Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
Pomoc oko izbora TV
STRANA 1 OD 2  
rile89 Pomoc oko izbora TV 22.02.2022. 08:07 T68614

status: user
broj poruka: 156
Pozdrav svima.

Trenutno sam najblizi kupovini Hisense 50E76GQ.
Medjutim zapao mi je za oko i SAMSUNG UE50AU7172UXXH.

Ne razumem se previse u televizore pa me zanima vase misljenje, koji je bolje uzeti od ova dva? Takodje ako znate za neki bolji u tom cenovnom rangu slobodno predlozite.

Nisam neki napredan/zahtevan korisnik, potreban mi je TV za svakodnevnu upotrebu: gledanje filmova, sporta i slicno.

Hvala unapred.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Samsung nemoj da gledas pa 22.02.2022. 10:05 #674712

status: user
broj poruka: 1043

Cak i ako ti treba crknut tv da stoji za ukras na stolu :)

Po tome sta je dobro i u tom rangu TCL>HiSense

Hoces bas 50 inch ili moze 55ica?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rile89 xD 22.02.2022. 10:35 #674713

status: user
broj poruka: 156
Uzeo bih od 50, 55 je preveliki za prostor u kojem planiram da ga drzim, ne moze da se uklopi.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Dobro da pitam, pretpostavio sam da je tako 22.02.2022. 14:09 #674715

status: user
broj poruka: 1043

Dobar si, najvise idu 43inch po Srbiji
Kao da ljudi iz nekog razloga ne razmisljaju o vecoj dijagonali

A za tebe, QLED bomba, Tcl 50C715

Quhd je mizerno jeftiniji ali ovde su boje `lepse, zivlje, bolje`

A ako naginjes na hisense jer mozda nisi cuo za ove, kazi pa da vidimo sta ima za te pare od njih

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 22.02.2022. 15:11 #674716

status: user
broj poruka: 4740

Šta fali Samsungu?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Ne fali mu nista 22.02.2022. 15:36 #674717

status: user
broj poruka: 1043
Ima sliku i daljinski i postolje kao svaki drugi tv i moze da se gleda kablovska, koristi yt i gledaju serije i filmovi. samo sto na servis kad dodje 7/10 televizora je samsung

Sto su nekad bili dobri otprilike do 2010 pa ih lg zavio u crno pa onda tcl i hisense jbg

Ne znam dal se to racuna u falinku

Jel realno da se tv otvara bez srafcigera nego na zabice samo da se skine poklopac, i to samsungovom plastikom od 30ak eur koja dodje kao neka vrsta ključa

43 edge led kanta smart 2 puta crkavala ploca u garanciji i onda nakon isteka 8 meseci opet, hdmi 1 i direkt u procesor

Prostorija pored 55 hisense npr u istim uslovima i mozda cak vise gledanja i koriscenja radi lepo. Ne crkava ne brljavi ne zaglupljuje se ni eon ni nista

Nova ploca 19000din raskodirana i pod znakom pitanja da li ce se upariti sa ekranom (bez dodatnog akanja i programiranja) nov takav televizor 48000din

I ruski rulet opet kad ce da rikne isto. Rupa bez dna
Nebuloza
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 22.02.2022. 15:54 #674718

status: user
broj poruka: 4740

Možda se Samsung najviše kupuje pa je logično i da najviše dolazi na servis. Ili je možda naišla neka falš serija. A možda su i generalno oslabili. Ne znam. Ali kad daš tako krupnu izjavu da je jedna od ikona TV i monitor industrije sranje, moramo pitati za argument te tvrdnje.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Svima nam je bio ikona 22.02.2022. 16:02 #674719

status: user
broj poruka: 1043

I proveli smo zivot pred Samsung ekranima

Mogu ja da se ispravim pa napisem krs je jer je kvarljiv i sv3 cesce ima po celu problematicnu seriju

Ili po tome da li je popravljivo nesto na kakav god nacin, jeftin skup komplikovan moguc nemoguc. Po tome kako rade samo ih je najlakse zaobilaziti. A ono kvalitet slike oled nano mega ultra, nije vredno jbg

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf Re: Samsung nemoj da gledas pa 22.02.2022. 19:14 #674722

status: user
broj poruka: 1470
Ja ne znam, meni su se i dalje Samsung i LG pokazali kao najbolji izbor, kada god sam probao neki od ovih novopečenih marki, hardwar i prikaz slike su OK, ali software im je uvek blagi užaš, kontam oni najjefiniji indijci pišu kod, baguje software, ne pamti dobro podešavanja uvek bude nešto.

Black Wolf

::
:: Cak i ako ti treba crknut tv da stoji za ukras na stolu :)
::
:: Po tome sta je dobro i u tom rangu TCL>HiSens
::
:: Hoces bas 50 inch ili moze 55ica?
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Moja prepotuka je LG Nano cell 22.02.2022. 22:09 #674747

status: user
broj poruka: 9380
Uzeo sam skoro LG 65NANO753PR UHD 4K NanoCell i TV je savrsen. Najbolji u odnosu cene i kvaliteta u kategoriji 65”.
LG pravi najbolje TV u odnosu cene i kvaliteta. Posle njih, Hisense. Ja ih nisam uzimao u obzir jer sam ciljano hteo Nano cell sa IPS panelom.
Samsung je djubre. I to je tako. Dodao bih, precenjeno djubre. To na moj zid vise nikda doci nece. Posle 2 Samsunga, na oba otisli ekrani odmah po izlasku iz garantnog roka. Izmedju njih jedan LG 32” star preko 8 godina radi besprekormo sa savrsenom slikom.
Kuriozitet je to da su mi najjeftinij i najgrdji TV koje koristim po sobama SVI DO JEDNOG radili bolje od Samsunga. Na kvalitet slike nemam nekakvih zamerki, oba su bili iz boljih serija, ali ni jedan slikom ne moze da prismrdi LG.

Istrazi Hisense, meni nije odgovarao zbog nekih specificno mojih razloga, pre svega OSa (ne radi EON aplokacija), mada nije preterano jeftiniji od LG.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

I3-10100F/16GB/B460M/GTX1050ti/250GB/550W/Dell S2721DGFA

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Clone Hisense 50U7QF 22.02.2022. 22:15 #674748

status: user
broj poruka: 26
Preporuka za ovaj model. Odlicna slika, 4 HDMI prikljucka, svi sa CEC (jednim daljinskim kontrolises vise uredjaja, npr. EON box), brz meni, preinstaliran Netflix, Prime video, Rakuten, EON, HBO max (zamena za HBO GO, stize u Martu).
https://m.youtube.com/watch?v=i832aeFyZ0U
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Clone Re: Moja prepotuka je LG Nano cell 22.02.2022. 22:18 #674749

status: user
broj poruka: 26
EON radi na 50U7QF, kao i HBO Go i Netflix


:: Uzeo sam skoro LG 65NANO753PR UHD 4K NanoCell i TV je savrsen. Najbolji u odnosu cene i kvaliteta u kategoriji 65”
:: LG pravi najbolje TV u odnosu cene i kvaliteta. Posle njih, Hisense. Ja ih nisam uzimao u obzir jer sam ciljano hteo Nano cell sa IPS panelom
:: Samsung je djubre. I to je tako. Dodao bih, precenjeno djubre. To na moj zid vise nikda doci nece. Posle 2 Samsunga, na oba otisli ekrani odmah po izlasku iz garantnog roka. Izmedju njih jedan LG 32” star preko 8 godina radi besprekormo sa savrsenom slikom.
:: Kuriozitet je to da su mi najjeftinij i najgrdji TV koje koristim po sobama SVI DO JEDNOG radili bolje od Samsunga. Na kvalitet slike nemam nekakvih zamerki, oba su bili iz boljih serija, ali ni jedan slikom ne moze da prismrdi LG
::
:: Istrazi Hisense, meni nije odgovarao zbog nekih specificno mojih razloga, pre svega OSa (ne radi EON aplokacija), mada nije preterano jeftiniji od LG
::
:: MBP Retina 13` Late 201
:: macOS Catalin
::
:: I3-10100F/16GB/B460M/GTX1050ti/250GB/550W/Dell S2721DGFA
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Upravo sam video video sta si napisao 22.02.2022. 22:23 #674751

status: user
broj poruka: 9380
Na ovom modelu Hisense, na koji sam samo bacio pogled, u komentarima je pisalo da ne radi EON. Tu sam odustao, ali svakako sam u startu hteo Nano cell i tu je odluka bila 99% konacna.

Izvinjavam se zbog dezinformacije. Svakako moj glas ide ka LG ili Hisense,

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

I3-10100F/16GB/B460M/GTX1050ti/250GB/550W/Dell S2721DGFA

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Clone Re: Upravo sam video video sta si napisao 22.02.2022. 22:40 #674754

status: user
broj poruka: 26
Ja sam isto imao dilemu LG Nano Ili Hisense i U7QF mi je imao nesto prirodnije boje pa sam se za njega I odlucio. Na strani LG-a je veci broj dostupnih aplikacija I Magic remote, ali posto koristim samo Netflix, HBO GO i YouTube menu je ok.

Moja greska, HBO GO ne radi, ali HBO MAX zamena za GO i krece of marta i u Srbiji.


:: Na ovom modelu Hisense, na koji sam samo bacio pogled, u komentarima je pisalo da ne radi EON. Tu sam odustao, ali svakako sam u startu hteo Nano cell i tu je odluka bila 99% konacna
::
:: Izvinjavam se zbog dezinformacije. Svakako moj glas ide ka LG ili Hisense,
::
:: MBP Retina 13` Late 201
:: macOS Catalin
::
:: I3-10100F/16GB/B460M/GTX1050ti/250GB/550W/Dell S2721DGFA
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 22.02.2022. 22:58 #674756

status: user
broj poruka: 4740

Ne znam gde ste kupovali te vaše Samsunge, na buvljaku? Ja sam uzeo 2011. iz Mađarske i eto koliko radi. Sa istom neprevaziđenom slikom kao prvog dana.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: 22.02.2022. 23:12 #674758

status: user
broj poruka: 9380
Sve OK.
Svu tehniku kupujem kod ovlascenih distributera preko firme.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

I3-10100F/16GB/B460M/GTX1050ti/250GB/550W/Dell S2721DGFA

::
:: Ne znam gde ste kupovali te vaše Samsunge, na buvljaku? Ja sam uzeo 2011. iz Mađarske i eto koliko radi. Sa istom neprevaziđenom slikom kao prvog dana.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad Re: Re: 23.02.2022. 00:12 #674765

status: user
broj poruka: 4740

Znači kod nas. Pa to je možda problem, neko ovde dovlači bofl robu iz kontejnera nekih. Ne, ozbiljno, jedna takva firma kao Samsung ne verujem da bi dozvolila sebi globalno srozavanje. Zašto bi, to mu dođe kao suicide.

:: Sve OK
:: Svu tehniku kupujem kod ovlascenih distributera preko firme
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord I toga se secam 23.02.2022. 10:04 #674767

status: user
broj poruka: 1043
Kad su ljudi uzimali preko madjara i stvarno je manje problema bilo, ne znam iz kog razloga bilo sta kupljeno kod nas direkt je problematicno.

Komšijin fox se bukvalno ne gasi a eno ga radi, kakav takav i osakacen sa opcijama ali radi.

Na kraju krajeva svako ima izbor ali ako se opece sam i nekoliko ljudi okolo na otprilike isti nacin samo predje na nesto drugo.

@vmarc taj 65 nano je vrhunski uredjaj, nista covek drugo da ne razmatra ako mu se uklapa dijagonala na zid ili policu :)

Imam da preporucim pan tilt drzac za zid 32-55 (moze i manje dijagonale da se zakace) oko 2000din

Izvuce se od zida 70cm i moze tilt 15 stepeni na dole a i vise uz dva srafa ogromna mada nema potrebe i tilt 180 stepeni. Čvrst masivan težak moze da napravi lg ergo onajnfazon od bilo čega. Top


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 RE: 23.02.2022. 13:55 #674773

status: user
broj poruka: 1620
Kod kuće Samsung 40EH5300 kupljen negde oko 2012. godine, Samsung 32H5500 kupljen par godina kasnije, LG 42LF652V kupljen oko 2015.

Sve pribavljeno u prodavnicama u Beogradu, ništa preko Mađarske, i svi i dalje savršeno rade, nije bilo kvarova, ja sam kvalitetom slike zadovoljan, a imao sam prilike da koristim i Philips, Sony, pa i pomenuti HiSense (na duže vreme, ne pričam o gledanju po jednog filma, utakmice itd.).

LG ima za nijansu dublje nijanse crne od Samsunga, pa tamnije scene mnogo lepše izgledaju na njemu, dok ova dva Samsunga generalno meni imaju lepši prikaz boja od pomenutog LG-a (koliko god dobro podesio sva 3 komada) - sve u svemu, svodi se na stvar ličnog ukusa.

Ne znam odakle ideja da su svi Samsung TV-i đubre, i po čemu to, ali ok... valjda svako ima pravo na svoje mišljenje, ali ne bi bilo loše to potkrepiti činjenicama.
Čak i 2 slučaja crkavanja, koje je kolega VMARC lično iskusio, moramo uzeti sa rezervom. Za njega Samsung sada sigurno jeste najgori, i to opravdano, ali to ne znači da je najgori proizvođač u globalu.
Npr. ja iz sličnih razloga više ne kupujem Asus i MSI matične ploče, jer mi je dosta komada zveknulo do pre 15-ak godina, ali to ne znači da su one generalno loše, niti to govorim, samo preferiram drugog proizvođača.

Od pomenutih, jedino za HiSense mogu da kažem da lično nisam bio zadovoljan kvalitetom slike (lošije boje, neravnomerno osvetljenje itd.), pritom pričam o dva različita modela od 50` i 55`, od pre 3-4 godine, dok ne znam kakve su ove poslednje generacije i kakvi su ostali njihovi modeli. Mogu samo da kažem da ovi nisu bili od jeftinijih na tržištu i da su stajali uz još 4 dosta starija LG TV-a od po 40` pa sa slobodom kažem da su najmanje 2 stepenika ispod LG-a (i to LG-a starih blizu 10 god. u tom trenutku).

Mislim da mi je neko od kolega rekao da je jedan HiSense u međuvremenu i zveknuo, i da je zamenjen sa novijim LG-em, ali u kancelariju nisam imao potrebe da uđem preko 2 godine pa ne znam zasigurno kakvo je trenutno stanje :)
Inače, tih 5-6 komada TV-a uvek visi na istom zidu pa je poređenje bilo veoma lako.

Što se tiče softvera, na svom LG sam baš pre nekoliko dana dobio obaveštenje da će Netflix uskoro prestati sa radom na njemu, dok na ova 2 Samsunga i dalje šljaka. Ostalo ok, vreme ih je u smislu OS-a i aplikacija svakako odavno pregazilo, ali sva tri komada i dalje dovoljno dobro rade.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 Re: RE: 23.02.2022. 15:06 #674775

status: user
broj poruka: 3345
Taj 42LF652V je dosao sa AMVA3 panelom. Bukvalno uglovi gledanja kao kod IPS, a tamnoca kao kod VA panela. Proveri tako sto ces prevuci prst preko ekrana, pod laganim pritiskom i videces kako ostavlja trag. To je VA panel, samo sto je mnooogo bolja varijanta.


:: Kod kuće Samsung 40EH5300 kupljen negde oko 2012. godine, Samsung 32H5500 kupljen par godina kasnije, LG 42LF652V kupljen oko 2015.
::
:: Sve pribavljeno u prodavnicama u Beogradu, ništa preko Mađarske, i svi i dalje savršeno rade, nije bilo kvarova, ja sam kvalitetom slike zadovoljan, a imao sam prilike da koristim i Philips, Sony, pa i pomenuti HiSense (na duže vreme, ne pričam o gledanju po jednog filma, utakmice itd.).
::
:: LG ima za nijansu dublje nijanse crne od Samsunga, pa tamnije scene mnogo lepše izgledaju na njemu, dok ova dva Samsunga generalno meni imaju lepši prikaz boja od pomenutog LG-a (koliko god dobro podesio sva 3 komada) - sve u svemu, svodi se na stvar ličnog ukusa.
::
:: Ne znam odakle ideja da su svi Samsung TV-i đubre, i po čemu to, ali ok... valjda svako ima pravo na svoje mišljenje, ali ne bi bilo loše to potkrepiti činjenicama.
:: Čak i 2 slučaja crkavanja, koje je kolega VMARC lično iskusio, moramo uzeti sa rezervom. Za njega Samsung sada sigurno jeste najgori, i to opravdano, ali to ne znači da je najgori proizvođač u globalu.
:: Npr. ja iz sličnih razloga više ne kupujem Asus i MSI matične ploče, jer mi je dosta komada zveknulo do pre 15-ak godina, ali to ne znači da su one generalno loše, niti to govorim, samo preferiram drugog proizvođača.
::
:: Od pomenutih, jedino za HiSense mogu da kažem da lično nisam bio zadovoljan kvalitetom slike (lošije boje, neravnomerno osvetljenje itd.), pritom pričam o dva različita modela od 50` i 55`, od pre 3-4 godine, dok ne znam kakve su ove poslednje generacije i kakvi su ostali njihovi modeli. Mogu samo da kažem da ovi nisu bili od jeftinijih na tržištu i da su stajali uz još 4 dosta starija LG TV-a od po 40` pa sa slobodom kažem da su najmanje 2 stepenika ispod LG-a (i to LG-a starih blizu 10 god. u tom trenutku).
::
:: Mislim da mi je neko od kolega rekao da je jedan HiSense u međuvremenu i zveknuo, i da je zamenjen sa novijim LG-em, ali u kancelariju nisam imao potrebe da uđem preko 2 godine pa ne znam zasigurno kakvo je trenutno stanje :)
:: Inače, tih 5-6 komada TV-a uvek visi na istom zidu pa je poređenje bilo veoma lako
::
:: Što se tiče softvera, na svom LG sam baš pre nekoliko dana dobio obaveštenje da će Netflix uskoro prestati sa radom na njemu, dok na ova 2 Samsunga i dalje šljaka. Ostalo ok, vreme ih je u smislu OS-a i aplikacija svakako odavno pregazilo, ali sva tri komada i dalje dovoljno dobro rade.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vujste 43`` IPS 27.06.2022. 21:27 #675952

status: user
broj poruka: 52
Pozdrav svima.
Da ne otvaram novu temu, može li neko, u slučaju da poseduje ili zna kvalitet, da preporuči solidan TV 43`` 4k UHD smart da je IPS panel, prvenstveno LG, možda i neki drugi kršteni proizvođač do 65k din. u prodavnicama (zbog garancije od 5 god.) ili eventualno na kup-pro.
Na sajtovima naših prodavaca niko u specifikacijama ne navede koji tip panela je u tv-u, čak ni sam LG. Gledao u par prodavnica npr. LG 43`` nanocell i svi su VA panel, iako na diplayspecification piše da u iste nano modele stavljaju i IPS panele, verovatno naši uvoznici, nažalost, uvezli samo VA, koliko sam uspeo da nađem - BEUSLJP oznaka znači VA panel.
Bitno mi je da je solidna slika i IPS panel zbog uglova gledanja.
Ako neko odgovori i olakša mi odabir unapred HVALA.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 27.06.2022. 22:22 #675953

status: user
broj poruka: 18940
Takodje moj ultra povoljan Samsung monitor VA 27` evo gazi osmu godinu, nije se gasio i sad (ne daj boze da rikne), vec je odavno odsluzio svoje.

Takodje gledajuci kod raznih prijatelja, Samsung ni kod TV-a nije izneverio.

Moja preporuka, uzmi bolju ponudu za cenu/kvalitet, koji god da je od ta 2.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Probaj drugacije da koristis internet pretrazivac 27.06.2022. 22:40 #675954

status: user
broj poruka: 1043

https://www.tehnomanija.rs/tv-i-video/televizori/lg-smart-43um7050plf.html

Pise lepo


LG smart televizor 43UM7050PLF sa IPS panelom - Teh***anija

Na lg sajtu isto pise koji je panel



https://www.lg.com/rs/televizori/lg-43um7050plf

Pristojan za 47000din tu, provrti dalje mozda ima povoljnije koju hiljadu

Imas i ovaj, 55000din spusten sa 72000 isto dobar. Odaberi od ta dva ili ako iskopas neki sledeci. Bez brige uvezli su ih dosta.

Super ti je izbor LG


A samsung je generalno bio dobar po serijama, a evo mogu da vam preporucim 43 i 55 model koji otprilike jedini popunjava radne stolove u samsung ovlascenim servisima, cela serija je lipov qrac na biciklu,
Na poziv odmah znaju da vam kazu sa hdmi 123 otislo na procesor i spalilo ga (i stvarno je u 9/10 slucajeva tako)
Pri tom nema kome u garanciji nije isto crklo i zamenili gratis na licu mesta dodje serviser sa kljucem za otvaranje televizora jer ih tako prave sad na dva srafa ali moraju zabice da se otvaraju na jos gluplji nacin, i nakon isteka garancije 6mes maks opet crkne i zamenjena ploca.

Sony je mame mamine mama kod televizora ali preskup, onda ide LG koliko toliko podnosljiv pa onda razbacano tcl hisense itd

Meni se licno dopada philips ambilight, staklo kaljeno preko ekrana, 200hz pravih a ne softverski da pise 400 600 800, milina za gledanje.

Kod sina u sobi svetluca 37ica a ja bacim oko na 55 jednom nedeljno 10min jer odmah zaspim :)

Kad se setim mog pitanja koliko traju led svetla pa crknu, a covek mi kaze eh sve ce ti po stanu crknuti, svetla nikad, pre ce ekran ali ne brini nece ni on. Prave ih bas bas dobro.

Tv 45000din a zamenska ploca 25000, uzimaju klot za 18000din u nabavci i programiraju jer je vezana za panel, a to da ne bi ljudi kupovali slomljene za 1000din i pakovali ploče. Glupo i koplikovano skroz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 27.06.2022. 23:41 #675956

status: user
broj poruka: 12785
Vidi koliki ti je budžet, pa probaj da se protegneš za OLED jer ništa ne može da mu pridje po kvalitetu slike.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vujste ... 28.06.2022. 00:54 #675957

status: user
broj poruka: 52
@vexlord

Hvala lepo na odgovoru nego malo grešiš, TV koji si naveo je UM model za 2019. god., na sajtu tehn... lepo piše da nema na stanju, kod drugih prodavaca isto nema na stanju, verovatno je odavno prodat ili povučen iz prodaje, na LG sajtu takođe nisu stavljeni linkovi gde je moguće kupiti. Trenutno svi drže modele za 2021/2022. god. i sada nema opisa u specifikacijama koji je panel u tv-u, isto prodavci nisu upoznati. Veliki propust i LG-ja i naših uvoznika koji ne traže tip panela.
Nisi naveo drugi predlog od 55000? :)

Evo koji su modeli i oznake po godinama:

https://www.displayspecifications.com/en/brand/a1025

A ovde navedeno i dosta modela i koje panele imaju, samo treba pogoditi koji je za naše tržište:

https://www.displayspecifications.com/en/model-display/ca49250e

Pozz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Izvini 28.06.2022. 01:37 #675958

status: user
broj poruka: 1043
Drugi telefon i browser drugačije paste radi

https://www.winwin.rs/smart-televizor-43-lg-43up78003lb-aeu-164315.html

Ips ima na stanju ali, ne hvale nesto te ispod 2020 lg ips imas tu recenziju bas pominje i to. Isto VA paneli su tako dobri na nekim modelima da mozes da uzivas u crnoj a imas slican utisak kao sa ips


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs