Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
DVD rezac
STRANA 1 OD 1
nekov08 DVD rezac 15.10.2005. 10:36 T981

status: user
broj poruka: 1

Imam samsung cd rezac, koji mi stvara probleme, pa sam mislio da uzmem dvd rezac.
Interesuje me da li je sa dvd rezaca moguce narezivati na obicne cd-ove i koji dvd rezac biste mi preporucili. Cena nije bitna!
Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Ako cena vec nije bitna 15.10.2005. 11:45 #2610

status: user
broj poruka: 7761
Prijatelju ako ti vec cena nije bitna ti onda pazari i DVD-RW i CD-RW ili jos bolje Combo na kome ces rezati CD i citati DVD, a da DVD-RW koristis samo za rezanje DVD-a.

Inace koji je najbolji to je stvarno lutrija, ja sam recimo kupio LiteON 1693s, i za njega sam se odlucio zato sto su na Benchmarku i u DIGITAL-u mega testovi njega svrstali u trenutno najbolje. Ja tako kupim njega a zatim kupim i masu Maxell DVD-RW +4x diskova koje nikako nisam uspeo da nazrezem na pomenutom rezacu te su tako zavrsili u okruglom registratoru (kanti). Smart Buy i Verbatim RW diskove je rezao ko od sale za nekih 14 min.

Inace neki dan sam na Benchmark sajtu procitao test RW 8x diskova koje je lik radio na NEC 3540 rezacu.

Sine uzmi najjeftiniji i nikako onaj koji preporucuju likovi koji pisu za novine i casopise jer su to uglavnom placeni testovi, pa ih navodni tester nahvali ko ciga svoga ata.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stormwatch Lg 15.10.2005. 22:16 #2614

status: user
broj poruka: 16
Kupi LG4163B ako jos uvek moze da se nadje....ja sam testirao dosta drajvova i taj je jedini bio po mom cefu sto se tice pisanja dvd-a...pre neki dan sam pazario LG4165B za koji mogu da tvrdim da je prilicno los...kao i nec 3520(a) 3540, pionner 109-110...koristio sam 65b jedno 2 nedelje i menjao ga za onaj stari 4163B...to je sto se mene tice...a i nije skup


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson Benchmark i digital 16.10.2005. 00:44 #2617

status: user
broj poruka: 736
Ja licno u potpunosti verujem Benchmark-u i Digitalu jer se sve do sad ispostavilo kao tacno.MaliAbner se zeznuo jer su na Benchmarku i u Digitalu preporucili LiteOn SOHW-1653S a ne 1693S.Posle 1653S su izashli 1673S i 1693S koje nisu testirali pa ih nisu ni preporucili.Na Benchmark-u i u Digitalu je u istom testu preporucen i Samsung TS-H552U koji se pokazao kao najbolji (jest da si imao loshe iskustvo sa Samsung ali..).Inace ova dva rezaca imaju najbolju optiku od svih aktuelnih modela shto znaci da najkvalitetnije rezu i citaju (shto je i najbitnije).Ako nadjesh neki od ova dva ne razmishljaj ,uzmi.Inace testovi Benchmarka i Digitala su vrlo rigorozni i retko kada uopshte i preporucuju neshto , npr. Nec 3520 i 3540 su kriminalnog kvaliteta (shto i ne cudi jer su i najjeftiniji) dok je pre godinu dana 3500 dobio preporuku (ali tog modela nema vishe).
U Digitalu je skoro i testiran Philips DVDR16LS sa LightScribe tehnologijom (urezivanje slika i teksta na gornjoj strani diska) koji se pokazao odlicno, ima najbolju optiku (bolju i od gore pomenutih) ali je skuplji zbog LS tehnologije i cena mu je oko 75 e (oko 25e vishe od drugih) pa ako pare nisu problem...





:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Pa kad je vec tako 16.10.2005. 14:11 #2622

status: user
broj poruka: 7761
Pa kad je vec tako sto onda coveku lepo ne kazes gde da nabavi taj LiteON 1653s koji je dobio preporuku Benchmarka i Digitala, a ne da mu pricas bajke. A sto se tice drugopomenutog Samsunga 552 taj model je nakon tog clanka u pomenutim testovima ta dva izvora informacija dostigao cenu od 80 jevreja dok su drugi uredjaji pojeftinili.
I jos nesto kad se radi test nema se vremena za test izdrzljivosti, ja sam pomenuti rezac cak i reklamirao kod prodavca koji mi je ladno zamenio uredjaj ali se prica sa Maxelom nastavila.
A zaista je simptomaticno da se NEC 3540 i nakon tako lose ocene i dalje tako dobro prodaje. Moje licno misljenje je da je on ipak dobar rezac i tu zbora nema.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
chinaboy nesto malo vise 17.10.2005. 23:47 #2661

status: user
broj poruka: 56

Iz prethodnih odgovora si zakljucio da je sa DVD rezacem moguce narezivati i obicne diskove. Prema tome, preporucujem ti da uzmes samo DVD rezac bez nepotrebne kupovine dodatnog uredjaja, a sto se tice proizvodjaca, generalno su dobri vecina njih, samo sto je NEC, zbog nepromenjenog i oskudnijeg dizajna, jevtiniji od ostalih, ali ne i manje kvalitetan (kao npr. pomenuti model 3540). Nemoj da se zaleces na brzinu rezanja na testovima, to nije merilo kvaliteta. Vise obrati paznju na odziv pri ucitavanju i izbacivanju diska, jer su tu npr. neki modeli MSI-a i ASUS-a vrlo spori i nerviraju. Sto se tice neprepoznavanja nekih diskova to zavisi od starosti firmvera koji nema dovoljno veliku bazu ili je namerno nisu stavili. Zato mozes da flesujes novi, ali dobro procitaj kakva poboljsanja nudi. Dakle: NEC, PIONEER, PLEXTOR (visa klasa),LITE ON pa i LG, ali ti nikako ne bih preporucio SONY, jer su imali dosta fals modela.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson Samsung 18.10.2005. 06:07 #2663

status: user
broj poruka: 736
Lepo sam rekao da je test radjen pre nekoliko meseci i pitanje je da li ima da se kupi LiteOn 1653s.Shto se Samsunga tice cena je daleko od 80e , vec je standardnih 4500 dinara (mogu i firmu da navedem ako treba).
Shto se NEC 3540 tice on se najvishe prodaje jer je (gle cuda) najjeftiniji (moze da se nadje za 45e) i od poznate firme.Za njega je test izdrzljivosti nepotreban jer je u startu losh.Slicno vazi i za Pioneer (koga sam najvishe voleo jer imam 108).Plextor kakav god da je ne vredi tih para (preko 100e), bolje kupiti dva za 50e.Za Sony vazi isto shto i za LiteOn jer od njih uzimaju uredjaje.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
covek externi dvd rezac 17.11.2005. 00:59 #3004

status: user
broj poruka: 1
Ima li preporuka za neku posebnu marku u vezi externog DVD rezaca? Hvala!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646116.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs