Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
PDA i SmartPhone
Flagship AndroidOne...
STRANA 1 OD 2  
MACHINE Flagship AndroidOne... 07.11.2021. 13:21 T68460

status: user
broj poruka: 5696
Cao drustvo,

posto sam vec par meseci po prvi put na iPhone (sluzbeni XR sa IOS.15) nikako ne mogu da se naviknem. Za mene hje to i dalje nedoradjen koncept, sve operacijwe moras da dupliras da bi obavio isti posao kao na Androidu. Osim sto je stabilan i upravljanje resursima je vrhunsko, UX je blago rceno uzasan. Elem, treba mi preporuka za all-around flagship telefon (izmedju 500-800 eur) koji bi imao near stock Android iskustvo. Dakle, u obzir dolazi Nokia, Sony, Motorola i Pixel (bez kineza poput Oppo, Xioami, 1+) Ono sto mi je bitno:

- kompaktnost, da staje normalno u ruku (uzi a ne neprirodno siri telefon kao sto je iPhone), znaci nesto oko 6`
- bez custom-izacija tj. nikakav EMUI, UI i slicne gluposti koje nicemu ne sluze a prave probleme
- Qualcomm 8xxx, 8GB RAM, 128GB+ storage
- dobra kamera i sociva (Zeiss, Leica...)
- OLED FHD/QHD, adaptive 90Hz+
- Corning Gorilla Glass 6/Victus (ili kao iPhone 12/13 sa keramickim premazon), Alu telo
- kvalitetna baterija 4000mAh+

Nesto sam gledao par modela online ali nisam slegao utiske sta je nesto sto ce trajata par godina bez problema

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 07.11.2021. 14:57 #673205

status: user
broj poruka: 12785
To sve što si naveo ispunjava samo Google Pixel 6, ili Oneplus 9 Pro.
Što imaš averziju prema Oneplus? Ja sam 7 Pro uzeo nov pre par godina i to smatram jednom od najboljih kupovina do sad.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
1AGRESSOR ... 07.11.2021. 15:03 #673206

status: user
broj poruka: 819
po meni je `Pixel 6` trenutno najbolji Android

ali posto su plate Srpske a ne Nemacke ja imam vec treci Xiaomi imaju ga moja mama i sestra i moj zet sad treba i caletu da uzmemo u MTS

od svih tih sto ti kazes kineza po meni je Xiaomi jedna od najboljih kupovina a kvalitet ne zaostaje za samsungom ili oneplus

najbolja stvar je sto moze da se uradi debloat sa ovim softverom BEZ root za 15min
1. https://www.oracle.com/java/technologies/downloads/#jdk17-windows
2. https://github.com/Szaki/XiaomiADBFastbootTools


KONTAKT NA https://twitter.com/1agressor
NISTA BEZ KABLA
https://pastebin.com/SpqMpJkY
^ MY PC - SW/HW - SPECIFICATION ^


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
siki069 Qualcomm 08.11.2021. 13:57 #673218

status: user
broj poruka: 322
Je pojam za ciglu.

Kad upucaš pogrešan softver imaš samo ciglu.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi nokia-x-10 08.11.2021. 15:43 #673223

status: user
broj poruka: 7695
Zeiss optika,Qualcomm® Snapdragon™ 480 5G mobilna platforma,:(2x2 Wi-Fi,OpenCL™ 2.0, OpenGL® ES 3.2, Vulkan® 1.1),ne treba ti vise od ovog.


https://www.nokia.com/phones/srl_rs/nokia-x-10/specs
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
siki069 X-10 09.11.2021. 12:34 #673228

status: user
broj poruka: 322
Ona ima 4GB RAM-a, a pokretač teme traži sa 8GB RAM-a.

Nema Aluminijumsko kućište.

Ne dobija se punjač u pakovanju.

Plus je Qualcomm platforma, a to znači sigurno brikovanje u pokušajima root-a ili debloata.
Dobar servis i 50 evra vraćaju i Qualcomm iz mrtvih.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Xecutor Re: X-10 09.11.2021. 13:07 #673229

status: user
broj poruka: 188
Ima X10 i sa 6 GB rama. Sta je problem?

Ah da, fantazije o root-u... A zasto to da radi? Kad ti se spamuje ti odes prosetas i .... vreme sad, ajmo!

:: Ona ima 4GB RAM-a, a pokretač teme traži sa 8GB RAM-a
::
:: Nema Aluminijumsko kućište
::
:: Ne dobija se punjač u pakovanju
::
:: Plus je Qualcomm platforma, a to znači sigurno brikovanje u pokušajima root-a ili debloata
:: Dobar servis i 50 evra vraćaju i Qualcomm iz mrtvih
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IvanNo1 :-/ 09.11.2021. 19:03 #673234

status: user
broj poruka: 452
1) Gde ima ta sa 6? U prodavnicama, prema agregatoru cena, nema, a nema ni na onom sajtu sa oglasima.
1b) I da ima 6, autor teme je rekao 8.
2) Autor teme je rekao da hoće nešto flagshipoliko, 500-800€, ovde se predlaže plastikaner sa SD serije 400 koji ne može da snima video iznad FHD@30fps (mada fotke koje pravi nisu tako loše)?!

Elem, autor i nije ostavio puno manevarskog prostora, što rekoše Daum i 1agressor, Pixel i to je to, eventualno da se razmisli o ukidanju `embarga` protiv 1+.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
siki069 Re: Re: X-10 09.11.2021. 19:48 #673236

status: user
broj poruka: 322
Ako ima dva slota za RAM može naknadno da doda modul od 4GB, pa će imati 8GB.

Za aluminijumsko kućište može da ode kod varioca da mu navari.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Xecutor Re: :-/ 09.11.2021. 22:00 #673238

status: user
broj poruka: 188
http://www.telekoplus.com/mobilni-telefoni/nokia/x10-cena/

Izvoli i uzivaj.


:: 1) Gde ima ta sa 6? U prodavnicama, prema agregatoru cena, nema, a nema ni na onom sajtu sa oglasima
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE X10? 11.11.2021. 21:39 #673282

status: user
broj poruka: 5696
Ja sam pitao za flagship telefon. Ne igra mi nista ulogu ako je nesto jeftinije 200-300 evra ako cu zbog neke opreme da gubim zivce jer ima neke bubice. Mator sam da bi se time opterecivao.

Ne kupujem stan pa da je u pitanju neka bitna veca kolicina novca, 500 eur gore dole necu osetiti a usled nerviranja oko nedoradjenog telefona cu vise dati na lekove

Hvala

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: X10? 12.11.2021. 08:11 #673290

status: user
broj poruka: 7761
Ne postoji tzv. FLAGSHIP za 500E to je bilo pre deset godina sada su cene takvih telefona 1000-1500 evara...

Za 500E samo polovno par godina staro...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: Ja sam pitao za flagship telefon. Ne igra mi nista ulogu ako je nesto jeftinije 200-300 evra ako cu zbog neke opreme da gubim zivce jer ima neke bubice. Mator sam da bi se time opterecivao.
::
:: Ne kupujem stan pa da je u pitanju neka bitna veca kolicina novca, 500 eur gore dole necu osetiti a usled nerviranja oko nedoradjenog telefona cu vise dati na lekov
::
:: Hval
::
:: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffe
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Re: X10? 12.11.2021. 19:20 #673309

status: user
broj poruka: 5696
Koliko vidim Samsuns S21, iPhone 13 mini su ispod 800 eur. Nokia 8.1 i Motorola Edge 20/G100 su oko 500 eur. Jedino je Sony Xperia 5 III oko 900. Mozda su oni Ultra-giga-mega-sega veliki telefoni preko 1000 ali ovi flagshio manjeg formata bez nekih marketisnkih gkuposti su dobrano ispod 1000.


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: Ne postoji tzv. FLAGSHIP za 500E to je bilo pre deset godina sada su cene takvih telefona 1000-1500 evara..
::
:: Za 500E samo polovno par godina staro..
::
:: Citat:
:: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
::
:: :: Ja sam pitao za flagship telefon. Ne igra mi nista ulogu ako je nesto jeftinije 200-300 evra ako cu zbog neke opreme da gubim zivce jer ima neke bubice. Mator sam da bi se time opterecivao.
:: ::
:: :: Ne kupujem stan pa da je u pitanju neka bitna veca kolicina novca, 500 eur gore dole necu osetiti a usled nerviranja oko nedoradjenog telefona cu vise dati na lekov
:: ::
:: :: Hval
:: ::
:: :: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffe
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord ... 12.11.2021. 20:45 #673311

status: user
broj poruka: 1043

Pogledajte honor 50


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
siki069 Motorola 14.11.2021. 00:25 #673321

status: user
broj poruka: 322
Pogledaj Motorola Edge 20 pro.
U Telenoru nude verziju sa 12GB RAM.
Ima je i u A1.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Re: Re: X10? 14.11.2021. 18:31 #673325

status: user
broj poruka: 7761
Kod Samsunga su sada samo oni FOLD flagship telefoni...

Od Motorole bezi kao djavo od krsta, ako pitas zasto ja ti odgovaram zato sto uvek nesto ujebu ili je ekran ili je baterija ili je chioset ili su kamere ili je od svega po malo... prosto su takvi nesto moraju da ti uskrate ne zvali se oni Motorola...

Nokia ne bi ni da komentarisem...

Sto se SONY telefona tice ja skoro nisam video nekoga da ih koristii, ne kazem da su losi ALI s obzirom na trzisni udeo zamisli samo koliko su popravke za takav uredjaj...

Apple sad su aktuelni oni XIII... sve ispod toga je truba... a i sam si rekao da ti njihov OS ne odgovara...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: Koliko vidim Samsuns S21, iPhone 13 mini su ispod 800 eur. Nokia 8.1 i Motorola Edge 20/G100 su oko 500 eur. Jedino je Sony Xperia 5 III oko 900. Mozda su oni Ultra-giga-mega-sega veliki telefoni preko 1000 ali ovi flagshio manjeg formata bez nekih marketisnkih gkuposti su dobrano ispod 1000
::
::
:: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffe
::
:: :: Ne postoji tzv. FLAGSHIP za 500E to je bilo pre deset godina sada su cene takvih telefona 1000-1500 evara..
:: ::
:: :: Za 500E samo polovno par godina staro..
:: ::
:: :: Citat:
:: :: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
:: ::
:: :: :: Ja sam pitao za flagship telefon. Ne igra mi nista ulogu ako je nesto jeftinije 200-300 evra ako cu zbog neke opreme da gubim zivce jer ima neke bubice. Mator sam da bi se time opterecivao.
:: :: ::
:: :: :: Ne kupujem stan pa da je u pitanju neka bitna veca kolicina novca, 500 eur gore dole necu osetiti a usled nerviranja oko nedoradjenog telefona cu vise dati na lekov
:: :: ::
:: :: :: Hval
:: :: ::
:: :: :: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffe
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
siki069 Samsung 15.11.2021. 14:37 #673333

status: user
broj poruka: 322
A Samsung S21 nije flagship telefon?

Ovo za Motorolu nema pojma.
Pogotovo za model edge 20 pro.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Nije android 18.11.2021. 17:13 #673390

status: user
broj poruka: 1043

Ali moze biti interesantno

https://www.nokia.com/phones/en_int/nokia-6310

Nokia 6310 :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 19.11.2021. 11:05 #673403

status: user
broj poruka: 1991
Xiaomi zaobidji, ne znam za 11pro, nedostaci 10pro 8GB/128GB model, 108 MP:

https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_10_pro-10662.php

1. telefon nikad nije `azuriran` tj. primio ikakav update, kako fabricki dolazi u celofanu, nikad primio ikakvu karticu, sem micro sd 64GB
2. zvucnici telefona u pocetku rade ok, posle nekog vremena kao da su membrane produvale, normalizuju se i povremeno pushu/pucketaju, nikad iznad 70% volumena
3. posle duzeg, a nekad i kraceg slusanja na 3.5mm out-u play radi, ali zuvka nema i restart trenutno aktivne aplikacije (probano vise razlicitih), a nekad i plug/unplug je neophodan (probani drugi 3.5mm kablovi, kao i sony mp4 player-i - koji nikad nisu zakucali, cak i posle 10-tak god. koriscenja), isti simptomi kao pod 2. se desavaju
4. nakon par nedelja koriscenja radjen je fabricki restart, jer je telefon upao u neki loop i resetovao se non stop i nekako proradio `normalno`, iako je koriscen iskljucivo kao mp3 player

- pozitivno: sama baterija se brzo puni i u airplane modu drzi 2-3 dana slusanja, kamera je ok

telefon ima svasta nesto na papiru i rivjui su djene-djene ok, mozda je mene u?rao los model, u svakom slucaju u bliskoj buducnosti ide nekom na poklon

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 19.11.2021. 17:25 #673404

status: user
broj poruka: 18940
Taj telefon i nije mogao da posluzi ni kao mp3 player?
Znam da je 10T bez premca, takodje 8, 9 Pro, za ostale nemam pojma, ali generalno Xiaomi malo me nervira sto je telefon tezak i gabaritan.

@MACHINE, probaj jos malo da das sansu iPhone-u, ipak nije lako promeniti platformu..
A sto se tice flaship-a, obrni-okreni, realno jedinu kompletnost i sigurnost mozes da dobijes od Samsung-a, ostalima uvek nesto fali. Eventualno Google Pixel ako postoji opcija za to.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Zapao coveku 19.11.2021. 17:51 #673406

status: user
broj poruka: 1043
Feleričan primerak. Guraj to u garanciju i to je to.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 @markoni 19.11.2021. 21:16 #673407

status: user
broj poruka: 1991
sta da ti kazem kad VLC oridjinale apk brljavi, cenim da bi 100 jevreja ekvivalent:

https://www.gsmarena.com/nokia_2-8513.php (poslovni u pokusaju)

radio bez premca .)

ne znam kakva je klima za:

https://tinyurl.com/4ucasve5

njemu slicne zeze, par dana autonomije rada je primat, iskopace se vec nesto do novaka, mozda...

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Xecutor Re: @markoni 19.11.2021. 22:16 #673408

status: user
broj poruka: 188
Da slusam muziku na 800$ (cena tamo, znaci ovde dodaj *PNB i ostalo) skupom uredjaju?

Pa da je 384 kW i ne znam koji sample rate i ne znam koji halucinogen u njemu u NEOGRANICENOJ kolicini pre bih uzeo bajato pojacalo i jos bajatije dve kutije pa napravio DNICALU - onesvescivac sistem nego sto bih dao Sony-ju tolike pare.

Inace promenio sam tih network walkmana od 2005. do danas koliko neces, ne pricam napamet.

Drugarski savet : Promeni dilera, al prethodno ga namesti ne za trgovinu opijatima nego za TROVANJE.

*POREZ NA BUDALE
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 19.11.2021. 22:41 #673409

status: user
broj poruka: 18940
@micika, kupi Fiio vrhunski plejer za te namene i slusaj muziku kao covek.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 .... 19.11.2021. 23:19 #673410

status: user
broj poruka: 1991
@Xecutor

pre bih jurio ovaj setup:

https://www.youtube.com/watch?v=iO3pHnZPIUw

minirig
MRBT-Mini 2 Bluetooth Speaker (2.0 Stereo HHV Bundle) (2 Pieces)
Item No: 751961
219,99 €

minirig
MRBT-3 Bluetooth Speaker (2.0 Stereo HHV Bundle) (2 Pieces)
Item No: 639924
299,99 €

minirig
Sub 3 - Portable Subwoofer
Item No: 684691
159,99 € x 2

minirig
Rucksack
Item No: 800738
59,99 €

staje u ranac :)


@markoni
manjka mi, zato ga i izbegavam


`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Xecutor Re: .... 20.11.2021. 02:58 #673411

status: user
broj poruka: 188
Dobro de, ne zameram ti ja, ali opet za portable uredjaj od 800$ ne bih dao ni 80$...

Ruzan je i plejer (mislim na Sony najkonkretnije) a slusalice su tek odvratnog dizajna.

Ovo @imarkovic-evo cudo od Fiio je daleko gotivnije iako ne znam koliko para kosta a ako bih isao u krajnost, pa daj onda da slusam pravih 192 kHz i 24 bita a ne Sony-jevu laz i prevaru.

JBL boombox uvek svakako, ali kad prodje kovid smor i krene bleja na ulici... E onda ima smisla dr.ati se sa tim, ovako za home entertainment jbg - klasika - pojacalo i kutije i komp....


:: @Xecuto
::
:: pre bih jurio ovaj setup
::
:: https://www.youtube.com/watch?v=iO3pHnZPIU
::
:: miniri
:: MRBT-Mini 2 Bluetooth Speaker (2.0 Stereo HHV Bundle) (2 Pieces
:: Item No: 75196
:: 219,99
::
:: miniri
:: MRBT-3 Bluetooth Speaker (2.0 Stereo HHV Bundle) (2 Pieces
:: Item No: 63992
:: 299,99
::
:: miniri
:: Sub 3 - Portable Subwoofe
:: Item No: 68469
:: 159,99 € x
::
:: miniri
:: Rucksac
:: Item No: 80073
:: 59,99
::
:: staje u ranac :
::
::
:: @markon
:: manjka mi, zato ga i izbegava
::
::
:: `The aim of public education is not to spread enlightement at all. It i
:: simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level
:: to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs