Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Menjanje UDMA rezima rada
STRANA 1 OD 1
plejko Menjanje UDMA rezima rada 22.08.2005. 03:45 T813

status: user
broj poruka: 6
Uf, pitanje bi glasilo ovako: Postoji li neka dodatna metoda (ili software) koja omogucava menjanje rezima rada hard disc-a? Konkretno, posedujem Maxtor-ov hard od 40 GB koji nikako nece da se ``pomeri`` sa UDMA 2 (ATA 33) rezima, iako mi i ploca i hard podrzavaju UDMA 5 rezim (ATA 100). Pokusao sa eventualnim menjanjem parametara u Device Manager-u i BIOS-u, ali polja gde bi se to trebalo menjati su zatamnjena (nedostupna), tj. u njima se samo moze ocitati trenutno stanje i nista vise. Maticna ploca je Asus A7N266-VM, Primary Slave je ASUS-ov citac S520/A, Secondary Master i Slave su, respektivno, NEC DVD RW 3540A i LG-jev rezac. Probao sam i sa reinstalacijom XP-a (Service Pack 2), kao i menjanjem rasporeda optickih komponenata na Primary i Secondary ``uticnicama`` - Nista. Unapred hvala za svaki savet



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Jarisha Probaj.. 22.08.2005. 10:08 #2134

status: user
broj poruka: 70
...da skines tog Asus-a sa prvog IDE kanala i da ostavis samo HDD pa vidi sta ce ti onda ispisati jer malo je nemoguce da ti HDD radi na ATA33 mozda ga buni opticki uredjaj, najverovatnije. Proveri samo kakav IDE kabal imas posto i oni diktiraju brzinu. Trebalo bi da imas 80-to pinski.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Igor84 Obavezno 22.08.2005. 10:38 #2135

status: user
broj poruka: 327
...zameni IDE kabl. 1000% imas kab sa 40 zical na hard disku a on podrzava UDMA2 ili ATA 33 standard. onaj sa 80 zica je ATA133 ili UDMA6 kompatibilan. Inace kad odes u radnju trazi kabl za hard diskove i pazi da su zice sitnije nego kod tebe i to je to. Inace on kosta oko 150 dinara.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
plejko Zahvalnica 23.08.2005. 03:10 #2138

status: user
broj poruka: 6
Da, to je to. Vala mogao sam i ja da prvo pogledam koje kablove imam, pa tek onda da predjem na pitanja. No, sto kazu stari : ½Ne postoji glupo pitanje. Samo glupi ljudi koji ne pitaju½. Jos jednom - hvala.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646125.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs