Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
Pad cena grafickih karti , kada ?
STRANA 4 OD 8  
imarkovic Re: @vexi 23.05.2022. 22:07 #675641

status: user
broj poruka: 18940
Pad cena nije izvestan, a pogotovo sada, i sigurno nece uskoro... Ja gledam retro konzolu za svoju dusu, komp je dovoljno dobar da se igraju naslovi koji su se propustili (ako bude prilike).

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Hoce li skoro pad cena ili da batalimo igranje..
::
:: Citat:
:: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
::
:: :: https://youtu.be/Q-4zbMP84I
:: :: (John Wick NightClub Fight Scene NERO Satisfy
:: ::
:: :: pazi samo da te aikido/kik-boks Neo ne dohvati .
:: ::
:: :: _______________________________________________
:: :: inace, u medjuvremenu
:: ::
:: :: https://youtu.be/jnpNv_TPTq
:: :: (Nero - Satisfy - Outdoor Fitness Hit
:: :: https://www43.zippyshare.com/v/3CZYydZ8/file.html
:: ::
:: ::
:: :: `The aim of public education is not to spread enlightement at all. It i
:: :: simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level
:: :: to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Re: @vexi 23.05.2022. 23:35 #675643

status: user
broj poruka: 1328
Neznam kolik pas očekuješ ali od pre dve godine je značajan specijalno niži rang.Evo ove nove AMD 6400 i 6500 su ispod MSRP.
Ryzen R7 3700x. Asus Prime x470 Pro. Arctic Liquid Freezer II 360, 2x8GB Kingston 3600MHz, Asus Rog Rx 570 oc, Samsung 970 evo plus (500GB), Samsung 970 evo (250GB, Adata nvme 1TB,.

:: Pad cena nije izvestan, a pogotovo sada, i sigurno nece uskoro... Ja gledam retro konzolu za svoju dusu, komp je dovoljno dobar da se igraju naslovi koji su se propustili (ako bude prilike)
::
:: “La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.
::
:: :: Hoce li skoro pad cena ili da batalimo igranje..
:: ::
:: :: Citat:
:: :: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
:: ::
:: :: :: https://youtu.be/Q-4zbMP84I
:: :: :: (John Wick NightClub Fight Scene NERO Satisfy
:: :: ::
:: :: :: pazi samo da te aikido/kik-boks Neo ne dohvati .
:: :: ::
:: :: :: _______________________________________________
:: :: :: inace, u medjuvremenu
:: :: ::
:: :: :: https://youtu.be/jnpNv_TPTq
:: :: :: (Nero - Satisfy - Outdoor Fitness Hit
:: :: :: https://www43.zippyshare.com/v/3CZYydZ8/file.html
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: `The aim of public education is not to spread enlightement at all. It i
:: :: :: simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level
:: :: :: to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Re: Re: @vexi 24.05.2022. 00:36 #675644

status: user
broj poruka: 4661
zavisi koliko mislis `skoro`. Ali zbog ovih desavanja u svetu, mozda krajem godine, ako ne ode sve u tri p materine. Jer se nakupila borbena armada oko Tajvana. Izgleda kao da ovaj svet kao da hoce da udje u WW3, pa je mozda i najbolje da se uzme nesto ko moze novije ako nadje jeftinije i da se obezbedi za naredni period. Jer sve ovo ne mirise na dobro.



:: Hoce li skoro pad cena ili da batalimo igranje..
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ... 12.06.2022. 02:09 #675765

status: user
broj poruka: 4506
RTX 3060 TI - 530e NOVA
RTX 3070 - 620e NOVA
AMD 6750 XT 610e NOVA

polovnih pun tuki na KP za jos manje pare. 3070 ima i za 500e lol

Ma jok i nece pasti cene :D. Ajd sad opet nastavite kako nisu pale lol. Za par meseci ce se moci naci 3070 za 400e polovna

Ryzen 3700x | NZXT Kraken x62 | Asrock Taichi x470 | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Gigabyte 5700 XT Aorus | LG UW 34UC79G | Creative Blaster ZxR | Samsung M.2 970 evo PLUS 500gb | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
f0rever hh 12.06.2022. 04:52 #675766

status: user
broj poruka: 3821

RTX 3070 - 530- 600 eur (zavisi od modela do modela)
RTX 3060ti - 450 -500 eur (isto zavisi do modela)
RTX 3080 - svakodnevno na Kp izlaze za po 700 do 820-830 eur
RTX 3090 Strix juce bila za 1050 eur
RTX 3060 obicna - 400-450 eur

Cene ce jos ici dole jer se blizi POS i jer ce ETH i profitabilnost ici jos dole, zasigurno.

RX 6600 - 280-300e

6700 XT - 450-480e

6800 XT - 680-700e

5700 XT 400-450e

1060, 580 4gb - 100-150e

Cene su okej i sada, ali ici ce jos dole.
I love how much people just did not give a fuck in the 80s and 90s!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 13.06.2022. 11:30 #675772

status: user
broj poruka: 3974
Prodavnice jos nisu snizile cene.

KP slabo jos uvek. Preferiramo novo, ove icedjene nikako.

Games: https://bit.ly/3ojLi8f

Swiss: https://bit.ly/3qsKgJG

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
solaja777 Re: ... 13.06.2022. 13:56 #675773

status: user
broj poruka: 3277

Upravo tako - NOVO a ove izmucene neka umotaju 10 evra i bace ih. Ako do sad nisam nista uzeo tek sad necu a oni slobodno neka drze cene, ceka se do daljnjeg a u krajnjoj liniji nije ni bitno neka drze na lageru do sudnjeg dana.

Ono sto me kopka pa ko nam garantuje da graficke iz rudnika nece umotati u celofan pa pravac u kutiju i uvaliti nam polovno kao novo, ne znam zasto sam sumnjicav...



:: Prodavnice jos nisu snizile cene
::
:: KP slabo jos uvek. Preferiramo novo, ove icedjene nikako
::
:: Games: https://bit.ly/3ojLi8
::
:: Swiss: https://bit.ly/3qsKgJ
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 13.06.2022. 20:37 #675777

status: user
broj poruka: 1992
sad ce sad ce samo sto nije, sto Orleanka rece, geJmeri rajzap .)
____________________________________________________
It’s the action, not the fruit of the action, that’s important.
You have to do the right thing. It may not be in your power,
may not be in your time, that there’ll be any fruit.
But that doesn’t mean you stop doing the right thing.
You may never know what results come from your action.
But if you do nothing, there will be no result.
—Mahatma Gandhi

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Re: ... 16.06.2022. 14:04 #675801

status: user
broj poruka: 7761
Dolazecu generaciju ne mogu da prepakuju zato sto je nisu ni rabili...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

::
:: Upravo tako - NOVO a ove izmucene neka umotaju 10 evra i bace ih. Ako do sad nisam nista uzeo tek sad necu a oni slobodno neka drze cene, ceka se do daljnjeg a u krajnjoj liniji nije ni bitno neka drze na lageru do sudnjeg dana
::
:: Ono sto me kopka pa ko nam garantuje da graficke iz rudnika nece umotati u celofan pa pravac u kutiju i uvaliti nam polovno kao novo, ne znam zasto sam sumnjicav..
::
::
::
:: :: Prodavnice jos nisu snizile cene
:: ::
:: :: KP slabo jos uvek. Preferiramo novo, ove icedjene nikako
:: ::
:: :: Games: https://bit.ly/3ojLi8
:: ::
:: :: Swiss: https://bit.ly/3qsKgJ
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Bas sam to hteo da napisem 16.06.2022. 14:21 #675802

status: user
broj poruka: 1043

Saceka se malo sledeća generacija i to je sigurno nekorišćen.

Deluje da su cene otišle dole primetno, padaće to još

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 ok 16.06.2022. 16:03 #675803

status: user
broj poruka: 4661
prema onome sto sam propratio ovo sada bi trebalo da bude zadnji dip, ako ostane difficulty high za kopanje(i ne budu drugi coini) to je to, zavrsena prica. Ide se samo na stacking.



Ryzen7 2700x 4,2Ghz
Asus Tuf Gaming B450 Plus II
G. Skill Aegis 2x8gb 3200mhz
WD20PURZ 2TB
WD1003FZEX 1TB
Biostar SSD 480gb
Zotac 1080 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 Pro 64-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever ... 21.06.2022. 15:25 #675881

status: user
broj poruka: 4866
Jeftinije mi je da kupim karticu ovde u SK i da je donesem nego preko KP.

Ovde ima Zotac dual fan RTX 3070 za 640-650e, na KP ljudi traze i preko 700e za RTX 3060 Ti lol
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Re: Re: brate mili 22.06.2022. 13:53 #675891

status: user
broj poruka: 4661
Ono sa slike sto sam postavio su nove ali naravno nije nasa domaca garancija. i kad se uzme od proverenih koji imaju puno pozitivnih ocena nema greske. E sad ostvarenje garancije preko te prodavnice gde su oni uzeli pa preprodaju ovde u Srbiji cisto zavisi od te prodavnice. Ali tu nema neke logike posebno, ako ne radi vrati im se oni imaju garanciju verovatno pa onda salju na reklamaciju od proizvodjaca karte, dodje na isto kao odavde kad bi poslali sa nasom garancijom. Ali ovde da im dajem 200 300e vise za nesto sto ne vredi toliko ne pada mi na pamet. Ne bi imali stotine i hiljade pozitivnih ocena da prodaju toliko da bi zajebali ljude.




Ryzen7 2700x 4,2Ghz
Asus Tuf Gaming B450 Plus II
G. Skill Aegis 2x8gb 3200mhz
WD20PURZ 2TB
WD1003FZEX 1TB
Biostar SSD 480gb
Zotac 1080 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 Pro 64-bit


:: Pa cene su takve, jer ljudi kupuju ko blesavi, nema to veze sa Vucicevim bratom
::
:: A graficku kartu da kupis preko kupujem prodajem je macka u dzaku, kao i za sve ostalo. Prodavci, preprodavci, muljatori, oprostis se od garancije (cast izuzecima)
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: brate mili 22.06.2022. 14:21 #675892

status: user
broj poruka: 18940
Pa gledaj, dao bih 100eu vise recimo, da dobijem zvanicnu domacu garanciju. A hiljade i hiljade ocena, ok, neko kupi graficku, dobije, proba i normalno da pozitivnu ocenu kroz nedelju, dve, tri.. I tako njih hiljadu. A sta se desava ako nekom crkne graficka posle godinu, dve? Sta ako ti kaze da si je ti spalio i boli ga uvo? Ti prodavci ti ne daju nikakav papir, samo onako na poverenje i serijski (majke mi necu da te zeznem). Sta ces, da ides u Madjarsku u tu firmu?

Tako sam kupio procesor od PC world-a koji je jedan od najpoznatijih, kupio sam samo zato jer znam da je procesor fabricki zapakovan i da mogu da reklamiram direktno AMD-u ako je falican, covek ima preko 2.000 pozitivnih ocena, ali niti mi je dao neki papir, niti znam ista o njemu.. Samo mi je napisao da je garancija godinu dana, a znam da je internacionalna duza. I dobio sam nekoliko poruka od strane korisnika, raspitivali su se o njemu zasto se ne javlja, videli su ocenu od mene.

Ja licno ne bih tako rizikovao za graficku od 540eu.

Vrlo retko, ali postoje prodavci koji imaju zvanicnu firmu na kp (ne trange frange) i kada kupis komponentu, dobijes papir od njih sa garancijom i fiskalnim racunom, pecatom. To je ok.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Ono sa slike sto sam postavio su nove ali naravno nije nasa domaca garancija. i kad se uzme od proverenih koji imaju puno pozitivnih ocena nema greske. E sad ostvarenje garancije preko te prodavnice gde su oni uzeli pa preprodaju ovde u Srbiji cisto zavisi od te prodavnice. Ali tu nema neke logike posebno, ako ne radi vrati im se oni imaju garanciju verovatno pa onda salju na reklamaciju od proizvodjaca karte, dodje na isto kao odavde kad bi poslali sa nasom garancijom. Ali ovde da im dajem 200 300e vise za nesto sto ne vredi toliko ne pada mi na pamet. Ne bi imali stotine i hiljade pozitivnih ocena da prodaju toliko da bi zajebali ljude.
::
::
::
::
:: Ryzen7 2700x 4,2Gh
:: Asus Tuf Gaming B450 Plus I
:: G. Skill Aegis 2x8gb 3200mh
:: WD20PURZ 2T
:: WD1003FZEX 1T
:: Biostar SSD 480g
:: Zotac 1080 8g
:: OCZ MXS-PRO 600
:: Windows 10 Pro 64-bit
::
:: :: Pa cene su takve, jer ljudi kupuju ko blesavi, nema to veze sa Vucicevim bratom
:: ::
:: :: A graficku kartu da kupis preko kupujem prodajem je macka u dzaku, kao i za sve ostalo. Prodavci, preprodavci, muljatori, oprostis se od garancije (cast izuzecima)
:: ::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever Uzecu sebe za primer. 24.06.2022. 17:03 #675919

status: user
broj poruka: 4866
Ja sam preko Fante do sada uzeo stvari za barem preko 2000e.
Nista mi do sada nije crklo, ali ne znaci da mozda nece.
Dobio sam racun (fakturu) za svaku komponentu, ali na primer, sada da treba da reklamiram nesto preko njega, ja ne znam ni njegov kontakt, niti da li ima isto ime na KP.

Nesto jeste jeftinije npr od stvari ovde u SK, ali je dosta stvari jeftinije ovde u SK nego kod preprodavaca na KP.

Kada sam kupovao CPU, GPU i RAM (Ryzen 5600x, RTX 3060 Ti, G.Skill Trident Z Royal), uzeo sam ih ovde u Slovackoj, cisto iz razloga da ako nesto od te tri komponente crkne, mogu licno da ih donesem u SK i reklamiram. Ovde cesto i ne dobijes fizicki racun uz nesto sto kupis, ali ga obavezno dobijes na mejl. Tako da ako sam nesto kupio pre dve godine a to nesto je crklo, ne moram da vadim papire iz slamarice, samo nadjem mejl gde je racun, posaljem im kao dokaz da sam kupio nesto u doticnoj radnji i posaljem im komponentu.

Neki slepci iz Ceske su odbili da mi uvaze garanciju na mis od 100e nakon sto su mi rekli da ga posaljem, razlog im je bio kako je garancija istekla.
Kontaktirao sam Corsair, na sta su mi odg. da je mis regularno u garanciji, poslao sam mis za Holandiju, dve nedelje kasnije poslali su mi mis nazad, zamenili su na njemu i sta treba i sta ne treba i jos su mi napisali da imam celu godinu garancije na mis koji mi je stigao.

KP po mom misljenju je uvek macka u dzaku, prodjes jeftinije u odnosu na kupovinu u Srbistanu, ali isto tako mozes proci i po trnju.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
siki069 Holandija 24.06.2022. 23:38 #675921

status: user
broj poruka: 323
Miš besplatno ode do Holandije?
I besplatno se vrati nazad?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord da 25.06.2022. 03:04 #675922

status: user
broj poruka: 1043

plate ozbiljne firme troskove dostave do njih i troskove slanja nazad do korisnika

Poceli su i kod nas da funkcionisu koliko toliko normalno, stigne paket , skrljali ga u dostavi ili poslali tako, slika i pitanje sta sad, kazu dajte samo kod porudzbine saljemo odmah drugi predmet gratis sve i dostava i izvinite za propust.

Ne funkcionise sve bas i svi shijomigadjura metodom
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Holandija 25.06.2022. 10:45 #675924

status: user
broj poruka: 18940
Pa sta, sta se cudis, to je normalno, internacionalna garancija se fino placa i znaci nesto kod normalnih firmi. Briga o korisnicima i kultura poslovanja je nesto sto je u Srbiji tesko ide, tj. ne isplati se.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Miš besplatno ode do Holandije
:: I besplatno se vrati nazad
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 25.06.2022. 15:24 #675925

status: user
broj poruka: 4745

On nije napisao da je išlo besplatno. Piše samo da je poslao. Nema cenovne odrednice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: 25.06.2022. 15:56 #675926

status: user
broj poruka: 18940
U mom primeru, Crucial memoriju kada sam slao, platio sam za Holandiju oko 400din, a za Logitech nista nisam placao, isto Holandija.

Noctua mi nikad nista nije naplatila, par puta sam imao reklamacije, takodje Arctic Cooling. Thermalright s druge strane me je skupo kostao. Zavisi sta je u pitanju.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

::
:: On nije napisao da je išlo besplatno. Piše samo da je poslao. Nema cenovne odrednice
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 25.06.2022. 16:25 #675927

status: user
broj poruka: 4745

Naša pošta ima ugovor sa Logitech, doneseš na šalter, kažeš Logi, oni uzmu i ne naplate?
Kao fizičko lice?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: 25.06.2022. 19:23 #675928

status: user
broj poruka: 18940
Logi ne saradjuju sa nasom postom

Moja greska, bilo je davno, nisam nikad slao nista Logitech-u ni Noctui, vec su oni meni slali o njihovom trosku i trazili da unistim delove.

A Crucial sam morao da posaljem, zato su i naplatili u posti, to je to, logicno.
Skoro je i Gare slao AMD-u procesor, pa platio isto nesto sitno..

Thermalright kada su mi slali van garancije, morao sam da platim i postarinu iz Nemacke oko 15eu.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

::
:: Naša pošta ima ugovor sa Logitech, doneseš na šalter, kažeš Logi, oni uzmu i ne naplate
:: Kao fizičko lice
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Re: 25.06.2022. 19:29 #675929

status: user
broj poruka: 1043
Jel si slao nekad paket negde ikad bilo sta?

Pa dal bi se iole normalna firma stresirala oko troškova slanja ka njima i vraćanja do korisnika i mislis da im menja život taj vanredni trošak ccc

Daješ ličnu kartu, pominješ na šalteru da primalac plaća, u tom slučaju samo dostavu, mada verovatno genijalca iz srbistana bi stavili otkupnu cenu iako je garancija

Paket odlazi dostavlja se oni plaćaju preuzimaju a kad bi logi bio idiotska firma i ne preuzela paket vrati se tebi i platis oba pravca

Kao sto npr ovi sa kp ako neko ne preuzme poslati paket ili ga ne nadje poštar na adresi i ne odreaguje se na sms poruku I čak zvanje iz poste vrati im se paket pa plate oba pravca

Nije bas teško da se zaključi kako to funkcioniše. Ali opet zbog poslovanja sa ovom tandarom od zemlje nije iskljuceno da u slučaju pregovaranja oko problemáticog predmeta sam taj logitech poruci kurira za preuzimanje paketa da se čak ne cimaš do pošte ili na jedan od milion načina najave pošti da će biti nešto za njih i čim ti graciozno zakoraciš iz pošte a oni dobiju notifikaciju da se nešto dogadja, doda im se na zbirni mesečni račun i to je to. Veoma jednostavno, znas ono moderno doba 21i vek

Ja sam u selidbi i brdu kutija izgubio sve za BeQuiet Dark Rock 4 pro, imao samo kuler namontiran na intel u računaru

U medju vremenu prelazak na ryzen a kacenja nema, uvoznik to isto nema, ma I da ima nemam dugačak šrafciger da namontiram

Login na BeQuiet sajt, poruka na support and spare parts, ne pitaju ni za sta ni sliku ni racun jer vide šta je i koliko kupovano od njih

Napisem listu sta mi fali 4 šrafa ova, 2 šrafa ona, 4 distancera I koliko bi koštalo i više iz zezanja pitam I za šrafciger I koliko će koštati i za koliko će stići
A odgovori instant, kultura maksimum, itd
Daju mi link ka pdf fajl gde je box content od kulera I da im prema brojnim oznakama napisem koliko čega mi treba i da dostava ide 5-7 radnih dana iz Poljske za Srbiju ali zbog korone i svega mozda 10 maks bude, sve gratis I napominju da im je zao zbog komplikacije koju imam i sto ne moze bas brzo da se spakuje nova mašina

Odem na link i sve za amd 03x4 05x2 07x4 11x2

Posaljem to, odmah odgovor sa kodom za praćenje preko naše pošte dobijam, kliknem na tracking piše na preuzimanju high priority

Proverim nakon par dana vidim na carini stoji i tu malo duže od dan bilo, tu više bude nego putovanje u oba pravca. 6i dan paket kod mene stigao.

Stiglo, bulk bela kutija puc puc otvaram gledam unutra i pasta i komplet kacenja za intel i smorim se zbog šrafcigera. Jbg. Bacim postín najlon i puc puc u kantu kad ono zveknu pošteno, pogledam šrafciger tu, pruzen po dnu, nije mogao u kutiju. Stiglo I bukvalno sve osim kulera I ventilatora I žica za kačenje ventilatora. Svaka im cast

Eto, brže I jednostavnije nego porucivanje iz srbije a da ne pričam o reakciji na reklamaciju


::
:: Naša pošta ima ugovor sa Logitech, doneseš na šalter, kažeš Logi, oni uzmu i ne naplate
:: Kao fizičko lice
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 25.06.2022. 20:31 #675930

status: user
broj poruka: 4745

Ok, sad je jasnije. (Sem onog o uništavanju delova zašta možda bolje da ne pitam.)

Naravno da sam slao, ali nisam slao u inostranstvo tako da tamo neko plaća poštarinu. Niti je moguće.

`Da li poštarinu za prenos paketa može platiti primalac?
Ne, poštarinu za prenos paketa za inostranstvo plaća isključivo pošiljalac prilikom predaje paketa.`

https://www.posta.rs/lat/stanovnistvo/usluga.aspx?usluga=postanske-usluge/paketske-usluge-inostranstvo/slanje-paketa-u-inostranstvo&strana=najcesca-pitanja
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
siki069 Postexpres 25.06.2022. 20:32 #675931

status: user
broj poruka: 323
Tako funkcioniše kada se šalje u Raju ili bilo gde u Srbiju.
Nisam siguran da to tako funkcioniše kada se šalje u Holandiju.
Te nafurane belosvetske firme traže slanje ozbiljnim kuririma. Najčešće DHL. A oni su skupi ko krv.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 4 OD 8  
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646116.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs