Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
RAID
STRANA 1 OD 1
lazarsrdan RAID 16.08.2005. 08:25 T794

status: user
broj poruka: 17

dinastija

Moze li neko da mi napise nesto o RAID-u ili da mi da negde adresu gde pisu neke stvari o tome.Generealno znam cemu on sluzi ali nemam pojma kako se povezuju HDD-ovi na njega, sta je rezim "0" i tako to...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ssboban U najkracim crtama... 16.08.2005. 09:52 #2080

status: user
broj poruka: 22

Pretpostavljam da te to zanima zato sto imas SATA HDD-ove, a vecina ploca podrzava RAID. Postoji vise oblika Raid povezivanja ali su najcesca 3, i to su RAID 0 (MIRRORING), RAID 1(STRIPPING) i RAID 0+1(MIRRORING+STRIPPING) ali ce ti za to trebati dodatni RAID kontroler. U RAID 0 na oba HDD se istovremeno upisuju isti podaci, tako da ako se pokvari jedan imas sve podatke na drugom (kao backup). Kod RAid 1 se upisuju (i citaju) podaci pola na jedan HDD a pola na drugi, pa je proces duplo brzi nego kad imas jedan HDD. RAID 0+1 je kombinacija ali ti treba 4 HDD-a. To je to u najkracim crtama...
P.S. U uputstvu za plocu imas kako se konfigurise RAID.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Senkagod Detaljnije informacije... 16.08.2005. 13:48 #2084

status: user
broj poruka: 87
Vise informacija mozes naci ovde - http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=50295&goto=nextoldest

--------------------
Moj PC:
MSI K8N SLI Platinum
AMD Athlon 64 3200+ MHz S939 Venice
GF 7800GTX 256bit 256MB VRAM PCI-E 16x (4901310)
2x Kingmax 512MB DDR RAM 400MHz CL 2.5

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lazarsrdan KRATKO I JASNO 18.08.2005. 01:48 #2101

status: user
broj poruka: 17

dinastija

hFala... :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
wtf RAID u praxi 23.09.2005. 01:05 #2424

status: user
broj poruka: 3


Kod mene uspesno radi RAID sa dva osnovna Maxtor 80 (2Mb) diska u strippingu... na posebnom kontroleru jer ga ploca ne podrzava... i sta da ti kazem, jeste brze ali ne preterano. Podaci su jaaaaako ranjivi i desava se da prosto nestanu (nije bas toliko cesto), mada tu pomaze cest bekap. Win XP cesto vrsi consistency check pri startovanju i to mi se ne dopada. Najbolje resenje je RAID 1+0 ali ti za to treba min 4 diska. Planiram da razbucam RAID i da uzmem jedan ljudski disk. U svakom slucaju NE PREPORUCUJEM, sem u slucaju 1+0 (i za to ti ne trebaju dva kontrolora, radi normalno na jednom!).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646116.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs