Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Koji Sata hdd da uzmem za raid?
STRANA 1 OD 1
Bloodnick Koji Sata hdd da uzmem za raid? 15.10.2005. 03:19 T978

status: user
broj poruka: 9

Bloodnick
Imam Abitovu IC7 plocu sa raid kontrolerom pa bih uskoro kupio dva sata diska da ih povezem u raid pa ako neko moze da mi preporuci neke koji su se dobro pokazali u raid lancu. Citao sam da su Hitachi sata2 diskovi dosta brzi i kvalitetni a i da neke firme imaju tzv raid edition serije hdd-ova pa ako neko zna nesto vise ili ima neku preporuku bio bih mu veoma zahvalan!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vlaovicm RE:Raid 15.10.2005. 08:26 #2609

status: user
broj poruka: 359
Uzmi Western Digital Caviar 200GB WD2000JD SERIAL ATA 7200rpm 8MB cache,
kosta 112 Eura u Eurolinku i plus imaju 3 GOD. GARANCIJE.Western Digital ima modele u Raid Edition seriji,ali u Eurolinku imaju samo one od 250GB i kostaju 139 ura.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gnevzmaja RAID 16.10.2005. 21:29 #2631

status: user
broj poruka: 18
E ovako, nisi rekao jednu bitnu stvar a to je da li pravis raid 0 (stripe) ili raid 1 (mirror). Ako je raid0 onda uzmi na primer maxtor iz serije maxline III koji imaju deklarisano vreme od milion sati rada do otkaza, sto znaci da neces doziveti bas da ti crknu...salu na stranu marketing ljudima ne treba bas svaku verovati ali testovi pokazuju da su definitivno bolji od diamondmax 9 serije. Druga jos skuplja opcija je neki od SCSI modela ali o tome ne bih da pricam jer mislim da nase trziste nije bas spremo za HDD od 73GB i 250€. Poslednja opcija je da uzmes "obican" disk i da se nadas da ce EPS da ti isporucuje lepo ispeglanu struju. U ovoj varijanti rizik smanjuje kvalitetno napajanje koje 95% ljudi u Srbiji nema ili UPS.

Sto se Raid 1 (mirrora) tice tu nema mnogo pameti uzmi bilo koje diskove sanse da ce oba da riknu u isto vreme su vrlo male


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re:RAID 17.10.2005. 16:56 #2655

status: user
broj poruka: 3529
Ovako stoje stvari:
ja vec godinu dana imam sata raid u stripe rezimu, i stvarno je super...ali!!! S jedne strane dobijes dosta na brzini iscitavanja podataka, a s druge strane dobijes veliki rizik da ostanes bez podataka(osim ako ne koristis mirroring rezim), jer ne daj boze da ti jedan hdd ode, odose svi podaci u P.M., ili kojim slucajem jedan iskljucis prilikom ukljucivanja kompa i cao0 s npodacima! Ja posedujem dva hdd-a MAXTOR od 120gb! Generalno maxtor su po mom misljenju jedni od najbrzih u standardnoj klasi! Mozda je pametno da uzmes dva hdd-a od po 80gb za stripe i jedan klasicni(ata) za back up podataka i resio si moguce probleme!
-ShonE-

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bloodnick re 20.10.2005. 22:31 #2679

status: user
broj poruka: 9

Bloodnick

Citao sam u Svetu Kompjutera da je Hitachi Deskstar HDS728080PLA380 SATA2 8mb, 7200 ob/min veoma brz i preporucuju ga za raid lanac. Sta vi mislite? Takodje sam cuo da Maxtor diskovi brzo crkavaju i garancija im je samo 1 god. Eto moj drug kupio Maxtor prosle godine i vec su mu se pojavili bad sectori.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson RE 21.10.2005. 22:42 #2691

status: user
broj poruka: 736
Ja u mashinu ne bih nikad stavio Maxtora , mada njihovi SATA diskovi i oni sa 8 MB kesha imaju 3 god. garancije.Hitachi je odlican (pre par godina su kupili IBMovu liniju za proizvodnju diskova pa zato i nose ime DeskStar) ima minimalno 2 god. garancije (SATA 3 god.) pa ga mozesh slobodno pazariti (jedan ortak ima Hitachi sa 2 MB kesha i extra je zadovoljan).Tihi su , ne greju se i pouzdani su.Naravno i WD je super ( ja ga imam).


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646126.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs