Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Hdd Temp? ←
STRANA 1 OD 1
H-nitro Hdd Temp? ← 04.02.2023. 02:01 T68916

status: user
broj poruka: 1959
Imam HDD wd black 1tb iz 2009 i gledam na hwmonitoru da je temperatura u idle 55c a ponekad i 57
nista mu ne fali radi kao i uvek za sve ove godine nikad bag nije imao pa me zanima da li je to normalna temperatura posto na forumima pricaju da je 37c normalna? i drugi su matori ali nisu mi bitni jer na njima nisu podatci

https://dodaj.rs/image/LZ7TYc

Ovca ne sme da se brani, vuk se njenim strahom hrani

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Nije bas normalna temp 04.02.2023. 09:32 #678385

status: user
broj poruka: 1043

Može da bude jedan od znakova da se sprema da pobrljavi. Ako možeš bekapuj podatke ili kupuj novi što pre, šta god da se desi da ne izgubiš nešto

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko pf 04.02.2023. 09:47 #678386

status: user
broj poruka: 6643
Da si to gledao i pre, znao bi i sam ima li razlike. Ako je ista kao i pre a radi i kao i pre, rizik nije ništa veći nego što je i bio do sada - raste polako vremenom verovatnoća otkaza. Ali ako je do jučer bila 35 stepeni a sada 57, imaš zaključak.
Bekap je u svakom slučaju pametan, možda ne zbog temperature, već zbog broja 2009.


Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Hdd Temp? ← 04.02.2023. 10:29 #678387

status: user
broj poruka: 7700
Imao sam jedan WD black 500 gb ,razvijao je visoke temp. Ne bas 55 ,ali jedno 45-47 C proverim sa crystal disk info ,hdd nije pokazivao nijednu gresku.Inace ta black serija WD-a je nakvalitetnija kod WD-a zato joj daju garanciju 5 godina.Ja sam ga premestio ipak u hdd rack ,po potrebi ga koristim.Pretpostavljam da taj hdd ima adekvatno hladjenje ,ako je tako ,a dalje daje tu temp,ja ga ipak ne drzao u sistemu ,nego po potrebi.Max dozvoljena temp je 60 C ,a veca verovatnoca kolapsa wd hdd pocinje sa 55 C.


:: Imam HDD wd black 1tb iz 2009 i gledam na hwmonitoru da je temperatura u idle 55c a ponekad i 5
:: nista mu ne fali radi kao i uvek za sve ove godine nikad bag nije imao pa me zanima da li je to normalna temperatura posto na forumima pricaju da je 37c normalna? i drugi su matori ali nisu mi bitni jer na njima nisu podatc
::
:: https://dodaj.rs/image/LZ7TY
::
:: Ovca ne sme da se brani, vuk se njenim strahom hrani
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
krkub Re: Hdd Temp? ← 04.02.2023. 11:20 #678388

status: user
broj poruka: 1006
Nepotpune informacije:
-kolika je do sada temperatura bila, da li si pratio (idle/ load)?
-šta kaže, na primer, HDD sentinel?
-hladiš li hdd-ove, kako su pozicionirani u kućištu?
-itd


:: Imam HDD wd black 1tb iz 2009 i gledam na hwmonitoru da je temperatura u idle 55c a ponekad i 5
:: nista mu ne fali radi kao i uvek za sve ove godine nikad bag nije imao pa me zanima da li je to normalna temperatura posto na forumima pricaju da je 37c normalna? i drugi su matori ali nisu mi bitni jer na njima nisu podatc
::
:: https://dodaj.rs/image/LZ7TY
::
:: Ovca ne sme da se brani, vuk se njenim strahom hrani
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
H-nitro re 04.02.2023. 16:28 #678390

status: user
broj poruka: 1959
Pa iskreno mislim da su pre bile temperature oko 38 42, nema hladjenje oni stoje jedan preko drugog jer je starije kuciste mislim u kao nekim fiocicama, nista sad cu da mu stavm 12icu pa cemo da vidimo
ovaj wd neprestano radi od 2009 pritom je pun i nikad nije imao ni jednu gresku

Ovca ne sme da se brani, vuk se njenim strahom hrani



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Probaj da ih razdvojis nekako 04.02.2023. 17:32 #678391

status: user
broj poruka: 1043

Inprovizuj kavez namunji ventilator ili uzmi hladnjak bar za taj ima ih jeftino. Ali svakako budi spreman da ga menjaš a ne da čekaš da ostaneš bez nečega

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 imas nosace 5.25 04.02.2023. 20:18 #678398

status: user
broj poruka: 914
i koje nozes staviti 3.5 a ispod fan od 80-120 mm, ja sam ostavio isti hdd za drugi beckup(iskljuceno mu napajanje) a za radni sam uzeo ostatak od upgrade servera MB001000GWFWK


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 04.02.2023. 21:30 #678400

status: user
broj poruka: 4748

Definitivno napajanje ili pre provetravanje. Vidiš da ti svi diskovi probijaju granicu, nema veze sa njima per se.
Uzmi neki razdelnik od 200 din da ne stoje baš jedan na drugom. Ili ih odvoji sa par zrna pasulja.

Kako stoji stvar sa procesorom i pločom?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
H-nitro re 04.02.2023. 23:42 #678404

status: user
broj poruka: 1959
evo stavih 12icu vent i ide max 42 a oko 36 su uglavnom na idle neki i manje
planiram da uradim sam ono azza pyramid kuciste za koji dan pa cu ih jos bolje provetravati, ako hocete snimicu vam i tut ako vas zanima

a to je onda bilo to samo me zanimalo da ono ipak nisu bile normalne temperature 55c hvala narode
e i da zavrsio sam film traje oko 30 min to je jedna prica sad na leto ide sledeca jer je omnibus

Ovca ne sme da se brani, vuk se njenim strahom hrani



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
krkub Re: re 05.02.2023. 00:00 #678408

status: user
broj poruka: 1006
Pa da, muni mu neku 12-icu, ako imaš mogućnost kontrole - odlično. Čičak trake, obostrana lepljiva, smisli mod. Spustićeš 10°C, ziher.
Nisi obraćao pažnju, on se krčka poodavno.
Hardver nije napravljen u Srbiji da mu smeta promaja :P

Edit: sad vidim da si instalirao severac


:: Pa iskreno mislim da su pre bile temperature oko 38 42, nema hladjenje oni stoje jedan preko drugog jer je starije kuciste mislim u kao nekim fiocicama, nista sad cu da mu stavm 12icu pa cemo da vidim
:: ovaj wd neprestano radi od 2009 pritom je pun i nikad nije imao ni jednu gresk
::
:: Ovca ne sme da se brani, vuk se njenim strahom hrani
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60280. Broj poslatih odgovora: 646161.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs