Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
PMA update failure
STRANA 1 OD 1
dsipka PMA update failure 24.08.2005. 01:41 T821

status: user
broj poruka: 23

Dalibor Šipka
Beograd

Kada rezem DVD video diskove u Neru, u zadnje vreme mi se cesto pojavljuje poruka PMA update failure (imam LG HL DT ST DVDRAM GSA-4120B). Poruka se pojavi na pocetku rezanja i tako upropastim DVD medij - u zadnjih nekoliko dana mi je puklo preko 5 praznih DXD diskova, probao sam i da deinstaliram Nero, pa da stavim drugu verziju istog, ali ne pomaze. Ne znam da li je DVD rezac riknuo, imam ga nepunih godinu dana i njime nisam narezao nesto mnogo diskova. Takodje ne znam ni sta ta poruka znaci. Unapred hvala, pozdrav.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stormwatch PMA problem 24.08.2005. 01:53 #2151

status: user
broj poruka: 16
Pre svega skini novi firmware za tvoj DVD rezac posto je to najcesci uzrok
u slucaju ove greske, ako ni sa najnovijim firmwareom rezac ne bude radio kako treba onda su u pitanju DVD-i koje koristis pa ih promeni, ne bi bilo lose ni da proveris da li je rezac podesen da radi na UDMA33 ili PIO modu (ovo se isto javlja ako ga logika na neki cudan nacin kaci na PIO mod), ovo samo u slucaju da ti krene da pise jedan DVD ok a drugi isti kada stavis daje PMA error, u svakom slucaju predpostavljam da koristis 80 pin kabel i da je DVD sam na busu.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646116.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs