Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Problem sa Pioneer DVR 109 Rezacem!
STRANA 1 OD 1
Apeiron Problem sa Pioneer DVR 109 Rezacem! 01.07.2005. 22:14 T684

status: user
broj poruka: 3

Pozdrav!

Zanima me da li ovde postoji neko ko bi mogao da mi pomogne oko sledeceg problema!
Naime, kupio sam Pioneer DVR 109 rezac, i imam problem sa Nerom, koji ga svaki put drugacije detektuje, tj. nikad ne pokaze istu brzinu za rezanje, za citanje, pola funkcija ne radi kako treba... Prilikom svakog restartovanja Nera pojavljuju se nove specifikacije, ili neke imaginarne brzine rezanja tipa 16.1x i sl.

Da li je problem do rezaca, ili do Windows-a (XP)? Ja bukvalno ne znam odakle bih poceo sa traganjem za problemom, pa bi svaka pomoc bila veoma dobrodosla. Hvala unapred!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson RE 02.07.2005. 00:29 #1762

status: user
broj poruka: 736
Prva stvar je da si uzeo losh rezac (proizvod ASUS-a).Obavezno skini sa Pioneer-ovog sajta najnoviji firmware i flash-uj ga.Ako ti ovo ne pomogne ...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Jarisha Pioneer 109 02.07.2005. 10:09 #1765

status: user
broj poruka: 70
Ja imam 109-ku i veoma sam zadovoljan, nisam imao nikakvih problema tog tipa i nisam imao potrebe da ga Flesh-ujem. cak imam i garanciju 2 godine!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Apeiron RE 02.07.2005. 11:09 #1769

status: user
broj poruka: 3
Firmware sam vec skinuo i odradio, nije pomoglo.

Moze li se tu sta uraditi reinstaliranjem Windowsa? Da li mozda neki drugi program osim Nera moze da izbegne te probleme?

Pozdrav!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson RE 02.07.2005. 12:09 #1771

status: user
broj poruka: 736
Ne verujem da je do Nero-a, nikad nisam cuo za ovako neshto na bilo kom rezacu , mada probaj neku od novijih verzija (6.6.0.13).Shto se tice reinstalacije XP-a to ne preporucujem , moze da bude samo gore.Ako te ne mrzi formatiraj hard i instaliraj XP.Ako ni ovo ne pomogne izgleda da rezac nije u redu.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
20Alvaro .. 02.07.2005. 19:07 #1773

status: user
broj poruka: 288
"Garson:

Prva stvar je da si uzeo losh rezac (proizvod ASUS-a).Obavezno skini sa Pioneer-ovog sajta najnoviji firmware i flash-uj ga.Ako ti ovo ne pomogne ..."


Ranije je Pioneer sam radio svoje DVD uredjaje, Asus je samo lepio svoju etiketu na njih, sve tako do modela 108. Model 109 radi BenQ, a Asus i Pioneer lepe svoje etikete na njega. Otuda losiji kvalitet izrade i cesti problemi kod 109-ki.
Proveri ATA kabal koji ide od ploce do DVD uredjaja, zatim proveri da li radi u DMA ili PIO modu. Probaj da flashujes novi firmware, probaj sa novom verzijom Nero-a, ili nekog drugog programa za snimanje na DVD medijima. Na kraju pokusaj sa formatiranjem i instalacijom XPa sa SP2.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson RE: Na komentar 20Alvaro 02.07.2005. 20:28 #1775

status: user
broj poruka: 736
Deo teksta za sajta Benchmark.co.yu :
"U prošlom testu smo najavili da će japanski Pioneer početi postepeno da se povlači sa tržišta DVD snimača, a sve u želji da se usredsredi na razvoj drajvova sa "plavim zrakom". Kao glavni partner Pioneera, ASUS-u je pripala ta čast da nasledi Pioneer na tržištu DVD snimača. Određene vesti naglašavju činjenicu da je Pioneer ASUS-u prepustio i veći deo proizvodnje komponenti za sam DVD snimač.
Pioneerov DVD snimač po prvi put dolazi u kraćem kućištu (tzv. midi), što je očigledna posledica saradnje sa ASUS-om, a sve kako bi se izašlo u susret novim trendovima koji propagiraju što skučenija kućišta."
Toliko o tome.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aiwa ... 03.07.2005. 13:33 #1782

status: user
broj poruka: 210



Nisi napisao koju masinu imas.
Sve mi smrdi na kabl.

Proveri:

-kako ti je povezan DVD, tj. da li je dobro i na kom kablu
-da li je ATA33 (40-opinski) ili ATA133 (80-opisnki) kabl

Ne zanm sta imas na IDE granama osim hdd-a i tog Pioneera.

savet:

na primarnu granu primary master stavi hdd
na sekundarnu granu secondary master stavi Pioneer

OBA KABLA MORAJU DA BUDU ATA133.

Udji u BIOS i pogledaj kako ti BIOS ocitava DVD ( mozes i pri bootovanju, stisni pause/break cim se pojavi BIOS i procitaj da li ga lepo ocitava, nastavak bootovanja sa space). U BIOS-u proveri i mode DVD-a.

Reinstall Win-a je uvek pozeljan kod ovakvih stvari, jer ako je do pogresnog ocitavanja DVD-a nikakav repair ne dolazi u obzir.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Apeiron Re 04.07.2005. 00:19 #1792

status: user
broj poruka: 3
Imam P IV 3.0GHz

Pioneer 109 je sa CD Rom-om na jednoj (primary IDE) grani (109 je na cable select, jer kad sam ga stavio na master, nije hteo da reze, vec je izletalo: "this device is in use by another aplication". CD rom je na slave.
Hard disk i combo su na drugom kablu.

E sad, ne razumem se u te vrste kablova koje si pomenuo.

Jos nesto - prebacivao sam rezac u drugi komp (koji je P II 433), i tamo se cini da je sve kako treba (Win 98), tj. Nero cita normalno brzine.

Sad, da li je do XPa, ili do broja spojenih uredjaja ovde (ne znam da li mogu jedan drugog da ometaju), ne znam...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Fencer Re: Re 04.07.2005. 01:16 #1793

status: user
broj poruka: 217





:: Pioneer 109 je sa CD Rom-om na jednoj (primary IDE) grani (109 je na cable select, jer kad sam ga stavio na master, nije hteo da reze, vec je izletalo: "this device is in use by another aplication". CD rom je na slave
:: Hard disk i combo su na drugom kablu
::

:: Jos nesto - prebacivao sam rezac u drugi komp (koji je P II 433), i tamo se cini da je sve kako treba (Win 98), tj. Nero cita normalno brzine.
::
:: Sad, da li je do XPa, ili do broja spojenih uredjaja ovde (ne znam da li mogu jedan drugog da ometaju), ne znam...
::

Eto, skoro da si sam resio problem.
Ako uredjaj u drugom kompu radi dobro znaci nije do njega.

Stavi rezac da bude sam na grani kao master (eventualno cable select) pa vidi jel radi.
Zameni ceo kabl pa opet vidi jel radi.
Reinstaliraj windows pa opet vidi jel radi.
Izbaci taj CD rom sta ce ti?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cptronic pomoc mala 06.07.2005. 23:51 #1809

status: user
broj poruka: 12

imam 109- ku i nemam tih problema. koristim nero 6.3... i sve radi fino, ponekad neki los medij pravi sranja, ali sta ces balkan je to!
Probaj sa adaptec sajta da skines aspi drivere ( stavio sam ih odma` po ubacivanju dvd-a ver 4.71 a2 i sve je fino proradilo.(oko 900 kb)
da li si stavio 80-to pinski kabl (ata 133)?
ako je jos u garanciji zameni ga pa probaj sa drugim!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646119.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs