počnu da obavljaju prijave, isto kao ti, a naročito bi bilo dobro da to urade roditelji male dece.

Gluposti vezane za bilo kakvu vrstu nasilja zaobiđi - jadna životnjinja, kako god se ponašala, nije kriva što je takva, i nije zaslužila da je neko bije i stvara joj dodatne probleme. Ti svakako ne bi uspeo psa da dresiraš na takav način, pogotovo ako ima godina i ako se gazda i ostali drugačije ponašaju (a posebno ako svako vuče na svoju stranu). Kada pričamo o vlasniku, to je već druga priča - ako umeš da mu doskočiš na pravi način, i to može da bude trajno rešenje (NE savetujem tako nešto - samo kažem, onako, usput). Na pirotehniku takođe zaboravi jer će te nagaziti i ostale komšije, ne samo vlasnik psa (za buku, uznemiravanje itd.). Ko što već reče, prijaviće ova budala tebe pa ćeš biti u većem problemu nego on zbog džukca...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: RE: 28.09.2021. 17:03 #672458

status: user
broj poruka: 985

Uf,necu da ode predaleko,necu da mesam policiju,advokate,tuzbe i slicno... Ja sam u LEGALNOM POSEDU VEL-I-K-E KOLICINE VATRENOG ORUZJA, i ne trebaju mi tuzbe i sukobi sa komsijama,umesanost policije i sl.... Ako izrazim direktno problem sa komsijom,meni dodje policija i preventivno svo oruzje oduzima,da nebi ``slucajno`` upucao komsiju ako se posvadjamo???!!!... a posle frke samo takve da vratis oruzje a mnogi i ne uspeju da vrate... drugar prijavio policiji komsiju da mu je komsija pretio i najgore od svega mom drugaru policija oduzela pistolj tetejac koji ima u legalnom posedu,i nikad nije uspeo da ga vrati,istopila ga drzava kao staro gvozdje... a on ni kriv ni duzan,on je bio ostecena strana,njemu je preceno,a onaj komsija koji je pretio je dobio samo razgovor sa policijom i nista vise,a drugar ostade bez pistolja... tako da bi ja u ovom slucaju samo da prijavim nadleznoj sluzbi,pas je u svakom trenutku na istom mestu,ako treba namerno cu vozati motor da me pojuri i pokusa ujesti pred nadleznim organima,eto im dokaz,i kraj price,kad osinu komsiju po dzepu,smirice se on, nece pustati psa iz dvorista,ima sve uslove da pas bude u dvoristu ali ga zabole k.... dok ne dobije po dzepu...

:: Pozovi policiju i prijavi problem. Ako te stvarno toliko često napada, zovi ih svaki dan po 5 puta.
:: Ti si bio NAPADNUT, shvataš?! Policija je zadužena za takve stvari i vlasnik je odgovoran!
:: Treba ti da imaš napismeno, ali bi bilo poželjno da bar još neko od napadnutih komšija uradi to isto (da ne bi ispalo da si ti ludi pojedinac). Nakon toga ide privatna tužba protiv komšije - nisam načisto, ali ako dovoljan br. ljudi obavi prijavu, to bi možda moglo da se progura i preko javnog tužioca - npr. namerno ugrožavanje opšte bezbednosti drugih, a ako se desi da su ti `drugi` u nekom trenutku napadnuti od strane pomenutog psa dok su bili u grupi od xx ljudi, onda je stanje situacije za vlasnika još gore (proveri, ali mislim da tako nešto već može da se tumači kao krivično delo, a naročito uz činjenicu da je taj komšija prethodno obavešten o postojanju problema i nije uradio apsolutno ništa da spreči buduća slična dešavanja).
::
:: Upozori ga pismenim putem, obavezno - ako imaš njegov br. telefona, pošalji i SMS, čisto da imaš to kao dokaz. Ili e-mail, ili preporučeno pismo, preko Pošte, za koje mora da potpiše da bi ga preuzeo (bitan ti je dokaz da je primio pismo, iz tog razloga preporučena pošiljka). Ili da tvoj advokat to dostavi na sličan način.
::
:: Budi spreman na to da će ceo proces potrajati - nisu u pitanju stvari koje se rešavaju preko noći. Ako je pas nekoga već ujeo i postoje materijalni dokazi za to (izveštaji lekara itd.) možda sve može da ide ubrzano, ali u suprotnom, ti si protiv njega i ćao... sad si pod dodatnim stresom zato što ti je prekipelo, ali moraćeš da se strpiš... verovatno ne malo, ali svakako pokreći to već DANAS, odmah zovi policiju, ne čekaj sutra, pa još jedno sutra itd.
::
:: Što se tiče inspekcija, šintera i sličnih službi koje bi mogle da budu zadužene za te slučajeve, traži savet od policije - u smislu, kome dodatno da se obratiš, jer im sigurno nije prvi put da se susreću sa takvim situacijama.
:: Ali obavezno prijava policiji svaki put kada te pas napadne - ako za tim ima potrebe, svakodnevno (možda će ti reći da ideš u lokalnu stanicu da obaviš prijavu, ali nevažo, neka te ne mrzi ako ti je u interesu da trajno rešiš problem). I u startu im objasni kakva je situacija, i da ćeš ih zvati svakodnevno, da ne bude iznenađenja, pa makar po cenu toga da počnu da te posmatraju kao budalu.
:: Ako te džukac, ne daj bože, ujede, obavezno pravac kod lekara, i na putu do tamo zovi policiju - ponovo prijava i obavezno uzimaj izveštaj lekara (ne prizivam takvu scenu, daleko bilo, ali s pravne strane bi ti to išlo u prilog). Ako ima komšija istomišljenika, koji doživljavaju iste stresove, porazgovaraj sa njima otvoreno i dogovorite se da i oni počnu da obavljaju prijave, isto kao ti, a naročito bi bilo dobro da to urade roditelji male dece.
::
:: Gluposti vezane za bilo kakvu vrstu nasilja zaobiđi - jadna životnjinja, kako god se ponašala, nije kriva što je takva, i nije zaslužila da je neko bije i stvara joj dodatne probleme. Ti svakako ne bi uspeo psa da dresiraš na takav način, pogotovo ako ima godina i ako se gazda i ostali drugačije ponašaju (a posebno ako svako vuče na svoju stranu). Kada pričamo o vlasniku, to je već druga priča - ako umeš da mu doskočiš na pravi način, i to može da bude trajno rešenje (NE savetujem tako nešto - samo kažem, onako, usput). Na pirotehniku takođe zaboravi jer će te nagaziti i ostale komšije, ne samo vlasnik psa (za buku, uznemiravanje itd.). Ko što već reče, prijaviće ova budala tebe pa ćeš biti u većem problemu nego on zbog džukca...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Mozda ovo moze da pomogne 28.09.2021. 17:41 #672460

status: user
broj poruka: 7695
Ajd isprobaj pa reci sta si uradio ,neko kaze da je ovo dobro

https://www.kupujemprodajem.com/kucni-ljubimci-oprema-i-hrana/psi-i-macke-ostalo/rasterivac-pasa-rasterivac-pasa-rasterivac-pasa-rasterivac/oglas/117444749?filter_id=1310918865
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad Hm... 28.09.2021. 18:18 #672461

status: user
broj poruka: 4742

Da, aj budi beta tester za ovo što obrad kaže :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
H-nitro Re: Re: komunalci??? 28.09.2021. 19:26 #672462

status: user
broj poruka: 1958
slazem se mozes i to da kupis od suzavca ce odlepiti ali nemoj peper spray nego nato spray

a imas i el shocker od zvuka se plase

mada ovo prvi put vidim ovaj rasterivac pasa

e i da ako imas vatreno oruzije u pravu si nemoj dolaziti u konflikt sa gazdom, odma da ti kazem nece ti vratiti oruzije ako ti uzmu to znaj sigurno, moj otac je ima 2 puske isto mora da ih drzi na dugoj adresi stanovanja jer napr ako mene neko prijavi a ziv9imo zajedno njemu oduzimaju oruzije uz obrazlozenje dok se ne dokaze a nikad se ne dokaze...

Ovca ne sme da se brani, vuk se njenim strahom hrani



:: Umesto motke lakse je da odes u prodavnicu i kupis suzavac, pa ga upotrebi u medjuvremenu dok dodju komunalci
::
:: “La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.
::
:: :: nikad mi nebi palo na pamet da je komunalna policija nadlezna za ovakve slucajeve... pozvacu i prijavicu slucaj... hvala za odgovor..
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot hmm 28.09.2021. 20:12 #672463

status: user
broj poruka: 985


ne bih nikakva resenja shokere rasterivace,hocu da pas bude u dvoristu,jer napada sve zivo sto prodje na dva tocka,decu,ostale komsije,nije mi jasno kako nikoga do sada nije uspeo da ujede,pa cu sutra zvati komunalnu policiju,prijaviti sve,potegnuti veze imam ih dosta tamo,da dodju i vide i kazne gazdu,pri tome gazda nece ni znati da je kaznjen zbog mene,najbezbolnije resenje od svih... Inace imam nato biber sprej,imam nato cs gas,u bocicama od 40ml,u krajnjem slucaju,ako posle svega ovog ne bude kaznjen,i ako pas i dalje bude na ulici,krenucu motorom na laganu voznju,i kad me napadne zalicu ga sa nato sprejom,pa ce jednom prestati da pokusava da me juri... to ga nece povrediti,samo privremeno naneti bol,a to ostavljam kao poslednje resenje,ako sa komunalcima ne uspe,ili ako se posle kazne ne dozove pameti taj komsija...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Ili nas zezas, ili stvarno ne znas sta hoces i o cemu pises. 28.09.2021. 20:59 #672464

status: user
broj poruka: 10985
Tvrdis da neces da ovo ima veze sa policijom (zbog moguceg oduzimanja oruzja) a onda se SLAZES kako je obracanje komunalnoj policiji (POLICIJI) najbolje resenje i tvrdis da imas JAKE veze tamo (pa zar te ``veze`` ne mogu da ti pomognu da ti oruzje ne bude oduzeto?!) itd. Drugo: zar mislis da je moguce da stvar prijavis njima a da `regularna` policija o tome ne bude obavestena? Stvarno, ili nas zezas ili si u sukobu sa samim sobom.

Ono sto si napisao u vezi oduzimanja tetejca tvom drugaru jednostavno je nemoguce (to jest, najverovatnije, nisi ispricao celu pricu) - u takvim slucajevima, oruzje se oduzima PRIVREMENO, uz odgovarajuci dokument, (revers) i vraca se vlasniku u odredjenom roku. Ako je doslo do gubljenja oruzja, MUP isplacuje vlasniku stetu i odobrava nabavku novog oruzja iste kategorije, bez ikakve nadoknade (izdaje se novi oruzni list itd. itd.). I nije bitno ko je kome tu pretio, jer upotreba oruzja moze da bude i uzajamna, odnosno i onaj kome je preceno moze da ga upotrebi, ne samo onaj ko preti (a i njemu je, ako poseduje oruzje, ovo verovatno oduzeto).

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: Ili nas zezas, ili stvarno ne znas sta hoces i o cemu pises. 28.09.2021. 21:33 #672466

status: user
broj poruka: 985
nisi ti ovde dosta toga shvatio na pravi nacin. imam poznanike u komunalnoj,koja je odvojena od obicne policije,ne saradjuju osim ako je doslo do nekog incidenta gde obe strane moraju biti umesane,barem tako je u mom gradu, u mom slucaju sa psom koji jos nikog nije ujeo prava policija nebi ni cula za moj slucaj,prijavljujem komunalnoj i komunalna izlazi na teren,prava policija ni ne zna za to... a za tetejac potpuno cela istina,jednom kad ti oruzje ode kod njih,skoro nikada nema vise vracanja...dobijes ti revers,papiric,ali kad zatrazis pistolj nazad dobijes pismo odluku nacelnika supa da je operativnim radom utvrdjeno da tebi bezbednost nije ugrozena i da ti pistolj ne treba,jer pistolj se registruje kao oruzje za licnu bezbednost, i da imas godinu dana da ga prodas,a posle godinu dana postaje vlasnistvo drzave,tako je bilo ovde.. Davno davno,Ja licno kad sam se razvodio od zene,dosli mi u kucu,uzeli tadasnji pistolj,puske...kao prevencija bla bla,i nikad ga vise nisam video mislim pistolj(tada sam imao samo jedan pistolj),dobio isto pisamce od nacelnika policijske uprave i cao zdravo...duge cevi su mi vratili,ali kratku(pistolj) nisu,sve propalo...jer su kratke cevi registrovane kao oruzje za licnu bezbednost... sve sam rekao kao jeste,ovo se moze razlikovati od grada do grada,kod mene je ovako vec neko vreme...


:: Tvrdis da neces da ovo ima veze sa policijom (zbog moguceg oduzimanja oruzja) a onda se SLAZES kako je obracanje komunalnoj policiji (POLICIJI) najbolje resenje i tvrdis da imas JAKE veze tamo (pa zar te ``veze`` ne mogu da ti pomognu da ti oruzje ne bude oduzeto?!) itd. Drugo: zar mislis da je moguce da stvar prijavis njima a da `regularna` policija o tome ne bude obavestena? Stvarno, ili nas zezas ili si u sukobu sa samim sobom
::
:: Ono sto si napisao u vezi oduzimanja tetejca tvom drugaru jednostavno je nemoguce (to jest, najverovatnije, nisi ispricao celu pricu) - u takvim slucajevima, oruzje se oduzima PRIVREMENO, uz odgovarajuci dokument, (revers) i vraca se vlasniku u odredjenom roku. Ako je doslo do gubljenja oruzja, MUP isplacuje vlasniku stetu i odobrava nabavku novog oruzja iste kategorije, bez ikakve nadoknade (izdaje se novi oruzni list itd. itd.). I nije bitno ko je kome tu pretio, jer upotreba oruzja moze da bude i uzajamna, odnosno i onaj kome je preceno moze da ga upotrebi, ne samo onaj ko preti (a i njemu je, ako poseduje oruzje, ovo verovatno oduzeto)
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
acosuper re 28.09.2021. 22:06 #672467

status: user
broj poruka: 1207
Vidi pas da si los covek pa napada.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Tvoje uverenje da komunalci ne obavestavaju ove ``ozbiljne`` 28.09.2021. 23:01 #672468

status: user
broj poruka: 10985
je pusti san - komunalci SIGURNO, o ovakvim stvarima obavestavaju ``ozbiljniji`` deo resora bezbednosti. Mogu misliti kako je tek sada, u trenutnoj raspodeli snaga...
Sto se tice tvog slucaja tokom razvoda, tek tu ne vidim nikakav razlog za oduzimanje oruzja osim ako te je tadasnja supruga prijavila zbog ``nasilja u porodici``, pretnje oruzjem itd., u kojem slucaju je policija morala da postupi onako kako je postupila. Ako bi se krenulo tom ``logikom``, onda bi ``razloga`` za oduzimanje (legalnog) oruzja bilo oko milion i po - rodi ti se dete, e, hajde da coveku oduzmemo oruzje, mozda bi hteo da zapuca na ``veselju`` pa bi nehotice mogao nekoga da povredi... udaje ti se cerka/zeni se sin, isto...razvodi ti se cerka, e, da mu oduzmemo oruzje, mogao bi da puca na bivseg zeta i prijatelje...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ivanstojko Komunalna milicija 28.09.2021. 23:16 #672469

status: user
broj poruka: 400
Prvo prijavi njima slučaj jer su u njihovoj nadležnosti opomene i prijave vlasnicima pasa ukoliko se psi smatraju opasnim. Vreme dolaska milicije zavisi od grada u kome živiš i od tvoje upornosti (da ih zoveš non-stop). Da ti oduzmu oružije po zakonu neće i ne može niko sem ako ne pretiš istim.

U slučaju da te ne daj bože ujede procedura je da odeš kod doktora za izveštaj. Izguglaš `nezgode i naknade` kontaktiraš ih i dobijaš šestocifrenu odštetu (njima ide 10% nakon završenog posla). Provereno...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Komunalna milicija 28.09.2021. 23:42 #672470

status: user
broj poruka: 18940
Ovo nije bas tačno, znam ljude kojima su oduzimali bespovratno samo na osnovu jedne prijave od strane `zlog` komšije da pojedinac poseduje oružje. Oni prvo navedu da je `privremeno`, a ti posle uplaćenih taksi i dozvole, blizu 20k, oni ti samo kažu da si odbijen i ne vrate pare. Tako ti je to sada.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Da ti oduzmu oružije po zakonu neće i ne može niko sem ako ne pretiš istim
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: Tvoje uverenje da komunalci ne obavestavaju ove ``ozbiljne`` 28.09.2021. 23:46 #672471

status: user
broj poruka: 985

pa o tome ti pricam,razuma i logike nema,cilj je vec odavno da se sto vise gradjana razoruza od kratkih cevi... znam o cemu pricam,punih 30 godina sam oko oruzja svaki dan,bas zato sto sam poznat u mojoj policijskoj upravi kao veliki kolekcionar i ljubitelj oruzja,sto su svi culi da se razvodim,neko se nasao pametan da mi dodje u kucu i uzme svo oruzje,mozda neki bivsi jebac od moje bivse zene,digla mu se patka pa misli ako mi napakosti oduzimanjem oruzja,opet ce malo da ga umoci kod moje bivse zene ``na poene`` jer mi je oduzeo oruzje...,pa pozvao vukove na vrata da mi dodju, sve te papire ja cuvam,i imam i dan danas,da ne poverujes koja kolicina glupih kontradiktornih izjava od strane policije ima u tim tekstovima koje salju u pismima kao obrazlozenje zasto ONI misle da MENI pistolj ne treba,pa MI ga sada uzimaju....a sto ste mi izdali dozvolu za njega,ni u trenutku izdavanja dozvole mi bezbednost nije bila ugrozenaa a dozvolu sam dobio ``na keca``,kao iz rukava,prenosio ga po celoj zemlji,pucao po streljanama sirom zemlje,takmicio se, i u nekim slucaevima napisu,operativnim radom smo utvrdili da niste osoba podobna za posedovanje pistolja,nemate prava da nas tuzite,nemate prava na uvid u operativni rad koji je doveo do ovakve odluke,nemate prava zalbe ni jednom organu,nemate prava apsolutno da ikada saznate zasto smo vam oduzeli oruzje... imam i ovaj papir,nikakvo nasilje u porodici nije bilo,ma nista,moze im se imaju podrsku od vrha,i rade posao za koji dobiju naredjenja... u mom kraju komunalci za psa koji juri prolaznike na biciklovima ne obavestavaju pravu policiju,jer pas nije nikoga ujeo i nema elemenata da se zove prava policija... prava policija ima preca posla nego da se odaziva na pozive u vezi psa koji juri bicikliste...pa zato i postoji komunalna policija da se bakce takvim glupostima,da bi pravi policajci radili prave zlocine... i svi primeri koje si naveo su bas takvi,samo te cekaju da im oko necega zasmetas,da se pojavi tvoje ime u bilo kom policijskom dokumentu,odma dobiju naredjenje da provere jer imas oruzja na svoje ima i da idu bezrazlozno u otimacinu istog tog oruzja...zaustave me policajci daaleko od kuce na iriskom vencu na samom vrhu,traze dokumenta,odu u kola,posle 5 minuta prilaze i pitaju``gospodine da li je pistolj taj i taj trenutno u vasem posedu... eto sta su prvo proveravali,dal imam kakve potrage,i dal imam oruzje na svoje ime,i dal ga nosim sa sobom...takve direktive dobijaju sa vrha da sklanjaju oruzje od naroda cak i kad nema nikakvih razloga za to...

:: je pusti san - komunalci SIGURNO, o ovakvim stvarima obavestavaju ``ozbiljniji`` deo resora bezbednosti. Mogu misliti kako je tek sada, u trenutnoj raspodeli snaga..
:: Sto se tice tvog slucaja tokom razvoda, tek tu ne vidim nikakav razlog za oduzimanje oruzja osim ako te je tadasnja supruga prijavila zbog ``nasilja u porodici``, pretnje oruzjem itd., u kojem slucaju je policija morala da postupi onako kako je postupila. Ako bi se krenulo tom ``logikom``, onda bi ``razloga`` za oduzimanje (legalnog) oruzja bilo oko milion i po - rodi ti se dete, e, hajde da coveku oduzmemo oruzje, mozda bi hteo da zapuca na ``veselju`` pa bi nehotice mogao nekoga da povredi... udaje ti se cerka/zeni se sin, isto...razvodi ti se cerka, e, da mu oduzmemo oruzje, mogao bi da puca na bivseg zeta i prijatelje..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tosas Re 29.09.2021. 13:37 #672472

status: user
broj poruka: 304
Pretpostavljam da je Bg u pitanju?
Veterina Beograd: 011 3293099
Kazes da je agresivan pas na ulici i gde je i kako izgleda. Meni su trazili da opisem. Uglavnom izadju na teren, ali u mom slucaju su se uvek okupljali ljudi oko zgrade i nisu dali da se pas odvede jer `nece on, samo tako laje`...
Ne znam za komunalce, trebalo bi i oni da reaguju. A i postoje rase koje ne smeju bez brnjice da se setaju ili moraju da se cuvaju u kavezu, to znaci kazna za vlasnika...
Imam i ultrazvucni rasterivac, koji radi, ali aj ga ti nosi uvek i izvadi kad si na motoru i pas ti doleti...
Ja prodao motor na kraju, pobedili su :(


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: Re 29.09.2021. 14:53 #672475

status: user
broj poruka: 985
nije BG,nego ZR, malo naselje na kraju grada,puste ulice,deca se igraju ispred kuca na ulici,pas lezi na travnjaku ispred vlasnikove kuce i ceo dan samo lezi i juri prolaznike na dvotockasima. Niko se nebi bunio da ga odvedu,ali nemaju razlog da ga odvedu jer on nikog do sada nije ujeo,samo napada dvotockase,peske mogu da mu setam ispred nosa,nece me ni pogledati,ali cim sednem na motor ili bajs,skace kao strela da me juri i ujede... zato ce da izadju komunalci,ja cu provozati motor na njihove oci,videce da me juri i pokusava ujesti,i kazniti vlasnika... cujem da je kazna jako velika...ima ja da pobedim ovde,nedam moj motor :) :) :)


:: Pretpostavljam da je Bg u pitanju
:: Veterina Beograd: 011 329309
:: Kazes da je agresivan pas na ulici i gde je i kako izgleda. Meni su trazili da opisem. Uglavnom izadju na teren, ali u mom slucaju su se uvek okupljali ljudi oko zgrade i nisu dali da se pas odvede jer `nece on, samo tako laje`..
:: Ne znam za komunalce, trebalo bi i oni da reaguju. A i postoje rase koje ne smeju bez brnjice da se setaju ili moraju da se cuvaju u kavezu, to znaci kazna za vlasnika..
:: Imam i ultrazvucni rasterivac, koji radi, ali aj ga ti nosi uvek i izvadi kad si na motoru i pas ti doleti..
:: Ja prodao motor na kraju, pobedili su :
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Nakon 100 godina vidjanja tvoga lika i dela 29.09.2021. 19:44 #672478

status: user
broj poruka: 10985
saznajem da si Zrenjaninac! Javi mi se na private messaging pa da zajednicki udarimo na dvoosovinskog neprijatelja!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: Nakon 100 godina vidjanja tvoga lika i dela 29.09.2021. 19:50 #672479

status: user
broj poruka: 985
Problem je upravo resen,mislim da nece trebati udruzivanje snaga protiv dvoosovinskog neprijatelja :) nego Torto,jesi i ti Zrenjaninac???


:: saznajem da si Zrenjaninac! Javi mi se na private messaging pa da zajednicki udarimo na dvoosovinskog neprijatelja!
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646095.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs