Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Telefoni: mobilni, fiksni, ...
iPhone problem
STRANA 1 OD 2  
dorabi1 iPhone problem 23.11.2021. 20:59 T68488

status: user
broj poruka: 938

u pitanju je 11 pro max, ios verzija 15.1(zadnja verzija) Telefon uredno prepoznaje sim karticu, 4g radi. Problem je sto prilikom poziva ne radi zvuk ni sluslica ni mikrofon ni na spikerfonu. Sve to radi i na Viberu i na WApp-u. Uradjen reset, probane druge kartice, nista. Probao sam“noise cancell’ on-off prema savetima sa neta i nista, blutut on-off nista. Nisam nasao da je negde neko opisao ovaj moj slucaj, pa ako neko ima neki savet, pucajte. Unapred hvala!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Telefon 23.11.2021. 21:55 #673466

status: user
broj poruka: 1043

Ima dva mikrofona, donji je za gsm a gornji za aplikacije

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dorabi1 ok 23.11.2021. 22:01 #673467

status: user
broj poruka: 938

ali i zvucnik ne radi ni spikerfon,pri tome radi na aplikacijama za poziv, Viber i WA?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
siki069 Muzika 23.11.2021. 22:42 #673468

status: user
broj poruka: 323
A kada pustiš MP3 ili neki video zapis iz plejera?
Ima zvuk?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dorabi1 ….. 23.11.2021. 22:56 #673469

status: user
broj poruka: 938

u aplikacijama rade i zvucnici i mikrofoni.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 23.11.2021. 23:15 #673470

status: user
broj poruka: 3346
Da li je iskljucena dozvola za pristup mikrofonu i zvuku u opcijama, a vezano za razgovor?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dorabi1 …. 23.11.2021. 23:22 #673471

status: user
broj poruka: 938


nema u opcijama mikrofona, koliko vidim, da se moze ukljuciti ili iskljuciti prostup mikrofonu za pozive. Ima za aplikacije.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Re: ok 23.11.2021. 23:23 #673472

status: user
broj poruka: 1043

Problem sa mikrofonom pravi problem automatski za reprodukciju zvuka u toj situaciji

Mikrofon za aplikacije se nalazi gore i posto je ispravan onda aplikacije za pozivanje funkcionisu kako treba

Moze biti nekoliko stvari ali nije softverski problem, nece pomoci update rollback restore ili bilo sta.

::
:: ali i zvucnik ne radi ni spikerfon,pri tome radi na aplikacijama za poziv, Viber i WA
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dorabi1 jbmliga 23.11.2021. 23:29 #673473

status: user
broj poruka: 938
ne nadjoh na netu da je neko imao slican problem, cudno mi je to da zbog mikrofona ne rade ni zvucnik ni spikerfon.
A ima tri mikrofona
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
siki069 Reset 23.11.2021. 23:40 #673474

status: user
broj poruka: 323
Ako posle full reseta ne radi, onda je hardver.

Idi u neki dobar servis.
Ovlašćeni je najbolji, ali i najskuplji.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Re: jbmliga 23.11.2021. 23:56 #673475

status: user
broj poruka: 1043
Da ima 8 komada, ako je problem sa jednim elementom, nece raditi nesto sto je u vezi sa tim.
Naravno ovlašćeni . Idi u neki servis.
:: ne nadjoh na netu da je neko imao slican problem, cudno mi je to da zbog mikrofona ne rade ni zvucnik ni spikerfon.
:: A ima tri mikrofona
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Xecutor Evo pomoci i od mene 24.11.2021. 01:30 #673476

status: user
broj poruka: 188
Trebace ti 3 stvari:

1. Link : - - > https://www.howtoisolve.com/where-is-microphone-in-iphone-11-pro-iphone-11-pro-max-and-iphone-11-exact-locations/

2. https://shop.lilly.rs/lilly-alkohol-70-1l-novo-105426

3. https://shop.lilly.rs/curaprox-cs-5460-ultrasoft-cetkica-za-zube-38279

Jesi li nekad trljao stvari cetkicom? Ne boj se, Curaprox 5460 ne moze da izgrebe nista, namenjen je iskljucivo osetljivim zubima i NI SLUCAJNO manju gradaciju ne uzimaj od 5460 vlakana (da, cetkica ima zaista PET HILJADA I CETIRI STOTINE SEZDESET VLAKANA), cetkicu blago u alkohol (mozda sam pogresio za 1 litar ali Boze moj, moze da sluzi i kao drinkitj a ako ti je skupo uzmi onaj mali u spreju) pa otreses da ne preteras sa natapanjem da ne rizikujes ostecenje nekih komponenti telefona i trljaj mile, zapusilo se to... Uspesno resen zvucnik na ip6 i ip7 govore o delotvornosti ovoga...

Naravno, pre nego sto krenes - probaj prvo suvom cetkicom, mozda je prasina, skrama, w/e upalo u donji mic pa zato ne reaguje a drugo - nije zgoreg ni zvucnike da prodrljas malo. Dakle, PRVO SUVA pa onda alkohol 70%.

A bilo bi idealno da nadjes famozni izopropanol (izopropil alkohol) ali tesko to ide, polemisalo se dosta o tome i na tu temu.

Zahvaljuj posle ali tek nakon sto obavis posao, nadam se uspesno.

P.S. Ako me pitas zasto ta cetkica - batali me i idi u iStyle i spremi pare. Ovo sve te ne kosta ni 1000 dinara a resenje je na duge staze. Makar sto se prljanja zvucnika i mikrofona tice.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Znaxi po logici rakije i cetke za zube 24.11.2021. 09:53 #673477

status: user
broj poruka: 1043

Zalepimo izolir traku preko mikrofona i imacemo ugasen zvuk u toku poziva necemo cuti nikog i necemo čuti ni spikerfon ali radiće viber i whatsapp i sve ostalo jer je dovoljno iscetkati alkoholom?

Moze prst da stavimo u toku razgovora na mikrofon i da tako ugasimo zvučnik u pozivu nesto kao kombinovano mute zvuka u pozivu i gašenje mikrofona ustvari shortcut za poziv na čekanju samo sagovornik ne cuje sta smo mu uradili?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dorabi1 ma opusteno 24.11.2021. 11:25 #673478

status: user
broj poruka: 938

u svakom slucaju hvala na dobrim namerama. Problem je sto sam trenutno preko pa mi nije bas zgodno da nosim u servis, zbog toga sam pokusao ovako na neku caku ako ima. Hvala svima na pomoci i predlozima.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Xecutor Re: ma opusteno 24.11.2021. 11:33 #673479

status: user
broj poruka: 188
Ma uzmi neku cetkicu bre promandrljaj malo, valjda ima tamo preko, ne mora ovaj fensi Curaprox (mada nije zgoreg ni njega da pojuris) i alkohola sad valjda ima svuda zbog ovog covida, meni je stvarno otpusilo zvucnike od masnog lica za ip6 i ip7 a ovaj nek lupa do mile volje, imam ja na telefonu isto tako zvucnik na dole i mikrofon na dole nego taj telefon ni ne nosim sa sobom (odvratan mi je od prvog dana) pa vidim sta je tu prasincine i smeca, sta da ti kazem, ovako dusmanima da dajes pare koji zive od pljacke i nefer poslovanja nema smisla, a i nisi se njima obratio za pomoc nego nama.

A ovaj vexlord sto misli da je duhovit i gotivan da mu ispricam jednu anegdotu - poklonim ja staru Curaprox 5460 cetkicu jednom majmunu od bivseg drugara a on srecan ko malo dete, uze da drlja sve zivo time a za gram izopropil alkohola bi i dan danas dao da ga karindja tri crnca bez kondoma tako da neka ne lupa, odatle mi i ta ideja pala na pamet, vrh je za ciscenje konektora, zvucnika, i tih rupicastih sranja na telefonima starim i novim samo tako a ne izaziva ostecenja nikakva.

A ako je stvarno kao sto se prica HW problem pa jebem ja onda i iPhone i sve, kako to da crkne, mikrofon crkava samo u ultrazvucnoj kadici, a i za to treba biti talentovan tako da nemojte da lupetate kolega ljubim vas, znaci imao sam svakakva iskustva ali ako ste serviser oprostite, necu da vas ucim vasem poslu.

Srdacan pozdrav i svako dobro obojici.


::
:: u svakom slucaju hvala na dobrim namerama. Problem je sto sam trenutno preko pa mi nije bas zgodno da nosim u servis, zbog toga sam pokusao ovako na neku caku ako ima. Hvala svima na pomoci i predlozima.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
siki069 Slusalice 24.11.2021. 14:35 #673481

status: user
broj poruka: 323
U toku poziva da li čuješ pozivaoca ako staviš slušalice?
Događa se da zbog nekog komada prašine i slično drži zvuk prebačen na slušalice.
U tom slučaju samo treba da se očisti dobro.


Ovlašćeni Iphone servis u Beogradu ima istu cene kao i servisi u Nemačkoj.
Papreno su skupi.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Xecutor Re: Slusalice 24.11.2021. 15:08 #673482

status: user
broj poruka: 188
Bravo kralju, pa evo meni bas iz tog razloga type-C na ovom go*netu nije hteo da ocita usb flash koji ima type-C, ja okrenuo na opacke, produvao flesku i rupu i voala, eto ga, prebacih sta mi treba i mrs u pi*ku materinu ali @siki069 zar nije matori moj lakse reci da je HW problem i to na iPhone-u (znamo svi koliko kosta taj telefon i da ga ne prave bubasvaboidni kinezi nego malo lepsi kinezoidi) ...

Sve u svemu, znaci ima sad vec prica i neki lep epilog, ja kontam skrametina neka je upala u taj lightning port i to je to, cetkicom nekom za shebane zube nek prodrlja, nikako onim ostrim cetkicama za normalne zube nego kao sto kazem za osetljive i to je to, ne mora cak ni alkohol...

A ovaj strucnjak nek pametuje, u nas Srba i svih koji se osecaju tako i govore nas jezik vazda je pameti bilo za izvoz


:: U toku poziva da li čuješ pozivaoca ako staviš slušalice
:: Događa se da zbog nekog komada prašine i slično drži zvuk prebačen na slušalice
:: U tom slučaju samo treba da se očisti dobro
::
::
:: Ovlašćeni Iphone servis u Beogradu ima istu cene kao i servisi u Nemačkoj
:: Papreno su skupi
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dorabi1 Re: Slusalice 24.11.2021. 19:24 #673485

status: user
broj poruka: 938

nemam sad kod sebe slusalice nikakve da probam. Prvo sam i ja to pomislio, ali opet ako je do toga onda bi mi ni Viber ne bi radio. Mora kod mene ona gora varijanta izgleda.
U BG ima dobar servis za Apple “iFix” , postoje jos od pre 10 godina i uvek sam bio zadovoljan sa njima, imaju kvalitetnu i uslugu i delove pa cu kod njih videti kad se vratim. Cak i Kizasoft aka KS elektronik radi telefone pa je i on solucija. Sa iStyle se nisam bakcao do sada, oni su bas zadnja varijanta.

:: U toku poziva da li čuješ pozivaoca ako staviš slušalice
:: Događa se da zbog nekog komada prašine i slično drži zvuk prebačen na slušalice
:: U tom slučaju samo treba da se očisti dobro
::
::
:: Ovlašćeni Iphone servis u Beogradu ima istu cene kao i servisi u Nemačkoj
:: Papreno su skupi
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Zadivljujući 24.11.2021. 19:43 #673486

status: user
broj poruka: 6643
Troll forum.
Hitno nasilno vakcinisanje, da se uguši korona i da Dr Laza, drži svoje klijente kod sebe a ne na netu. Neko je neumoran u zadnjih 6-9 meseci.

Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Xecutor Re: Zadivljujući 24.11.2021. 20:09 #673488

status: user
broj poruka: 188
A sto onda trolujes i ti? Pazi, znas koji su mi uvek bili najjaci u doktoru Lazi? Bas oni kao sto si ti, koji su se napili pameti i prosipaju je svuda unaokolo. Njih uglavnom i najduze drze jerbo su arogantni i negiraju bolest (ja svoj problem nikad nisam negirao, nema tu sta, to je kao kad bi neko bio na primer bez noge ili ruke i pokusavao da to sakrije - dakle nemoguce je) ali izgled zna da prevari odnosno dragi Pisko, umni covece, osobo od ugleda... Ne da treba da se svi vakcinisu (ja vec jesam i cekam trecu dozu) nego bre i tebe kao KAPITENA da povedeMO u tu Lazu, da vidis malo sta je zivot. Vexlordu je malo falilo, ali okliznuce se na sledecoj kljackavici. Tebi ne fali mnogo, ti vec jesi u `Laza modu`. 99,95% prolazis kvalifikacije za neku solidnu terapiju... Taj avatar puno govori o tebi, paranoicni Bata Stojkovic u nikad glupljem komunistickom djubretu od filma aka remek delu Druga Tita i KPJ gde se doticni i proslavio igrajuci ni pet ni sest, ni sedam ni osam NEGO BUDALU... Da li se druze Pisko i ti tako osecas? Ja bih, da sam na tvome mestu. Pozdrav i svako dobro, cuvaj zdravlje!


:: Troll forum
:: Hitno nasilno vakcinisanje, da se uguši korona i da Dr Laza, drži svoje klijente kod sebe a ne na netu. Neko je neumoran u zadnjih 6-9 meseci
::
:: Budale računaju na sreću.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dorabi1 Re: Slusalice 24.11.2021. 20:09 #673489

status: user
broj poruka: 938

nemam sad kod sebe slusalice nikakve da probam. Prvo sam i ja to pomislio, ali opet ako je do toga onda bi mi ni Viber ne bi radio. Mora kod mene ona gora varijanta izgleda.
U BG ima dobar servis za Apple “iFix” , postoje jos od pre 10 godina i uvek sam bio zadovoljan sa njima, imaju kvalitetnu i uslugu i delove pa cu kod njih videti kad se vratim. Cak i Kizasoft aka KS elektronik radi telefone pa je i on solucija. Sa iStyle se nisam bakcao do sada, oni su bas zadnja varijanta.

:: U toku poziva da li čuješ pozivaoca ako staviš slušalice
:: Događa se da zbog nekog komada prašine i slično drži zvuk prebačen na slušalice
:: U tom slučaju samo treba da se očisti dobro
::
::
:: Ovlašćeni Iphone servis u Beogradu ima istu cene kao i servisi u Nemačkoj
:: Papreno su skupi
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Bas tako 24.11.2021. 20:27 #673490

status: user
broj poruka: 1043

I sa pozivima kroz aplikacije bi radilo isto.

To mozes da vidis i na ekranu da li je output prebacen na headphones (sigurno nije)

Uobičajen kvar kod telefona, vuče se jos od ajfona 4,jednostavno rikne to nesto sto treba da se menja.

Ok je ifixit, ima ih jos dobrih. A istyle si trebao da shvatis kao šalu, tamo jedino ako si nenormalan da odeš :)

Ideja, predji na bluetooth slusalice, dok ne resis problemali ako se bas naviknes neces koristiti telefon bez njih vise :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
filni .. 25.11.2021. 11:31 #673494

status: user
broj poruka: 1199
Imas i Macola servis u Kneza Milosa, mada i oni vrv deru ali znam da su dobri.

ASROCK AB350 Pro4
Ryzen 5 1600 AF
2 x 8gb DDR4
256GB A2000 Kingston NVME, 120GB SSD Patriot Blast, WD blue 320GB
ASUS Expedition OC RX 570 4GB
Thermaltake Litepower 550W RGB
Asus DVD/RW

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dorabi1 malo ovo, malo ono 25.11.2021. 22:23 #673508

status: user
broj poruka: 938

proradio je zvuk, radi i slusalica i spikerfon, ali mikrofon jok. Izvadio sam kojekakva sranja iz konektora punjenja, ocistio mikrofon na suvo cetkicom i zvuk proradio.
Cuo sam za Macola servis, ali nisam radio nista sa njima tako da ne znam kakvi su sto se tice cana. U svakom slucaju hvala na preporuci.
Hvala i ostalim clanovima na savetima i predlozima. Pozdrav!



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Xecutor Re: malo ovo, malo ono 25.11.2021. 23:23 #673509

status: user
broj poruka: 188
Aj vidi nadji negde onaj sprej sa komprimovanim vazduhom, nesto kao ovo https://gigatron.rs/oprema-za-ciscenje/fellowes-komprimovani-vazduh-99676i-249204, produvaj sad to malo, a drugo, IPA alkohol iliti rubbing alcohol mora negde da postoji tamo, ipak je ovo prokletstvo od kovida i dalje na zalost i vise nego (ikad) aktuelno... Ja mislim da se to zapusilo, nadam se da jeste, jer tesko da bih dao 1000+ eur placenu spravu da mi cereci neki priuceni VKV radnik (fora iz Zikine dinastije, nije cak ni duhovita u ovom slucaju)...


::
:: proradio je zvuk, radi i slusalica i spikerfon, ali mikrofon jok. Izvadio sam kojekakva sranja iz konektora punjenja, ocistio mikrofon na suvo cetkicom i zvuk proradio.
:: Cuo sam za Macola servis, ali nisam radio nista sa njima tako da ne znam kakvi su sto se tice cana. U svakom slucaju hvala na preporuci.
:: Hvala i ostalim clanovima na savetima i predlozima. Pozdrav
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Slab je kompresor klot 26.11.2021. 00:28 #673513

status: user
broj poruka: 1043

Bolje lak za kosu pa kad usmeris ka telefonu ili prvo malo prsnes podmetni upaljac ili sibicu pa da spalis te mrvice paucinu i prasinu koja je upala u mikrofon koji je ususkan i vodootporan i nema veze sto nije riknuo jer je zapusen nego eto skup telefon pa eksperimentisi da bi se likovi zabavljali kad javis rezultat.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646100.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs