Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Telefoni: mobilni, fiksni, ...
Xiaomi - Redmi - kontakti
STRANA 1 OD 2  
hocukuci Xiaomi - Redmi - kontakti 08.02.2022. 12:01 T68596

status: user
broj poruka: 296
Redmi 9T

U kontaktima mi se pojavljuju pored klasicnih sa brojevima telefona i apsolutno svi kontakti sa gmaila, mejl adrese bilo kada kontaktirane, a ima ih preko 1000. Da li postoji neka mogucnost da se negde podesi da mi prikaze samo kontakte sa brojevima telefona? Na Samsungu sam imao tu opciju, ovde nigde ne mogu da je nadjem. Ima li nekog resenja?
Da li je neko imao ovakav problem?

Pozdrav svima.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Pogledacu kasnije na 9t 08.02.2022. 13:04 #674543

status: user
broj poruka: 1043

Ali ako vec kazes da nema contacts to display onda evo ti sa ovim

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.simpler.dialer


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hocukuci nema 08.02.2022. 13:35 #674544

status: user
broj poruka: 296
Ubio sam se da najdem, ali nisam uspeo da vidim tu opciju za prikazivanje kontakata.
Da li je moguce da su to uklonili? A bilo je jos na Androidu 4.4.4.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IvanNo1 Hm 08.02.2022. 14:00 #674546

status: user
broj poruka: 449
Ako imaš Googleovu stock aplikaciju za kontakte onda ne znam, ali ako imaš Xiaomi aplikacije, onda otvoriš kontakte ri tačkiceSettingsHide incomplete numbers - ovo bi trebalo da je opcija koju tražiš.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Niko ne koristi 08.02.2022. 14:03 #674547

status: user
broj poruka: 1043


Mi caller stock aplikaciju iz ko zna kog razloga

Ili ovaj simpler ili true caller


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re 08.02.2022. 17:24 #674550

status: user
broj poruka: 2155


Mi contacts ( tacan naziv aplikacije Contasts and dialer )

Kliknes na tri tackige gore desno > Settings > Configure contact list > u tom meniju imas da biras sta ce da ti prikazuje. Po Default-u je all contacts.

Google Contacts

kliknes na tri tackice gore desno ( izmedju search i ikonice pocetnog slova tvog imena ) > Customise view > ( po default-u je All contacts ) izaberes Customise > izaberes sta hoces > SAVE.

Na srpskom nemam pojma da nadjem niti da se snadjem, oduvek mi sve bilo na engleskom, tako da ako ti je tel na srpskom prebaci na engleski pa prati uputstva.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hocukuci nema, pa nema... 08.02.2022. 18:00 #674551

status: user
broj poruka: 296
Google contacts
tri tackice - >> prilagodi prikaz (Customise view) - >> Customise

Izlista sledece:
-My contacts (stiklirano je)
-Starred in Android
-Uvezeno
-Friends
-Family
-Coworkers
- Svi drugi kontakti

i to je to, nista drugo, nista poput: Hide Contacts Without Phone Numbers, ili Hide incomplete numbers.

Jednostavno nema, pa nema.

Mi contacts je sranje, trazi mi da se registrujem i sto krca, necu to. Ne mogu da verujem koji debil je napravio ovu glupost. Dodje i da bacim telefon.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Instaliraj truecaller 08.02.2022. 18:18 #674552

status: user
broj poruka: 1043

Ili ovaj simpler sa linka


Nije poenta bacati telefon zbog resive stvari. Postoji razlog sto je to tako na xiaomi pa ako ti ne odgovara predji na k*rcphone ili shlja*tzung i neces brinuti zbog contacta to display inace ekstremno bitne stvari gde postoji search u imeniku i jednostavno se naviknes

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hocukuci ... 08.02.2022. 18:59 #674553

status: user
broj poruka: 296
Bez ikakve zelje za prepucavanjem ili slicnim, uz zahvalnost za odgovore, necu i ne pada mi na pamet da se prilagodjavam masini. Ona treba da se prilagodi coveku, a ne obrnuto. Nema, ama bas ni jednog logicnog razloga niti opravdanja da se izostavi opcija Hide Contacts Without Phone Numbers, ili Hide incomplete numbers. Bas nema.

R*dmi 9T je sranje neopevano. Dodje sa fabricki felericnim softverom, ne mozes da podesis melodiju za budilnik (ej), vec samo ona koja je po difoltu i to ti je. I onda moram da azuriram sistem, sa Androida 10 na Android 11, da bih mogao da postavim melodiju koja ce ujutru da me probudi, i to mi uzme 2,5GB prostora, i onda radi kako treba. I jos gomila gluposti.
Necu da mi u kontaktima izlista 1100 kontakata od cega 900 prostih mejlova, ni ne secam se vise ciji su. I onda treba da kazem ok, imam pretragu. Ili da skidam aplikacije kako bih nadomestio smece od bazicne funkcije telefona - dialer&contacts. Ma, idi.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re 08.02.2022. 21:11 #674554

status: user
broj poruka: 2155


Google Contacts
Gorni levi ugao tri linije, Merge and fix

na PC odes na https://contacts.google.com/ i tamo sredis kontakte.

mozes na vise nacina ( da svuces na PC cvs fajl da preko EXCEL sredis tabelu i vratis nazad, rucno napravis novu lisu i tu ubacis kontakte, itd... ), ja imam MI 9t i nikad ne listam kontakte samo u search ukucam ime koje mi treba i kliknem na rezultat da pozovem ili posaljem poruku.

Ako ces da bacis telefon posalji ga meni placam postarinu :P
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hocukuci ... 08.02.2022. 22:01 #674556

status: user
broj poruka: 296
Друже мој, ово ти је јеб@д@ и го кц, народски речено. На телефону од пре 7 година имала је опција да се сакрију контакти без броја, сад нема, луда кућа. На том телефону кад уђеш у контакт, одмах ти покаже да ли тај неко има вибер, ВА или нешто друго, а сад ништа нема. Срање невиђено. Телефон ми треба да мени служи, а не ја њему. Шта да укуцам у претрагу ако не могу да се у тренутку сетим како сам неког записао? Лепо прелистам 200-300 контаката за пар минута и нађем га, овако међу 1100 глупавих контаката нико се не снађе.
И никоме не смета, као овце да смо, да је 10 хиљада коментара гракнуло, одма би то средили. Овако могу да јбу кога хоће и колико хоће.
Даћу телефон детету да се игра уместо таблета. А ја ћу лепо да нађем нешто нормално.
Ова срања нећу више ни да погледам.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Mozes ti da dramis i pljujes po brendu koliko hoces 08.02.2022. 23:11 #674558

status: user
broj poruka: 1043
Settings
System apps
Contacts
Display preferences

Pomeri prekidac na desno, tj uključi
Hide incomplete numbers

Telefoni imaju ctg i ekg i eeg i carobnu kuglu i citaju misli i fantazije i samoinicijativno se prilagodjavaju ljudima. Jeste.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Re: ... 08.02.2022. 23:28 #674559

status: user
broj poruka: 4654
Cekaj brate polako, pomerili su tu opciju, mozda na Androidu 10, kod mene je nema kad se ode u contacts preko call liste, ali evo gde je, samo strpljivo :D :D

https://postimg.cc/zVRMsDqD

Dakle otvoris menu gdu sve apps i kliknes tu na app contacts, i onda gore desno se pojavi (treba da se pojavi) ikonica kao na slici da se izabere device, kad kliknes meni otvori prozorce da izaberem Device ili email account. Jeste debilno sto tako uradjeno, ali moguce da je to bug sa Androidom, a ne sa Xiaomi telefonom. Mada meni je ovaj Xiaomi pravljen za Evropu bas, pa je kao i vecina evropskih telefona mislim. Mada sam ja pre ovoga koristio Android 5, koji je po meni znatno bolji za koriscenje od 10. 10 ima par stvari bolje uradjeno, ali nista specijalno.




:: Друже мој, ово ти је јеб@д@ и го кц, народски речено. На телефону од пре 7 година имала је опција да се сакрију контакти без броја, сад нема, луда кућа. На том телефону кад уђеш у контакт, одмах ти покаже да ли тај неко има вибер, ВА или нешто друго, а сад ништа нема. Срање невиђено. Телефон ми треба да мени служи, а не ја њему. Шта да укуцам у претрагу ако не могу да се у тренутку сетим како сам неког записао? Лепо прелистам 200-300 контаката за пар минута и нађем га, овако међу 1100 глупавих контаката нико се не снађе
:: И никоме не смета, као овце да смо, да је 10 хиљада коментара гракнуло, одма би то средили. Овако могу да јбу кога хоће и колико хоће
:: Даћу телефон детету да се игра уместо таблета. А ја ћу лепо да нађем нешто нормално
:: Ова срања нећу више ни да погледам
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hocukuci ... 09.02.2022. 00:57 #674560

status: user
broj poruka: 296



Друже, ај не фантазирај. Заболе ме за бренд, било који да је, битна ми је функционалност. Решење које је постојало пре 7 година, ако се показало добро, нема потребе мењати. Ej, пре седам година у сваком појединачном контакту стоји да ли он има Вибер, ВА, а сад нема, говори о каквим дебилима је реч.

Човек са 2 гр мозга не би у дајлер где се бирају телефонски бројеви ставио контакте са сувим мејловима?! Мозга без. Ако баш нису хтели да ставе опцију Hide Contacts Without Phone Numbers, ili Hide incomplete numbers, онда је неизоставно требало по дифолту да се у контактима приказују само они са телефонским бројевима.

И сад просечан корисник треба да разбија главу како да реши дебилску глупост.

Е, сад што се тиче овог упутства. Нема од тога ништа, брале.
код мене је

Settings
Apps
System apps settings - -> tu nisu contacts, nema ih

vec u
Settings
Apps
Manage Apps - -> contacts
i tu apsolutno nema ni jedno slovo od Display preferences a jos manje od Hide incomplete numbers.

Hvala na trudu. Sranje ostaje sranje, i cinjenica da se ovoliko ljudi trudi oko proste stvari, a rezultata nema, dovoljno govori za sebe.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hocukuci @Gare87 09.02.2022. 01:18 #674561

status: user
broj poruka: 296

Друже хввала и теби на труду. Нашао сам ово што си ми послао на скриншоту. Све исто. Али и даље нема ту опције да се сакрију контакти без бројева телефона.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
siki069 Search 09.02.2022. 07:17 #674562

status: user
broj poruka: 319
Možda opcija postoji, a nije realizovana kroz meni.

Uđi u Settings, pa u polju Search otkucaj recimo Contacts.

Daće ti i neke opcije koje nisu realizovane kroz meni.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hocukuci Budale... 09.02.2022. 10:48 #674568

status: user
broj poruka: 296


Druže, tražio sam to. Bila je to jedna od prvih stvari koju sam radio.
Kucao: Contacts, Hide, Numbers, incomplete i jedno veliko NiŠTA.
Eto, tako stvari stoje.
Hvala i tebi na trudu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
V12 Citam i ne verujem 09.02.2022. 11:27 #674569

status: user
broj poruka: 6
Baci bre to smece u kantu (na oglas) i uzmi sebi nesto kulturno, evo moj glas ide OnePlus-u, i to bas ovoj 7mici koju imam, kako vreme ide sve brze radi, jedino sto baterija tu i tamo ali jako smesno degradira posle 12.2019. kad je kupljen. Pitaj na jojfonima koji izguraju 3 godine kako se ponasa (mora da se menja xD).


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd Re: Mozes ti da dramis i pljujes po brendu koliko hoces 10.02.2022. 02:37 #674580

status: user
broj poruka: 2155

Evo ja da dodam opisano dole u slici>

https://photos.app.goo.gl/SScPsuwWZLiEGHWe8

Mi 9t Andorid 11, miui 12.1.1.

:: Setting
:: System app
:: Contact
:: Display preference
::
:: Pomeri prekidac na desno, tj uključi
:: Hide incomplete number
::
:: Telefoni imaju ctg i ekg i eeg i carobnu kuglu i citaju misli i fantazije i samoinicijativno se prilagodjavaju ljudima. Jeste.
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
V12 Re: Re: Mozes ti da dramis i pljujes po brendu koliko hoces 10.02.2022. 16:34 #674584

status: user
broj poruka: 6
Mene zajebavaju za OxygenOS koji AKTIVNO SREDJUJE SVAKI DEVELOPER KOJI IMA OP TELEFON a vi uzimate te cijumiju iuiu miui Huawei klonove.

Boze oprosti im, to sto rade valjda ne znaju...

EDIT: Pardon, XiaoMIUIUIUIUIUIUI... Ne znam vise, tih kineza koliko oces a samo P50 Pro i OP 9 Pro vredni pomena.

::
:: Evo ja da dodam opisano dole u slici
::
:: https://photos.app.goo.gl/SScPsuwWZLiEGHWe
::
:: Mi 9t Andorid 11, miui 12.1.1
::
:: :: Setting
:: :: System app
:: :: Contact
:: :: Display preference
:: ::
:: :: Pomeri prekidac na desno, tj uključi
:: :: Hide incomplete number
:: ::
:: :: Telefoni imaju ctg i ekg i eeg i carobnu kuglu i citaju misli i fantazije i samoinicijativno se prilagodjavaju ljudima. Jeste.
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Re: Re: Mozes ti da dramis i pljujes po brendu koliko hoces 10.02.2022. 17:26 #674586

status: user
broj poruka: 1043

Ne znam iz kog si ti filma icesd brate nema ta opcija telefon je sakat ne valja nista i sve najgore o xiaomi jel lepo covek kaze, mozda ce da se vrati na galaxy ace jer je imao tu opciju ili tako nesto.

Salim se ja malo, hvala sto si okacio i dobro je sto ima lepo nacrtano tako pa barem neka uradi apdejt ili downgrade ako je nesto spetljao sam sa softwerom

::
:: Evo ja da dodam opisano dole u slici
::
:: https://photos.app.goo.gl/SScPsuwWZLiEGHWe
::
:: Mi 9t Andorid 11, miui 12.1.1
::
:: :: Setting
:: :: System app
:: :: Contact
:: :: Display preference
:: ::
:: :: Pomeri prekidac na desno, tj uključi
:: :: Hide incomplete number
:: ::
:: :: Telefoni imaju ctg i ekg i eeg i carobnu kuglu i citaju misli i fantazije i samoinicijativno se prilagodjavaju ljudima. Jeste.
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd Re: Re: Re: Mozes ti da dramis i pljujes po brendu koliko hoces 12.02.2022. 00:04 #674625

status: user
broj poruka: 2155
Znanje kosta, ko ne zna nista taj kupi Iphone za par hiljda Eura ko malo zna taj plati najskuplji android, ko hoce da zna mnogo taj kupi cist android. Od malena nisam verovao da ce softawre da kosta vise od hardware ali ispade obrnuto. Prodaju ista govna za razalicite pare a razlika samo u software, i jos publiku imaju za to. C64 bio zakon i POKE komande.

::
:: Ne znam iz kog si ti filma icesd brate nema ta opcija telefon je sakat ne valja nista i sve najgore o xiaomi jel lepo covek kaze, mozda ce da se vrati na galaxy ace jer je imao tu opciju ili tako nesto.
::
:: Salim se ja malo, hvala sto si okacio i dobro je sto ima lepo nacrtano tako pa barem neka uradi apdejt ili downgrade ako je nesto spetljao sam sa softwero
::
:: ::
:: :: Evo ja da dodam opisano dole u slici
:: ::
:: :: https://photos.app.goo.gl/SScPsuwWZLiEGHWe
:: ::
:: :: Mi 9t Andorid 11, miui 12.1.1
:: ::
:: :: :: Setting
:: :: :: System app
:: :: :: Contact
:: :: :: Display preference
:: :: ::
:: :: :: Pomeri prekidac na desno, tj uključi
:: :: :: Hide incomplete number
:: :: ::
:: :: :: Telefoni imaju ctg i ekg i eeg i carobnu kuglu i citaju misli i fantazije i samoinicijativno se prilagodjavaju ljudima. Jeste.
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Najbolje je tako 12.02.2022. 02:39 #674627

status: user
broj poruka: 1043
Klot, pa onda ako se ima malo svesti prilagodi se samom sebi a izbije iz glave fantazija da ce uredjaj čitati misli i želje korisnika.

Nista lepse od praznog drawer samo nekih 5 ikonica osnovnih kad se upali :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 12.02.2022. 10:08 #674628

status: user
broj poruka: 18930
Ajde da te vidim da predjes sa androida na iphone i da znas nesto da podesis :)
Znanje kosta svakako u svim slucajevima.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hocukuci Доста је било паламуђења... 12.02.2022. 11:10 #674629

status: user
broj poruka: 296
Људи, ја не знам који вам је кц више. Причамо о базичној ствари које нема, а била је раније, и има је сада на сваком нормалном телефону. И нема ту шта ко да се прилагођава. Ко је луд, нека изволи, ја нећу.

Волео бих да се јави неко ко у руци има тачно овај модел, Редми 9Т.

***********************************
А ја, ево на крају дајем конкретну понуду:

Ко на овом мом телефону Redmi 9T (нов купљен) пронађе опцију Hide Contacts Without Phone Numbers, или Hide incomplete numbers, ја му поклањам исти моментално, и дајем још 100 евра приде.

Али, ако не нађе то, он мени даје 100 евра.

Поштено.

Изволите.
************************************

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Re: Re: Mozes ti da dramis i pljujes po brendu koliko hoces 12.02.2022. 11:43 #674630

status: user
broj poruka: 1043
Ti se sprdas sa nama ocigledno vidis li sta i je objavio covek i okacio screenshot


To sto ti imas fw na njemu od nokije 2110 nije problem ni nas ovde ni od xiaomi.

Jok 9t gorenje ugradna ploca je od icesd


::
:: Evo ja da dodam opisano dole u slici
::
:: https://photos.app.goo.gl/SScPsuwWZLiEGHWe
::
:: Mi 9t Andorid 11, miui 12.1.1
::
:: :: Setting
:: :: System app
:: :: Contact
:: :: Display preference
:: ::
:: :: Pomeri prekidac na desno, tj uključi
:: :: Hide incomplete number
:: ::
:: :: Telefoni imaju ctg i ekg i eeg i carobnu kuglu i citaju misli i fantazije i samoinicijativno se prilagodjavaju ljudima. Jeste.
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs