Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Lecenje bed sektora
STRANA 1 OD 1
ludi Lecenje bed sektora 09.07.2005. 23:41 T705

status: user
broj poruka: 568
Imam na sestrinom hardu bed sectore znate li kako mogu da da ih kastriram kako mi se ne bi mnozili ako je ikako moguce posto je ovo prvi put da se susrecem s tim problemom, moze li to da radi partition magic posto to imam na nekom disku ili bilo sta predlozite ...
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aiwa ... 10.07.2005. 09:18 #1857

status: user
broj poruka: 210


Postoje dve vrste bad sectora, harveski i softverski.

Softverski se javljaju (uglavnom) kada dugo nisi radio defragmentaciju i imas fat32 file system.
Oni se resavaju low level formatom iz softvera proizbvodjacha hard diska.

Mnogo cesci su hardverski bad sectori koji predstavljaju fizicka ostecenja od glave harddiska koji je "zarezao" po ploci harddiska i tu 99.99 % nema spasa, tj. ne moze da se oporavi. Treba samo spreciti sirenje, a to se radi jednostavnim pustanjem scandiska koji odredi bad sectore i tu ne upisuje nista.
Ali ima situacija kada to jednostavno buja i hard disk je svaki dan sa sve vise i vise bad sectora i enma mu spasa.

Zato: sve vazne podatke prebaci na novi hard disk, taj formatiraj i koristi ga kao pomocni, neki rezervni za nevazne stvari, tipa filmove i muziku koje imas na CD-ovima a slusaju ti se ili gledaju na kompu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi ... 10.07.2005. 17:27 #1859

status: user
broj poruka: 568
zamenio sam sokocalo
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ranikola Re: ... 11.07.2005. 01:33 #1865

status: user
broj poruka: 8



::
::
:: Postoje dve vrste bad sectora, harveski i softverski
::
:: Softverski se javljaju (uglavnom) kada dugo nisi radio defragmentaciju i imas fat32 file system
:: Oni se resavaju low level formatom iz softvera proizbvodjacha hard diska
::
:: Mnogo cesci su hardverski bad sectori koji predstavljaju fizicka ostecenja od glave harddiska koji je "zarezao" po ploci harddiska i tu 99.99 % nema spasa, tj. ne moze da se oporavi. Treba samo spreciti sirenje, a to se radi jednostavnim pustanjem scandiska koji odredi bad sectore i tu ne upisuje nista
:: Ali ima situacija kada to jednostavno buja i hard disk je svaki dan sa sve vise i vise bad sectora i enma mu spasa
::
:: Zato: sve vazne podatke prebaci na novi hard disk, taj formatiraj i koristi ga kao pomocni, neki rezervni za nevazne stvari, tipa filmove i muziku koje imas na CD-ovima a slusaju ti se ili gledaju na kompu

E vidis projatelju, ovo je najgora stvar koju momzes da cujes, izlizan klise koji se nepotkrepljuje nicim a netacan ne 99% nego 199%.
SVaki hard disk ima bed sectore, svaki, monolit je naucna fantastika.
Pisao sam mnogo puta na ovu temu i nemam nameru da se ponavljam ima na es i na benchmarku mnogo o tome, ali jedno cu reci pa sta mislis disk se obrce sa 7200 pa zar je moguce da kako ga skandisk izoluje da ce to da spreci glavu da se zakaci o njega.
BB se vrlo lepo i trajno resavaju, ko zna zna ko ne zna 2.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aiwa ... 11.07.2005. 08:55 #1868

status: user
broj poruka: 210



Izlizan bio klishe ili ne, ja sam mu dao besplatan savet, a sta si mu ti dao?

Poziv da dodje kod tebe i potrosi vise para nego sto ga kosta taj hard disk kao nov?

Ako hoces da mu pomognes, pokazi se batice, a ne da pricas ko politicar.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ranikola Re: ... 11.07.2005. 09:58 #1869

status: user
broj poruka: 8



::
::
::
:: Izlizan bio klishe ili ne, ja sam mu dao besplatan savet, a sta si mu ti dao
::
:: Poziv da dodje kod tebe i potrosi vise para nego sto ga kosta taj hard disk kao nov
::
:: Ako hoces da mu pomognes, pokazi se batice, a ne da pricas ko politicar


Pa znas kako ja ga nisam zvao da dodje kod mene(a ako bih ga zvao kod mene bi platio 15 e i imao garanciju a ovako je platio 40 i opet nema)
nije to bitno bitno je da ti LAZES ljude po forumeu el to sto si napioso NIJE tacno ja mogu i da dokazem al onda moram da ti uzem pare.A ti tvoje tvrdjnje navodis olako jer si o hard diskovima stvorio sliku u svojoj glavi koja samo tebi odgovara i ima neku logiku.Isto tako sam i ja razmisljao dok se nisam malo dublje udubio u problematiku.
Pozdrav Nikola
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi ... 11.07.2005. 18:06 #1871

status: user
broj poruka: 568
Hard je Maxtor 10GB koji se ne vrti ni 5000 rpm a kamoli 7200, te uopste nije neka para to vredi plafon 20e i to da je ispravan, taj komp mi je za sestru da slusa muziku i radi neke njene gluposti cisto da sjase meni s grbine i mog kompa.
Nisam razmisljao niokakvom tretmanu koji bi iziskivao 15e za njega nego cisto kojim programom tj. alatom da ga precesljam kako bi sto vise usporio sirenje tih sektora.
Nemoj samo da se svadjate !!!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
filipluk HDD Regenerator 12.07.2005. 18:09 #1880

status: user
broj poruka: 1



Pozdrav,

Postoji program koji se zove HDD Regenerator, program radi u DOS-u i kako on kaze "popravlja bad sectore". Medjutim nijedan program ne moze da popravi mehanicko ostecenje na disku, za to nemoj dozvoliti da te neko ubedjuje u to. Ovaj program ce ti pomoci da "popravis" bad sectore i da vratis stanje na fabricko s tim sto ne moras da formatiras HDD pre koriscenja ovog programa (podaci ostaju, ne brisu se). Kada zavrsi program sa regeneracijom bad sectora, mozes slobodno koristiti bilo koji program za skeniranje HDD-a, a on ti nece naci ni jednog KB bad sectora.
Preporucujem ovaj program, meni je mnogo pomogao, pomoci ce i tebi. Skini ga sa net-a i registruj ga jer neregistrovan popravlja samo 1 bad sector.

Eto ljudi, nemojte se vise svadjati, problem je resen bez svadje. Javi mi sta si uradio, ako imas nekih problema pisi na filipnet@eunet.yu
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ranikola re 12.07.2005. 22:17 #1887

status: user
broj poruka: 8



pc3000 i HRT a taj regenerator ne moze ni da im prismrdi
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi ... 19.07.2005. 20:39 #1935

status: user
broj poruka: 568
znam za taj program on leci i odstranjuje bed sektore ako su prouzrokovani tako sto je disk na nekom delu izgubio magnetna svojstva ali nije fizicki ostecen pa program taj deo bije jacim naponom kako bi ga namagnetisao.
moze li bar spreciti sirenje bed sektora ako su mehanicke (fizicke) prirode buduci da je njih nemoguce izleciti i odstraniti ???
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646119.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs