Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Predlozi, kritike, komentari, ...
Lancia vs Opel vs Citroen
STRANA 1 OD 3  
MACHINE Lancia vs Opel vs Citroen 13.07.2016. 20:37 T63730

status: user
broj poruka: 5696
Kakva su vasa misljenja, sta je najbolji izbor za family car u ovoj nekoj klasi C-D, sledece godine ce cena biti oko 7-8000 za recimo 2010-2012 godiste, motori su 1.6-2.0 L diesel. Svi su mi podjednako lepi spolja, C5 ne tako unutra.

1. Lancia Delta III

4.52m dugacak hatchbak, najveci u C klasi (duzi od BMW 3 E46), baziran na Premium Fiat C platformi. Zadnja klupa se cela moze translirati 20cm napred ili nazad, za veci gepek ili vise mesta. Motori 1.6 16v JTDm 120ks ili 2.0 JTDm 16v 160ks. Mozda i najbolji motori u klasi

2. Opel Insignia

~4.7m dugacak, 2.00 CDTI 160ks, zapravo slicna platforma od Alfa Romeo 159 sa JTDMm 2.0 motorom

3. Citroen C5

~4.7m dugacak, unutrasnjost nije na nivou Opela i Lancia, ali je spolja lep. 2.0 HDI motor 140-160ks

Ima li neko licna iskustva za bilo koji od ova 3 modela? Planiram da uzmem nesto od ovoga sledece godine...


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Scyter Re: 13.07.2016. 21:40 #620921

status: user
broj poruka: 8139
Sto se mene tice ako gledas udobnost onda samo francuz dolazi u obzir, imam Lagunu 2 Dynamique (1.9 DCi, 120KS, 6 brzina...) i mogu ti reci da je auto ladja, na autoputu pogotovo ne osetis put pri 150-160 km/h konstantno, pritom u sestoj brzini motor radi mnogo tise i trosi za tu brzinu smesno.

Ovo ti pricam jer je i C5 uglavnom isti, jedini auto kojeg znam da je udobniji i od Lagune. Unutrasnjost ti zavisi i od opreme, kod moje Lagune ima svasta nesto, od polukoze, 17-ice felne, pa i 6 brzina, tako isto i kod C5. S` tim sto i dosta varira cena, tako jedan C5 sa klot opremom moze da kosta i do 2-3 soma evra jeftinije od neke krstene varijante. E sad, ja recimo ne mogu da svarim najobicnije verzije Lagune/C5, oprema im je u rangu sa nekim nemcem istog godista :D

Tu je i Common Rail sistem od nekih prednosti koje vredi navesti, dok sto se mana tice, moras biti spreman da kod C5-ice prezalis to sto ces na svakih 6 meseci-godinu dana otprilike raditi trap, jer su francuzi poznati po tome nazalost, plus nasi putevi...

Vozne karakteristike da se razumemo ne mogu da se porede sa nekim Audi-jem recimo, francuzi su teski, glomazni i prvenstveno vozila koja su stvorena za autoput. Putevi tipa Ibarska i slicno gde ako ne daj Boze naletis na neku rupu koju ne vidis po kisi, znaj da te ceka sredjivanje trapa u dogledno vreme :D Ok se pokazala recimo moja Laguna kada je gasim ostrije po krivinama, ali samo zbog 17-ica felni, i novim gumama, inace zadnji kraj kada je prazan seta ko lud, iako su nove novcate gume, stara boljka kod francuza, tek su kasnije uzeli kompletno vesanje od Nissana i resili to cinimi se kod novijih modela. Kod C5 ide hidraulika umesto amortizera, koja ne odlazi tako cesto, ali ako ode, sto je povecana verovatnoca kada se vozi po Srbiji, trosak je poveci.

Sve u svemu, moja prepruka je da ako se vec odlucis za C5, obavezno gledaj sa nekom malo boljom opremom, dosta lepse deluju unutra, dobija se sve i svasta, i naravno ovo sve pricam o limuzini, karavani su druga prica :D

Za Lanciu nemam sta da kazem, dok za Insigniu onako laicki samo po prici koju sam cuo je da je auto samo jako lep, i nista vise :)

Asus M4A89GTD PRO
AMD 1090T @ 4 GHz (CM V6GT)
Corsair Vengeance 8 GB 1600 MHz
Sapphire R9 280X OC
Dell U2412M
SSD 850 EVO 250 GB, F3 1 TB
CM HAF 912+, LC Power Legion X2 1000W
Altec Lansing VS2421
Logitech G9x, A4 Tech X7-G800
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Citroen C5 13.07.2016. 23:24 #620926

status: user
broj poruka: 3529
Vozim C5 vec vise od godinu dana, i moram priznati da je auto zaista impresivan kada se uzme u obzir koliko kosta, dakle nudi i vise od tih para, ali zaista. Kada jednom udjes u citroen koji ima hidroaktivno vesanje, zaboravices na bilo sta drugo. .)

U potpunosti se slazem sa kolegom koji vozi lagunu, za koji god da se odlucis gledaj samo da ima sto bolju opremu jer su razlike, pogotovo kod C5, enormne.
Moj ima neku business opremu, imam automatski menjac sa 6 brzina, koji je inace japanske proizvodnje, a bije ga glas da je dugotrajan, color display ispred vozaca, na mestu gde je sat, kao i navigaciju sa color display-om na centralnoj konzoli, koja je inace u potpunosti funkcionalna, ima cak odlicne mape za srbiju i vece gradove, koristim je vrlo cesto, a sam redovno ubacujem najnovije mape (skidam ih sa gpsunderground) koje se smestaju na sd karticu.
Motor od 140ks je vrlo dobar, moram priznati da ume bas dobro da potegne, a na autoputu bez problema mozes da ga cepas 200km/h. Kolega sa posla ima C5 sa jacim motorom od 162ks, koji sam takodje probao i u nekim gradskim uslovima ne vidim neku preteranu razliku osim sto je njegov, ocigledno, malo rastereceniji pa mu je i potrosnja malkice manja.
Drugi kolega sa posla vozi Lagunu 2009. i kada sam prosle godine razmatrao kupovinu auta, i Laguna mi je bila u opciji, ali moram priznati da je auto dosta kruci i neuporedivo tvrdji od C5. Na strani citroena su i sedista koja su nesto udobnija, a sam kolega koji godinama vozi Lagunu kaze da mu je i enterijer u c5 nesto moderniji i lepsi, mada ja licno mislim da je to dosta subjektivno, ali opet cu ponoviti, ako uzimas i razmatras c5, samo gledaj da ima nesto bolju opremu, a to je navigacija, hidroaktivno vesanje pod obavezno, a savetujem ti i automatski menjac. A najbolje je da gledas modele koji su u exclusive opremi, tu nemas greske.

Sto se tice odrzavanja, a verujem da je i to vrlo bitna i vazna stavka, moj ima fabricke gume od 17` (225/55/17) i to je odprilike neki optimum kada se gleda cena, dok exclusive modeli uglavnom dolaze sa 18` ili cak i 19` gumama koje su dosta skuplje.
Redovan servis nije skup, cca 70e, u zavisnosti sta se radi. Na 30 000 se menja filter nafte koji sam kosta 35e, pa onda zavisi kad ti pada i filter vazduha, kao i filter klime, i ako se sve te stavke recimo rade od jednom, onda ume da dostigne i cenu od 135eur, ali vec sledeci servis ce ti biti max 70e.
Evo primera, prosle nedelje sam kupio originalne prednje plocice i jedan nosac motora, i te stavke su me kostale 6500din., sto i nije neka cifra, na to trebam da dodam i ruke majstora, sto je nekih 1500-2000din, dakle sve djuture oko 8000-8500din, pa eto da imas neku orijentaciju sto se cena tice.

Ovo za trap, sto rece kolega iznad, ne vazi u slucaju c5 koji je hidroactive, jer on nema klasicno vesanje, i njemu trap nije toliko osetljiv, zapravo nije uopste, ima par nekih sitnica, kao sto su gumice u rukavcu ili slicno, koje kad se zamene zaboravis na servis trapa kod njega, jer hidraulika vrlo dobro radi svoj posao i dosta upija rupe i neutralise one jake udarce. Inace servisni interval za hidrauliku je tek posle predjenih 200 000km, tad se po pravilu radi provera hidraulike, da li negde vlazi ulje itd..., pa ako treba nesto da se servisira. Ono sto po nekad nekome ume da ode na hidraulici je sam senzor, ali to je rutinska zamena i nije preterano skupo, a ne odlazi cesto uopste.

Za ovih godinu i par meseci, koliko ga vozim, osim redovnih servisa i nesto malo potrosnog materijala (plocice i gumice), nisam imao neke nepredvidjene troskove, a sam motor HDI 2.0 vazi kao jedan od vrlo izdrzljivih dizela.

Ako imas neko pitanje pitaj slobodno, imam dosta iskustva sa citroenima, posto mi je ovo 4. njihov auto po redu, kao i poznanstva sa iskusnim i pristupacnim majstorima, a i dobar prijatelj ima prodaju delova za ova vozila pa prakticno ne postoji nesto sto ne moze da se nabavi i uveze po normalnoj ceni. .)


i7 6700K + Noctua NH-D14
GTX980ti Gigabyte G1
MSI Z170A Krait Gaming
Kingston 16GB DDR4 @3000MHz Savage
Dell U2515H + LG D2343 3D
SSD 840 EVO 250GB + WDBlack (1TB+500GB)
Thermaltake Urban S71 + CM V850
Creative X-Fi Titanium+Z-5500

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 14.07.2016. 02:37 #620941

status: user
broj poruka: 4225
1. Lancia Delta III

4.52m dugacak hatchbak, najveci u C klasi (duzi od BMW 3 E46), baziran na Premium Fiat C platformi. Zadnja klupa se cela moze translirati 20cm napred ili nazad, za veci gepek ili vise mesta. Motori 1.6 16v JTDm 120ks ili 2.0 JTDm 16v 160ks. Mozda i najbolji motori u klasi

Sam si sebi odgovorio šta je najbolje, samo je problem sa Lančom jer je slaba zastupljenost dijelova kod nas.
Ako ti kažem da po vukojebinama po Italiji, Poljskoj i Ukrajini nisam imao nikakvih problema na pređenih 100 000 km, sve sam ti rekao.
Prodao Mercedesa S klase i uzeo Deltu.
Nisam se pokajao,
Raspitaj se malo među ljudima koji prelaze veću kilometražu i mladim damama šta je udobnost.
Opela nisam vozio tako da ne mogu da kažem, ali citroen C5 je neudoban za moj pojam. Ni jednom nisam izašao nakon pređenih 1000 km da nisam ukočen kao da sam pješačio čitav put, a ne vozio auto.
Po meni lično, Lanču i Citroen porediti nije u redu, jer ni po čemu ne spadaju u istu klasu po kvalitetu.
Moje mišljenje.
Ne mora da znači da sam u pravu.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bosh Bmw all the way :P 14.07.2016. 08:51 #620945

status: user
broj poruka: 1332

saphire 7850 dual-x 1gb
msi z77a-gd65
2x4 exceleram white 1600mhz
i5 2500k 4.5ghz,Cm212plus
Hitachi 500gb
SSD SP 120gb
superflower 700w modular


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 14.07.2016. 09:09 #620946

status: user
broj poruka: 9384
Ili 1. ili 3.
To su dva potpuno razlicita automobila, pa odlucis sam koji zelis. Ponajvise ti zavisi od stila voznje.
Po mom stilu voznje, ne bih odabrao ni jedan ni drugi, a ako bih bas morao da biram, onda Delta.
Deltu mi ima drug, ali on drzi autodelove za Fiat :) Mogao je da bira iz Fiat asortimana, uzeo je nju. To nesto govori.
C5 sam vozio, i auto je zaista korektan, ali ne da ne odgovara mom stilu voznje, nego nikako... Ali to opet nema veze, jer meni ne odgovara ni jedan auto koji nije RWD i nema tri slova u oznaci (all the way :P)


El Capitan

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Hyundai Tucson... 14.07.2016. 12:56 #620949

status: user
broj poruka: 7761
Zaboravi na te polovnjake i tih 7-8K evropskih novcanih jedinica uplati kao ucesce za Tucson...

Ostalo na PET godina beskamatno i polako otplacuj...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragot re 14.07.2016. 13:20 #620951

status: user
broj poruka: 1149
Ja ima Insigniju OPC line u fullu od 250 ks sta da ti kazem od tih navedenih po meni je najlepsa.

http://www.upslike.net/imgdb/20140604_163400-8ce496.jpg

INTEL I5 2500K & TT FRIO = 4.5 GHZ
ASUS P8Z68 DELUXE/GEN3
MSI GTX 770 TF 4GD5
KINGSTON 2X4GB 1600MHZ HYPERX
WD 2TB GREEN,SEAGATE 1TB,830 SSD 64GB
TT OVERSEER RX-I & CHIEFTEC CFT 750W
LOGITECH X-540 & X-FI TITANIUM
DELL U2312HM

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: 14.07.2016. 17:00 #620962

status: user
broj poruka: 7761
Mislis na GMC...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: Ili 1. ili 3
:: To su dva potpuno razlicita automobila, pa odlucis sam koji zelis. Ponajvise ti zavisi od stila voznje.
:: Po mom stilu voznje, ne bih odabrao ni jedan ni drugi, a ako bih bas morao da biram, onda Delta
:: Deltu mi ima drug, ali on drzi autodelove za Fiat :) Mogao je da bira iz Fiat asortimana, uzeo je nju. To nesto govori
:: C5 sam vozio, i auto je zaista korektan, ali ne da ne odgovara mom stilu voznje, nego nikako... Ali to opet nema veze, jer meni ne odgovara ni jedan auto koji nije RWD i nema tri slova u oznaci (all the way :P
::
::
:: El Capita
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 14.07.2016. 17:20 #620963

status: user
broj poruka: 3797
Kakva je sada situacija sa kreditima, jel je bar nesto povoljnije u odnosu na ranije godine u ovoj banani od drzave? Znam da je pre bilo 6-7 soma evra investicija za neka kolica, dodaj jos 4-5 kolko ces trebati preko toga banci da vratis. Jel se nesto promenilo, pitam cisto iz radoznalosti, nikada u zivotu ne bih podigao kredit, niti imam potrebe za tim.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 14.07.2016. 17:42 #620964

status: user
broj poruka: 18940
Bio sam skoro sa drugarom do Hyndai-a na severnom bulevaru, najbolja varijanta je ovo sto je abner predlozio, to mu i ja preporucujem, da se ne zajebava sa polovnjacima i pazari nov auto, Hyndai je bombona. Drugar se nameracio na i30, ne znam koliko je bese, valjda 11k, sto vece ucesce, to bolje, a kredit je sa veoma dobrom kamatom, mislim da je ProCredit banka u dilu sa njima.
Renault recimo ima varijantu (mislim da je jos uvek aktuelna u kompresoru), od cene kostanja, ostatak od minimum 3k eu moze na kredit koji je bez kamate.

A kredit u celosti nije moja preporuka, obavezno ucesce od barem 60%. Ko moze i hoce da izdvoji 7-8k eu, definitivno ne treba da kupuje polovan auto.

:: Kakva je sada situacija sa kreditima, jel je bar nesto povoljnije u odnosu na ranije godine u ovoj banani od drzave? Znam da je pre bilo 6-7 soma evra investicija za neka kolica, dodaj jos 4-5 kolko ces trebati preko toga banci da vratis. Jel se nesto promenilo, pitam cisto iz radoznalosti, nikada u zivotu ne bih podigao kredit, niti imam potrebe za tim
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Kredit 14.07.2016. 19:15 #620972

status: user
broj poruka: 3529
Kredit nije losa stvar, pogotovo sto ima zaista povoljnih kredita, i ovih bezkamatnih itd..., ali ako imas 9000-10000 eur, kao sto sam ja spremio prosle godine, a hoces auto od 20000 + eur, onda je kupovina polovnog isplativa investicija, samo naravno da odaberes dobar primerak, a za tih nekoliko narednih godina, koliko cu da ga vozim, pa i da imam neplanirane popravke opet nece to izaci toliko puno i opet cu proci jeftinije.

Svakako, novo je novo, i tu nema govora, ali sve zavisi ko sta zeli.

i7 6700K + Noctua NH-D14
GTX980ti Gigabyte G1
MSI Z170A Krait Gaming
Kingston 16GB DDR4 @3000MHz Savage
Dell U2515H + LG D2343 3D
SSD 840 EVO 250GB + WDBlack (1TB+500GB)
Thermaltake Urban S71 + CM V850
Creative X-Fi Titanium+Z-5500

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 14.07.2016. 19:31 #620974

status: user
broj poruka: 3797
Generalno smo iskompleksirani sa bembarama, golfovima gti i ostalim srpskim sindromima, pa su tako odredjena kola, stara 10 i kusur godina precenjena i preskupa.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DMCivan Pa... 14.07.2016. 19:59 #620975

status: user
broj poruka: 215
Moja preporuka ti je da svaki od navedena 3 auta probas pa vidis sta ti najvise odgovara. Ja imam Opel Astru 2010 Cosmo Sport oprema i stvarno sam zadovoljan, ali ukusi su razliciti. Zato najbolje testiraj i vidi sta ti najbolje lezi.

Intel i5 4670k / Gigabyte Z87x-D3H, Patriot Viper 3 8GB @1600MHz / THERMALTAKE SPS-530M / Zalman Z9 Plus / Samsung SSD 120GB EVO + WD 2.5` Blue 640GB / Samsung BluRay SE-506 / A4Tech V5

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ... 14.07.2016. 23:48 #620995

status: user
broj poruka: 4506
2 ujutro. Sredovecni covek se polu pijan vraca kuci kad ispred njega niko drugi nego Deda mraz....Gleda ga u neverici a deda Mraz ga pita,Marko otkud ti u ovo doba polu pijan? Deda mraze ne znam sta cu od sebe, zena me napustila, dobio sam otkaz na poslu i evo sad hodam bez dinara u dzepu. Na sta mu deda mraz odgovara: Sve cemo to da sredimo Marko, samo treba da mi ucinis jednu stvar i resicu ti sve probleme . Koju deda mraze, samo reci i sve cu uciniti. Moras da kleknes i da mi dobro popusis i ispunicu ti sve zelje. Posle malo razmisljanja Marko kleknu i krenu da pusi deda mrazu a deda mraz ga blago milujuci po glavi upita : Marko sine koliko ti imas godina ? 45 deda mraze....A Marko sine zar jos uvek verujes u deda mraza....

p.s. Dzeco moja ne postoje bezkamatni krediti
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 15.07.2016. 00:21 #620998

status: user
broj poruka: 18940
Postoji, ja sam ga otplacivao i apsolutno je bilo bez ikakve kamate - 0, ali to je bilo za cifru od 3k eu od 10, kada sam kupovao auto. Uglavnom, za neki veliki kredit to ne postoji i nije logicno da ga neko ima. Banka je duzna da ti navede koje su kamate, koje povoljnosti itd., samo sto ljudi ne obracaju paznju, sto ih i ne krivim jer imaju oni svoje dugogodisnje razvijene metode ubedjivanja.


:: 2 ujutro. Sredovecni covek se polu pijan vraca kuci kad ispred njega niko drugi nego Deda mraz....Gleda ga u neverici a deda Mraz ga pita,Marko otkud ti u ovo doba polu pijan? Deda mraze ne znam sta cu od sebe, zena me napustila, dobio sam otkaz na poslu i evo sad hodam bez dinara u dzepu. Na sta mu deda mraz odgovara: Sve cemo to da sredimo Marko, samo treba da mi ucinis jednu stvar i resicu ti sve probleme . Koju deda mraze, samo reci i sve cu uciniti. Moras da kleknes i da mi dobro popusis i ispunicu ti sve zelje. Posle malo razmisljanja Marko kleknu i krenu da pusi deda mrazu a deda mraz ga blago milujuci po glavi upita : Marko sine koliko ti imas godina ? 45 deda mraze....A Marko sine zar jos uvek verujes u deda mraza...
::
:: p.s. Dzeco moja ne postoje bezkamatni krediti
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Re: ... 15.07.2016. 07:51 #621003

status: user
broj poruka: 9384
A koliko je to sto si kupovao kostalo za kes?

El Capitan

:: Postoji, ja sam ga otplacivao i apsolutno je bilo bez ikakve kamate - 0, ali to je bilo za cifru od 3k eu od 10, kada sam kupovao auto. Uglavnom, za neki veliki kredit to ne postoji i nije logicno da ga neko ima. Banka je duzna da ti navede koje su kamate, koje povoljnosti itd., samo sto ljudi ne obracaju paznju, sto ih i ne krivim jer imaju oni svoje dugogodisnje razvijene metode ubedjivanja
::
::
:: :: 2 ujutro. Sredovecni covek se polu pijan vraca kuci kad ispred njega niko drugi nego Deda mraz....Gleda ga u neverici a deda Mraz ga pita,Marko otkud ti u ovo doba polu pijan? Deda mraze ne znam sta cu od sebe, zena me napustila, dobio sam otkaz na poslu i evo sad hodam bez dinara u dzepu. Na sta mu deda mraz odgovara: Sve cemo to da sredimo Marko, samo treba da mi ucinis jednu stvar i resicu ti sve probleme . Koju deda mraze, samo reci i sve cu uciniti. Moras da kleknes i da mi dobro popusis i ispunicu ti sve zelje. Posle malo razmisljanja Marko kleknu i krenu da pusi deda mrazu a deda mraz ga blago milujuci po glavi upita : Marko sine koliko ti imas godina ? 45 deda mraze....A Marko sine zar jos uvek verujes u deda mraza...
:: ::
:: :: p.s. Dzeco moja ne postoje bezkamatni krediti
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cakleni re 15.07.2016. 10:34 #621007

status: user
broj poruka: 320
@VMARC :)))) , bravo

@MACHINE Licno bih uzeo C5. Nisam ga vozio, ali mi je na oko najlepsi. Insignia po dizajnu mi već izgleda zastarelo spolja. Lancia mi nije po ukusu.
C5 sa dobrom opremom je pun pogodak.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
wyroos Ajde i ja da se javim 15.07.2016. 14:04 #621017

status: user
broj poruka: 179
Krajem prosle godine sam kupovao auto, inace imam dvoje dece. Poceo sam sa cifrom od 6-7k i skapirao da mogu da kupim lesinu istu kao i moj stilo samo bolje godiste.
Posle toga podignem ciljanu cifru na 8-8.5k i skapiram da mogu da kupim samo skupu lesinu(hteo sam lepo godiste).
Na kraju sam kupio Seat Leon 2012, 1.6 dizel jos uvek u fabrickoj garanciji za 9.5k.
Kada bih opet kupovao auto uradio bih isto, auto kupljen u srbiji, sa nekom pristojnom kilometrazom, proverivom istorijom itd....

Sad ce neko reci da je to previse novca i slicno. Svi automobili koje smo pogledali su izgledali bolje nego kad su izasli iz fabrike, mirisljavi, ma skoro perfektni. Onda pogledam pedale i skapiram da su pedale pojedene 4 puta vise nego na mom stilu starom 14 godina, da nema 4 iste gume, da pomalo cudno stoji itd......
Meni je skuplje da dam 6.5-7k za takav auto nego 9.5k za nesto sto znam sta je.

Preporuka je kupiti ne auto koji nam se svidja, posto nemamo para u ovoj prevarantskoj drzavi, nego kupujemo najbolje sto mozemo da nadjemo u tom trenutku.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re: Ajde i ja da se javim 15.07.2016. 15:30 #621024

status: user
broj poruka: 3529
U pravu si u potpunosti.

Inace ljudi trebaju da obrate paznju na sitnice, a vec posle nekoliko pregledanih auta istog modela moze da se zakljuci sta je to sto predstavlja vrlo ocigledan detalj koji govori da li je auto dosta rabljen ili ne. Recimo kod c5 koji nije exclusive, prodavci vrlo cesto farbaju one plasticne delove volana, odnosno one ukrasne rukohvate jer se oni posle 100 000 km vrlo cesto pocnu trositi, a da ne pricam o autima koji su presli preko 200 000, kojih je i najvise kod nas. Kod exclusive-a se gledaju neki drugi detalji kao sto su papucice, tasteri prozora itd..., jer exclusive ima te rukohvate od aluminijuma pa je tesko proceniti koliko je vozen.

Realno nakon detaljnog pregleda enterijera, kao i samih sedista, uz kratku voznju moze se definisati vredi li kupiti auto ili ne. Mada treba uvek imati na umu da novo je novo, a polovno je polovno, i nikad ne znas sta te ceka sutra, zato i ne treba poslednji dinar potrositi na polovan auto, bolje je mozda uzeti i malo jeftiniji a ostatak novca ostaviti u eventualna ulaganja, a kod polovnjaka ih uvek ima, makar to bile gume ili nesto trece.


i7 6700K + Noctua NH-D14
GTX980ti Gigabyte G1
MSI Z170A Krait Gaming
Kingston 16GB DDR4 @3000MHz Savage
Dell U2515H + LG D2343 3D
SSD 840 EVO 250GB + WDBlack (1TB+500GB)
Thermaltake Urban S71 + CM V850
Creative X-Fi Titanium+Z-5500

:: Krajem prosle godine sam kupovao auto, inace imam dvoje dece. Poceo sam sa cifrom od 6-7k i skapirao da mogu da kupim lesinu istu kao i moj stilo samo bolje godiste
:: Posle toga podignem ciljanu cifru na 8-8.5k i skapiram da mogu da kupim samo skupu lesinu(hteo sam lepo godiste)
:: Na kraju sam kupio Seat Leon 2012, 1.6 dizel jos uvek u fabrickoj garanciji za 9.5k
:: Kada bih opet kupovao auto uradio bih isto, auto kupljen u srbiji, sa nekom pristojnom kilometrazom, proverivom istorijom itd...
::
:: Sad ce neko reci da je to previse novca i slicno. Svi automobili koje smo pogledali su izgledali bolje nego kad su izasli iz fabrike, mirisljavi, ma skoro perfektni. Onda pogledam pedale i skapiram da su pedale pojedene 4 puta vise nego na mom stilu starom 14 godina, da nema 4 iste gume, da pomalo cudno stoji itd......
:: Meni je skuplje da dam 6.5-7k za takav auto nego 9.5k za nesto sto znam sta je
::
:: Preporuka je kupiti ne auto koji nam se svidja, posto nemamo para u ovoj prevarantskoj drzavi, nego kupujemo najbolje sto mozemo da nadjemo u tom trenutku
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Zanimljivo pitanje... 15.07.2016. 17:17 #621029

status: user
broj poruka: 7761
Moze to i ovako...

Moj FIAT 500L 1.3mjtd sa farbom u srednjem paketu opreme je bio 14150E...
Ucesce 4270E i ostalo na otplatu od 72 meseca...
Startni troskovi kredita na taj period su bili 600E...

Trenutni projektovani troskovi kredita su nesto ispod 480E... rata se usled nizeg EB smanjila 2E na mesecnom nivou... ne zavaravam se ja i znam da kako se smanjila tako moze i da ripi gore...

No moja racunica je bila malo drugacija (neuobicajena), iznos dinara dovoljan za ucesce je vec bilo na racunu, rata takodje nije bila problem i nije mi se mililo da menjam $ po jadnom kursu... sve u svemu ja dobar (trenutno) 2000-600=1400E samo na kursnim razlikama...

Jedna od klauzula ugovora o kreditu je da se kredit moze isplatiti u celosti bez penala i preostalih kamata tj. plati se samo preostali deo duga iz tabele na tri strane gde je sve lepo uneto (pregledao pre potpisa) i to je to...

Jebe rata u dinarima ALI ni to nije problem zato sto mi se na racun transferisu dinari po srednjem kursu NBS na dan isplate... kad sam kupio auto 1E=114RSD a sad je 1E=124RSD...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: Zanimljivo pitanje... 17.07.2016. 01:48 #621083

status: user
broj poruka: 1620
E jbg... i ja sam prosle godine krenuo sa sumom od oko 7-8-9.000€ za polovnjaka i na kraju kupio nov za 15.000€+ ali nije svacije razmisljanje isto i nisu svacije potrebe iste.
Bez uvrede, ali kada realno sagledas situaciju, taj 500L ne moze ni da prismrdi bilo kom od 3 modela pomenuta u prvobitnoj poruci!

Ja sam na kraju uzeo Cee`d-a, a burazer vozi C5 sa 1.6 dizel motorom i bez obzira na `nedostatak` snage, slobodno mogu reci da ta grdosija od auta ipak uliva malo vecu dozu sigurnosti i moci kad ga vozis, a narocito na autoputu (dok je potrosnja smejurija =]).
Sto se tice luksuza, tu su negde po opremi, ali je cinjenica da je C5 udobniji... veci auto, vece medjuosovinsko rastojanje, mekse vesanje - francuz. Sve zavisi ko sta voli...

@MACHINE
Licno ne volim automobile sa skupim odrzavanjem ali ako juris udobnost i neki vid uzivanja u voznji, ja bih na tvom mestu isao na Lancia-u.
Insignia je takodje opasan auto, bez obzira na to sto ljudi, cesto neosnovano, hejtuju Opel. Samo sto bih ja tu isao na `liftback` varijantu sa 5 vrata. Vozio sam taj 2.0 i razbija kako ide! Imaj u vidu da unutrasnjost i udobnost drasticno zavise od nivoa opreme! Npr. sedista u osnovnim paketima opreme su apsolutno smece, po mom misljenju, pa nemoj da te to odbije pri prvom pogledu na prvi primerak koji ugledas.
Sto se tice francuza, burazer ima bas lepo iskustvo sa C5 1.6d - nije skup sto se tice odrzavanja, ali je fracuz ko francuz pa je svaki sraf `poseban` - u prevodu, ne moze bilo koji majstor da ga radi. Ali eto, i SHONE se vec javio sa pozitivnim iskustvom pa...

Jesi razmisljao mozda o Skodi? Ja vec gledam kako bi ovaj menjao za novi Superb... proklet sam pa apetiti munjevito brzo rastu =]
Kod VW grupe me prosle god. u startu odbilo to sto nemaju apsolutno nikakve vrste pogodnosti/finansiranja za nova vozila, a ne vidim da se i sada nesto menja na bolje, nazalost.

Koga zanima, dosadasnje iskustvo sa Kia servisom na Novosadskom je uzasno (losi majstori, pogresna dijagnostika + stalno navode na to da problem moze lako, brzo i za male pare da se resi u nekoj radionici `u blizini`). Presao sam u servis na Zvezdari pa cemo videti kako i sta dalje - na prvi pogled deluju mnooogo ozbiljnije, a vreme ce pokazati ostalo.

:: Moze to i ovako...
::
:: Moj FIAT 500L 1.3mjtd sa farbom u srednjem paketu opreme je bio 14150E..
:: Ucesce 4270E i ostalo na otplatu od 72 meseca..
:: Startni troskovi kredita na taj period su bili 600E..
::
:: Trenutni projektovani troskovi kredita su nesto ispod 480E... rata se usled nizeg EB smanjila 2E na mesecnom nivou... ne zavaravam se ja i znam da kako se smanjila tako moze i da ripi gore..
::
:: No moja racunica je bila malo drugacija (neuobicajena), iznos dinara dovoljan za ucesce je vec bilo na racunu, rata takodje nije bila problem i nije mi se mililo da menjam $ po jadnom kursu... sve u svemu ja dobar (trenutno) 2000-600=1400E samo na kursnim razlikama..
::
:: Jedna od klauzula ugovora o kreditu je da se kredit moze isplatiti u celosti bez penala i preostalih kamata tj. plati se samo preostali deo duga iz tabele na tri strane gde je sve lepo uneto (pregledao pre potpisa) i to je to..
::
:: Jebe rata u dinarima ALI ni to nije problem zato sto mi se na racun transferisu dinari po srednjem kursu NBS na dan isplate... kad sam kupio auto 1E=114RSD a sad je 1E=124RSD..
::
:: Citat:
:: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gliga79 2. Opel Insignia 17.07.2016. 08:24 #621085

status: user
broj poruka: 4641
je po meni najbolji izbor.
Opel na zapadu drzi solidnu cenu u odnosu na citroene, pezoe i sl.
U ostalom postoji ona izreka : `Nemac je auto, ostalo su prevozna sredstva`


Intel i5 2500k, Noctua NH-D14, Asus Maximus IV Gene - Z, MSI Gtx 660 OC , 4x2Gb Hyper X 1600mhz Genesis (gray), HDD WD 640 gb, Samsung F3 1tb, Seasonic S12D 850w, Thermaltake Element G
http://valid.x86.fr/lv7d95

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Italijani vs Nemci 17.07.2016. 14:09 #621093

status: user
broj poruka: 5696
Ne znam, ne racunajuci Fiata koje je plain/generic, meni su Alfe i Lancie nesto posebno. Kad ih vozis one unose u voznju dodatnu dimenziju pored pukog prevozenja od tacke A do B. Tesko se moze opisati onima koji nisu probali, utisak je kao da su deo tebe tj. prave potpuno prirodan spoj, kao da ne vozis gomilu metala vec jases nekog rasnog konja. Od Nemaca takav osecaj u voznji mozes dobiti jedino od BMWa. Sva ostala nemacka vozila su relativno kvalitetna, ali ne pruzaju uzitak kao BMW i Italijani. VW i Opel su po meni bezlicna kola. Francuzi isto.

Ali kad pogledam Lancia HF Integrale 2.0 supercharged benzinac, pogon na sva 4, Fiat motor koji se budzio na 550 konja, jaci motori isli do 1000, auto uzeo 6 svetskih relija, isao duboko u vodu, po snegu i ledu, naprosto nezaustavljiv pa se govorilo o `baletu brutalnosi`...


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi Re: 2. Opel Insignia 17.07.2016. 15:35 #621094

status: user
broj poruka: 844
Zena moze i da bude sa sela, ali ker i auto moraju iz Nemacke.

https://www.youtube.com/watch?v=m6kFCNsnQpQ

:: je po meni najbolji izbor.
:: Opel na zapadu drzi solidnu cenu u odnosu na citroene, pezoe i sl
:: U ostalom postoji ona izreka : `Nemac je auto, ostalo su prevozna sredstva`
::
::
:: Intel i5 2500k, Noctua NH-D14, Asus Maximus IV Gene - Z, MSI Gtx 660 OC , 4x2Gb Hyper X 1600mhz Genesis (gray), HDD WD 640 gb, Samsung F3 1tb, Seasonic S12D 850w, Thermaltake Element G
:: http://valid.x86.fr/lv7d9
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi A sad ozbiljno 17.07.2016. 15:39 #621096

status: user
broj poruka: 844
Sa istim kesom na gomili moj je izbor astra sedan 1,6 motor u autoprometu 12 500, das 5500 i ostatatak na 36 mesecni rata bez kamate.

http://opel.autopromet.rs/opel_ponude/opel-astra-sedan/66c1e176-6172-416e-934e-1af4fc5a9f33/

http://opel.autopromet.rs/opel_ponude/opel-finansiranje/2d1deca0-d2dc-4428-80aa-06e4b95bf080/


https://www.youtube.com/watch?v=m6kFCNsnQpQ

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 3  
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646108.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs