Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Problem sa CD-RW Asus QuieTrack
STRANA 1 OD 1
srdicbora Problem sa CD-RW Asus QuieTrack 17.07.2005. 11:53 T733

status: user
broj poruka: 7
Problem je sledeci. Nakon nekog premestanja uredjaja bio je na trenutak iskljucen njegov kabl za podatke. Ostao je naponski kabal pustena je struja, malo je radio pa je zatim sve ugaseno i vracen je taj kabal. Sada je problem da ga prepozna sistem prilikom paljenja kompjutera. Ne znam da li je moguce da je doslo do nekog kvara u tom periodu kada je bio prikljucen na struju bez kabla za podatke. Ni u jednom trenutku nisam cackao te kablove, a da je kompjuter bio ukljucen u struju, tako da nije u tome problem sigurno. HDD je na Primaru Master, DVD-RW je na Secundaru Master, a CD-RW je na Secondaru Slave. Pre ovog problema, i pre cackanja, ovakva postavka je radila i nista nije pravilo problem.
Molim za savet sta, kako, gde, zasto...
Unapred svima hvala.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Igor84 Ne bi trebalo 17.07.2005. 22:55 #1924

status: user
broj poruka: 327
Mislim da ne bi trebalo da je zbog toga. mali milon puta sam ja tako ostavljao kablove (jednostavno me mrzi da izvlacim i kabl za napajanje). Inace ljudi CD ROM-ove stavljaju u automobilu kao CD plejer samo sa kablom za napajanje.
P.S. Da nije problem u IDE kablu (da ga nisi mozda istegao i sl.)!?
Probaj da ga zamenis.
Pozdrav!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Malekith Mali savet 21.07.2005. 04:59 #1950

status: user
broj poruka: 6
Ja imam jedan mali savet najbolje ti je da hard ostavis na jednom ide kablu a da rezace stavis na drugi dobices malo poboljsanje u brzini.
Pogledaj da prilikom vracanja ide kabla nisi ostetio neku od onih iglica moze da bude i u tome problem kao sto se meni desilo jednom sa jednim rezacem.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646126.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs