Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Softver za PDA i mobilne
Notifikacije kasne ili ne izlaze
STRANA 1 OD 1
Mojtezdrma Notifikacije kasne ili ne izlaze 08.04.2023. 15:31 T68971

status: user
broj poruka: 288
Postovani, imam problem sa telefonom (Honor 70),mada mi je tako bilo i na proslom (neki Xiaomi).

Notifikacije nekih aplikacija mi kasne ili se uopste ne pojave (konkretno sam primetio takav problem sa Viberom, Instagramom i sa aplikacijom Rezultati). A verovatno je slucaj sa jos nekim, ali to za sada nisam primetio.

U cemu je caka i kako rešiti problem?

Hvala

Dell Inspiron 3737
Intel Core i7-4500U 1.8GHz
8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz
1TB SATA 5400rpm
AMD Radeon HD 8870M 2GB DDR5
17.3` LED Backlight HD+ 1600x900 (TrueLife)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf - - - - - 08.04.2023. 23:48 #678946

status: user
broj poruka: 1470
Jesi proverio power settings za problematične aplikacije? Da li ti je uključen battery saver mod na telefonu?
Black Wolf

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Pravi trag 09.04.2023. 00:14 #678947

status: user
broj poruka: 6643
Ne znam kako se zove na Honoru ali na Xiaomi se zove Mjau, nadogradnja - front-end na osnovni android, koje imaju svi veći kineski i svetski proizvođači telefona. Karakteristika im je da se mešaju tj. kontrolišu gde `curi` struja, tj. koje aplikacije, posebno u pozadini (verovatno špijuniraju prvenstveno za svoj račun, a onda usput, možda nešto korisno i za vlasnika) troše previše CPU ciklusa, memorijskog prostora i, baterije. Tako npr. možemo videti da jedna izuzetno blesava i prosta radnja, kakva je kontrola IMAP ili SMTP mail naloga, ako je u pozadini, izvlači bateriju i aktivna je non-stop... itd. E, to onda frontend UI programi, većinom pridave ili zaustave ili bar, prorede. Ti to vidiš na dva načina: baterija se sporije prazni, telefon je odzivniji i živahniji, ali, i notifikacije nekih programa budu udavljene, tj. dolaze sa zakašnjenjem. Pa onda nakon sledećeg update-a, neke druge i malo drugačije i tako u krug, Jovo-nanovo..... kao što reče koega pre mene, ali mnogo kraće, čačkaj po podešavanjima battery save i dozvolama da se šalju notifikacije, da se radi u pozadini.... pa dodaj programe koji su ti bitni u izuzetke. I punjač onda u ruke ili power bank, još bolje.
Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Nije do podesavanja 09.04.2023. 01:22 #678948

status: user
broj poruka: 4661
Ili sam Android stedi tako sto gasi ili sta vec (van battery saver opcije i ostalog memory managementa). Meni se bas to opisano desava sa Viberom. Ili mi uopste ne stignu notifikacije niti se ukljuci ekran i otvori Viber, ili nekad se ukljuci ekran a ne otvori se Viber. Ja tipujem da Viber baguje, jer kako updatuju app nesto se sjebe, ili krene bateriju da trosi nenormalno mnogo (namerno verovatno) ili neki bug se pojavi.

Uzmi downgraduj verziju i to ne samo za jednu unazad nego par verzija unazad. To sam takodje probao, neke starije verzije od aplikacija znatno bolje rade nego nove. Ja imam Xiaomi A2 Lite.



Ryzen7 2700x 4,2Ghz
Asus Tuf Gaming B450 Plus II
G. Skill Aegis 32gb 3000mhz
WD20PURZ 2TB
WD1003FZEX 1TB
Biostar SSD 480gb
Zotac 1080 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 Pro 64-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Re: Nije do podesavanja 09.04.2023. 11:05 #678954

status: user
broj poruka: 6643
... da, i to je mogućnost ili istina. Naime, svi developeri pokušavaju da `proguraju` baš svoju platformu za instant poruke, socijalne mreže, kuradi-paladi. I to rade kvarno, svako ažuriranje, nekako sjebe konkurenciju (u granicama `dozvoljenog`, kao slučajno) a izbaci baš njihovu platformu. Ili to rade za pare, plate front-end developerima da namerno sjebu svoj softver i proteiraju jedne a dave druge platforme. Da ne kažem da to rade državne službe odnosno, po njihovom nalogu.... skoro smo videli celo ludilo sa koronom, gde su to javno radili, a sada sa RU-UKR ratom.... da li namerno, ili slučajno svejedno je, a po meni je kombinacija u pitanju, uglavnom, kako bi nas drugačije ubedili da nam više nije dovoljan okta kore na 2.5GHz, 6/128 Gb telefon, nego da nam treba od 3GHz, 12/512.... itd.? Pa, nikako.



Budale računaju na sreću.

:: Ili sam Android stedi tako sto gasi ili sta vec (van battery saver opcije i ostalog memory managementa). Meni se bas to opisano desava sa Viberom. Ili mi uopste ne stignu notifikacije niti se ukljuci ekran i otvori Viber, ili nekad se ukljuci ekran a ne otvori se Viber. Ja tipujem da Viber baguje, jer kako updatuju app nesto se sjebe, ili krene bateriju da trosi nenormalno mnogo (namerno verovatno) ili neki bug se pojavi.
::
:: Uzmi downgraduj verziju i to ne samo za jednu unazad nego par verzija unazad. To sam takodje probao, neke starije verzije od aplikacija znatno bolje rade nego nove. Ja imam Xiaomi A2 Lite
::
::
::
:: Ryzen7 2700x 4,2Gh
:: Asus Tuf Gaming B450 Plus I
:: G. Skill Aegis 32gb 3000mh
:: WD20PURZ 2T
:: WD1003FZEX 1T
:: Biostar SSD 480g
:: Zotac 1080 8g
:: OCZ MXS-PRO 600
:: Windows 10 Pro 64-bit
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mojtezdrma Re 09.04.2023. 14:55 #678962

status: user
broj poruka: 288
Proceprkao sam power saver odeljak. MOguce da je bilo do toga. Videcemo kako ce se ponasati u sledecim danima.

U svakom slucaju hvala na pomoci svima. Valjda ce biti ok.
Dell Inspiron 3737
Intel Core i7-4500U 1.8GHz
8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz
1TB SATA 5400rpm
AMD Radeon HD 8870M 2GB DDR5
17.3` LED Backlight HD+ 1600x900 (TrueLife)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646113.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs