Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Tips and Tricks
Kako proci sifru pri logovanju na racunar
STRANA 1 OD 2  
SaleNS Kako proci sifru pri logovanju na racunar 20.03.2008. 17:41 T8858

status: user
broj poruka: 4
Na poslu stavili sifre na racunare pa ne mogu na net,ima li neka fora da se digne windows bez sifre i naravno da to niko ne provali
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sawitch ... 20.03.2008. 18:16 #48373

status: user
broj poruka: 667
To je i mene zanimalo uvek... Bas da vidim ima li resenja... Ajmo ljudi...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BataCele He he 20.03.2008. 18:49 #48377

status: user
broj poruka: 1532
Na pogresnom ste forumu.

Imaju tamo neki hack-crack-pirates-allovertheworld, pa pokusajte :)))))


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sawitch ... 20.03.2008. 19:16 #48381

status: user
broj poruka: 667
Sto??? Pa nije ovo neka pakost... Ne mislimo mi da pokvarimo nesto... Ja sam radio u kladionici ranije, i preko leta sam kucao 5 tiketa dnevno i crk`o od smaranja, i sve bih tada dao da mi je neko objasnio kako da zaobidjem sifru i da instaliram BS i kodeke da gledam filmove... Nisam svakako imao nameru da petljam oko sata ili nesto slicno...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BataCele ... 20.03.2008. 19:29 #48386

status: user
broj poruka: 1532
Jednostavno, da neko tako sto i napise, ekspresno bi moderator obrisao. Takva je regulativa foruma.

Takve stvari se, evenutalno, razmenjuju preko mail-a. Naravno, ko se u to razume, ja se ne razumem.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Valheru 20.03.2008. 19:45 #48389

status: user
broj poruka: 750
E to i mene zanima,par puta sam znao kad se vratim sa raspusta da zaboravim sifru a Admina i ostale skrivene usere disablujem pa mi jedino ostaje da formatujem hard :/

Ako neko zna,il ima neki koristan link,bio bih zahvalan da mi posalje na mail,,,

@Ognjeni: Stize Asimov na mail za 2 sata :D

Kad Inspiracija Cuti,
Razum Se Brzo Zamara...

Roger Zelazny - Cronicles Of Amber
Nemo-Novi Sad

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
LochGarman :) 20.03.2008. 19:57 #48393

status: user
broj poruka: 54
Pa instaliraj Virtualnu masinu sa windowsXP i resio si sebi problem :) nisi rekao sta bi radio sa kompom? Filmovi,net? ili i neke igrice ? Ako planiras da se zezas samo sa internetom,filmovima i kojekakvim programima ali bez igrica, narezi sebi jedan Knopix na disk pa dizi linux svaki put kad ti se ide na net. Samu sifru ces teze/lakse da provalis ako znas kako/cime :) A mozes i kompletnu SAM bazu da stavis na default i da tako skines sve sifre sa kompa. Za to moze da ti pomogne jedan fin program sa Hirens Bood diska 9.x

Nisi napisao na sta su stavili sifru ? Na samo logovanje u WIN? BIOS? Sta,gde? :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zmajko ... 20.03.2008. 20:01 #48394

status: user
broj poruka: 1228
Zasto bi tema bila zabranjena ako ljudi hoce da resetuju sifru na SVOM kompu?!
Za one koji se zezaju sa kompom na poslu treba da znaju da ce admin da provali da je sifra promenjena...

Evo ga alat za sve OS:
Ophcrack - verovatno najkorisceniji program za ove stvari
http://ophcrack.sourceforge.net/

Tu je i Cain&Abel
http://www.oxid.it/cain.html

Alati su free i rade perfektno!


Pozdrav!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BataCele He he 20.03.2008. 20:23 #48398

status: user
broj poruka: 1532
Dobro.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Saske ... 20.03.2008. 20:25 #48400

status: user
broj poruka: 1117
Koji je zmaj ovaj Zmajko...on je neki mLogo zaEban haker...RESTEKPA

Overclocking is the way of life!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
0508958 Proba 20.03.2008. 20:35 #48404

status: user
broj poruka: 29
Probaj Ctrl+Alt+Del ! Dva puta ! Brzo !


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zmajko Re: Proba 20.03.2008. 21:15 #48418

status: user
broj poruka: 1228
I sta ce da se desi??? XD


:: Probaj Ctrl+Alt+Del ! Dva puta ! Brzo !
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sawitch ... 20.03.2008. 21:24 #48422

status: user
broj poruka: 667
Zmajko, ovaj OPCHACK zaobilazi password??? I to sa CD-a??? Koliko sam ja razumeo... Moze li to sa Flasha??? Please, malo objasnjenja... Nisam ja na tvom nivou...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zmajko Re: ... 20.03.2008. 21:36 #48425

status: user
broj poruka: 1228
Oket ali... Sad je mozda preslo u ilegalu =P
Ja opet tvrdim da nije jer ljudi mozda hoce da povrate sifru na svom kompu. Oni koji se zezaju sa kompovima na poslu - `hakerisite` slobodno jer ne mogu da vas provale, samo, na svoju odgovornost posto ja ili ovaj forum ne mozemo biti odgovorni jer je sve ovo napisano za upotrebu na svom kompu i edukativnog je karaktera.

Sad kad smo se ogradili:

Ophcrack je program koji preuzimate u ISO formatu i onda ga narezete na CD/DVD (ima oko 500mb). Mrzi me sad da objasnjavam u detalje ali ukratko - boot sa CD/DVDa, ucitava se Linux i Ophcrack startuje. Nema potrebe da kliknes ili ukucavas bilo sta! Nakon par minuta (proces traje ultra-brzo) videces ispisane sifre i sve sto treba da uradis jeste da zapises/zapamtis. Restart, u Logon prozorcetu odaberes korisnika/admina i upises sifru. Tako je prosto... Pamet u glavu!

Pozdrav!


EDIT: Eh, da - ono za ctrl+alt+del dva puta brzo je da se prikaze Administartorski nalog u Logon prozoru. Eto i to je sad jasno...


:: Zmajko, ovaj OPCHACK zaobilazi password??? I to sa CD-a??? Koliko sam ja razumeo... Moze li to sa Flasha??? Please, malo objasnjenja... Nisam ja na tvom nivou...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sawitch ... 20.03.2008. 21:41 #48427

status: user
broj poruka: 667
Ali program nije za Linux vec za Windows, ili sam ja otisao u offsajd???

PS

Ja sam skinuo neki programcic od 3,7MB... Mozes li dati tacan link za download ISO fajla???


PS PS-a

Naravno da nisi ti kriv niti forum, a i ja bih to uradio ako zaboravim sifru na svom kompu... Jednom se i meni to desilo i morao sam da formatiram...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zmajko ... 20.03.2008. 21:52 #48428

status: user
broj poruka: 1228
Ofsajd =)

Program je za Windows, Linux i Mac OS X

Link za ISO
http://downloads.sourceforge.net/ophcrack/ophcrack-livecd-1.2.2.iso?modtime=1188977884&big_mirror=0

Pozdrav!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sawitch ... 20.03.2008. 21:57 #48429

status: user
broj poruka: 667
Mnogo hvala!!! Ali mnogo!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zmajko TIP 20.03.2008. 22:05 #48430

status: user
broj poruka: 1228
Zaboravio sam da napomenem za Vistu... Kako da dobijete Administratorski nalog u Logon prozoru nakon ukljucivanja racunara:

Klik na Start, ukucajte cmd i posle toga pritisnite ctrl+shift+enter da biste otvorili command prompt sa Administratorskim privilegijama.
Kad se ukljuci cmd ukucajte:
net user administrator /active:yes

Restartujte komp. Ulogujte se kao admin, instalirajte i radite sta hocete, ponovite radnju sa pocetka ali zamenite yes sa no i restartujte komp. Milina... =)

Nema na cemu

Pozdrav!

P.S. Jos nisam probao Ophcrack na Visti.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sawitch ... 20.03.2008. 22:27 #48440

status: user
broj poruka: 667
Zmaju, samo jos rezime svega...

1. Narezem butabilan disk, onog ISO fajla.
2. Upalim racunar na kom je sifra.
3. Ubacim disk sa programom u komp.
4. I onda bi trebalo gde da mi izlista sifre????
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zmajko Re: ... 20.03.2008. 22:37 #48443

status: user
broj poruka: 1228
Da... Samo, naravno, posle stavke 2 udjes u BIOS i podesis da se sistem dize sa CD/DVDa (kao kad instaliras win) i to je to. Startovace se Linux, a nakon toga i Ophcrack koji ce automatski da pronadje naloge i da ti ispise sifre koje su potrebne da bi se ulogovao u iste. Nakon izlistavanja sifri samo restartujes komp i u BIOSu podesis da se sistem dize sa harda (kao i ranije). Za XP Home moras da ides u Safe mode ako se Administratorski nalog ne vidi uopste, a za XP Pro samo ctrl+alt+del ali dva puta brzo i to je to.

Pozdrav!


:: Zmaju, samo jos rezime svega..
::
:: 1. Narezem butabilan disk, onog ISO fajla
:: 2. Upalim racunar na kom je sifra
:: 3. Ubacim disk sa programom u komp
:: 4. I onda bi trebalo gde da mi izlista sifre????
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sawitch ... 20.03.2008. 22:44 #48445

status: user
broj poruka: 667
Sad sve jasno osim ovog na kraju... To oko XP Home-a i Pro-a... Sta da radim u Safe Mode-u i za sta da pressujem ctrl+alt+del dva puta??? Sorry zbog gnjavaze, ali hocu da budem siguran da sam sve shvatio kako treba..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zmajko Re: ... 20.03.2008. 22:57 #48449

status: user
broj poruka: 1228
Pa ako je administrator (covek koji instalira i odrzava sistem) podesio da neki nalog tipa Paja, Mika, Laza ne moze da instalira neki softver sta onda???
Moras da upadnes u Administrator nalog da bi odande - 1. Instalirao sta ti treba (BS Player, kodeke, igrice...) ILI 2. Recimo da nekom drugom nalogu (svom na pr) dodelis malo vise prava (da mozes da instaliras programe na pr).
Kapiras?
Malo je provaljeno da preko administratorskog naloga modifikujes druge naloge jer je bas provaljivo (stavka 2.) ali ako se ulogujes kao Administrator - onda lepo sve instaliras (stavka 1.), restartujes komp i udjes u svoj nalog i normalno koristis ono sto si instalirao.

Ako ovo radis na svojoj masini i nisi uopste podesavao sifru na Administrator nalogu onda nemas potrebe da se petljas sa Ophcrackom nego jednostavno udjes u Admin nalog i cao.

Ne moze biti prostije od ovoga =)




:: Sad sve jasno osim ovog na kraju... To oko XP Home-a i Pro-a... Sta da radim u Safe Mode-u i za sta da pressujem ctrl+alt+del dva puta??? Sorry zbog gnjavaze, ali hocu da budem siguran da sam sve shvatio kako treba..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Re: ... 20.03.2008. 23:09 #48452

status: user
broj poruka: 18472
Eh tu sam te cekao...Ajde provali sa tim programom kad je i bios zakljucan?Kako ces onda da podesis boot device?

Intel KICK-ASS,nVidia Is The Law - (May the force be with you) - GeForce is The Power!
@PCBeast@




:: Da... Samo, naravno, posle stavke 2 udjes u BIOS i podesis da se sistem dize sa CD/DVDa (kao kad instaliras win) i to je to. Startovace se Linux, a nakon toga i Ophcrack koji ce automatski da pronadje naloge i da ti ispise sifre koje su potrebne da bi se ulogovao u iste. Nakon izlistavanja sifri samo restartujes komp i u BIOSu podesis da se sistem dize sa harda (kao i ranije). Za XP Home moras da ides u Safe mode ako se Administratorski nalog ne vidi uopste, a za XP Pro samo ctrl+alt+del ali dva puta brzo i to je to
::
:: Pozdrav
::
::
:: :: Zmaju, samo jos rezime svega..
:: ::
:: :: 1. Narezem butabilan disk, onog ISO fajla
:: :: 2. Upalim racunar na kom je sifra
:: :: 3. Ubacim disk sa programom u komp
:: :: 4. I onda bi trebalo gde da mi izlista sifre????
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zmajko Re: Re: Re: ... 20.03.2008. 23:16 #48456

status: user
broj poruka: 1228
Resetujes BIOS rucno... Zavrsis posao... Izbacis bateriju na dno kucista sa unutrasnje strane, vratis stranicu na mesto, zavrnes srafove i pozoves admina da se zalis kako si slucajno nogom zabo kuciste u rebro i kako se od tad non stop pojavljuje neka poruka. =P


:: Eh tu sam te cekao...Ajde provali sa tim programom kad je i bios zakljucan?Kako ces onda da podesis boot device
::
:: Intel KICK-ASS,nVidia Is The Law - (May the force be with you) - GeForce is The Power!
:: @PCBeast@
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sawitch HAHAHAHA... 20.03.2008. 23:23 #48459

status: user
broj poruka: 667
Kraljevi... Sve jasno...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Re: Re: Re: ... 20.03.2008. 23:25 #48462

status: user
broj poruka: 18472
Jasno je to meni ali ne postizem nista sa tim..to je vec fizicki zahvat.Ja govorim o nemogucnosti software pri zakljucavanju wina i biosa pod sifrom!Lako cu ga ja resetovati ali sta ako lik na kraju dodje i vidi da ima jos jedan administrator nalog ili ti neki instalirani programi...Moze li to da se sakrije?Znace da je neko cackao i unutar kucista,mora bar toliko da poznaje hardware!

Intel KICK-ASS,nVidia Is The Law - (May the force be with you) - GeForce is The Power!
@PCBeast@




:: Resetujes BIOS rucno... Zavrsis posao... Izbacis bateriju na dno kucista sa unutrasnje strane, vratis stranicu na mesto, zavrnes srafove i pozoves admina da se zalis kako si slucajno nogom zabo kuciste u rebro i kako se od tad non stop pojavljuje neka poruka. =
::
::
:: :: Eh tu sam te cekao...Ajde provali sa tim programom kad je i bios zakljucan?Kako ces onda da podesis boot device
:: ::
:: :: Intel KICK-ASS,nVidia Is The Law - (May the force be with you) - GeForce is The Power!
:: :: @PCBeast@
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646126.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs