Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Kako utvrditi da je HDD dobar ali i brz kao da je izašao iz fabrike
STRANA 1 OD 1
arogan Kako utvrditi da je HDD dobar ali i brz kao da je izašao iz fabrike 21.05.2022. 22:25 T68693

status: user
broj poruka: 524
Imam jednu kućnu konfiguraciju za Internet i Office, H81, Celeron 1820, HDD 500 GB.
Pre oko mesec dana računar mi počeo da radi sporo (nema veze sa internetom) i crvena lampica za HDD se gotovo nije gasila, više je sijala non stop nego što je treptala u ritmu čitanja/pisanja po HDD-u. Naravno, posumnjao sam na HDD, bio je zloglasni WD Blue 500 GB.
Od drugara sam dobio na poklon WD Green, njemu ne odgovara ni za bekap jer je taj model kao loš, ali tvrdio je da je ispravan. Ono što sam odmah primetio, kad sam hteo da kloniram stari na njega, da računar ulazi u BIOS tek nakom 10-tak sekundi nakon stiskanja tastera delete i već tada mi je bio sumnjiv. Posle kloniranja na WD Green, ostala je otprilike ista situacija, jako usporen računar i crvena lampica na HDD-u se gotovo ne gasi.
Promenio sam i SATA kab i SATA priključak na ploči `0` na `2` ali nije bilo poboljšanja.
I onda sam nabavio neotpakovani Seagate Baracuda 500 GB i posle kloniranja na njega računar je konačno počeo da se ponaša normalno. Radi brzo, i, kada se na njemu ne radi, HDD lampica samo poneki put zasija i odmah se ugasi.
Pre par meseci, po savetu sa ovoga formuma, napravio sam butabilni Flash `Sergei Strelec`, da kažem naslednih Hirens Boot-a. Danas sam sa njega testirao sva tri diska iz nekoliko programa i svi su hardovi odlični, nemaju nijedan bede sektor, niti kašnjenje, svi imaju 100% Healt i 100% Performance, svi imaju sličnu brzinu čitanja/pisanja, nijedan ne zapinje ili nešto slično.
Kako mogu da dokažem (sam sebi, trebaće mi za ubuduće) da mi prva dva diska nisu potpuno ispravna (osim za ovaj Green što duže ulazi u BIOS kada je on priključen).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Ne znam sto je blue wd zloglasan 21.05.2022. 23:34 #675625

status: user
broj poruka: 1043
Imam bas 2x500gb 10ak god stari, nisu gašene mašine dan i noć pa ajde da kazem bar 3 godine ne računajući kad nestane struje i nedostatak ups-a ali debelo su odradili svoje
Wd green iz 2007/2008 izvadjen iz my book essential plastike I korišćen i ovako kao storage i sa elektronikom njegovom kao eksterni i evo dan danas svi rade pa otprilike kao prvog dana, nijedna anomalija bukvalno

Moje neko iskustvo

To kad ti se zalomi moze biti i super ultra mega serija pa ne znam toshibe i iz najlona će da brljavi a prolazi sve testove, desava se.

Jel ti nije mozda bila pametnija ideja neki ssd od 500 da si metnuo u mašinu? Prodisalo bi sve letelo bi ali eto cena malo veća od standardnog hdd


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Ako ti ne trebaju podaci sa ta dva diska 22.05.2022. 00:54 #675626

status: user
broj poruka: 9380
Izbrisi im particije u potpunosti, preformatiraj (pozeljno bi bilo neki low level format ili klasicni full format a ne quick format) i onda pokreni programe za dijagnostiku.
Ako imaju problem, posle low level formata ce ti i obican HDD Sentinel pokazati manje od 100%.
Postoji mogucnost da onaj koji se brzo detektuje proradi normalno. Za ovaj sto zadrzava BIOS post screen isto tako postoji mogucnost da proradi, ali mislim da je on verovatno riknuo.
Takodje, postoji mogucnost da ti se prilikom kacenja tih diskova usporu sistem i sa ovim novim diskom. Ako se to desava 99% su neispravni.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

I7-10700KF/32GB/B460M/RTX3060/250GB/550W/Dell S2721DGFA

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 uzmes hdd regenerator 22.05.2022. 01:15 #675627

status: user
broj poruka: 4659
ili bilo koji drugi program za skeniranje sektora na disku. On ce ti pokazati da li su neki sektori problematicni (weak O-R bad) i bice ti jasno. Ako nije do sektora, mozda mehanika ili elektronika mu otkazuje ili brljavi.




Ryzen7 2700x 4,2Ghz
Asus Tuf Gaming B450 Plus II
G. Skill Aegis 2x8gb 3200mhz
WD20PURZ 2TB
WD1003FZEX 1TB
Biostar SSD 480gb
Zotac 1080 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 Pro 64-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Vmarc 22.05.2022. 09:59 #675630

status: user
broj poruka: 985
Vmarc ti je napisao tacno u detalje sta da uradis,ja bi apsolutno isto tako uradio kao on sto ti je napisao... i samo ne quick format,nego obavezno full format,a najbolje bi bilo low level format... Tek na ovaj nacin ces moci da vidis realno stanje hardova...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Kako utvrditi da je HDD dobar ali i brz kao da je izašao iz fabrike 23.05.2022. 10:18 #675633

status: user
broj poruka: 18940
Iskreno iz mog iskustva tako nesto da se desava sam vidjao iskljucivo kada je disk u problemu i SMART prijavljuje gresku, takodje ako je health drasticno opao ispod granice tolerantnosti, ali da svi programi prikazuju ispravnost diska 100%, a da se desava pauza od 10sek. pre ulaska u bios, to mi je malo tesko verovatno.

Drugar koji ti ga je poklonio ti je (mozda nenamerno) ucinio medvedju uslugu gubljenjem vremena.

WD Blue i Green generalno nisu toliko losi diskovi, ali definitivno od tih ima najvise refabrikovanih diskova, koji su za izbegavanje. Obavezno na sebi imaju obelezeno odredjenim oznakama, ali naravno nasi prodavci to ne istaknu tamo gde treba, vec onako usput ti kazu (ako se sete). Takodje voditi racuna pri kupovini starijih model Hitachi, Toshiba diskova. Obicno su ti diskovi sa privlacnom(mamac) cenom.

Taj lag sam vidjao takodje par puta kada je neko veoma lose napajanje prikaceno i usput sa problemom (napuhalog capacitora), kao sto je ZITO.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Imam jednu kućnu konfiguraciju za Internet i Office, H81, Celeron 1820, HDD 500 GB
:: Pre oko mesec dana računar mi počeo da radi sporo (nema veze sa internetom) i crvena lampica za HDD se gotovo nije gasila, više je sijala non stop nego što je treptala u ritmu čitanja/pisanja po HDD-u. Naravno, posumnjao sam na HDD, bio je zloglasni WD Blue 500 GB
:: Od drugara sam dobio na poklon WD Green, njemu ne odgovara ni za bekap jer je taj model kao loš, ali tvrdio je da je ispravan. Ono što sam odmah primetio, kad sam hteo da kloniram stari na njega, da računar ulazi u BIOS tek nakom 10-tak sekundi nakon stiskanja tastera delete i već tada mi je bio sumnjiv. Posle kloniranja na WD Green, ostala je otprilike ista situacija, jako usporen računar i crvena lampica na HDD-u se gotovo ne gasi
:: Promenio sam i SATA kab i SATA priključak na ploči `0` na `2` ali nije bilo poboljšanja
:: I onda sam nabavio neotpakovani Seagate Baracuda 500 GB i posle kloniranja na njega računar je konačno počeo da se ponaša normalno. Radi brzo, i, kada se na njemu ne radi, HDD lampica samo poneki put zasija i odmah se ugasi
:: Pre par meseci, po savetu sa ovoga formuma, napravio sam butabilni Flash `Sergei Strelec`, da kažem naslednih Hirens Boot-a. Danas sam sa njega testirao sva tri diska iz nekoliko programa i svi su hardovi odlični, nemaju nijedan bede sektor, niti kašnjenje, svi imaju 100% Healt i 100% Performance, svi imaju sličnu brzinu čitanja/pisanja, nijedan ne zapinje ili nešto slično
:: Kako mogu da dokažem (sam sebi, trebaće mi za ubuduće) da mi prva dva diska nisu potpuno ispravna (osim za ovaj Green što duže ulazi u BIOS kada je on priključen)
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Ja na seagate 23.05.2022. 11:19 #675634

status: user
broj poruka: 1043
2tb
Nakon pola godine cujem kako krklja kad se pokrene nesto.

Djubre, nikad vise ga ne kupovati.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
filni Re: Re: Kako utvrditi da je HDD dobar ali i brz kao da je izašao iz fabrike 23.05.2022. 12:46 #675635

status: user
broj poruka: 1198
Ne mogu se sloziti za refabrikovane. Ovaj 320Gb sto imam je star 5 godina i radi kao sat i dalje. 100/100% :)
ASROCK AB350 Pro4
Ryzen 5 1600 AF
2 x 8gb DDR4
256GB A2000 Kingston NVME, 120GB SSD Patriot Blast, WD blue 320GB
ASUS Expedition OC RX 570 4GB
Thermaltake Litepower 550W RGB
Asus DVD/RW

:: Iskreno iz mog iskustva tako nesto da se desava sam vidjao iskljucivo kada je disk u problemu i SMART prijavljuje gresku, takodje ako je health drasticno opao ispod granice tolerantnosti, ali da svi programi prikazuju ispravnost diska 100%, a da se desava pauza od 10sek. pre ulaska u bios, to mi je malo tesko verovatno.
::
:: Drugar koji ti ga je poklonio ti je (mozda nenamerno) ucinio medvedju uslugu gubljenjem vremena
::
:: WD Blue i Green generalno nisu toliko losi diskovi, ali definitivno od tih ima najvise refabrikovanih diskova, koji su za izbegavanje. Obavezno na sebi imaju obelezeno odredjenim oznakama, ali naravno nasi prodavci to ne istaknu tamo gde treba, vec onako usput ti kazu (ako se sete). Takodje voditi racuna pri kupovini starijih model Hitachi, Toshiba diskova. Obicno su ti diskovi sa privlacnom(mamac) cenom
::
:: Taj lag sam vidjao takodje par puta kada je neko veoma lose napajanje prikaceno i usput sa problemom (napuhalog capacitora), kao sto je ZITO.
::
:: “La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.
::
:: :: Imam jednu kućnu konfiguraciju za Internet i Office, H81, Celeron 1820, HDD 500 GB
:: :: Pre oko mesec dana računar mi počeo da radi sporo (nema veze sa internetom) i crvena lampica za HDD se gotovo nije gasila, više je sijala non stop nego što je treptala u ritmu čitanja/pisanja po HDD-u. Naravno, posumnjao sam na HDD, bio je zloglasni WD Blue 500 GB
:: :: Od drugara sam dobio na poklon WD Green, njemu ne odgovara ni za bekap jer je taj model kao loš, ali tvrdio je da je ispravan. Ono što sam odmah primetio, kad sam hteo da kloniram stari na njega, da računar ulazi u BIOS tek nakom 10-tak sekundi nakon stiskanja tastera delete i već tada mi je bio sumnjiv. Posle kloniranja na WD Green, ostala je otprilike ista situacija, jako usporen računar i crvena lampica na HDD-u se gotovo ne gasi
:: :: Promenio sam i SATA kab i SATA priključak na ploči `0` na `2` ali nije bilo poboljšanja
:: :: I onda sam nabavio neotpakovani Seagate Baracuda 500 GB i posle kloniranja na njega računar je konačno počeo da se ponaša normalno. Radi brzo, i, kada se na njemu ne radi, HDD lampica samo poneki put zasija i odmah se ugasi
:: :: Pre par meseci, po savetu sa ovoga formuma, napravio sam butabilni Flash `Sergei Strelec`, da kažem naslednih Hirens Boot-a. Danas sam sa njega testirao sva tri diska iz nekoliko programa i svi su hardovi odlični, nemaju nijedan bede sektor, niti kašnjenje, svi imaju 100% Healt i 100% Performance, svi imaju sličnu brzinu čitanja/pisanja, nijedan ne zapinje ili nešto slično
:: :: Kako mogu da dokažem (sam sebi, trebaće mi za ubuduće) da mi prva dva diska nisu potpuno ispravna (osim za ovaj Green što duže ulazi u BIOS kada je on priključen)
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Valjda ima veze 23.05.2022. 15:53 #675636

status: user
broj poruka: 1043
U kom stadijumu ludila su ga refabrikovali ili jednostavno takav primerak da će ti nadživeti i 18-u generaciju intela. Nema pravila

Jao ovo krlkljanje
Mogao bih da menjam sa imarkovic za 2tb nvme onaj extreme super star što je uzeo za storage haha
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
arogan Re: VMARC 23.05.2022. 18:13 #675637

status: user
broj poruka: 524

OK,
sve jasno, uradiću upravo tako ....

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Re: VMARC 23.05.2022. 18:57 #675638

status: user
broj poruka: 9380
Porpuno sam smetnuo sa uma HDD Regenerator, kog je predlozio Gare.
Sa njim mozes odmah prvo da probas, pa tek posle sa ovom mojojm procedurom. Moze da ti ustedi dosta vremena.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

I7-10700KF/32GB/B460M/RTX3060/250GB/550W/Dell S2721DGFA

::
:: OK
:: sve jasno, uradiću upravo tako ...
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner An ti klesta... 23.05.2022. 19:19 #675639

status: user
broj poruka: 7761
QQ...

Ljudi da li je moguce da se raspravlja o disku od 500GB...

Kada je nov tog kapaciteta ispod dve crvene...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Kako utvrditi da je HDD dobar ali i brz kao da je izašao iz fabrike 23.05.2022. 22:16 #675642

status: user
broj poruka: 18940
Slazes se da je dobro uzeti refabrikovan disk?? Ok. Da li znas sta se radi sa takvim diskovima? To su polovni diskovi presli boga oca koji su se vratili u fabriku (umesto u djubre), gde su ih reparirali (zamena nekog falicnog dela) i vraceni nazad u prodaju... Ti si imao srece sto je izdrzao toliko, to je samo taj jedan i tvoje iskustvo.

@MaliAbner, i to sto kazes stoji, ali generalno pitanje nije vezano za disk od 500G, vec za bilo koji drugi disk.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Ne mogu se sloziti za refabrikovane. Ovaj 320Gb sto imam je star 5 godina i radi kao sat i dalje. 100/100% :
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
siki069 Refabrikovan? 24.05.2022. 09:30 #675645

status: user
broj poruka: 322
Nastaje samo ako se nov hard disk pokvari u toku garancije,
Vraća se u fabriku i popravlja se.

Van garancije se ne vraćaju u fabriku.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: Refabrikovan? 24.05.2022. 10:55 #675646

status: user
broj poruka: 985
Tako bi trebalo po zakonu,ali posto poznajem nekoga ko radi u firmi za reciklazu cujem skroz drugacije price, radi se sve i svasta,pa je bukvalno sta kome zapadne... sestra je kupila 2012-e nov laptop koji je u sebi imao rebafrikovani hard,(to joj nije naglaseno prilikom kupovine) jer je kupila NOV LAPTOP, crkao hard posle 5 meseci-odose svi podaci,zamene joj hard stave ``novi`` naravno opet refabrikovani,vidim ja programom 0 radnih dana,crkne za 7 meseci = opet odose podaci, opet reklamacija opet zamene``novi`` hard,trajao je mesec dana posle isteka garancije i opet crkao=opet odose podaci, i ja popizdim,izvadim iz fijoke jedan WD sa 100-tinak radnih dana,napravljen 2009-e godine( pre onih poplava fabrika hardova nakon kojih su refabrikovani hardovi preplavili trziste) ubacim taj stario WD u laptop, evo ga 2022 godina radi sa healthom 100/100... Zakljucak izvucite sami....


:: Nastaje samo ako se nov hard disk pokvari u toku garancije
:: Vraća se u fabriku i popravlja se
::
:: Van garancije se ne vraćaju u fabriku
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Kod hardova je bitno da napon na 5v grani ne bude ispod 4.8 24.05.2022. 19:42 #675647

status: user
broj poruka: 7695
a na 12 V grani ne sme ispod 11.8 .Drugo zavisi i od chipseta ,na nekom se greje ,na drugom ne .Obavezno kuler za hladjenje.Ti refabrikovani mogu lepo da rade dobije se i garancija za njih.Iz mog iskustva WD se pokazao kao najbolji mehanicki disk.E sad jedno pitanje nevezano za temu ,da li neko zna gde moze da se nabavi torex pin za WD diskove ocu da na jednom menjam elektroniku.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Kod hardova je bitno da napon na 5v grani ne bude ispod 4.8 24.05.2022. 22:30 #675649

status: user
broj poruka: 18940
Davno sam kupio Pro`s kit-ov Torx u Netiksu, godinama ga koristim, manji 5 sam cak i polomio, medjutim radi posao, imaju jos uvek to, a sada imas u Mikroprincu, takodje u Kelcu.
Eventualno u Lidlu kad naleti, a bude cesto komplet bitova sa drskom kvalitet na nivou, a cena 500-600din.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: a na 12 V grani ne sme ispod 11.8 .Drugo zavisi i od chipseta ,na nekom se greje ,na drugom ne .Obavezno kuler za hladjenje.Ti refabrikovani mogu lepo da rade dobije se i garancija za njih.Iz mog iskustva WD se pokazao kao najbolji mehanicki disk.E sad jedno pitanje nevezano za temu ,da li neko zna gde moze da se nabavi torex pin za WD diskove ocu da na jednom menjam elektroniku
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Najbolje set 24.05.2022. 23:54 #675650

status: user
broj poruka: 1043

Ali, ne ono 300 din 40 bitova pa da ti se izvitoperi na prvo odsrafljivanje
T9 za 3.5 I t5 za 2.5 inch ako se dobro secam

Davno otvorio jedan Maxtor da prepakujem I to tako ostalo zaboravljeno jbg

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Compy Preporuka 25.05.2022. 08:56 #675651

status: user
broj poruka: 243
https://mi-srbija.rs/aksesoari/alat/mi-alat
Odlicna stvar

Ryzen 9 5950X/Crosshair VIII Dark Hero/RipjawsV 64GB/NZXT Kraken X52/TUF RTX3080/Fractal Ion+2 860W/PHANTEKS Enthoo ProM/WD SN850 1TB/Samsung 960Evo 250GB/850Evo 500GB/WD Blue 6TB/Toshiba P300 3TB/2xLenovo L27i/Sony 43X85J/R.A.T.ProX/Microsoft Sculpt/Z906

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Naleteo sam u Lidlu 25.05.2022. 16:18 #675652

status: user
broj poruka: 7695
na slican komplet torexa kupim ,zakleo bi se da moze da odvrce WD ,kad nista ...
Moracu da ponesem hard disk u Mikroprinc ,da vidim da li moze.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Compy Re: Naleteo sam u Lidlu 25.05.2022. 16:50 #675653

status: user
broj poruka: 243
MI provereno moze


Ryzen 9 5950X/Crosshair VIII Dark Hero/RipjawsV 64GB/NZXT Kraken X52/TUF RTX3080/Fractal Ion+2 860W/PHANTEKS Enthoo ProM/WD SN850 1TB/Samsung 960Evo 250GB/850Evo 500GB/WD Blue 6TB/Toshiba P300 3TB/2xLenovo L27i/Sony 43X85J/R.A.T.ProX/Microsoft Sculpt/Z906

:: na slican komplet torexa kupim ,zakleo bi se da moze da odvrce WD ,kad nista ..
:: Moracu da ponesem hard disk u Mikroprinc ,da vidim da li moze
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Pogreška što bi se reklo 27.05.2022. 08:45 #675660

status: user
broj poruka: 1043

Otkačio hdd da ne krklja I zvuk i dalje tu, na ventilatoru od napajanja neka glupost zapala I zvuk bukvalno isti :)

Dobar je Seagate 2tb

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Naleteo sam u Lidlu 27.05.2022. 10:04 #675661

status: user
broj poruka: 18940
Nisam znao da ti treba za 2.5`, nemaju oni tako male, samo vrati taj komplet ako ti ne treba, vratice ti pare. Nemoj da bacas pare, ako ti treba taj 1 torx, idi u Kelco, ponesi hdd i uzmi jedan torx odvijac koji ti treba. Imaju dobre nemacke.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: na slican komplet torexa kupim ,zakleo bi se da moze da odvrce WD ,kad nista ..
:: Moracu da ponesem hard disk u Mikroprinc ,da vidim da li moze
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Re: Naleteo sam u Lidlu 27.05.2022. 10:35 #675662

status: user
broj poruka: 1043
Pazi samo da odvrces JIS krstastim a ne filipsom jer ovaj iako je po dimenziji isti jednostavno neće da odradi sta treba i izmasakriraćeš šraf

https://i.postimg.cc/m22N7NQF/download.jpg


:: na slican komplet torexa kupim ,zakleo bi se da moze da odvrce WD ,kad nista ..
:: Moracu da ponesem hard disk u Mikroprinc ,da vidim da li moze
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Re: Naleteo sam u Lidlu 28.05.2022. 15:52 #675665

status: user
broj poruka: 7695
Ne idem ja na silu nikad ,nego na sec.Ovaj komplet torexa sto je Compy dao link deluje zanimljivo.


:: Pazi samo da odvrces JIS krstastim a ne filipsom jer ovaj iako je po dimenziji isti jednostavno neće da odradi sta treba i izmasakriraćeš šraf
::
:: https://i.postimg.cc/m22N7NQF/download.jp
::
::
:: :: na slican komplet torexa kupim ,zakleo bi se da moze da odvrce WD ,kad nista ..
:: :: Moracu da ponesem hard disk u Mikroprinc ,da vidim da li moze
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Odličan je taj kompijev set 28.05.2022. 16:44 #675666

status: user
broj poruka: 1043

A wiha je vrhunski alat, skoro pa kao unior, pre par godina smo iz nemačke uzimali po komad onih specifičnih za ajfon 10eur komad

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs