Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
8GB DDR3 LOPOV i PREVARANT!
STRANA 4 OD 6  
SkyFire Nije tu problem ko je kakav... 16.03.2014. 01:08 #545931

status: user
broj poruka: 18472
Vec kad covek pocne da tone i upada u sve veci problem prva njegova reakcija na obaveze koje ima prema odredjenim ljudima u vidu nekog dugovanja je da izbegava i ignorise,sakriva se.

To je psihicko stanje kada covek uopste ne rezonuje pravilno vec postoji odredjena doza straha od toga sta ce ta druga strana reci i da li ce ga prisiliti da vrati to sto treba da vrati u ovom slucaju novac.

Retki su oni koji u takvim situacijama odreaguju trezvenije i jave se i objasne svoj problem i tako ga rese 50% samo sto su se javili a to je opet ljudski i moralno javiti se, bar to moze svako da ucini.

E sad kao sto sam rekao postoji ta blokada kod coveka i nije nuzno da je neko los zato sto izbegava vec jednostavno ne zna kako da odreaguje.

Naravno one pokvarene iskljucujem iz cele price jer takvih naravno da ima i uvek ce biti.

Superior Technology
Intel 3930K@4.8 Ghz/Asus Rampage IV Extreme/Corsair Dominator GT 32GB/Asus GTX 780 DCUII OC/Samsung 830 256GB/Creative Titanium HD/Enermax Revolution 1050w/Dell 2709w/CM Stacker 832 i ostala cuda

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pwner ... 16.03.2014. 01:23 #545933

status: user
broj poruka: 475
A koja je fora sa Keltom i Havvokom?

Sto se mrzite?



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
naruto Verovatno ste svi videli njegove oglase - priznacete da su komponente prodavane povoljno 16.03.2014. 02:33 #545936

status: user
broj poruka: 141
GA-990fx-UD3 v1.1 + AMD1090t x6
Oglas: 203921
Ponuda->Privatno lice->Korišćena roba
Iskljucivo u kompletu, bez zamena.
Ploca bulk pakovanje, pisana garancija jos 2
godine, fiskalni. Procesor star oko 2 godine, znaci
preostala garancija godinu dana, fiskalni.
Ako ste ozbiljan kupac moze slanje, mada licno
prednost
Cena: 135 EUR
Informatika->Komponente
(Postavljen: 28.11.2013. 20:27)
Marko Kovacevic
Mladenovac
Pošalji e-mail autoru oglasa
Mobile: 062/8988218

GA-990fx-UD3 v3.0 + AMD1090t x6
Oglas: 203974
Ponuda->Privatno lice->Korišćena roba
Iskljucivo u kompletu, bez zamena.
Ploca sa full opremom, pisana garancija jos 2
godine, fiskalni. Procesor star oko 2 godine, znaci
preostala garancija godinu dana, fiskalni.
Ako ste ozbiljan kupac moze slanje,mada licno
prednost
Cena: 130 EUR

Informatika->Komponente
(Postavljen: 30.11.2013. 22:37)
Marko Kovacevic
Mladenovac
Pošalji e-mail autoru oglasa
Mobile: 062/9687543
Odlican komplet !!
Oglas: 206135
Ponuda->Privatno lice->Korišćena roba
Na prodaju Gigabyte GA-990FXA-UD3 rev. 4.0 sa
Viserom FX8350.

Ne mogu da rasparcavam, dakle samo komplet.
Sve ima pisane garancije i racune, takodje
pakovanje.

Poziv.
Cena: 170 EUR
Informatika->Komponente
(Postavljen: 05.03.2014. 18:08)
Marko Kovacevic
Kralja Petra 4/12
Mladenovac
Pošalji e-mail autoru oglasa
Mobile: 0621056606

AMD fx8320 x8
Oglas: 206037
Ponuda->Privatno lice->Korišćena roba
Lapovan primerak, drzan na vodi 5.18GHZ 1.55v, sa
dobrim vazdusnim hladjenjem ostvarivo 4.7GHZ 1.5v.

Cena fiksna, na poruke ne odgovaram.

Proba i preuzimanje kod mene licno ili BG.
Cena: 110 EUR
Informatika->Komponente
(Postavljen: 04.03.2014. 12:58)
Marko Kovacevic
Kralja Petra 4/12
Mladenovac
Pošalji e-mail autoru oglasa
Mobile: 0621056606


Iskreno, bio sam zainteresovan da kupim nesto od doticnog, bilo je tu kvalitetnih stvari po povoljnim cenama, kao sto mozete da vidite, skoro je prodavao i Phenoma II 1055T i sl. ali je u svakom novom oglasu menjao broj telefona - sto mi bas nije ulivao poverenje a Mladenovac mi nije bio usput da bih isprobao licno preuzimanje, pa sam pratio njegove oglase i do sada sam ubelezio 4 sledeca, mozda ga JEЗА nadje na nekom:

0621071916
0621056606
0629687543
0628988218

P.S. S` obzirom na to sta je sve prodavao, jedini si se ti javio sa zajebom...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JE3A re.. 16.03.2014. 06:52 #545937

status: user
broj poruka: 913
Ljudi, puno hvala na pomoci.
Nisam bas stigao sve da procitam ali sam procitao ono glavno.
Ako isteramo ono sto smo naumili bicete obavesteni pa cete moci da trazite odstetu.
Danas imam posla, pa cu vam sutra malo opsirnije pisati i odgovoriti.
@Sky
Da, veoma je jadno kad verujes ljudima, je l` tako Sky?
Koliko ti imas prijatelja ovde na forumu i koliko si ih preko ovog foruma upoznao?
Ja sam upoznao sigurno 10 ljudi sa PC Berze (starih clanova), svi su OK ljudi i drago mi je da sam neke upoznao, a neke cu tek licno da vidim. Sa svima gledam da imam korektan odnos, nikoga da zajebem, ako mogu da pomognem tu sam, a ako ne onda necu da odmazem.
A ti se druzi sa Wladom, nemojte nikome verovati, bolje je da sedite u sobi i divite se vasim grafickim karticama-to su vam drugari i prijatelji (ovo je apropo da smo mi Srbi uvek bili jajare jer Boze moj, nismo bas svi bogati kao vas dvojica muzikanata..ti sviras na jednom instrumentu, a ovaj tvoj drugar verujem na nekom duvackom.. ).

Pozdrav svima i hvala na pomoci-stvarno ste kraljevi (zato volim ovaj forum), javljam se za dan-dva..

CM HAF 932+Seasonic SS-750 W
AMD FX 8320@4GHz+Xigmatek Balder1283
GA-990XA-UD3
Crucial 2x4 GB DDR3 Ballistix LED
Seagate 1TB+Samsung 2 TB F4
ASUS ATI 7950 3GB DDR5
ASUS Xonar STX+Genius SW 120W
Dell U2412M
Logitech G105+MX518
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gogi1 mladenovac 16.03.2014. 08:18 #545939

status: user
broj poruka: 2076
Ispade da ima najveci broj prevaranata.
Prvo onaj cuveni vasiljevic, pa onda neki lik koe sam zaboravio ime, pa sad ovaj mare.

Sto se forevera tice , vidim da nije aktivan na forumu. Mozda je u nekim problemima.

Sto se kelta i hejvoka tice, batalite svadju. Hejvok ima nesto jace cene ali je covek svakako posten i nije prevarant, i hoce da pomogne kad moze.
Intel i3 4130, Alpenfohn Himalaya, Gigabyte Z87-HD3, 8gb Mushkin 1333@2000, SSD Mushkin Chronos 120gb + externi 500gb,Sapphire 7950 3GB BOOST, LG IPS277L-BN 27`, Corsair HX520, Fractal Design Arc Midi window mod, NZXT Sentry LX fan controller, Mad Catz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem +1 16.03.2014. 08:36 #545940

status: user
broj poruka: 3797
Mene je neki debil izradio za soma dinara skoro nesto(isto kao MLD), kao kapara, garancija da si siguran kupac, bla bla...
Licno mislim da je u pitanju lanac od vise ljudi, da su dobro organizovani i znaju ``do koliko mogu``...


:: Ispade da ima najveci broj prevaranata
:: Prvo onaj cuveni vasiljevic, pa onda neki lik koe sam zaboravio ime, pa sad ovaj mare
::
:: Sto se forevera tice , vidim da nije aktivan na forumu. Mozda je u nekim problemima
::
:: Sto se kelta i hejvoka tice, batalite svadju. Hejvok ima nesto jace cene ali je covek svakako posten i nije prevarant, i hoce da pomogne kad moze
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srm81 Re: +1 16.03.2014. 09:21 #545944

status: user
broj poruka: 171
http://www.dodaj.rs/f/1o/rH/1zULgyl3/snapshot140201232113.jpg

Isti slucaj, evo mu ga gore jedan od oglasa, neki I5 3570k je bio u pitanju i 8gb corsair memorija, isto 1k din.
Javlja mu se i navodno zena na drugom broju, mozda je i isti lik u pitanju.


:: Mene je neki debil izradio za soma dinara skoro nesto(isto kao MLD), kao kapara, garancija da si siguran kupac, bla bla..
:: Licno mislim da je u pitanju lanac od vise ljudi, da su dobro organizovani i znaju ``do koliko mogu``...
::
::
:: :: Ispade da ima najveci broj prevaranata
:: :: Prvo onaj cuveni vasiljevic, pa onda neki lik koe sam zaboravio ime, pa sad ovaj mare
:: ::
:: :: Sto se forevera tice , vidim da nije aktivan na forumu. Mozda je u nekim problemima
:: ::
:: :: Sto se kelta i hejvoka tice, batalite svadju. Hejvok ima nesto jace cene ali je covek svakako posten i nije prevarant, i hoce da pomogne kad moze
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srm81 Re: Re: +1 16.03.2014. 09:24 #545945

status: user
broj poruka: 171
Xex, tek sad vidim po broju da stvarno jeste taj lik, javite kad ga nahvatate .
A lepo sam bio otvorio temu sa upozorenjem na tog lika, al admini to lepo i odmah obrisase, verovatno znaju lika-previse im drag ili sta god...


:: http://www.dodaj.rs/f/1o/rH/1zULgyl3/snapshot140201232113.jp
::
:: Isti slucaj, evo mu ga gore jedan od oglasa, neki I5 3570k je bio u pitanju i 8gb corsair memorija, isto 1k din.
:: Javlja mu se i navodno zena na drugom broju, mozda je i isti lik u pitanju
::
::
:: :: Mene je neki debil izradio za soma dinara skoro nesto(isto kao MLD), kao kapara, garancija da si siguran kupac, bla bla..
:: :: Licno mislim da je u pitanju lanac od vise ljudi, da su dobro organizovani i znaju ``do koliko mogu``...
:: ::
:: ::
:: :: :: Ispade da ima najveci broj prevaranata
:: :: :: Prvo onaj cuveni vasiljevic, pa onda neki lik koe sam zaboravio ime, pa sad ovaj mare
:: :: ::
:: :: :: Sto se forevera tice , vidim da nije aktivan na forumu. Mozda je u nekim problemima
:: :: ::
:: :: :: Sto se kelta i hejvoka tice, batalite svadju. Hejvok ima nesto jace cene ali je covek svakako posten i nije prevarant, i hoce da pomogne kad moze
:: ::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ahhahaha 16.03.2014. 09:38 #545946

status: user
broj poruka: 3797
problem je u tome sto su se meni licno na taj broj javila 2 razlicita klinca(ne vise od 15-16godina) jedan zenski glas i druga mnogo starija osoba sa dubokim glasom. Ajde sad ti budi pametan i reci ko je u toj prici krivac?! Mene licno za soma je izradio klinac(sve se poklapa isti broj) tako oko 16 godina na tom broju, dok sam za proc razgovarao sa zenskom osobom (?!) Znaci stvarno LOL.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 16.03.2014. 09:44 #545947

status: user
broj poruka: 18942
Ne znam ciji je oglas, ali ja vec treci put prepoznajem slike ove ploce (treci put fali guma na gornjem otvoru za vodu), pod trecim definisanim nickname-om, tri puta sam pogledao i svaki put drugi nick, ko zna koliko puta se zapravo menja. Beware..


http://goo.gl/Kx2xFF

Neko je takodje istog momenta posle mog pitanja obrisao oglas za 2600K/ Z68 V PRO gen3 (Milos), verovatno ce ga posle opet dodati da ne bi rizikovao ocenu..
edit: jao, pa to je nas drugar s foruma:)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
codeus Re: >> 16.03.2014. 10:30 #545949

status: user
broj poruka: 4054

to sranje sam video na limundu prosle nedelje , i to u top ponudama !!! nisam obratio paznju sem na to da fali limic :)

nema druge nego da se organizuje grupica sa berze i pravac na gajbu , i posle da se okaci foto album milosa sa 100 alijasa u rubrigu OGLASI , kao pozadinska slka

:: Ne znam ciji je oglas, ali ja vec treci put prepoznajem slike ove ploce (treci put fali guma na gornjem otvoru za vodu), pod trecim definisanim nickname-om, tri puta sam pogledao i svaki put drugi nick, ko zna koliko puta se zapravo menja. Beware.
::
::
:: http://goo.gl/Kx2xF
::
:: Neko je takodje istog momenta posle mog pitanja obrisao oglas za 2600K/ Z68 V PRO gen3 (Milos), verovatno ce ga posle opet dodati da ne bi rizikovao ocenu..
:: edit: jao, pa to je nas drugar s foruma:)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
milosikaca Re: >> 16.03.2014. 10:35 #545950

status: user
broj poruka: 1081
Imarkovic

to sto ti imas neki problem to je tvoja stvar i nema potrebe za ovakvim prozivkama.za ocene je suvisno jer imam 200++ pozitivnih...zaobidji me molim te jer nemas nista pametno da kazes



Intel I7 4770K@Alpenfohn K2
ASUS Z87-A
2x8GB Kingston HyperX 1600Mhz
GA 270X WF3
Fractal Design Define R4+window@Seasonic 660XP
Samsung 840 EVO 250GB,2x2TB WD Green
Xonar DX
Logitech Z906 5.1
MX Performanse
G105 MW3

:: Ne znam ciji je oglas, ali ja vec treci put prepoznajem slike ove ploce (treci put fali guma na gornjem otvoru za vodu), pod trecim definisanim nickname-om, tri puta sam pogledao i svaki put drugi nick, ko zna koliko puta se zapravo menja. Beware.
::
::
:: http://goo.gl/Kx2xF
::
:: Neko je takodje istog momenta posle mog pitanja obrisao oglas za 2600K/ Z68 V PRO gen3 (Milos), verovatno ce ga posle opet dodati da ne bi rizikovao ocenu..
:: edit: jao, pa to je nas drugar s foruma:)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re: >> 16.03.2014. 10:47 #545953

status: user
broj poruka: 18942
Bolje bi bilo da me ne vuces za jezik jer sam onda precutao da te posteno iskritikujem za preprodavanje neadekvatno testirane opreme i veliko natezanje kad treba `musteriji` da se vrate pare, verujem da ima jos mnogo ljudi..


:: Imarkovi
::
:: to sto ti imas neki problem to je tvoja stvar i nema potrebe za ovakvim prozivkama.za ocene je suvisno jer imam 200++ pozitivnih...zaobidji me molim te jer nemas nista pametno da kaze
::
::
::
:: Intel I7 4770K@Alpenfohn K
:: ASUS Z87-
:: 2x8GB Kingston HyperX 1600Mh
:: GA 270X WF
:: Fractal Design Define R4+window@Seasonic 660X
:: Samsung 840 EVO 250GB,2x2TB WD Gree
:: Xonar D
:: Logitech Z906 5.
:: MX Performans
:: G105 MW
::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
milosikaca Re: Re: Re: >> 16.03.2014. 11:02 #545955

status: user
broj poruka: 1081
Ispostovan si maksimalno i to sto si par dana sacekao ne smatram da je bilo odugovlacenje ili zamajavanje tebe da ne zelim da ti vratim novac i sl jer ti je novac vracen nakon sto je utvrdjeno da je doticna ploca neispravna(u radnji bi gore prosao naravno)...niti si prevaren niti ostecen ne vidim svrhu rasprave tako da odustajem od prepiske sa tobom ne samo ovde bilo gde drugde....



Intel I7 4770K@Alpenfohn K2
ASUS Z87-A
2x8GB Kingston HyperX 1600Mhz
GA 270X WF3
Fractal Design Define R4+window@Seasonic 660XP
Samsung 840 EVO 250GB,2x2TB WD Green
Xonar DX
Logitech Z906 5.1
MX Performanse
G105 MW3

:: Bolje bi bilo da me ne vuces za jezik jer sam onda precutao da te posteno iskritikujem za preprodavanje neadekvatno testirane opreme i veliko natezanje kad treba `musteriji` da se vrate pare, verujem da ima jos mnogo ljudi.
::
::
:: :: Imarkovi
:: ::
:: :: to sto ti imas neki problem to je tvoja stvar i nema potrebe za ovakvim prozivkama.za ocene je suvisno jer imam 200++ pozitivnih...zaobidji me molim te jer nemas nista pametno da kaze
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: Intel I7 4770K@Alpenfohn K
:: :: ASUS Z87-
:: :: 2x8GB Kingston HyperX 1600Mh
:: :: GA 270X WF
:: :: Fractal Design Define R4+window@Seasonic 660X
:: :: Samsung 840 EVO 250GB,2x2TB WD Gree
:: :: Xonar D
:: :: Logitech Z906 5.
:: :: MX Performans
:: :: G105 MW
:: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rynskelath WTF 16.03.2014. 11:22 #545958

status: user
broj poruka: 484
Ovde bre cim se malo zagrebe ispod povrsine, vide se svacije prljave gace...
Svaka cast vama i vasim postenjem... cast izuzecima, videh sada cim se malo zagreju stvari odmah krene prozivka jedni na druge i odmah se sazna ko sve ovde ima nalog na KP i sta tamo radi...

U principu me zabole ko sta tamo radi (ne volim da kupujem odande pa gledam da to i ne radim (sem kada licno idem po stvari)), ali vidim da se i ovde svi vi prepucavate ko sta i kako prodaje...

Sad sam video ovu plocu po ko zna koji put i odmah se javi vlasnik iste (barem pretpostavljam jer zasto bi neko skocio na IM bez razloga vezano BAS za taj oglas)

Ima tu jos dosta likova da ne imenujem ali jaka vama vajda od kupoprodaje od clana kada cete prvo svakog da ocrnite (prvestveno sada ovde) pa onda cemo od TIH istih da kupujemo... bravo narode... posle se pitate zasto je prevara ovoliko i cudite se sto je to i ovde, pred svim clanovima...

Inace sam ja hteo da kupim tu memoriju za drugaricu, sva sreca pa nisam, jer kao prvo, radi u policiji u bg-u pa bi bilo malo zajebano da je nju zajebao. Nisam srecan sto je zajebao nekog drugog, niti likujem, nisam od onih: da i komsiji crkne krava
ali sreca po mene, nju a vala i njega sto je drugarica nije kupila...

Cpu: Intel E5700 @3.20hz
Ram: 4Gb Kingston DDR3 @1333
GPU: Msi HD 6850 OC 1gb/ddr5
MB: AsRock G41M-VS3 - LGA775
Case: Chieftec
PSU: MSI 500W
CpuCooler: Cooler Master GeminII
Mis: Omega
Tastatura: Logitech K350
ViewSonic 24` @ 19

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: >> 16.03.2014. 12:32 #545963

status: user
broj poruka: 18942
Jeste, vratio si mi novac za Z68, ali prvo si morao da je lepo proveris u slucaju da je ja nisam ostetio, rekao si mi da su iskrivljeni bili pinovi (ja to nisam primetio), indirektno me optuzivsi da sam ja to uradio, nebitno, pa si ih navodno ispravio i ploca je proradila, tek onda si mi vratio pare, da nije proradila, verovatno bi kukumavcio.. da ne pominjem sto sam morao da dolazim 3 puta kod tebe, i nije par dana nego skoro 2 nedelje, bas je to isto..

To je bila jedna ploca, drugu koju sam kupio od tebe Z77, bila ja povoljna 100eu ili sl., ajde razmisljam dugogodisnji clan foruma, korektan lik, sto da ne kupim jos jednu plocu od njega, na poverenje, ti si je testirao tako sto si instlairao windows s njom i znaci da radi, tako si mi rekao.
Nisam imao vremena da je testiram, prodje 7 dana, toliku si garanciju dao, ja instaliram windows, drajvere, ploca funkcionise, proslo je jos 15-ak dana, ploca krene da zajebava, te nece da se upali, pa ne radi tastatura, ne radi boot, pa radi, pa ne radi i sve tako.. dakle neispravna. Hteo sam da je reklamiram direktno ASUS-u, medjutim primetim da si skinuo deklaraciju, tj Serial Number, da se ne bi videlo verovatno da potice iz firme gde radis (Moni*or), odnosno servisa, odnosno `ispod ruke`, kako si mi napisao da si je dobio, odnosno da se ne sazna da je reparirana i ne sasvim ispravna.
Napomenuo sam ti preko telefona, ali si me tako nonsalantno iskulirao i oprao sebe da nemam reci. Ali, ja sam kriv, prosla je garancija (7 dana), cutao sam, i gledao kako prodajes more ploca i procesora na ovom forumu.

I sta mi pises na KP, odgovorio si mi da imam problem i onda me blokirao da ne mogu da ti odgovorim, to nije lepo, tako se pokazuje krivica

Verujem da ce ovaj moj posto biti prijavljen adminu, te biti izbisan, kao sto svaki put uradis iz straha, ali procitace ga vec dovoljno ljudi.

:: Ispostovan si maksimalno i to sto si par dana sacekao ne smatram da je bilo odugovlacenje ili zamajavanje tebe da ne zelim da ti vratim novac i sl jer ti je novac vracen nakon sto je utvrdjeno da je doticna ploca neispravna(u radnji bi gore prosao naravno)...niti si prevaren niti ostecen ne vidim svrhu rasprave tako da odustajem od prepiske sa tobom ne samo ovde bilo gde drugde...
::
::
::
:: Intel I7 4770K@Alpenfohn K
:: ASUS Z87-
:: 2x8GB Kingston HyperX 1600Mh
:: GA 270X WF
:: Fractal Design Define R4+window@Seasonic 660X
:: Samsung 840 EVO 250GB,2x2TB WD Gree
:: Xonar D
:: Logitech Z906 5.
:: MX Performans
:: G105 MW
::
:: :: Bolje bi bilo da me ne vuces za jezik jer sam onda precutao da te posteno iskritikujem za preprodavanje neadekvatno testirane opreme i veliko natezanje kad treba `musteriji` da se vrate pare, verujem da ima jos mnogo ljudi.
:: ::
:: ::
:: :: :: Imarkovi
:: :: ::
:: :: :: to sto ti imas neki problem to je tvoja stvar i nema potrebe za ovakvim prozivkama.za ocene je suvisno jer imam 200++ pozitivnih...zaobidji me molim te jer nemas nista pametno da kaze
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: Intel I7 4770K@Alpenfohn K
:: :: :: ASUS Z87-
:: :: :: 2x8GB Kingston HyperX 1600Mh
:: :: :: GA 270X WF
:: :: :: Fractal Design Define R4+window@Seasonic 660X
:: :: :: Samsung 840 EVO 250GB,2x2TB WD Gree
:: :: :: Xonar D
:: :: :: Logitech Z906 5.
:: :: :: MX Performans
:: :: :: G105 MW
:: :: ::
:: :: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp ... 16.03.2014. 12:32 #545964

status: user
broj poruka: 3466

Brate ryn i da je ona kupila, iznervirala bi se i rekla bi jbg zajebao me za 40e nece vise niko tj nije bas za 40, ne znam koliko vredi tih 2gb tacno :)

Kako bi ga nasla ona da je njoj neki lik sa ko zna kojim imenom prisao i rekao e cao ja sam Laza, Mika, Zika evo ti memorija daj 40e i ona ode kuci nije to to i sta ce da radi foto robot ili da juri broj sa trafike? Broj koji je kupljen da bi se javljao na oglase, sigurno se nije dopisivao sa mamom ili sestrom pa da ga jure na foru kao kad traze kradene telefone.

Jeste kriza u zemlji i 40e je nekoliko ruckova itd ali to su male pare i neisplativo je da se juri bilo ko. Pa znaju prevaranti za to zato to i rade.

Pa evo u surcinu za 2 meseca 60 kuca obijeno odneto zlata i zlata i novca i pandurima na spavanju su upadali u kucu i zeni sa kamerama bez mrtvih uglova i alarmima sve top top i nista niko ne pada. Ja sam sreo jednog koji je lezao pre par godina za razne stvari i kaze da uzimanje otisaka kosta uvek vise nego sama steta koju obicno naprave i opet se vode time neka eto sta bude bude.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
f0rever sadas 16.03.2014. 12:41 #545965

status: user
broj poruka: 3821
Pozdrav svima.

Da se i ja oglasim ovde, da ne bude da zaista bezim od nekog.

Vec mesecima sam u privatnim problemima, nazalost, veoma velikim i za sada neresivim.

Taman je krenulo bolje, ali nazalost, izuzetno kratko.

Istina je da mi je Ivan pozajmio komponente. Negde sredinom decembra, kada sam ponovo dobio struju prosle godine, jer sam zaista ostao bez racunara, zivot bez struje je izuzetno skup, pogotovo kada ste bez nje skoro tri meseca, koliko sam ja tada bio.

Na tome mu zaista neizmerno hvala.

Istina je da se Ivanu nisam javio 10-tak dana, koliko mi je i bilo potrebno da skupim `hrabrosti` i objasnim coveku da trenuto nemam novac da mu dam, iako sam zaista prodao komponente u nekoj konfiguraciji.

Problem je nastao u komunikaciji, jer sam se Ivanu oglasio e-mailom koji stoji kao kontakt ovde, na PCBerzi.

On nije u mogicnosti da otvara taj mail, jer se `yahoo nesto zabagovao`, tako da nije ni proverio da sam mu se zaista i javio, jer nije ni mogao.

Ovo u vezi sa mejlom sam saznao tek juce, kada mi je drugar javio za ovu temu.

Pokusacu da budem kratak i objasnim sta se zapravo desilo, koliko se to moze.

3. oktobra prosle godine, ostao sam bez struje. Mozda je bitno da naglasim da nam niko nije `sekao` struju zato sto nije placen racun, vec zato sto smo struju uzimali od komsija, koji vise nisu mogli da nam je daju, jer su se iselili.

Potraga za resenjem je trajala nazalost tri meseca, jer legalno(uvodjenje) struje nije bilo moguce, a skoro niko nije hteo da pomogne porodici sa dvoje male dece, a slobodno mogu reci da smo normalna porodica.

Negde sredinom decembra mi je Ivan izasao u susret sa ovim komponentama, koje sam koristo neko vreme. Negde oko 15-20 dana.

U medjuvremenu sam polako stao na noge, i Ivanove komponente su stajale u kutiji, cekajuci dan kada cu otici kod njega poslom i poneti i to, jer mi je on sam rekao da ne moram da zurim.

Nazalost, 9. januara ove godine sam ostao opet bez struje. Ovog puta zbog opstine i losih ljudi, koji su nas bez ikakvog razloga ostavili bez struje. Bukvalno jer im se moze.

No to sada nije tema, dakle..

Od tada, ja prolazim sve ono sto sam vec prolazio, a pre mesec dana sam ostao i bez vode.

Razloge necu definisati, reci cu samo da moja porodica nije kriva ni za sta od ovoga, i da nije ovo zasluzila.

Pomoc ni od koga ne trazim, ovo zato i ne pisem, vec da bih objasnio ljudima zasto sam ispao neodgovoran, sto priznajem da jesam.

Iskreno, muka me je naterala. Struju od 9. januara koristmo na strujni agregat.

Gorivo je preskupo, 5l litara bude dovoljno tek za 6-7 sati, a neophodno je, zbog skolovanja brata i sestre, koji su i dalje osnovci.

Nikako ne mozemo trenutno resiti problem, iako bismo zeleli. Niko u mojoj porodici nije neradnik, naprotiv.

Jednostavno je jedino resenje podstanari, sto je trenutno apsolutno nemoguce, barem njima.

Otac mi radi u sudu, majka mi radi u sudu. Pozivar i daktlograf.

Novac nisam vratio Ivanu iskljucivo iz razloga jer sam ga potrosio pozajmeci ga roditeljima za gorivo, ocekivavsi da cu uspeti da zaradim, jer sam imao neki planirani posao.

Nazalost, to je otpalo - i ja od tada nikako ne mogu skupiti dovoljno novca da bih imao za zivot, i izmirio Ivanu dug.

Neodgovorno jeste sto sam prvo mislio na svoju porodicu, a ne na Ivana, koji je zaista ispao i vise nego korektan, i to priznajem.

Ne mogu reci da se kajem zbog toga, ali priznajem da je bilo neogovorno.

Ono sto nije istina je to, da sam se krio od Ivana.

Ni od koga se nisam krio, nikakve kartice nisam `bacao`, niti sam hteo da ga prevarim i pokradem.

Kasnio sa javljanjem jesam. Dogovor je bio da novac dobije 15-20 januara, zbog novonastale situacije, priznajem da nisam zaboravio na Ivana, vec da prosto nisam imao snage da mu u tom momentu objasnjavam kroz sta sve prolazim, i to ponovo.

Negde pocetkom februara, Ivanu sam poslao e-mail na adresu koja stoji kao kontakt-forma ovde, na PCBerzi.

Tamo sam napisao da imam velike privatne probleme, i da cu se javiti cim ih resim.

Nazalost, ja i dalje nista nisam resio, sem toga da pokusavam vec neuspesno mesec i po dana da nadjem posao, i da cu se uskoro sam iselit i ziveti kao podstanar, cim nadjem posao i stanem na svoje noge ponovo.

Problem je nastao, jer Ivan nije mogao da proveri taj e-mail, jer ne moze da ga uopste otvori.

Za to sam juce saznao, kada mi je SMS-porukom napisao: `mail mi je `hakovan`, yahoo se nesto istripovao kada sam usao na mail sa dva racunara odjednom`.

Kartice bacao nisam, kao sto rekoh, samo sam ih iskljucio i ostavio svoju jednu, privatnu, sa koje sam se i Ivanu javio u par navrata, doduse, zaboravivsi od problema da mu naglasim da je to moj broj.


-
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
f0rever nastavak 16.03.2014. 12:43 #545966

status: user
broj poruka: 3821

Istina je da se Ivan i ja nikada nismo culi mejlom, ali prosto nisam imao snage za telefonski poziv, nisam siguran da ni sada imam...

Drugar mi je javio juce za ovu temu, dosao sam do igraonice da napisem ovo.

Sa Ivanom sam se cuo, kako jos juce. Ljut je na mene, i kaze mi da novac mogu da zadrzim.

Ja garantujem da nece biti tako, i da ce novac dobiti,Postnetom, ako ne zeli da se vidi sa mnom.

Samo ga molim ovde, da saceka da nadjem neki posao, jer trenuto sastavljam jedva kraj sa krajem, i zaista nemam.

Ivana ni za sta ne krivim, jedino me boli to sto me je posle izuzetno lepe saradnje(barem po mom misljenju), nazvao prevarantom i lopovom.

Godinama saradjujemo, od mene je uzeo od Phenom II X6 do HD6970, poverio mi je mnogo puta i novac i neke druge stvari, i smatrao sam da ima apsolutno poverenje u mene, jer sam se iskreno nadao da je procitao mail, i da nije odgovorio iz meni nepoznatog razloga, koji iskreno, nisam ni zeleo da saznam, vec sam samo planirao da mu novac donesem, uz izvinjenje, sto i dalje planiram, naravno.

Jedino mi smeta to, sto su se moji privatni problemi nasli na PCBerzi, pa sam sada morao i detaljno da opisujem da ih nazalost opet imam, i to u gorem obliku i jos ozbiljnije...

Da sam zeleo da svi znaju u kakvim sam problemima, rekao bih sam.

Poverio sam se samo ljudima za koje sam verovao da su od poverenja.

Ne krivim Ivana, niti sto se ovde javio, vec mislim da nije u redu da me naziva prevarantom i lopovom, i da iznosi moje probleme javno, kao da su neki roman.

Znam da sam ispao neodgovoran i to ne sporim, ali zaista ne znam gde cu i sta cu, iskreno, muka me naterala na sve.

Moram da skrenem sa teme, i zamolim nekog, ukoliko ima bilo kakav legalan posao da mi javi, jer sam i dalje u potrazi za bilo cime, gde je plata barem 20,000.

Hvala i pozdrav svima, i veliko izvinjenje Ivanu, jer ipak sam ja kriv, iako se osecam izuzeto neprijatno, jer lopov, prevarant nisam, niti sam od njega bezao.

I love how much people just did not give a fuck in the 80s and 90s!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 16.03.2014. 13:02 #545967

status: user
broj poruka: 9460
Znao sam da si OK lik. :D

Jbg, coveka svakakva muka moze da zadesi. Nadam se da ces naci neki poslic i stati na svoje noge sto je pre moguce!

Pozz!

P.S VErujem da ce HaWok imati razumevanja...

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Jbg forever 16.03.2014. 13:03 #545968

status: user
broj poruka: 3466

Bas mi je zao zbog takve situacije. Malo je cudno da ne moze nesto da se zavrsi preko veze i roditelja koji rade u sudu ali dobro. Ne znam odakle si, ali ovde izmedju Surcina i Dobanovaca imaju magacini Nelt i Delhaize i Nestle fabrika i deklarisanje robe i istovar kamiona jbg, zavisi od godista, od 1000 do 1500 je dnevnica a deklarisanje robe je oko 900 ne znam tacno. Nelt ide preko omladinske zadruge dob. Imas posao obezbedjenja u delta sitiji preko stracon security iz djuriceve 6 24000 je plata radis 2 dana prvu pa nocnu pa odmaras, 12 sati smena, stajanje jbg odelo imas pauze i mozes da menjas kolege i raste ti plata. Ima na aerodromu poslova sa koferima sortirnica-baza ima cistoca, sredjivanje aviona perionica. U Surcinu moze da se iznajmi cela kuca sa dvoristem onako starija gradnja ali 80 eura kirija. Kad to pomenem drugarima sto stanuju u gradu oni ne mogu da veruju.

Sve ovo sto ti pominjem rade moji drugari i drugarice, ja sam pre par godina istovarao cigarete u neltu :) to je bio posao sa dnevnicom od oko 100 eura :D nema toga vise, sad je 1000din plafon.

Ako ti nesto zatreba javi se ili u nekoj od tema ili na mejl ili bilo gde. Ima ovde ok osoba ucinice ti uslugu ako bilo ko moze. Ljudi smo jbg.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
f0rever Re: ... 16.03.2014. 13:19 #545970

status: user
broj poruka: 3821
Ja se ne nadam. Nemam nista od toga. :-)

Trudim se da budem pozitivan i da ne razmisljam o problemima, jer samo tako mogu da budem siguran da cu posao naci, a ne da se nadam da cu ga naci, jer nemam izbora, sto se mora, meni barem nije tesko.

Realno mi je mnogo kesa otislo na igraonice, jer sam u par navrata umeo da zaredjam i po celu nedelju nocu u Forumu(ko zna dole ispod Vuka kakva je atmosfera za `gejmere`, skonace me), jer prosto ne mogu da izdrzim kod kuce bez struje, u mraku...

Bukvalno mi se zivot ovih meseci svodi na susret sa devojkom, vreme sa njom, Dota 2 u igraonici i eto, razmisljanje kako cu i na koji nacin sto pre naci neki posao i gledati sta dalje, iako mi sama pomisao na to da treba mozda da zivim sam ne pada nimalo lako, ali sta ces..

Ja nista od ovoga nisam trazio, sve me samo snaslo... :-))

Svakako nije lep osecaj kada prvo imas masinu vrednu 600-700e, i onda mahom odjednom, ostanes na tome da ti je ostao samo hard od 320GB, sa bitim podacima..

Jbg, idemo dalje, ja ne odustajem.

Poz svima, odoh. :-)
I love how much people just did not give a fuck in the 80s and 90s!


:: Znao sam da si OK lik. :
::
:: Jbg, coveka svakakva muka moze da zadesi. Nadam se da ces naci neki poslic i stati na svoje noge sto je pre moguce
::
:: Pozz
::
:: P.S VErujem da ce HaWok imati razumevanja..
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
f0rever Re: Jbg forever 16.03.2014. 13:27 #545972

status: user
broj poruka: 3821
Ja sam na Vracaru, blizu beogradskog dramskog pozorista.

Ne mogu oni tu nista da urade, ne mogu o tome ovako, iskreno, i ne zelim.

Naravno da se svi kolektivno borimo da nesto uradimo, ali to ide izuzetno tesko, iz mnogo razloga.

Odlicno, istovar, utovar, deklarisanje, nebito. Samo da je koliko-toliko sigurno.

Ako ti nije problem, pusti mi mail kako da kontaktiram te fabrike.

Ja inace imam 23 godine, tako da nije problem, radicu bilo sta.

Sto se tice nalazenje stanova, to nije problem - u to se i ja `razumem`. Pare su problem.

Kao podstanar sam ziveo sa porodicom do 16 godine, znam sve u vezi sa time.


I love how much people just did not give a fuck in the 80s and 90s!


::
:: Bas mi je zao zbog takve situacije. Malo je cudno da ne moze nesto da se zavrsi preko veze i roditelja koji rade u sudu ali dobro. Ne znam odakle si, ali ovde izmedju Surcina i Dobanovaca imaju magacini Nelt i Delhaize i Nestle fabrika i deklarisanje robe i istovar kamiona jbg, zavisi od godista, od 1000 do 1500 je dnevnica a deklarisanje robe je oko 900 ne znam tacno. Nelt ide preko omladinske zadruge dob. Imas posao obezbedjenja u delta sitiji preko stracon security iz djuriceve 6 24000 je plata radis 2 dana prvu pa nocnu pa odmaras, 12 sati smena, stajanje jbg odelo imas pauze i mozes da menjas kolege i raste ti plata. Ima na aerodromu poslova sa koferima sortirnica-baza ima cistoca, sredjivanje aviona perionica. U Surcinu moze da se iznajmi cela kuca sa dvoristem onako starija gradnja ali 80 eura kirija. Kad to pomenem drugarima sto stanuju u gradu oni ne mogu da veruju
::
:: Sve ovo sto ti pominjem rade moji drugari i drugarice, ja sam pre par godina istovarao cigarete u neltu :) to je bio posao sa dnevnicom od oko 100 eura :D nema toga vise, sad je 1000din plafon
::
:: Ako ti nesto zatreba javi se ili u nekoj od tema ili na mejl ili bilo gde. Ima ovde ok osoba ucinice ti uslugu ako bilo ko moze. Ljudi smo jbg.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
h4v0kk @f0rever 16.03.2014. 13:27 #545973

status: user
broj poruka: 326
Nije ništa `sramota` to što imaš problem, i što nemaš struju - takve gluposti mogu svakome da se dese, svi znamo u kakvoj zemlji apsurda živimo... Problem je bio u tome što si i pre pozajmljivao neke sitnice od mene, pa nisi vraćao na vreme. Uvek sam prelazio preko toga, jer prosto - znam da nismo roboti, nego smo ljudi, i mogu da tolerišem određene stvari.
Ja ako nekada probijem rok za vraćanje neke stvari nekome od koga sam pozajmio, ja mu se SAM javljam redovno - da bi čovek znao da neće nastati klasična situacija u kojoj on mene mora da zivka, podseća i juri da mu to vratim. JA SE NJEMU javljam, JA NJEGA zivkam, jer ne želim da dođe u situaciju da razmišlja tako.

Ali kada si odjednom nestao sa svih (tvojih) mobilnih brojeva koje sam imao (trajno isključeni/nedostupni brojevi), nestao si i sa foruma, a probio si DVA MESECA rok za vraćanje stvari koje sam ti potpuno besplatno pozajmio u najboljoj volji i nameri - e, onda mi je prekipelo, jer stvarno nisam više mogao sebi da objasnim zašto bi se neko tako poneo prema meni.

Ti i ja nikada nismo ni komunicirali mejlom, nego uvek porukama ili pozivom, direktno glasom, i zato mi na pamet nije ni palo da proveravam mail na Yahoo-u (koji su mi ukinuli pre oko 7-8 dana, jer se nešto istripovao njihov sistem da mi je mail `kompromitovan`/`hakovan`, zato što sam se logovao sa nekoliko kompova iz iste mreže na jedan isti email).

Osim toga, ako vidiš da ti neko uopšte ne odgovara na email, logično je da se zapitaš da li je mail uopšte i dobio, pa da kontaktiraš i na drugi način. Jedan SMS si mogao poslati sa bilo čijeg telefona.

Nebitno.
Rekao sam ti da zadržiš to što sam ti pozajmio, ne treba mi, neću propasti zbog toga ali mi ne trebaju ovakve stvari u životu. Ja kad nešto od nekoga pozajmim, za mene je to SVETINJA, te stvari tretiram dva puta bolje nego moju ličnu svojinu, i ne smirujem se dok to ne vratim.

Nisam te nigde nazvao `lopovom` i `prevarantom`. Rekao sam da si me `odradio na klošarski način.`
Ne verujem da si i druge ljude varao, niti bih ikada to tvrdio, niti sam tako nešto rekao. Ja pravim razliku između neodgovornosti i varanja ljudi, a ovde ovo drugo NIJE u pitanju.
Samo sam bio potpuno zbunjen zašto si se tako poneo prema meni, ali OK - neću više da drobim na tu temu ovde.

Probao sam više puta da te pozovem, da te dobijem na nekom od 3-4 tvoja broja koje sam imao (više nisam ni znao koji je tvoj broj, koji je od tvoje devojke, koji je od druga, koji je aktivan, koji više nije aktivan, itd) - uvek su bili isključeni nedostupni, a javljanja od tebe - nema.

Da si MAKAR JEDAN SMS pustio sa bilo kog broja, nikada ne bih napisao ovo što sam napisao ovde, jer ne pišem ovakve stvari olako na javnom forumu. JEDAN SMS da si pustio... Ali nisi.
To je to.

@gogi
Hvala na razumevanju!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
smilos011 Re: hahaha 16.03.2014. 13:29 #545974

status: user
broj poruka: 27
Pomesao sa drugim slucajem. Kada je licno onda nista, jedino da mu napravis sacekusu ako prepoznas oglas.


::
:: ti milose, mora da si aca i da si izasao sa terapije pa da se javis starim fanovima a
::
:: Usao si u istoriju pcb, retko takvi slucajevi svracaju na forum
::
:: Da vam dam ja link od jednog limundovca (za sad posluje legalno) opterecen ocenam
:: kad je meni prodavao nesto tj za mene prodavao skoro je zaplakao da nije neka muljavina da mu ne daju negativnu ocenu :
:: Ono sto hocu da kazem je da sta god da on salje (uvek postom) a pakete dobija cime njemu posalju dejli aks bex itd, nikad nije poneo licnu kartu u postu
:: Sto bi znacilo da kada znas nekog na salteru, mozes opusteno da muljas na taj nacin da saljes daske od parketa i glavice luka za 100e
::
:: Mrzi me da vracam da vidim ko je napisao da jeza moze da nadje coveka ako je cuvao adresnicu a lepo je rekao u prvom postu da je na zelenjaku licno preuzet ram. Koja crna adresnica tada
::
:: A ovo je neki kulturni varator :D prodaje ispravne komponente samo skroz drugi modeli hahahaha. Kazem vam dajte da nadjemo nekog od takvih da izudaramo evo ja cu da odgovaram za eventualne teze telesne povrede koje budu nastale
:: Jezo bato ako nadjes coveka, vozite me kod njega da se igramo. Bas sam nesto nervozan od raznih problema
::
:: Ja pamtim forever-a kao nekog normalnog coveka i bas je glupo ako je ispalo tako kao sto havok kaze
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 4 OD 6  
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646152.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs