Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Internet servisi, programi, prezentacije, ...
Researchers record the screams of the damned!!!
STRANA 13 OD 14  
Nikopol74 Re: @Nikopol74 11.06.2009. 16:16 #120661

status: user
broj poruka: 362
Pa nema tu sta, samo ukucaj imena iz mog posta na warebb i naci ces dve (ako ne i vise njih) bez problema. Jedna je u mkv, vecina je avi, ali mozda su se pojavile i mkv verzije. A one dve druge sam rekao da nemam, a steta jer su genijalne, iako ne dokazuju celu pricu na kraju. Ima i drugih ali rekao sam da ne znam imena. Cekaj malo, sad mi je palo na pamet, da li imas nalog na warebb?

@dragg

Iznenadio me je tvoj `bez komentara` za bioenergiju. Sto? Osim ako to po trebi ne MORA da bude Bozja volja. Sta ti mislis o bioenergiji? I s obzirom da si me iz nekog razloga pogresno skapirao oko evolucije,a mislimo ISTO, to me jos vise zbunjuje. Sta si ti mene u stvari skapirao (ako moze ukratko, i ako ti moj prethodni post nije pojasnio na sta mislim)?

p.s. zanimljivo, jedini sam u ovoj polemici koji je dao nesto konkretno, a ne samo prepirku o stavovima, a opet sam pogresno skapiran od strane dragg-a (i ko zna jos koga), cak i donekle napadnut od strane pomenutog...jbg, sta reci

life`s a bitch...and then you die.

:: Ajde molim te ako te ne mrzi baci mi na mail sve te linkove naucnih serija u MKV formatu please
::
:: I Want to believe - The truth is out there
::
::
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Re: @Nikopol74 11.06.2009. 16:33 #120665

status: user
broj poruka: 18472
Imam nalog na warez-bb samo nije pod ovim user namom.Sto?

I Want to believe - The truth is out there





:: Pa nema tu sta, samo ukucaj imena iz mog posta na warebb i naci ces dve (ako ne i vise njih) bez problema. Jedna je u mkv, vecina je avi, ali mozda su se pojavile i mkv verzije. A one dve druge sam rekao da nemam, a steta jer su genijalne, iako ne dokazuju celu pricu na kraju. Ima i drugih ali rekao sam da ne znam imena. Cekaj malo, sad mi je palo na pamet, da li imas nalog na warebb
::
:: @drag
::
:: Iznenadio me je tvoj `bez komentara` za bioenergiju. Sto? Osim ako to po trebi ne MORA da bude Bozja volja. Sta ti mislis o bioenergiji? I s obzirom da si me iz nekog razloga pogresno skapirao oko evolucije,a mislimo ISTO, to me jos vise zbunjuje. Sta si ti mene u stvari skapirao (ako moze ukratko, i ako ti moj prethodni post nije pojasnio na sta mislim)
::
:: p.s. zanimljivo, jedini sam u ovoj polemici koji je dao nesto konkretno, a ne samo prepirku o stavovima, a opet sam pogresno skapiran od strane dragg-a (i ko zna jos koga), cak i donekle napadnut od strane pomenutog...jbg, sta rec
::
:: life`s a bitch...and then you die
::
:: :: Ajde molim te ako te ne mrzi baci mi na mail sve te linkove naucnih serija u MKV formatu please
:: ::
:: :: I Want to believe - The truth is out there
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Nikopol74 @SkyFire 11.06.2009. 16:48 #120666

status: user
broj poruka: 362
Pa ne znam sta ce ti linkovi ako mozes da upises search, a cini mi se da ne mozes search ako nemas nalog, mada ne mogu da se setim dal je to tacno. Poenta je sto ne cuvam linkove jednom kad skinem fajl. Ali evo ti neki, upravo sam licno uradio search:

The Universe:

http://www.warez-bb.org/viewtopic.php?t=2133090&highlight=

Einstein:

http://www.warez-bb.org/viewtopic.php?t=2033605&highlight=

Za ostalo samo upisi imena iz mog posta, recimo jurassic fight club, itd Najbolje upisi history channel, ima tu dobrih emisija

life`s a bitch...and then you die.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JOSILENKO ... 11.06.2009. 17:03 #120667

status: user
broj poruka: 1013
@Nikopol74
Izvini, u pitanju je ocigledno bio nesporazum, i drago mi je sto taj nesporazum nije eskaliraou raspravu:). Slazemo se u potpunosti

POgledacu te emisije kad budem imao vremena, cim pre.
Inace, koliko sam ja ukapirao, gravitacija postoji, ali u drugacijem obliku nego sto je newton pretpostavljao. Naime, postoje cestice koje izazivaju gravitaciju (gravitoni), i po svom funkcionisanju je mnogo bliza svetlosti (tj. gravitoni su slicni fotonima)
JOLE

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Nikopol74 @josilenko 11.06.2009. 17:15 #120669

status: user
broj poruka: 362
No harm done brother:) Izgleda da si ipak skapirao (verovatno ponovo procitao) moje postove i mnogo mi je drago zbog toga:) Veruj mi da to ne bi otislo u raspravu (bar ne izmedju nas dvojice), i ne na PCB, ali drago mi je sto se slazemo. Samo me cudi sto me dragg nije skapirao kao pobornika evolucije (nego upravo suprotno?), jer to sam jasno tebi objasnio. A sto se tice gravitacije, nisam bas siguran da je to chika Einstein hteo da kaze sto si ti sad rekao, ali to je vec druga tema. Javi kad pogledas emisiju. poz

life`s a bitch...and then you die.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JOSILENKO Re: @josilenko 11.06.2009. 17:51 #120672

status: user
broj poruka: 1013
@nikopol
Mnoge Darvinove stvari naravno jesu osporene (isto kao i kod Frojda u psihologiji), ali principi koje je postavio i dalje stoje i nadogradjuju se razvitkom moderne biologije (kod Frojda psihologije)
Adam je koliko sam ja razumeo jednog prijatelja koji je gledao tu emisiju, pracovek koji je evoluirao u trenutku koji se naziva `usko grlo covecanstva`, kad je celokupni rod covekolikih majmuna bio sveden na stotinak komada zbog losih klimatskih uslova i gladi. A slicnost DNK nas i majmuna je dokaz o nasem zajednickom pretku, koji naravno nije bio majmun.

@Slavuj

Religija ce uvek postojati, jer odredjeni broj ljudi ne moze da podnese stvarnost bez nje. Tako je to, bez obzira na kormilo. Nadam se da ce njen uticaj na politiku biti zanemarljiv.
A sto se tice kormila, ili ce ovaj pomahnitali kapitalizam da evoluira u ODRZIVI RAZVOJ, ili nas biti nece

JOLE

:: No harm done brother:) Izgleda da si ipak skapirao (verovatno ponovo procitao) moje postove i mnogo mi je drago zbog toga:) Veruj mi da to ne bi otislo u raspravu (bar ne izmedju nas dvojice), i ne na PCB, ali drago mi je sto se slazemo. Samo me cudi sto me dragg nije skapirao kao pobornika evolucije (nego upravo suprotno?), jer to sam jasno tebi objasnio. A sto se tice gravitacije, nisam bas siguran da je to chika Einstein hteo da kaze sto si ti sad rekao, ali to je vec druga tema. Javi kad pogledas emisiju. po
::
:: life`s a bitch...and then you die
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Nikopol74 @josilenko 11.06.2009. 18:13 #120675

status: user
broj poruka: 362
To je tacno, potpuno se slazem. I dobro si razumeo drugara, mada se ne secam tog `uskog grla`, ali to sad nije bitno. To je covek koji se svojom inteligencijom itd odvojio i stvorio svoje pleme, itd. Emisija traje relativno dugo, ili se bar meni rako ucinilo, a taj deo me je prilicno odusevio, osim sto ja licno verujem, nevezano od bilo koje emisije, da je takvih `Adama` bilo vise i na razlicitim mestima na svetu, a ne samo jednom. A sto se tice DNK, jako male razlike u procentima nas dele od svih stvorova, a ne samo od majmuna. Uskoro cemo i tu imati novosti koje ce nas sigurno shokirati, kao na primer prvo `programiranje` DNK koda, itd. No, da ne zalazim u novu temu...

Slazem se i za ono sto si rekao Slavuju, ali mislim da ce, nazalost, njen uticaj na politiku biti sve veci (ili obrnuto).

E da, jos jednu emisiju sam zaboravio, mada nije vezana za temu, GLOBAL WARNING. Pogledajte je svi koji to vec niste, traje oko sat i po, i nece vam biti dobro jer je objasnjeno sve oko gasova, polova, industrije, itd, i ne pise nam se dobro. Posle te emisije je ODJEDNOM pojavila vest o tome kako se niotkuda stvorila trecina severnog pola(?!) koja je bila izgubljena zbog uzduvnih gasova iz fabrika, upravo ona trecina zbog koje bi bilo masovne histerije i ne bi preziveli duze od 10ak godina jer bi ta trecina poplavila dobar deo USA i jedan deo Evrope...

life`s a bitch...and then you die.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragg @Nikopol74 11.06.2009. 19:42 #120703

status: user
broj poruka: 2270
Ponovo sam pročitao ono što si napisao i shvatam svoju grešku. Iako sam pogrešno shvatio krenuo sam sa argumentima, svaka rasprava mora da bude pomalo i napad u nekom smislu.
Čini mi se da ostaje lingvistička nedoumica između nas dvojice. Čovek je evoluirao od pračoveka? Naravno, prvi iz reda Homo za koga znamo se može nazvati pračovekom. Ali naš predak od koga se odvojila evolutivna linija na nas i šimpanze (to je poslednje razdvajanje koje se desilo) svakako je bio prilično majmunolik. U stvari, bio je bliži majmunima nego današnje šimpanze ili mi a malo dalje nego gorila. Iako klasifikacijski ne spada tamo, da li je tolika greška nazvati ga majmunom umesto cele gornje priče? Tačno je, T ev ne tvrdi da je čovek postao od majmuna.
Ne znam da je Darvin nešto drastično pogrešio. Osnove Darvinove T su teza o zajedničkom pretku i postepena promena usled prirodne selekcije. To važi i danas. Iako znamo za još mehanizama (genetski drift npr.), imamo i objašenjenje kako radi promena (mutacije), Darvinove ključne teze važe i danas.
Što se tiče bioenergije, to si ti rekao a ja te shvatio ozbiljno i ostao bez komentara. Da izbegnemo dalje nesporazume reci precizno na šta misliš pa ću dati komentar. Sumnjam da si mislio na bioenergetičke isceljitelje, auru i slično.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Nikopol74 @dragg 11.06.2009. 21:59 #120762

status: user
broj poruka: 362
Pa dobro, svidja mi se sto si me poslusao i uvideo da ako ponovo procitas moje obimne postove, zapravo i nema mesta tvojim izjavama. Sad kad smo to zavrsili, i drago mi je da je zapravo na kraju ispalo da se donekle slazemo, mogu da ti dam par (dugih) komentara i to je to. Ionako je vec 13-ti ekran ove teme:)

Cela moja poenta je bila oko Darvina i sirenju pocetnih zakljucaka. To je to. To nisam mislio u kratkoj diskusiji sa Josilenkom, ali to mislim sad kad se obracam tebi @dragg. Nije bitno na sta je sve gospodin Darvin mislio, bitno je da teorije treba malo i siriti, shvatati ih obuhvatnije i sire od njihovih pocetaka (dokaz je i sama Biblija). Siguran sam da bi Darvin, kao i svi zacetnici velikih nauka to podrzali, jer bez toga ne bismo napredovali. Pracovek je samo istorijski naziv za nesto sto jos uvek nema naziv, i zato koristimo tu rec. To je mogao da bude majmun (ali ne klasican), mozda mutant izmedju drevnog coveka i drevnog majmuna, drugim recima BILO KO ILI BILO STA. Nazalost, jos nema dokaza ko je to bio. Nijedna pouzdana informacija ne nudi odgovor na to pitanje. To je jos uvek jedna od najvecih misterija. Po mom misljenju, jedan od favorita za uzrok te misterije je ledeno doba (ima mnogo boljih, ali ne zelim da sirim temu na meteore koji su padali milionima godina, vulkane, itd). U emisijama koje sam pomenuo kazu da svako MASS EXCTINTION unisti oko 95% svega zivog. A zadnje je bilo pre 65mil godina. A posle toga je bilo mnogo manjih.

Da se vratim na pocetak i mozda i jedini razlog mog ulaska u diskusiju. To je prosto, Darvin jeste postavio neke bitne stavke koje se drze i danas. A kako da se i ne drze kad su jos uvek `opipljiva` teorija? Ja sam `puko` na to sto su neki insistirali na Darvinu koji je `stara vest`, a postoje maltene proslogodisnji dokazi o mnogim zivim bicima itd. Nista posebno drugo ja nisam hteo da kazem. Ostatak ti je u moja dva prethodna ogromna posta. A sad, glavna poenta vezana za to u vezi Darvina sto si me pitao: NIJE POENTA DA LI JE I KOLIKO DARVIN POGRESIO ILI NE, NEGO AJMO LJUDI DALJE, SIRIMO BAR NOVE TEORIJE PORED NOVIH DOKAZA. Ocigledno je da smo skoro svi odali priznanje tom naucniku, ALI to je proslost, a mi treba da gradimo znanje na toj proslosti, a ne da pricamo samo o tome. Zato, i samo zato sam dao nazive emisija, kanala, i lokacija gde mogu neke stvari da se skinu. To je NAS argument, a ne MOJ. Skini neke emisije, pogledaj druge koje za sada ne mogu da se skinu i bice ti lakse jer su objektivne i ne skrnave Darvina niti bilo koga drugog (mozda jedino Vatikan - indirektno, ali njega licno ne postujem): Grade se na njemu i slicnim zacetnicima - pionirima (u smislu bilo koje nauke). To je to. Nije on pogresio, ali normalno je da je nase doba iskopalo mnogo dokaza i zato ponavljam, poenta je da idemo dalje. Ja sam samo reagovao na preterano ponavljanje nekih pojmova, a postoje mnogi novi pojmovi koje ces videti u ovim i drugim emisijama. Cak i da nisam u pravu u ovoj tvrdnji, to nije bitno, bitno je da se ide dalje, nekako...

A sto se tice bioenergije, tu sam samo dao predlog, nista vise. Ali kada sam pomenuo energiju (bez reci `bio`), tu sam bio ozbiljniji. Hteo sam da podrzim ideju da je Bog po mnogima vid energije, sa cime se recimo ja slazem. A bioenergija je cinjenica. To imamo svi. Mislim da su energija kao i bio-energija na svetim mestima jaci nego na manje svetim mestima. Ali to nije bitno, samo sam dao predlog, makar ja bio zakleto uveren u to. Nije mi bio plan niti ideja da neko treba u to da poveruje. Ali energija i bio-energija su veoma mocni pojmovi i ne treba ih olako odbaciti. Ja iskreno ne verujem da je Bog u Ostrogu, ali to ne znaci da nije, zar ne? Ali da, ja verujem da energija, tacnije pravilno usmerena energija moze sa uradi chuda. `Bio` je samo dodatna rec koja navodi da je u pitanju bioloska energija. Nemoj to da podcenjujes. Doduse, nisam ni rekao da je ti ili neko drugi podcenjuje, tako da nemoj da se ljutis. Ali poenta bilo koje od te dve energije je bila sledeca: stagod da je u Ostrogu i na nekim drugim svetim mestima, nije zuta stampa, ima tu necega, i nadam se da cu ove, ili bar sledece godine moci o tome da pricam iz licnog iskustva. Nisam mislio na auru ni na bioenerg iscelitelje, bar ne u temi o Ostrogu. Znam da se ovaj post preobiman, ali bar pokusaj da ga procitas polako, nije dubokouman niti treba da bude, ali ako se opet budemo dobro razumeli,jos cemo se lakse razumeti u daljim postovima, koliko god bili drugaciji od ovoga.

life`s a bitch...and then you die.

:: Ponovo sam pročitao ono što si napisao i shvatam svoju grešku. Iako sam pogrešno shvatio krenuo sam sa argumentima, svaka rasprava mora da bude pomalo i napad u nekom smislu
:: Čini mi se da ostaje lingvistička nedoumica između nas dvojice. Čovek je evoluirao od pračoveka? Naravno, prvi iz reda Homo za koga znamo se može nazvati pračovekom. Ali

life`s a bitch...and then you die.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Neko pomenu bioenergiju.. 11.06.2009. 22:02 #120763

status: user
broj poruka: 18472
Ja sam bio prisutan kada je jedan covek na seansi bio odignut od zemlje nekom silom koju je upucivao taj bioenergeticar..Cimanje i podrhtavanje tela..Kaze da kad ti on posalje energiju da ti celo telo gori,osecas kroz kosti kako ti struji neka `vatra` ..Inace objasnjavao je da je sposoban da koncentrise energiju tako sto ce je formirati u jedan krug (loptu) i tako takodje moze da je posalje drugoj osobi..Inace bioenergeticari nisu samo prirodno nadareni ljudi..Bioenergija moze da se nadogradi duhovnim vezbama.Tu um sve kontrolise..Jako je delikatno i trebaju godine rada i velika koncentracija i trud da bi se doslo do samo malog pomaka ali ko je uporan moze kasnije da postigne veliki uspeh..Generalno ljudski um je neistrazeno podrucje isto toliko koliko je i kosmicko prostranstvo..Naucnici veruju,ovo je naravno samo jedna od teorija, da kad bi covek mogao da koristi 100% od svog mozga imao bi kontrolu nad celom planetom,mogao bi da leti,imao bi mogucnosti koje nama sada trenutno prestavljaju samo naucnu fantastiku.

update :
Poredjenje - Ne znam dal je neko od vas gledao X-MAN serijal filmova.E odprilike bi takve mogucnosti covek imao..Eto a mi to sad gledamo kao naucnofantastini film!

I Want to believe - The truth is out there





:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Nikopol74 Re: Neko pomenu bioenergiju.. 11.06.2009. 22:16 #120766

status: user
broj poruka: 362
@SkyFire

Slazem se donekle sa tobom. Koliko sam ja cuo i citao o bioenergiji, ona bi mogla to da uradi ako je osoba koja to radi utrenirana. Ali iskreno, ova tvoja prica vise `vuce` na telekinezu, sto ne znaci da nema veze sa bioenergijom. Ali ono u cemu se slazemo 100%, osim ako te nisam pogresno razumeo, ja isto podrzavam i 100% verujem, bez obzira na nedostatak dokaza, da bi u slucaju koriscenja mozga 100%, mogli da pomeramo planete, budemo besmrtni, itd. Kazu da je Tesla koristio 45%, neki drugi da je koristio 20%. Recimo da je to tacno (ocu reci, da je tacno da je koristio vise od bednih 3-7% koliko mi koristimo). Zamisli onda sta bi bilo da bar 2% nas ima Teslinu genijalnost....Tesla je navodno razmisljao na CETIRI strane u isto vreme! Ja najvise postujem da Vincija i Teslu, pa tek posle Ajnstajna, Edisona, itd. Ali tu se umesala politika, mozda cak i famozni `ljudi u crnom` i covek (Tesla) je umro siromasan, istrosen, nadajuci se pozivu amerikanca kome se nikako nije isplatilo da omoguci celom svetu besplatnu struju (teslin projekat), itd. Mozda znas tu pricu? Imam i nas film koji to pominje pri kraju. Teslu igra Petar Bozovic, film je iz 1980. Doduse, nije pomenuo milion stvari koje je Tesla osmislio....

life`s a bitch...and then you die.

:: Ja sam bio prisutan kada je jedan covek na seansi bio odignut od zemlje nekom silom koju je upucivao taj bioenergeticar..Cimanje i podrhtavanje tela..Kaze da kad ti on posalje energiju da ti celo telo gori,osecas kroz kosti kako ti struji neka `vatra` ..Inace objasnjavao je da je sposoban da koncentrise energiju tako sto ce je formirati u jedan krug (loptu) i tako takodje moze da je posalje drugoj osobi..Inace bioenergeticari nisu samo prirodno nadareni ljudi..Bioenergija moze da se nadogradi duhovnim vezbama.Tu um sve kontrolise..Jako je delikatno i trebaju godine rada i velika koncentracija i trud da bi se doslo do samo malog pomaka ali ko je uporan moze kasnije da postigne veliki uspeh..Generalno ljudski um je neistrazeno podrucje isto toliko koliko je i kosmicko prostranstvo..Naucnici veruju,ovo je naravno samo jedna od teorija, da kad bi covek mogao da koristi 100% od svog mozga imao bi kontrolu nad celom planetom,mogao bi da leti,imao bi mogucnosti koje nama sada trenutno prestavljaju naucnu fantastiku
::
:: I Want to believe - The truth is out there
::
::
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JOSILENKO @Nikopol74 11.06.2009. 22:21 #120767

status: user
broj poruka: 1013
@Nikopol74
pazi ja sam se uhvatio za darvina zato sto je gomila njih odjednom rekla, ma sta ti je, Darvinova teorija pukla odavno, to nema veze sa mozgom. A to nije tacno
JOLE

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Nikopol74 Re: @Nikopol74 11.06.2009. 22:25 #120769

status: user
broj poruka: 362
Ok, onda ti izvini, izgleda da ni ja nisam dobro procitao sve postove, a bas ih je mnogo. Totalno se slazem sa tvojim misljenjem da to nije tacno...ili jednostavno nisu skapirali povezanost sa modernom naukom. Sta reci...:)

life`s a bitch...and then you die.

:: @Nikopol7
:: pazi ja sam se uhvatio za darvina zato sto je gomila njih odjednom rekla, ma sta ti je, Darvinova teorija pukla odavno, to nema veze sa mozgom. A to nije tacn
:: JOL
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Re: Neko pomenu bioenergiju.. 11.06.2009. 22:30 #120770

status: user
broj poruka: 18472
Inteligentan covek koristi negde oko 5%..Ja koliko sam cuo Tesla je koristio negde oko 15% mozda cak i manje..Generalno 45% za obicnog coveka je mislena imenica..Uzmi u obzir sada koliko ima genija na planeti,naucnika koji jedva kontrolisu svojih 5-6% iskoriscenja mozga.Sta bi bre bilo tek sa 45%..Mozda bi i tad uveliko mogli da levitiraju i imali bi i slicne moci..Ne zaboravi jednu stvar tj izreku `genijalnost je jednaka ludilu`..Ljudski mozak nije dizajniran - `projektovan` za vece iskoriscenje..I ovako najveci svetki geniji su delom malo i skrenuli..Shvatas poentu sta hocu da ti kazem..E sad ono sto mi je najintersantnije..Vratimo se par stotina godina unazad..Pogledajte koliko cuvenih talenata je bilo,koliko pravih genija..Tada u to doba su se radjali ljudi sa vecom prosecnom inteligencijom nego li sad.Zasto je to tako ako bi covek trebao da evulira i postane naprednije bice?Evo i sad u ovom savremenom dobu,gde je tehnologija fakticki `dostigla` vrhunac nema ljudi koji poseduju takvu inteligenciju,talente te tezine..I ono sto ih ima u veoma malom su broju..Da dam primer,sam si pomenuo Teslu,takodje tu je i muzicko stvaralastvo,Mocart,Betoven,Bah...Slikare takodje da ukljucim..Shvatas sta hocu da ti kazem..Pominje se tu mnogo imena u sirem spektru inteligencije i talenta!

update :
Nisam se ogradio.Kad sam rekao da su se ljudi radjali sa vecom prosecnom inteligencijom u tom dobu nisam mislio na celu svetsku populaciju..

I Want to believe - The truth is out there





:: @SkyFir
::
:: Slazem se donekle sa tobom. Koliko sam ja cuo i citao o bioenergiji, ona bi mogla to da uradi ako je osoba koja to radi utrenirana. Ali iskreno, ova tvoja prica vise `vuce` na telekinezu, sto ne znaci da nema veze sa bioenergijom. Ali ono u cemu se slazemo 100%, osim ako te nisam pogresno razumeo, ja isto podrzavam i 100% verujem, bez obzira na nedostatak dokaza, da bi u slucaju koriscenja mozga 100%, mogli da pomeramo planete, budemo besmrtni, itd. Kazu da je Tesla koristio 45%, neki drugi da je koristio 20%. Recimo da je to tacno (ocu reci, da je tacno da je koristio vise od bednih 3-7% koliko mi koristimo). Zamisli onda sta bi bilo da bar 2% nas ima Teslinu genijalnost....Tesla je navodno razmisljao na CETIRI strane u isto vreme! Ja najvise postujem da Vincija i Teslu, pa tek posle Ajnstajna, Edisona, itd. Ali tu se umesala politika, mozda cak i famozni `ljudi u crnom` i covek (Tesla) je umro siromasan, istrosen, nadajuci se pozivu amerikanca kome se nikako nije isplatilo da omoguci celom svetu besplatnu struju (teslin projekat), itd. Mozda znas tu pricu? Imam i nas film koji to pominje pri kraju. Teslu igra Petar Bozovic, film je iz 1980. Doduse, nije pomenuo milion stvari koje je Tesla osmislio...
::
:: life`s a bitch...and then you die
::
:: :: Ja sam bio prisutan kada je jedan covek na seansi bio odignut od zemlje nekom silom koju je upucivao taj bioenergeticar..Cimanje i podrhtavanje tela..Kaze da kad ti on posalje energiju da ti celo telo gori,osecas kroz kosti kako ti struji neka `vatra` ..Inace objasnjavao je da je sposoban da koncentrise energiju tako sto ce je formirati u jedan krug (loptu) i tako takodje moze da je posalje drugoj osobi..Inace bioenergeticari nisu samo prirodno nadareni ljudi..Bioenergija moze da se nadogradi duhovnim vezbama.Tu um sve kontrolise..Jako je delikatno i trebaju godine rada i velika koncentracija i trud da bi se doslo do samo malog pomaka ali ko je uporan moze kasnije da postigne veliki uspeh..Generalno ljudski um je neistrazeno podrucje isto toliko koliko je i kosmicko prostranstvo..Naucnici veruju,ovo je naravno samo jedna od teorija, da kad bi covek mogao da koristi 100% od svog mozga imao bi kontrolu nad celom planetom,mogao bi da leti,imao bi mogucnosti koje nama sada trenutno prestavljaju naucnu fantastiku
:: ::
:: :: I Want to believe - The truth is out there
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Nikopol74 @SkyFire 11.06.2009. 22:42 #120774

status: user
broj poruka: 362
Slazem se..za maltene sve. Ali mislim da je odgovor na tvoje prvo pitanje balans. Imamo samo par genija, ali zamisli kad bi ih bilo par stotina? Otisli bi brzinom svetlosti u samounistenje, ili sledeci nepojmljiv nivo (neko rece Odiseja?). A drugo pitanje, sto ih nema danas (bar naizgled). Pokojni Artur Klark ti je dao odgovor (u neku ruku), ne citiram ali dajem znake navoda: `Nekada sam gutao po 2-3 knjige u danu, a u danasnje vreme masovnih komunikacija jedva stignem 2-3 mesecno (ili nedeljno)`. U sustini,neki od nas mozda i imaju predispozicije za ovu temu genijalnosti, ALI, nasalicu se malo na tvoj racun (ne uzmi za zlo), onda izadje GTX300 i tvoj mozak samo misli na to kad ces se dokopoati tog chuda. A u Teslino, a narocito da Vincijevo vreme (on je pomeni numero uno), toga nije bilo, bili su im mnogo opusteniji mozgovi. Ovo je samo jedna varijanta, ali slazem se sa Klarkom....

life`s a bitch...and then you die.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragg ok 11.06.2009. 22:44 #120776

status: user
broj poruka: 2270
Znači, slažemo se: Darwin nije pobijen, ali je T značajno proširena. Naravno da nijedna T u nauci nije 100% dokazana ali evolucija je, kao što si rekao, jedna od najjačih.
Bioenergija je činjenica? Za mene nije. Gde su dokazi? I dalje mi nije jasno da li tu uključuješ i bioenergetičare (kao SKY) ili samo sveta mesta. Naravno da energija postoji, ukoliko se radi o potencijilu za vršenje rada u nekom od potencijalnih polja (gravitacionom, elektrostatičkom,...)
Energija u živim bićima nije ni po čemu posebna i spada u enegiju dobijenu iz hemijskih procesa, tj. unutar polja elektrostatičke sile.
Bog kao energija? Kako to dokazati, čemu bi to saznanje služilo, koji su uzroci a koje posledice toga? Ukiloko želiš možeš natprirodnu pojavu da strpaš gde god hoćeš i najveća lepota što ne moraš ništa da dokazuješ jer su natprirodne stvari nedokazive.
Znam da je dugačak thread i da je teško da se vraćaš ali bih te zamolio da pročitaš moj odgovor DSSu (#120582) što se tiče Ostroga.

SKY, ako želiš informacije kako da stupiš u kontakt sa Rendijevom fondacijom i prijaviš tog bioenegetičara za testiranje i zaradiš milion dolara, biću ti na usluzi. Ako zaista veruješ u njega lako ćeš dići kredit i platiti mu put i boravak u SAD na testiranje. To nije samo neki teoretski predlog, za koji znam da nećeš prihvatiti, već izvesna mogućnost koju su već probali na stotine ljudi iz raznih krajeva (i niko nije uspeo).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Nikopol74 @dragg 11.06.2009. 22:52 #120779

status: user
broj poruka: 362
Ne, nisam mislio na tu varijantu (bio)energije koju si opisao, nego onu u koju si rekao da ne verujes. Ne verujem da cu veceras citati tvoj post, ali cu to uraditi uskoro. Medjutim, pre dalje diskusije o bioenergiji, pitacu te samo jedno, ali ti mozda necu odgovoriti do sutra popodne jer moram nesto drugo da radim: da li si nekada osetio energiju sa tudje shake kada tvoja shaka stoji bocno u odnosu na tu drugu (mozda 2-3cm daljine)? Ja jesam. I to jaku. To je bionenergija, i nije maciji kasalj, i nikako se ne zavrsava na tom opisu. Ali ja nisam rekao da se njome radi to sto mi se cini da si ti skapirao. No polako, mozda veceras ili sutra `to bi continued...:)`

p.s.bioenergija koju sam opisao u zadnjoj recenici nije vrucina, nema veze sa njom, nego cista i jaka energija (i nije nista paranormalno u vezi toga) tela koju velika vecina nas ne zna da koristi niti razmislja o tome, i samim tim (donekle) moze da se smatra dokazom koji ti trazis, jer to neces osetiti kada stojis pored kola, bicikla, itd

life`s a bitch...and then you die.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Ja ne znam zasto ste se vi nevernici uhvatili vise Boga i religije??? 11.06.2009. 23:00 #120785

status: user
broj poruka: 18472
Enrgija dolazi iz procesa koje stvara ljudski organizam..Elektro impulsi,nadrazaji koje mozak salje kao naredbe u telu za izvrsenje neke telesne radnje stvara energiju..Za svaki pokret moras utrositi deo energije..Znaci proces stvaranja energije dolazi iz `mozga` ,kontrolise se umom..Covek,zivotinja ,svaka ziva materija poseduje energiju tj energetsko polje sama od sebe..To energetsko polje moze da se prosiri i poslati dalje..Neko prirodnim putem ima taj nazovimo `visak` energije koju moze da uputi drugoj osobi..Organizam kada slabi,kada je bolestan njegova energija je ugrozena slabi i ona..Ljudi koji poseduju visak te energije nazivaju se bioenergeticari jer energija leci,daje ti na neki nacin `snagu`,oporavak organizma..Znaci ovo su moje reci,nisam se ni najmanje trudio da budem strucan tako da ne ocekujem sada neka silna demantovanja i objasnjena,naucne radove..Bioenergija postoji,moze se videti i osetiti..Eto i MACHINE je bio prisutan slicnoj situaciji..Ja nemam nameru nikog da ubedjujem a nit da dozvolim da mene neko ubedjuje u ono sto sam se i sam uverio..Ko ne mora da veruje nek bude skpetik ceo zivot,ja nemam nista protiv.
Mozemo li da diskutujemo na normalan nacin bez zatezanja i sukoba misljenja?

I Want to believe - The truth is out there





:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragg re 11.06.2009. 23:10 #120791

status: user
broj poruka: 2270
@Nikopol74
Nisam osetio to sa šakom. A da li bi ti osetio da nisi video tu šaku? Evo konkretnog testa:
Testiranje 21-og bioenergetičara, koji su tvrdili da mogu da osete bienergiju drugog bića. U prvom testu, gde su im približili ruke drugih ljudi, svi bioenergetičari su `osetili` polje. Naravno, kod ovog testa videli su ruke subjekata.
Međutim kada su podvrgnuti drugom testu, gde su morali da osete ruku 9-godišnje Emily Rose ali je nisu videli, imali su samo 44% uspeha u 280 pokušaja. Test je projektovan tako da slučajno nagađanje daje 50% uspeha. Bioenergrtičari su bili gori od eci-peci-pec.
Već pomenuti James Randy je ponudio `Dr.` Dolores Krieger, jednom od predvodnika bioenergetičara - isceljitelja u SAD, već pomenutu nagradu od 1000000$ ako u kontrolisanim uslovima izvede svoj šou. Nije dobio odgovor.

reference za ova 2 događaja:

McCoy, Bob. `Quack! : Tales of Medical Fraud from the Museum of Questionable Medical Devices` (Santa Monica Press, 2000).

Randi, James. `An Encyclopedia of Claims, Frauds, and Hoaxes of the Occult and Supernatural` (N.Y.: St. Martin`s Press, 1995).

@sky
Zašto se nerviraš? Nikopol je pomenuo boga kao energiju, samo sam reagovao.
Moj predlog si shvatio kao zezanje? Nije to. Ili imaš nešto protiv para? Predlog je najozbiljiji, ako želiš daću ti sve neophodne podatke kako da stupiš u kontakt sa fondacijom. Ako taj zaista to može, ti i on ćete zaraditi milion dolara. Ako ne želiš pare, ući ćete u literaturu i istoriju i dokazaćeš osnovu svog verovanja a pare daj u humanitarne svrhe. Samo prvo, pogledaj kako su prošli oni iz gornjeg pasusa.

Moram još da reagujem na stvari koje si napisao o energiji:
`Elektro impulsi,nadrazaji koje mozak salje kao naredbe u telu za izvrsenje neke telesne radnje stvara energiju` - Netačno. Hemijske reakcije stvaraju energiju
`Znaci proces stvaranja energije dolazi iz `mozga` ,kontrolise se umom` - Nije baš tako. Značajan deo procesa koji se obavlja unutar ćelije je autonoman i nije pod kontrolom CNS.
`Covek,zivotinja ,svaka ziva materija poseduje energiju tj energetsko polje sama od sebe` - Ne poseduje energiju samo po sebi. Naša enegrija ima svoj izvor - hrana. Materija ima energiju sama po sebi, tj. materija (masa) i energija su isto.
`..energetsko polje..` - Definiši ga. Svakako da čovek poseduje izvesno gravitaciono i elektrostatičko polje. Ali to su polja SILE a ne energije. Energija se ispoljava samo kao potencijal za izvršenje rada unutar nekog polja sile, ali taj rad vrši sila na račun smanjenja pomenutog potencijala. Energija nema polje.
`To energetsko polje moze da se prosiri i poslati dalje` - Ne može kad ne postoji. Shvati da su energija i polje jasno definisani pojmovi u fizici. Energija nema polje.
`Neko prirodnim putem ima taj nazovimo `visak` energije koju moze da uputi drugoj osobi` - može, i to mehanički (npr da je pomazi po glavi).
Pošto ne zeliš naučne radove, onda neću dalje.

`Bioenergija postoji, moze se videti i osetiti` - U tome je i problem. Sve što se može detektovati je dokazivo. Zašto je ne dokažu? Kako ne uspevaju da demonstriraju to u kontrolisanim uslovima?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Nikopol74 Drago mi je da se tema napokon smirila... 13.06.2009. 13:25 #121118

status: user
broj poruka: 362
...ali obecao sam par objasnjenja dragg-u, a i SkyFire se malo nepotrebno iznervirao

Niste u pravu ni SkyFire ni Dragg, a ni ja naravno. Ali razlika izmedju nas a i nekih drugih, a to je sasvim normalna razlika, jeste u tome sto sam ja rekao da verujem u neke stvari (a ne da znam tacno sta su), a one imaju relativne termine. Verujte mi da mnogo ljudi za mnoge termine veruje da su nesto drugo. Materija jeste sve, bar tako kazu (ne znam dal da verujem u to), ali se ne slazem se da je energija materija, sto ne znaci da nije tako. Ali ti dragg trazis previse dokaza za nesto sto se za sada ne moze dokazati. Bar ne dok ne izmisle mikroskope kao za bakcile. Ti u njih ne bi verovao da nema mikroskopa. Ja bi verovao, zbog logicke dedukcije.

Ali nebitno, hteo sam da napomenem onu prvu stvar, relativne termine. Zbog njih ne treba da se prepiremo, a na kraju i nismo, bar ne dragg, josilenko i ja, kad smo se malo bolje skapirali. Hteo sam da kazem, slozili se vi ili ne, da sesto culo, bioenergija, itd, ne znace isto svim ljudima. I kada sam rekao da je Bog energija, to samo znaci VID energije. To je sve.

Ali se ne slazem sa dragg-om za one ljude i njihove procente pogodaka. Gledao sam neke od tih emisija na Discovery i jos nekom kanalu. Ja nisam mislio na to. To nista ne dokazuje. Aj ti budi miran i normalan kada si `lab rat`. Ne kazem da verujem ili ne verujem u te ljude, ali kazem da im nije lako. Odakle tebi dragg ideja da se te `moci` (pre ce biti sesta cula, podsvesne osobine koje se u drugima nisu `probile`, itd) olako `dobijaju` i dokazuju? Bog nikada nije dokazan, pa sta? Do skora nisu ni bakcili, itd. Ja ne verujem u (biblijskog) Boga najvise iz razloga sto su se svim silama potrudili da pruze razloge za to kaiko je recimo previse mocan da bi izdrzali Njegovu rec, itd, da ne zalazim sada dalje. Ispada da su nam rekli, `ama bre veruj, i neces ici u pakao!`

Ali nisu mi jasni oni koji ne veruju u postojanje zivih bica bilo gde u svemiru. Verujem da isto tako postoje milioni civilizacija koje kazu, `Zivot osim naseg, zivot u svemiru? Ti mora da se salis?` Mozda cemo jednog dana to znati, ali dotle, svi se vracamo onome sto smo do sada radili, te teme je mozda bolje ostaviti onome ko nece gladovati ako predugo prica o tome, ko nema platu kao filozof. Ja ocu, jer se bavim drugim poslom. Zato, pozdrav i vidimo se u drugim temama:)

life`s a bitch...and then you die.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragg re@Nikopol74 13.06.2009. 14:44 #121140

status: user
broj poruka: 2270
Iako si se pozdravio moram da odgovorim na neke stvari.
`To nista ne dokazuje`- dokazuje, itekako. Da ti ljudi nisu sposobni da izvode stvari za koje tvrde da mogu. Upravo to što su nekom pojednicu nešto pogodili ne predstavlja ništa. Mogu i ja da kažem 100-nak stvari i nešto ću pogoditi. Ovakva studija i statistička obrada je JEDINI način da se dokaže bilo šta i tako se u nauci i dokazuju stvari.
`Odakle tebi dragg ideja da se te `moci` ... olako `dobijaju` i dokazuju?` - za dobijanje me nije briga a dokazuju se vrlo lako. Naravno da ne možemo dokazati nešto što je natprirodno, ali ti ljudi tvrde da mogu uticati na konkretne stvari poput zdravlja, novca, predviđanja događaja u budućnosti. E, te stvari su merljive i dokazive. Naučni metod nije nekakav `lab rat` specijalitet koji je nauka smislila da ga drugi ne bi razumeli. To je jednini način da pouzdano saznamo nešto, kristalisan tokom vekova, i ništa drugo ne daje rezultate.
Isto se odnosi i na Boga. Samo mi daj način na koji bog utiče na nas i lako ćemo ga dokazati ili pobiti. Nažalost, vernici nisu u stanju da predlože načine na koji Bog utiče na nas. Jedino do sada što su predložili i što je ispitano je uticaj molitve. Bespotrebno je reći da su sva ozbiljna istraživanja na uticaj molitve bila negativna.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Nikopol74 @dragg 13.06.2009. 15:09 #121148

status: user
broj poruka: 362
Jedini nesporazum je ovaj put sto nismo razgranicili emisije, a samim tim i temu. U pravu si 100% za ljude sa `mocima`, bar sto se mene tice. Ali ja nisam o njima govorio, a to nisam jasno napomenuo. Zato je ovaj put moja greska. Ja sam gledao emisije (ne mnogo, par komada) o osobama koje mogu da, na primer, gledaju x-zracima (ili bese infra?), i o onima koje imaju telepatiju. Telepatije se bas i ne secam jer sam to gledao pre recimo 4-5 godina, ali mislim da je prosla mnogo bolje od ostalih `moci`. Ova devojcica za x-zrake je pala jer (neces verovati) NIJE PREPOZNALA METALNI OBJEKAT U GORNJEM DELU PACIJENTA!!!! Hahahahahahahahahaha, pa to je bila sustina testa!!! Zamisli to brate...Inace, u pravu si sto se tice dokazivanja. Ako stvarno imaju BILO kakvu moc, a da nije trip, nece biti problem dokazati. Ali......sta ako, samo sta ako, se ta moc sporo razvija i privatne je prirode, znaci TV je otezava? Sta ako ce ta devojcica za par godina imati 100% `pogodaka`?

A na tvoj stav o Bogu mogu da kazem da se donekle slazem, mada nisam bas siguran da neko kaze da Bog utice na nas u klasicnom smislu. I na kraju, kakva bre crna molitva? I kad bi bio najveci vernik, maltene kad bi ZNAO da postoji Bog, ne bi verovao u klasicne molitve. To su samo jako dobre autosugestije. Ali..postujem ih kao i ljude koji se mole, OSIM onih koji preteruju. Neka me DaSickSyst, SkyFire i ostali ne shvate pogresno, jer stvarno nisam mislio na to. DaSickSyst mi je jasan, opravdan, itd, mada mozda malo preteruje, ali ga razumem i zelim mu sve najbolje. Ima ovde na PCB ljudi dobre duse, to mi se dopada, bez obzira sto ima previse dece:)

Mislio sam na sektaske svestenike (bilo koje vere, a i ne samo na sekte), slabasne i izkompleksirane pojedince medju njima i u narodu. Stvarno nikoga nisam hteo da uvredim niti bilo sta. Nisam religiozan, verujem nauci bez obzira sto na nju sigurno utice Vatikan, ali verujem u BALANS, cak mislim da je to pravi Bog, i ZNAM da postoji Jing/Jang, ima dobrog u svakom zlu i zla u svakom dobru, a to je isto balans. Nisam rekao da je to Bog, nego sam rekao da ja verujem, maltene i znam, da je balans to za mene. To naravno mnogima menja koncept svega (a mozda i ne), ali ko je rekao da neko mora da se slozi sa mnom? Svako ima pravo na stav. Doduse, dosta ljudi veruje u balans, jing/jang, samo sto ga mozda ne povezuje sa Bogom

life`s a bitch...and then you die.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst @Nikopol74 13.06.2009. 16:17 #121169

status: user
broj poruka: 2909
Ako se nekad u zivotu bolje upoznamo ispricacu ti celu pricu i kako se sve desilo...A ako ti i tad budu bili potrebni svedoci tu je moja porodica i svi moji prijatelj.
Ja stvarno nisam glupa osoba.I veruj mi da sam jos pre nego sto sam postovao prvi post na temu Ostrog bio svestan toga da mi velika vecina ljudi nece verovati i stvarno sam ocekivao ovakvu reakciju ljudi...Zato sam se i dugo dvoumio da li uopste da pocinjem tu temu i `blamiram se` pricajuci pricu u koju i ni ja sam ne bi poverovao da se nije meni desila ili da jednostavno cutim o tome i zadrzim za sebe...Tako da stvarno nista ne zameram bilo kome ko mi ne veruje,niti zelim da ga ubedjujem u suprotno...Niti mi je zao sto sam postovao o tome.
U svakom slucaju pozdrav za tebe Nikopol.

::... (ne vidim zasto se stidis bolesti
@Vampirbg
Ne stidim se,samo sam svestan toga kako zvuci moje izlaganje nekome ko me ne poznaje...I ovo je vise nego dovoljno od mene na ovu temu.


DaSickSystem

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: @Nikopol74 13.06.2009. 16:59 #121178

status: user
broj poruka: 5696
DSS, pogledaj mail


:: Ako se nekad u zivotu bolje upoznamo ispricacu ti celu pricu i kako se sve desilo...A ako ti i tad budu bili potrebni svedoci tu je moja porodica i svi moji prijatelj
:: Ja stvarno nisam glupa osoba.I veruj mi da sam jos pre nego sto sam postovao prvi post na temu Ostrog bio svestan toga da mi velika vecina ljudi nece verovati i stvarno sam ocekivao ovakvu reakciju ljudi...Zato sam se i dugo dvoumio da li uopste da pocinjem tu temu i `blamiram se` pricajuci pricu u koju i ni ja sam ne bi poverovao da se nije meni desila ili da jednostavno cutim o tome i zadrzim za sebe...Tako da stvarno nista ne zameram bilo kome ko mi ne veruje,niti zelim da ga ubedjujem u suprotno...Niti mi je zao sto sam postovao o tome
:: U svakom slucaju pozdrav za tebe Nikopol
::
:: ::... (ne vidim zasto se stidis bolesti
:: @Vampirb
:: Ne stidim se,samo sam svestan toga kako zvuci moje izlaganje nekome ko me ne poznaje...I ovo je vise nego dovoljno od mene na ovu temu
::
::
:: DaSickSystem
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Nikopol74 @DaSickSyst 13.06.2009. 17:00 #121179

status: user
broj poruka: 362
Covece, pa ti si mene potpuno pogresno razumeo. Stvarno izvini, jer deo polemike koju sam donekle ja zapoceo je bila upravo kao PODRSKA TVOM ISKUSTVU. Kakvi crni svedoci? Pa meni su oni najmanje potrebni. Moras to da znas, i moras to da shvatis. Ja VERUJEM, MALTENE ZNAM ZA TO U OSTROGU. Verujem i maltene znam da je svaka rec kojom si opisao svoje iskustvo TACNA. Ali izgleda da sam se pogresno izrazio, i zato imas moje NAJISKRENIJE IZVINJENJE. Druze, nisi se izblamirao, a mnogi su te i podrzali. I ja sam medju njima, ali na moju veliku zalost, ti to nisi tako razumeo. Bila bi NJIHOVA blamaza i sramota da su nesto lose rekli. Voleo bi da se jednom upoznamo, ne samo zbog Ostroga i tvog iskustva, nego i zbog ljubavi prema 3d-u. Gotivim i tebe i SkyFire i Machine, i jos neke druge, i svidja mi se sto su i mladji clanovi (1985-1993) na PCB prilicno ok ljudi, jer nisam to doziveo na par drugih nasih foruma (Benchmark, Dizajn Zona, pa cak i donekle RapidSerbia). Nadam se da sam ti sada jasniji i da cemo imati kontakte bez nesporazuma...

life`s a bitch...and then you die.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 13 OD 14  
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646108.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs