Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Internet servisi, programi, prezentacije, ...
Researchers record the screams of the damned!!!
STRANA 12 OD 14  
DaSickSyst Re: voleo bi da mogu da poverujem 11.06.2009. 03:05 #120546

status: user
broj poruka: 2909

:: Tj da postoji bog koji hoce da pomogne itd ali brate znas koliko ima male bolesne dece koje nista nikome nisu uradile..
:: Kao sto sam reko moze da bude sreca (bukvalno 1 : 10000000) i ima tonu faktora... dali si bio lecen dali si bio pod terapijom itd..
15 godina sam bio pod terapijom(od treceg razreda osnovne skole) koja je navodno trebalo da mi pomaze ali od pomoci ni traga.I to ne pod jednom vrstom terapije posto svaki put kada sam video da mi se stanje uposte ne menja ili je cak i gore isao sam kod drugog doktora koji bi mi dao neku drugu terapiju,na kraju sam postao toliko ocajan da sam isao kod svakavih bioenergeticara i kod nekih baba da mi baju,dok se na kraju nisam pomirio sa time da jednostavno nema leka....I onda sam sasvim slucajno otisao u Ostrog.
Kad sam se vratio u Srbiju bolest je nestala...Nema je...Bukvalno kao da je nikad nije ni bilo.

Ne zelim da zamisljam kakv bi mi danas zivot bio i da iz nekog razloga tog dana nisam odlucio da odem u manastir nego da sam ostao u Zanjicama sa drustvom.


DaSickSystem
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Eh.... 11.06.2009. 03:08 #120547

status: user
broj poruka: 12057

..šta je sve moj pokojni (50 i kusur) stric radio.....gde je sve bio, kome se sve molio, al multipleks skleroza ga je uništila....žena, dvoje dece, najbolje godine, a sedi u prokletim kolicima 20 godina....zbog čega on nije bio izlečen....mrava nikad nije zgazio, voleo sam ga do neba....ako neko gore i odlučuje o takvim stvarima....stvarno svaka mu čast. Mogao bi novi BIOS da stavi ili da se pečuje malo. Suviše problema ima, suviše tuge, nerešenih i nejasnih gluposti, a jako malo čuda....

DSS, drago mi je što si ozdravio, koja kod bolest da te mučila.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Hoping for the best but expecting the worst.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst Re: Eh.... 11.06.2009. 03:16 #120548

status: user
broj poruka: 2909

:: ..šta je sve moj pokojni (50 i kusur) stric radio.....gde je sve bio, kome se sve molio, al multipleks skleroza ga je uništila....žena, dvoje dece, najbolje godine, a sedi u prokletim kolicima 20 godina....zbog čega on nije bio izlečen....mrava nikad nije zgazio, voleo sam ga do neba....ako neko gore i odlučuje o takvim stvarima....stvarno svaka mu čast. Mogao bi novi BIOS da stavi ili da se pečuje malo. Suviše problema ima, suviše tuge, nerešenih i nejasnih gluposti, a jako malo čuda...
::
:: DSS, drago mi je što si ozdravio, koja kod bolest da te mučila
:: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
:: Hoping for the best but expecting the worst.
Hvala Bax.
Bilo,proslo.ne vratilo se.


DaSickSystem
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BlueSkyNIS Re: Re: Re: Zaboravio sam da dodam i vremenske rupe! 11.06.2009. 03:19 #120549

status: user
broj poruka: 860
Moja tetka je jela to grožđe. Manastir je u Grčkoj. Ona je pravi vernik i 9 godina je pokušavala da dobije dete tako što je išla kod raznih baba, vračeva, probala ovo ono i šta ti ja znam. Ne znam da li su posetili i Ostrog. Dobila je ćerku tek kada su se odlučili da odu kod pravog doktora.

Ostrog:
Ako sam dobro načuo, čuo sam da tamo iz moštiju sveca izvire neka vrsta svete vode. Da li je to istina ili je neko naduvao priču? Inače, imam jaku želju da posetim Ostrog, ali ne iz razloga potvrde ove priče već prosto volim takve znamenitosti, iako ne verujem ovim pričama.

Windows-free with Fedora 10

:: Tebi upravo trazim ime manastira u kome raste grozdje koje daje plodnost zenama..Ovo sam gledao na TV-u znaci opste poznata cinjenica.Sve zene iz celog sveta koje su cule za to a koje ne mogu ni prirodnim a ni medicinskim putem da zatrudne dolaze u ovaj Manastir da bi probali grozdje sa loze koja raste iz korena samog manastira.
:: Kad sam zaboravan,ne mogu da se setim gde se manastir nalazi,cini mi se dal u Grckoj ili Italiji ali znam da nosi ime naseg svetca..Pokusacu da se snadjem na netu..Ovo se nadovezujem na DaSick-ovo izlaganje vezano za fenomen
:: Jebga,jkad ste neverne Tome,za sve trazite dokaz Ne verujete na rec.
:: P.S.Ako veceras nenadjem sutra cu pokusati posto sam umoran,vec mi se spava.
::
:: I Want to believe - The truth is out there
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackbomb ... 11.06.2009. 03:32 #120551

status: user
broj poruka: 109
http://www.youtube.com/watch?v=6c2mjq2n3Yg

Jako zanimljiv argumet.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst Re: Re: Re: Re: Zaboravio sam da dodam i vremenske rupe! 11.06.2009. 03:32 #120552

status: user
broj poruka: 2909
:: Moja tetka je jela to grožđe. Manastir je u Grčkoj. Ona je pravi vernik i 9 godina je pokušavala da dobije dete tako što je išla kod raznih baba, vračeva, probala ovo ono i šta ti ja znam. Ne znam da li su posetili i Ostrog. Dobila je ćerku tek kada su se odlučili da odu kod pravog doktora
::
:: Ostrog
:: Ako sam dobro načuo, čuo sam da tamo iz moštiju sveca izvire neka vrsta svete vode. Da li je to istina ili je neko naduvao priču? Inače, imam jaku želju da posetim Ostrog, ali ne iz razloga potvrde ove priče već prosto volim takve znamenitosti, iako ne verujem ovim pričama
Mislim da samo nisi dobro razumeo.
Mozes da uzmes osvecenu vodu iz manastira.Ali ne izvire iz mostiju Svetog Vasilija.

Posle mog iskustva preporucijem apsolutno svakom da tamo ode.Sigurno ne moze da skodi...Bez obzira da li neko veruje u ovo ili ne....U ostalom ni je nisam verovao..
Zadnji put sam bio u Ostrogu pre dve godine...Svratio sam sa devojkom kad smo se vracali sa letovanja,cisto da prespavamo jednu noc u gornjem manastiru.Ako kojim slucajem ove godine odem u CG na letovanje,sigurno cu svratiti ponovo,da prenocim jos jednom.


DaSickSystem
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Zanimljiva prica by DSS.. 11.06.2009. 03:40 #120553

status: user
broj poruka: 18472
Jos zanimljivije je da to nije jedini slucaj..Mnogo raznih prica kruzi na tu temu..
U svakom slucaju i meni je drago da si ozdravio DSS sta god da je bilo u pitanju..Svakako i treba da budes zahvalan Bogu i ne treba da trazis razlog zasto se to desilo..Jednostavno si necim zasluzio da ti pommogne..
Za sigurno cu da odem do manastira kad budem u prilici..Lepo ga je posetiti kao znamenitost ako nista drugo..

I Want to believe - The truth is out there





:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragg re 11.06.2009. 03:41 #120554

status: user
broj poruka: 2270
@Dss
iskreno, stvarno nisam čuo al ti verujem da su se neki izlečili. Takođe su se mnogi izlečili kod kuće. Izlečenje nije izuzetak, to je pravilo. Od hiljada oboljenja koji svi dobijamo svakog dana, samo će se desetak završiti smrtno.
Ono što treba da se dokaže: izaberi 2 grupe bolesnika, min njih 30, ujednačene po tipu i težini oboljenja i terapiji. Jednu pošalji u ostrog a drugu drži kod kuće. Nakon toga zabeleži reultate oporavka i uradi statističju obradu. Ako dobiješ statistički značajnu razliku u korist Ostroga slobodno se prijavi za Rendijevu nagradu.
Inače, postoje mnoga mesta u svetu za koja se isto tvrdi i dotične studije su rađene. Rezultat znaš i sam. Rađene su i studije na uticaj molitve na uspeh izlečenja od raka. Osim jedne tendenciozne studije koja je imala propuste u ujednačavnju grupa i metodu, sve su pokazale nulu.

SKy:
Pretraživanje okeana nije baš tako lako. Sonar pokriva relativno uzak pojas površine dna, bio bi potreban veliki broj brodova za pretragu čak i malog pojasa Berm trougla. Ko će to da plaća? Trgovačkoj kompaniji koja je izgubila brod, i mora da nabavi novi samo još treba da plaća milione za potragu. Ne zaboravi da je takva grdosija kao što je Titanik tek nedavno nađena, posle brojnih pokušaja i ogromnih potrošenih para iako je njegova trasa bila poznata do tačnina. Pogledaj ovaj francusku avion - traže ga intenzivno mornarice najmanje tri zemlje i nađoše par tela, a gde je ceo avion.
Tumačenje sonarnih zapisa i nije tako lako, to je uređaj niske rezolocije i treba mnogo veštine i sreće da bi se manji objekti razlikovali na dnu razlikovali od okolnog reljefa.
Znači potraga nije laka, vrlo je skupa i nikom zapravo ne treba.

Za druge dimenzije - preopširna tema, daj da završimo prvo trougao
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antilohije Re: Re: Re: Zaboravio sam da dodam i vremenske rupe! 11.06.2009. 04:29 #120555

status: user
broj poruka: 684
Hahahah, znate onaj domaci film gde otac Makarije leci neplodnost!
Nego da vas pitam ja nesto...
Koje su graficke bolje ati ili nvidia?


:: Tebi upravo trazim ime manastira u kome raste grozdje koje daje plodnost zenama..Ovo sam gledao na TV-u znaci opste poznata cinjenica.Sve zene iz celog sveta koje su cule za to a koje ne mogu ni prirodnim a ni medicinskim putem da zatrudne dolaze u ovaj Manastir da bi probali grozdje sa loze koja raste iz korena samog manastira.
:: Kad sam zaboravan,ne mogu da se setim gde se manastir nalazi,cini mi se dal u Grckoj ili Italiji ali znam da nosi ime naseg svetca..Pokusacu da se snadjem na netu..Ovo se nadovezujem na DaSick-ovo izlaganje vezano za fenomen
:: Jebga,jkad ste neverne Tome,za sve trazite dokaz Ne verujete na rec.
:: P.S.Ako veceras nenadjem sutra cu pokusati posto sam umoran,vec mi se spava.
::
:: I Want to believe - The truth is out there
::
::
::
::
::
:: :: Jao sam me je to podsetilo na onaj crtac Djoni Kvest :
:: ::
:: ::
:: :: ::
:: :: :: I Want to believe - The truth is out there
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Sve,sve..toliko tema ... 11.06.2009. 04:30 #120556

status: user
broj poruka: 18472
..ali da se niko neseti da pomene Moldera i Skali..E mislim stvarno..


I Want to believe - The truth is out there





:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst Re: re 11.06.2009. 04:34 #120557

status: user
broj poruka: 2909
:: @Ds
:: iskreno, stvarno nisam čuo al ti verujem da su se neki izlečili. Takođe su se mnogi izlečili kod kuće. Izlečenje nije izuzetak, to je pravilo. Od hiljada oboljenja koji svi dobijamo svakog dana, samo će se desetak završiti smrtno
:: Ono što treba da se dokaže: izaberi 2 grupe bolesnika, min njih 30, ujednačene po tipu i težini oboljenja i terapiji. Jednu pošalji u ostrog a drugu drži kod kuće. Nakon toga zabeleži reultate oporavka i uradi statističju obradu. Ako dobiješ statistički značajnu razliku u korist Ostroga slobodno se prijavi za Rendijevu nagradu
:: Inače, postoje mnoga mesta u svetu za koja se isto tvrdi i dotične studije su rađene. Rezultat znaš i sam. Rađene su i studije na uticaj molitve na uspeh izlečenja od raka. Osim jedne tendenciozne studije koja je imala propuste u ujednačavnju grupa i metodu, sve su pokazale nulu

Dragg,nemam nameru da radim bilo kakvu statistiku...Ja sam naveo sta se meni desilo.I iz postovanja prema tebi Josilenku,Blackbombu necu da vas ubedjujem u nesto u sta ne verujete.Sa svime sto ste naveli u prethodnim postovim se potpuno slazem i nemam nameru da pokusavam da osporavam Darvina ili sta vec,jedino ovaj moj slucaj mogu da navedem kao primer za jedan deo vaseg izlaganja sa kojim se ne slazem.
Ako ti nesto znaci majka mi je magistar farmacija,imam dve tetke jedna je stomatolog,druga je lekar opste prakse i obezbedili su mi najbolje strucnjake koji su mi odredjivali terapiju.I sigurno me nisu prvo poslali u manastir na lecenje.
Ja i sad kad se razbolim od bilo cega normalno idem kod lekara i ne trcim u crkvu da osvetim inekcju penicilina...I to naravno preporucujem svakom drugom da uradi,jer ti ljudi(lekari) tome sluze.
Ali se isto tako pomolim svake veceri pre spavanja.


DaSickSystem

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragg re 11.06.2009. 10:53 #120582

status: user
broj poruka: 2270
@DSS
Sad sam pročitao da si imao i lično iskustvo. Drago mi je da si zdrav bez obzira kako, očigledno situacija nije bila naivna.

Međutim takve stvari se dešavaju, jasno ti je da na osnovu jednog ili više slučaja ne mogu izvesti nikakvi zaključci. I kad kažem da astrologija, molitva i isceljiteljstva ne rade, to ne znači da astrolog nije nikom ništa predvideo, da molitva nikad nije upalila i da narodnii lekovi nikad ne pomažu. To samo znači da procenat astroloških pogodaka, uslišenih molitvi i izlečenih NEMA STATISTIČKU ZNAČAJNOST u odnosu na procenat slučajnog nabadanja, uspeha kod ljudi koji se ne mole i samoizlečenih koji nisu posetili isceljitelja. Cela poenta je da su sve pojave o kojima govorimo danas u potpunosti dokazive! Samo treba provesti istraživanje koje sam gore naveo i dobiće se naučni dokaz (u stvari više istraživanja pošto se jedna pozitivna studija ne prihvata u nauci kao jak dokaz). Takva istraživanja su i rađena i sva su dobile negativne rezultate (nisu rađena za Ostrog koliko znam). Ovo naročito važi za astrologe gde masa dokaza protiv njih tako debela da je ne bih ispričao das sam ceo thread samo to pisao.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Slavuj Re: ELEGANT UNIVERSE 11.06.2009. 12:01 #120598

status: user
broj poruka: 2236
Odgledao sinoć, ima na YouTube-u. Prva dva dela su ok, a treći je klasično ispiranje mozga, vrlo slično teleshop-u na televizoru, tako da znaš da nisi ništa propustio.

EKSTRA

:: najopsirnija emisija o svemiru je ELEGANT UNIVERSE, toplo je preporucuje. Radio je neki americki obrazovni kanal. Pocinje sa Njutnom, gravitaciom i 3 dimenzije, onda ubacuje Ajnstajna, zakrivljenje prostora i kvantnu mehaniku, ubacuje 4. dimenziju koja (koliko sam ja razumeo predstavlja spiralu oko postojece 3). Tu mi je vec mozak puko nacisto, a onda su zavrsili sa 10+1 dimenzijama i STRING TEORIJOM, (THE THEORY OF EVERYTHING) koja bi trebalo da da konacan odgovor o funkcionisanju svemira i svega. Inace, pretpostavka je da se kvarkovi (sastavni delovi protona i neutrona) sastoje od stringova, ali je to zasad nedokazivo nazalost
:: Odgledajte emisiju obavezno, radili su je naucnici i ima dobre ilustracij
:: JOL
::
::
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg Re: Re: voleo bi da mogu da poverujem 11.06.2009. 12:08 #120599

status: user
broj poruka: 711
:: 15 godina sam bio pod terapijom(od treceg razreda osnovne skole) koja je navodno trebalo da mi pomaze
:: ali od pomoci ni traga.I to ne pod jednom vrstom terapije posto svaki put kada sam video da mi se stanje
:: uposte ne menja ili je cak i gore isao sam kod drugog doktora koji bi mi dao neku drugu terapiju,na kraju

Zeznute su te misteriozne bolesti... Naravno, dok ne kazes koja je bolest u pitanju tesko je bilo sta pretpostaviti... (ne vidim zasto se stidis bolesti)

Evo ti moj slucaj... Kao beba sam imao petit mal (blagi oblik epilepsije) izazvan visokom temperaturom... Negde u to vreme su moje ubedili da moze da im pomogne neka vracara koja im je dala kesicu sa nekim biljem koju bi trebalo da drzim ispid kreveta da se to ne ponovi... Zena je imala srecu posto se to poklopilo sa prestankom napada... (ionako je bilo svega 3-4 puta) Naravno, cim sam saznao za to, kesica je letela napolje... I zamisli, 15ak godina kasnije ja nemam nikakve probleme...

U tvom slucaju mislim da se takodje radi o koincidenciji... U suprotnom morali bi Ostrog da prerade u hotel sa vecim brojem soba posto bi ljudi navalili da se lece tamo :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JOSILENKO Re: Re: ELEGANT UNIVERSE 11.06.2009. 13:09 #120629

status: user
broj poruka: 1013
Nisam ja propustio trecu, odgledao sam sve. Samo je moj mozak propustio trecu :)
Jedva sam nekako skapirao tu 4. dimenziju, a oni ubacise 10. To je vec bilo previse, ali aj nekako, ali ova 11. me zakopa. Pa onda one beskonacne membrane stringova i njihovo sudaranje u tom nasem multidimenzionalnom prostoru koje proizvodi univerzume (i koje je navodno stvorilo big bang)...
U svakom slucaju the teory of everything je najverovatnije objasnjenje univerzuma, a i ideja da se sva materija sastoji iz niti pulsirajuce energije je takodje logicna

@DaSickSyst
Nemoj ni da razmisljas racionalno zbog cega si ozdraveo. Izlecio te je verovatno tvoj iracionalni deo mozga procesima koje ne razumemo ni ti ni ja, a verovatno ni nauka. Kontrola tog iracionalnog dela mozga je ono sto uvezbavaju budisticki svestenici kroz meditaciju, i u stanju su da rade cuda sa svojim telom (svi verovatno znate za ono kada namerno podziu temperaturu tela da suse ledeni i mokar peskir za nekoliko minuta)
Mozda je to proradilo kod tebe, a mozda je i visa slia. Ja sam agnostik, ja ne iskljucujem postojanje boga. Samo ne praktikujem ni jednu religiju i ne verujem u bajke i basne


JOLE

:: Odgledao sinoć, ima na YouTube-u. Prva dva dela su ok, a treći je klasično ispiranje mozga, vrlo slično teleshop-u na televizoru, tako da znaš da nisi ništa propustio
::
:: EKSTRA
::
:: :: najopsirnija emisija o svemiru je ELEGANT UNIVERSE, toplo je preporucuje. Radio je neki americki obrazovni kanal. Pocinje sa Njutnom, gravitaciom i 3 dimenzije, onda ubacuje Ajnstajna, zakrivljenje prostora i kvantnu mehaniku, ubacuje 4. dimenziju koja (koliko sam ja razumeo predstavlja spiralu oko postojece 3). Tu mi je vec mozak puko nacisto, a onda su zavrsili sa 10+1 dimenzijama i STRING TEORIJOM, (THE THEORY OF EVERYTHING) koja bi trebalo da da konacan odgovor o funkcionisanju svemira i svega. Inace, pretpostavka je da se kvarkovi (sastavni delovi protona i neutrona) sastoje od stringova, ali je to zasad nedokazivo nazalost
:: :: Odgledajte emisiju obavezno, radili su je naucnici i ima dobre ilustracij
:: :: JOL
:: ::
:: ::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni Re: Re: Re: ELEGANT UNIVERSE 11.06.2009. 13:28 #120631

status: user
broj poruka: 4506
Ajd uzdravlje

:: Nisam ja propustio trecu, odgledao sam sve. Samo je moj mozak propustio trecu :
:: Jedva sam nekako skapirao tu 4. dimenziju, a oni ubacise 10. To je vec bilo previse, ali aj nekako, ali ova 11. me zakopa. Pa onda one beskonacne membrane stringova i njihovo sudaranje u tom nasem multidimenzionalnom prostoru koje proizvodi univerzume (i koje je navodno stvorilo big bang)..
:: U svakom slucaju the teory of everything je najverovatnije objasnjenje univerzuma, a i ideja da se sva materija sastoji iz niti pulsirajuce energije je takodje logicn
::
::
:: :: ::
:: :: ::


Ma bre ne bi im dao ni pet para za to.....sve su to teorije , teorije , teorije, za 10 000 godina ako ljudska civilizacija opstane za to vreme i napretka tehnologije za taj period mocice se znati nesto vise SA DOKAZIMA, a sabanske sede glave koje postavljaju teorije na osnovu svojih pretpostavki me nimalo ne zanimaju.

Naravno ne generalizujem, neke stvari su dokazane i opstepoznate ali sve ostalo mogu da okace macku o rep sto se mene tice.

Volim da citam i zanima me sve u vezi svemira ali samo se iznerviram kad procitam za 90 % stvari da je to obicna, puka teorija.....u prevodu nemaju blage veze da li je tako ili ne.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MyDoom Re: 11.06.2009. 14:22 #120642

status: user
broj poruka: 553
@Ognjeni
Pa da je 90% teorija ne bi u Americi pravili fusion reactor a ne bi se ni zajebavali sa imitacijom velikog praska u CERN-u


U Digitalnom Andjelu su opisane neke stvari koje se vec desavaju u Australiji i nekim zemljama Amerike tako da su sanse da je sve to tacno vece od 60%.





Men are but flesh and blood.They know their doom, but not the hour

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Nikopol74 Znaci Jole, svaka ti cast...ali 11.06.2009. 14:24 #120643

status: user
broj poruka: 362
Citam pomalo ovaj najduzi od svih postova i najsire prosirenih tema od svih koje sam video i ne mogu da verujem oko cega se raspravljate. Probao je to da kaze i chika bax i jos neki, ali ono sto mene iznenadjuje jeste ovo: odakle tebi (Jole) ideja da je dokazana Darvinova T? Ti stalno trazis dokaze da je opovrgnuta i milion puta si pomenuo Akademiju Nauka.A gde su dokazi da je Darvin u pravu? E pa, ja cu ti reci da nije. Kakve Darvin ima sanse protiv modernih dokaza? Da li si gledao, a ubedjen sam da jesi (mada se ne ponasas tako) neke NOVIJE naucne emisije? Darvin je teoretisao, to su njegove `logicke` dedukcije, u vreme kada je Bog bio batina. On nije imao NISTA osim razmisljanja. Da ti sapnem na uvo da ne cuju svi....MI IMAMO DOKAZE KOJE JE ON U TO DOBA MOGAO SAMO DA SANJA. Nazalost, i Tesla i Ajnstajn su naje*ali iz slicnog razloga, ali su oni geniji koji su skapirali mnoge stvari koje nisu bile spremne da budu naucno prihvacene, a bili su najbolji matematicari sveta. Ali nije poenta u tome, poenta je sto si ti bas odlucio da bude Darvin i TACKA. Jos bi neko mogao da pomisli da cenis Darvina kao sto neko ceni Leonarda da Vincija, Teslu, Edisona, itd...
Covek nije nastao od majmuna, nego od pracoveka. Pracovek nije nastao od majmuna. Majmun je nesto drugo, koliko god DNK bio slican. Mala promena DNK menja mnogo vise vrsta zivotinja i zivih bica nego sto mislis. Za to ima sve vise dokaza, a od 1996-8 pa do danas su iskopani dokazi ne samo za to, nego su i nasli (uzivo, ne u iskopinama) potencijalna plemena trazeci PRVI DNK. A to je covek od koga je sve ljudsko pocelo. Ja necu `paliti` ovu diskusiju vise nego sto vec jeste, ali imam argumente protiv tvog Darvina. Smesno je verovati necemu sto je napisao covek pre toliko godina i lagati sebe, a i ubedjivati ostale, da je to sve sto je IKADA dokazano, a cak nije ni dokazano. Ako, i pre nego sto bilo sta odgovoris, dobro razmisli. Ni u jednoj novijoj, a bogami ni starijoj emisiji (posle 1980-ih, a pre recimo 1995-6), niko nije podrzao Darvina u tom kontekstu. Ali jeste podrzan u smislu da je prvi zapoceo teoriju evolucije. Svaka cast, ali to bas i nema veze sa ostatkom polemike na PCB.

Moje preporuke su da pogledas neke emisije sa NG, Discovery, Explorer, a sve to je profesionalni naucni rad i obradjivanje dokaza i teorija fenomenalnog History Channel-a u saradnji sa BBC-em. Emisija koju ti prvo preporucujem, a nisam je mnogo trazio na netu i nisam je nasao, jeste `Searching for Adam`. Sto se starosti i mnogih dogadjaja na Zemljici tice, slobodno pogledaj Jurrasic Fight Club serijal, njega imas na warezu, ima 12 epizoda. Dalje, emisija o Einstein-u, pa serija The Universe, onda na NG postoje emisije o svemu u vezi Hrista, bogova, sekti, itd. i sve su cesto emitovane. Ako imas opravdani i dokazani argument da ove emisije lazu i da nisu u pravu, voleo bi da ih cujem/vidim. Citanju ne verujem, nikad i nisam. Osnovne i srednje skole lazu kao psi jos od posle Drugog Svetskog Rata. Istina tek 1990-ih dolazi do izrazaja, tako da te gluposti (ovaj put ne mislim na Darvina) mozes da zaboravis. A tek emisije o Hitleru i sta se stvarno desavalo, itd...Ovo predlazem i drugima da pogledaju ako vec nisu, a polemiku predlazem da prebacite na skype, ili uzivo uz pivo ili malo rakije da bude zanimljivije. SkyFire i svi koji kazu da su polemike iz ovog posta licni stavovi i da o vecini ne treba raspravljati su potpuno u pravu.

I DSS je u pravu, OSTROG je sveto mesto (nisam vernik u biblijskom smislu, ali jesam vernik u neke druge stvari, nisam sektas niti ista slicno, najvise volim nauku), i cuo sam za mnoge slucajeve vezane za `oslobadjanje`, sto od bolesti, sto krstenjem, sto psihe. Mnogi su postigli velike uspehe u svojim zivotima posle posete Ostrogu. To je uzrok jedne izuzetno pozitivne ENERGIJE (mozda i bioenergije). Niko nije rekao (ne mislim na PCB) da je to Bog uradio, sto Ostrog cini jos zanimljivijim. I ja planiran da ga posetim. Jole, nadam se da te nisam uvredio, to mi nije ni u ludlilu bila namera, a to vazi i za ostale.

life`s a bitch...and then you die.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JOSILENKO ... 11.06.2009. 14:42 #120644

status: user
broj poruka: 1013
@ nikopol

In the 1930s, Darwinian natural selection was combined with Mendelian inheritance to form the modern evolutionary synthesis,[12] which connected the units of evolution (genes) and the mechanism of evolution (natural selection). This powerful explanatory and predictive theory directs research by constantly raising new questions, and it has become the central organizing principle of modern biology, providing a unifying explanation for the diversity of life on Earth.[9][10][13]

evo ti link pa proicitaj
http://en.wikipedia.org/wiki/Science_of_Evolution

Evolucija je fakat, cinjenica, isto kao i gravitacija. Darvin nije uspeo da je desifruje u potpunosti i postoje mnoge stvari u kojima nije bio u pravu, ali sustina njegovog rada predstavlja TEMELJ MOPERNOJ TEORIJI SINTEZE EVOLUCIJE, na kojoj rade nobelovci. Ti naravno, znas bolje od njih.

Naravno, covek i majmuni su nastali od istog pretka, a ne od majmuna. Slazem se sa tobom
JOLE

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JOSILENKO A evo i ko je kriv za silne emisije o osporavanju darvina 11.06.2009. 14:43 #120645

status: user
broj poruka: 1013
Majority of Republicans Doubt Theory of Evolution

http://www.gallup.com/poll/27847/Majority-Republicans-Doubt-Theory-Evolution.aspx
JOLE

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Slavuj ... 11.06.2009. 14:44 #120646

status: user
broj poruka: 2236
Mene nekako teši ova objektivna realnost gde se više ne veruje, pa ni u količini statističke greške, da su zdravstveno ugroženi ljudi nekako postali zaposednuti od strane nekih demona, vampira, veštica, đavola i koječega, već da je tehnologija nadvladala taj idiotski primitivizam.

A ako ostane ovakvo stanje, tj. ovakav napredak, a sva je prilika da će ostati, jer mislim da su ipak svesni ljudi ``preuzeli kormilo broda ove civilizacije``, za nekoliko stotina godina mislim da će biti sasvim realno očekivati, između ostalih trošača vremena, potpuno ``istrebljenje`` svih do sada prikazanih religija, svih vrsta i razmera, kao tvorevina mašte prosečnog prostaka, jer i pored sopstvenog skepticizma o bilo kakvim nevidljivim bićima koja me smaraju na ovaj ili onaj način, nešto ne primećujem da ta vera u bilo kakvog boga zaista širi neku kolektivnu svest, solidarnost, toleranciju i dobra svake vrste, već se svako malo stvori neka armija nekih psihopata spremnih na sve, u korist sopstvenih autoriteta, u nadi da će se ``tamo negde drugde`` nekako bolje provesti, nego na ovoj planeti, time što neće izmeniti sebe, nego ``svoju`` planetu, odnosno ``tuđu``. Što se mog mišljenja tiče, postoji i mnogo jednostavniji, brži i jeftiniji način za odlazak na to bolje mesto, a to je samoubistvo. Što bilo ko morao da strepi od želja i namera nekog psihopate ? Nek` se odnese u p.m. sa svojom MITOMANIJOM !!!

Dakle, religiju smatram individualnim skloništem od objektivne stvarnosti, a meni to nedostaje otprilike koliko i prosečnoj rečnoj ribi bicikl, mada ne volim ni da preispitujem ljudska ubeđenja, dokle god se sa nekim razumem, jer to ume da potraje i najčešće ne donosi pozitivne rezultate.

Jednostavno, pretpostavljam da će se prosečnom homosapiensu razviti mozak, tj. svest, u sledećih pola milenijuma i da će prema tome apsolutno svako biti u stanju da sopstvene interese stavi ISPOD kolektivnih i to je sve.

Druga je sad stvar to što smo locirani u Srbiji, pa dok ``drugi`` lete na Mesec i puštaju kojekakve satelite po svemiru i bave se razvojem nanotehnologije, ``mi`` i dalje sečemo pogače, pijemo rakiju i tancamo Moravac na svakih 50 metara asfaltne baze, koju nam, povremeno, po koja maloumna nakićena spodoba, ``ugledni bizmismen``, pokloni zbog griže savesti ili kao predizborni poklon, jer mu neka stranka obećava proširenje bizmisa, ako nekako skrpi parlamentarnu većinu za vreme asfaltiranja.

EKSTRA
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JOSILENKO ... 11.06.2009. 14:59 #120648

status: user
broj poruka: 1013
@nikopol

jel ti znaci nesto ova recenica za darvina i modern evolutionary synthesis koja je proistekla iz njegovog rada?

central organizing principle of modern biology



JOLE

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragg re 11.06.2009. 15:36 #120651

status: user
broj poruka: 2270
@nikopol: Nakon svega što si rekao čini mi se da ti sam nisi gledao te emisije. Svaka od tih emisija je potvrda T evolucije i svi naučnici koji su se tu pojavili i svi argumenti koji su se tu pojavili idu u korist Tevolucije (mislim na Discovery, National Geog i sl). Ili možda nisi najbolje shvatio o čemu pričaju.
Današnja T evolucjie (moderna Sinteza) NIJE (po koji put ponavljam) isto što i Darvinova T, mada je suština ista. Nije tačno da Darvin nije ničim raspolagao u svoje doba, postajao je značajan foslini nalaz, brojne dokaze je darvin našao na svojim putovanjima. O prelaznim fosilima između našeg pretka, koji je išao na 4 noge, imao građu ruke i karlicu za veranje i majmunsku lobanju nas već sam pisao ovde.
Tvoje ubeđenje da postoji neki alternativan pravac u nauci koji ne podržava evoluciju je potupno van realnosti. Čak i u americi, gde je kreacionizam najjači, broj naučnika, iz relevantnih oblasti, koji ne podržavaju evoluciju se meri promilima. O Evropi da ne pričam.
Ono o bioenergiji, nemam komentar.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Nikopol74 @jole 11.06.2009. 15:56 #120654

status: user
broj poruka: 362
Da, naravno i slazem se. I nazalost, opet sam izgubio odgovor (kao nisam bio ulogovan... e pa bio sam) koji sam ti pisao tako da sam malo razocaran, a ne zelim opet sve da pisem.

Mi se ocigledno slazemo oko mnogih stvari. Ali zasto si me prozvao za nobebolvce i da ja mislim da znam bolje od njih? I cudi me sto si se slozio sa mnom jer ti insistiras na Darvinu po evoluciji od majmuna, a onda si se slozio sa mnom da covek nije nastao od majmuna nego od pracoveka (ima odlicna emisija i o tome). Ja sam dao emisije da ne bi morao da pisem pola sata odgovore. Zato cu i tu da skratim. Uh brate, al me mrzi opet da pisem:) Evolucija jeste fakat, i to vise nego gravitacija. History.Channel.Einstein.720p.HDTV.x264-DHD.mkv, to je emisija koja je fantasticno objasnila neke stvari, ako ne i sve u vezi gravitacije.I zasto ona prakticno ne postoji (gravitacija, Njutnova). Skini je, jer ja ne zelim to sada da ti objasnjavam (bar ne u ovom postu, jer to je za drugi post ili temu, ili uzivo, ai nisam strucan kao ljudi koji su pravili emisiju), a sto je najludje (citaj najbolje), slazemo se za mnoge stvari. Skini i par epizoda drugih emisija koje sam pomenuo. Cak i jurrasic fight club pominje mnoge od tih stvari (evoluciju itd). Emisije su izuzetno dobre i profi. Nemoj samo na wiki da ides, nije bolji od History Channel-a.

E ovo sledece nisam pisao malopre, to je `novo`:

Mozda neke budale osporavaju evoluciju, sintezu, itd. To nisam znao. Ali upravo je suprotno. Jurrasic club (izmedju ostalih) je dokazao sintezu vrsta, zivotinjskih naravno. A `Searching for Adam` je krenuo u sintezu ljudi, itd (od pocetka, prvog DNK, coveka-pojedinca koji se odvojio od ostalih, itd). A 12-ta epizoda Jurassic FC je kulminacija pre 65 mil. godina. Fantasticno i vezano je donekle za ovu i mnoge druge teme.Skini bar neke emisije (mogu i da ti ih dam, nije problem), i uhvati `searching for Adam` kad budes stigao, to nemam, to je sa viasat Explorer. Postoji i emisija koja je dokazala postojanje Evropljana hiljadama godina pre puta svile 4-5 hiljada pre puta svile! Evropljani su tu bili toliko godina pre i TRGOVALI. Ali zaboravio sam njeno ime. A jurasic opisuje i mnoge stvari oko dinosaurusa a vezano je i za ovu temu i to mnogo. Ne mogu vise da pisem, jer mnogo ako ne isve bi pisao iz te gomile emisija, a to ne zelim jer one su snimane da bi se gledale. Verujem i mislim da te ovo sve mnogo interesuje, kao i mene i mnoge na ovom forumu, zato i zelim da ih pogledas, cak i ako se ne slozimo, a slazemo se

@dragg

Ne mogu vise da pisem, ali skapirao si upravo suprotno. Ali procitaj ovaj post,jer tvoj post je dosao dok sam pisao ovaj i zato ne mogu odmah da ti odgovorim (ako uopste bude trebalo). Odakle ti to za moje ubedjenje o alternativnom pravcu?

life`s a bitch...and then you die.

:: @nikopo
::
:: jel ti znaci nesto ova recenica za darvina i modern evolutionary synthesis koja je proistekla iz njegovog rada
::
:: central organizing principle of modern biolog
::
::
::
:: JOL
::
::
life`s a bitch...and then you die.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire @Nikopol74 11.06.2009. 15:59 #120655

status: user
broj poruka: 18472
Ajde molim te ako te ne mrzi baci mi na mail sve te linkove naucnih serija u MKV formatu please.

I Want to believe - The truth is out there





:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 12 OD 14  
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646152.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs