Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Zanimljive Internet adrese
`Bila je to letelica koja nije sa ovoga sveta` - Agent CIA na 65-togodišnjicu Rozvela
STRANA 8 OD 9  
Lug kako br ovo može da prođe!? 12.07.2012. 10:59 #430735

status: user
broj poruka: 978
`1 Moj. Glava 01
Knjige Staroga zaveta - Prva knjiga Mojsijeva (Postanje)


U početku stvori Bog nebo i zemlju.
1:2 A zemlja beše bez obličja i pusta, i beše tama nad bezdanom. i duh Božji dizaše se nad vodom.
1:3 I reče Bog: Neka bude svetlost. I bi svetlost.
1:4 I vide Bog svetlost da je dobra. i rastavi Bog svetlost od tame.
1:5 I svetlost nazva Bog dan, a tamu nazva noć. I bi veče i bi jutro, dan prvi.
1:6 Potom reče Bog: Neka bude svod posred vode, da rastavlja vodu od vode.
1:7 I stvori Bog svod, i rastavi vodu pod svodom od vode nad svodom. i bi tako.
1:8 A svod nazva Bog nebo. I bi veče i bi jutro, dan drugi.
1:9 Potom reče Bog: Neka se sabere voda što je pod nebom na jedno mesto, i neka se pokaže suvo. I bi tako.
1:10 I suvo nazva Bog zemlja, a zborišta vodena nazva mora. i vide Bog da je dobro.
1:11 Opet reče Bog: Neka pusti zemlja iz sebe travu, bilje, što nosi seme, i drvo rodno, koje rađa rod po svojim vrstama, u kome će biti seme njegovo na zemlji. I bi tako.
1:12 I pusti zemlja iz sebe travu, bilje, što nosi seme po svojim vrstama, i drvo, koje rađa rod, u kome je seme njegovo po njegovim vrstama. I vide Bog da je dobro.
1:13 I bi veče i bi jutro, dan treći.
1:14 Potom reče Bog: Neka budu videla na svodu nebeskom, da dele dan i noć, da budu znaci vremenima i danima i godinama.
1:15 I neka svetle na svodu nebeskom, da obasjavaju zemlju. I bi tako.
1:16 I stvori Bog dva videla velika: videlo veće da upravlja danom, i videlo manje da upravlja noću, i zvezde.
1:17 I postavi ih Bog na svodu nebeskom da obasjavaju zemlju.
1:18 I da upravljaju danom i noću, i da dele svetlost od tame. I vide Bog da je dobro.
1:19 I bi veče i bi jutro, dan četvrti.`

ovaj `stvara i stvara` , i bi veče i bi jutro..dan prvi, dan drugi, dan treći. kad, do mojega!, tek čvrtog dana je matori apravio suncei mesec da budu `mera vremenu` !? oklem onda jutro i povečerja prva tri dana, kad nije bilo kamena oko kog se zemlja sada obrće?

inače, isti autor, deda mojsije je baš detaljan, čak mi se čini da je napisao i izveštaj o svojoj smrti. davno sam čit`o, mrzi me da tražim bih proverio.


AMD PII 940BE, MUGEN2, LP DK 790GX M2RS, Geil 4*1gb Ultra, MSI HD 6870 Twin Frozr II OC, LG 204WT, HD642JJ, HD103SJ, Optiarc DVD RW AD-7200S, CHIEFTEC BA-01B-B-B , M12II-620Bronze, Blueberry SW-M28... A4TECH X7 G800, glodar X-7

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
PhatPhuck @Lug 12.07.2012. 11:10 #430739

status: user
broj poruka: 1886
1. Trebalo bi da se zapitaš KAKO, KOJIM REČIMA, KOJOM TERMINOLOGIJOM je trebalo opisati to stvaranje previše hiljada godina - a da opis bude takav da su ljudi (tadašnji ljudi) u stanju da to razumeju.

SIGURNO se opis tog stvaranja ne bi mogao napisati (u tadašnje vreme, za tadašnje ljude), korišćenjem pojmova kao što su `Veliki Prasak`, `singularity`, RNK, DNK, evolucija, itd, itd - jer tadašnji ljudi ne bi imali pojma o čemu se govori, a i zapis takvih, tako detaljnih informacija pre više hiljada godina bi bio SIGURAN DOKAZ POSTOJANJA BOGA - jer ko bi drugi mogao da zna sve te stvari, u tadašnje vreme.

2. Svakoj knjizi treba POČETAK, iliti neki UVOD u tematiku kojom će se baviti.

3. Pojam VREMENA postoji i van izlaska i zalaska Sunca, van našeg Univerzuma, van našeg prostora... Vreme je nerazdvojivo skopčano sa prostorom, kao isprepletane niti platna - u nečemu što se zove `vremensko-prostorni kontinuum` - iliti na engl. `spacetime`, to jest, UVEK i SVUGDE je relativno - različito u odnosu na prostor/deo Kosmosa o kome se govori/koji se posmatra.
Čak i masa jednog komarca, to jest, njegov gravitacioni uticaj, MENJA tok/mrežu prostora - pa samim tim i vremena, oko tog komarca. Vreme je UŽASNO PROMENLJIVA, `neuhvatljiva`, neizmerljiva i RELATIVNA stvar.

4. Ako je neki čovek zapisivao `Postanje` u Bibliji kao Božje reči - jedini izraz koji je mogao da se upotrebi, a koji bi ljudi pre više hiljada godina razumeli bi bio `dan`, jer ti, tadašnji ljudi - nisu znali ni za kakve druge, šire i dublje pojmove o vremenu.

http://en.wikipedia.org/wiki/Spacetime
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 12.07.2012. 11:15 #430742

status: user
broj poruka: 3346
Deca ovdasnja ne razumeju da sutra ce se susresti sa kojekakvim vanzemljacima, od materijalnih do energetskih, svakakvih oblika i velicina. I da je sve to normalno. Cak je i covek ima dosta sposobnosti koje trebaju tek da se aktiviraju, a nekima su vec neke aktivirane. A zbog neznanja i straha, klanjaju svemu i svacemu.

Nista ne nestaje, samo se prebacuje iz jednog stanja u drugo, beskonacni broj puta.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragg Re: @Lug 12.07.2012. 12:20 #430752

status: user
broj poruka: 2270
:: 1. Trebalo bi da se zapitaš KAKO, KOJIM REČIMA, KOJOM TERMINOLOGIJOM je trebalo opisati to stvaranje previše hiljada godina - a da opis bude takav da su ljudi (tadašnji ljudi) u stanju da to razumeju.
::
:: SIGURNO se opis tog stvaranja ne bi mogao napisati (u tadašnje vreme, za tadašnje ljude), korišćenjem pojmova kao što su `Veliki Prasak`, `singularity`, RNK, DNK, evolucija, itd, itd - jer tadašnji ljudi ne bi imali pojma o čemu se govori, a i zapis takvih, tako detaljnih informacija pre više hiljada godina bi bio SIGURAN DOKAZ POSTOJANJA BOGA - jer ko bi drugi mogao da zna sve te stvari, u tadašnje vreme

U tome je i problem biblije, da bi imala bilo kakvog smisla potrebno je da je stotine apologeta pesnički tumače da bog nije mislio ono što zapravo kaže. To što stari narodi nisu razumeli neke pojmove, nije izgovor da ih bog laže i daje pogrešne informacije. Osim toga, stari narodi stvarno nisu znali šta je velika eksplozija? Nije mogao da ima kaže da se sastojimo od gomile ćelija koji sadrže knjigu (informaciju) u sebi? Neeee, kad bog kaže 6 dana stvaranja, nije zapravo mislio 6 dana, kada kaže da su prvo nastale biljke na kopnu - nije zapravo mislio na to, kad kaže da su te biljke nastale pre zvezda, ni to nije tako. Problem u ovakvim tumačenjima je da nemaju nikavu vrednost - ako za bilo koju tvrdnju možeš da kažeš da može znači bilo šta što ti adne na pamet, onda je to trivijalna tvrdnja.

:: 3. Pojam VREMENA postoji i van izlaska i zalaska Sunca, van našeg Univerzuma, van našeg prostora... Vreme je nerazdvojivo skopčano sa prostorom, kao isprepletane niti platna - u nečemu što se zove `vremensko-prostorni kontinuum` - iliti na engl. `spacetime`, to jest, UVEK i SVUGDE je relativno - različito u odnosu na prostor/deo Kosmosa o kome se govori/koji se posmatra

Vreme jeste postojalo i pre sunca ali nisu postojali ni dani ni noći. Razdvajenje svetlosti od tame je besmisleno, jer tama nije nikakav poseban entitet već samo nedostatak svetlosti. Relativistička priča ti je skoro korektna ali kakve veze ima sa ovim?

:: 4. Ako je neki čovek zapisivao `Postanje` u Bibliji kao Božje reči - jedini izraz koji je mogao da se upotrebi, a koji bi ljudi pre više hiljada godina razumeli bi bio `dan`, jer ti, tadašnji ljudi - nisu znali ni za kakve druge, šire i dublje pojmove o vremenu

Ovo je čista glupost, pa na ovoj temi smo raspravljali o sumerskom i vavilonskom kalendaru. Znali su odlično i šta je mesec i šta je godina, imali su razvijen brojni sistem - mogli su da napišu hiljade i milione bez problema. Kao što je već rečeno ovde, biblijska kosmologija je preuzeta od vavilonske, naravno potpuno pogrešne. Sve i da nisu razmeli ništa od toga, mogao je da kaže `mnogo dana`, zašto je rekao baš 6?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
PhatPhuck @dragg 12.07.2012. 13:04 #430759

status: user
broj poruka: 1886
:: Ovo je čista glupost, pa na ovoj temi smo raspravljali o sumerskom i vavilonskom kalendaru. Znali su odlično i šta je mesec i šta je godina, imali su razvijen brojni sistem - mogli su da napišu hiljade i milione bez problema. Kao što je već rečeno ovde, biblijska kosmologija je preuzeta od vavilonske, naravno potpuno pogrešne. Sve i da nisu razmeli ništa od toga, mogao je da kaže `mnogo dana`, zašto je rekao baš 6

Da li misliš da neki prosečan pastir, iz neke vukojebine/zabiti, potpuno neškolovana osoba, U TO VREME, zna šta je godina - to jest - da li takav čovek ume da broji do 365 ili koliko već, računa mesečeve mene, itd?

Da li DECA, mala deca, a kojima se treba preneti ta vera - bilo judejska (jevrejska), bilo hrišćanska, bilo islamska - U TO VREME, VREME KADA SE NIJE IŠLO U OSNOVNU - znaju o tome koliko traje ova godina, a koliko traje ona prestupna - koliko dan traje zimi, a koliko leti, koliko dan traje na Neptunu, a koliko na Zemlji? I da li je NEOPHODNO da znaju - u tom životnom dobu - da bi počeli da primaju veru, koncepte `dobra` i `zla`?

Osim toga, DA LI JE BILO NEOPHODNO nabrajati TAČNO KOLIKO DUGO je trajala koja ETAPA u procesu stvaranja - počev od singularity-ja - pa sve do ovce koju taj pastir čuva ? (a kome se objašnjava šta je Bog, kako je stvoreno sve, itd, itd...)

Čak i ako nastupimo sa ČISTO NAUČNE strane, zna se da je proces NASTAJANJA SVEGA IZ NIČEGA - počev od Velikog Praska pa do evolucije - imao ETAPE - inicijalnu `eksploziju` (to jest, ekspanziju), pa razdvajanje gravitacije od ostale 3 osnovne sile (elektromagnetizma, jake nuklearne i slabe nuklearne), pa onda INFLACIJU (širenje daleko brže od brzine svetlosti), pa formiranje elementarnih čestica atoma, pa vodonika, pa težih atoma, pa formiranje velikih gasnih oblaka, pa kolabiranje tih oblaka u zvezde i galaksije, itd, itd...
Dakle, bilo je raznih ETAPA...
ZAŠTO ne upotrebiti izraz `DAN`, recimo, za neku od tih ETAPA jer nigde nije navedeno da se OD POČETKA KNJIGE POSTANJA MISLI ISKLJUČIVO NA LJUDSKI DAN - jer Sunce je stvoreno tek 4 ili kog beše dana?


Nebitno... LJUDIMA ZAGRIŽENIM i ZUBIMA, RUKAMA i NOGAMA UKOPANIM u bezverju, u DUBOKOJ želji da veruju - i ne može se ništa dočarati niti objasniti, jer će njihov cinizam, sitničarenje i INERCIJA - želja da ne budu pomereni iz sopstvenog `niskoenergetskog` stanja u neko više stanje, mudrije stanje uma - uvek pobediti...
Isto kao i kod drugih TALENATA, DAROVA - dar ili talenat da neko može da primi veru, i da veruje bez idiotskog i detinjastog KONSTANTNOG zapitkivanja i nestrpljivosti da mu se da `ODMAH I SVO ZNANJE` - je različit od pojedinca do pojedinca... Neko `ima` to u sebi, a neko ga nema... Neko je evoluirani majmun, superiorniji od šimpanzi - a neko je malo više od toga...

Isto kao što ja ne mogu da mrzim nekoga ko bolje svira klavir od mene, brže trči, više podiže na benču, bolje slika, itd, itd - JER IMA DAR/TALENAT ZA TO, tako i ja, koji verujem, MOGU da razumem one koji prosto nemaju taj neki `pečat` od Boga u sebi, nemaju nikakvo plodno tle u svojim dušama ili umovima, pa se u njima nikakva vera ne može ni primiti, ili jako teško...

Rekao sam šta sam JA imao da kažem na temu vere, i verujućih... Mudrome dosta.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad PhatPhuck 12.07.2012. 13:20 #430763

status: user
broj poruka: 4744

Znaci ja sam MILITANTNI ATEISTA i IDIOT zato sto ne zelim da mi neko namece svoju volju.

OK.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
PhatPhuck @dragg 12.07.2012. 13:21 #430764

status: user
broj poruka: 1886
Još samo ovo:
`Razdvajenje svetlosti od tame je besmisleno`

A šta misliš o ovome?

`The standard cosmological model of how the Universe evolved tells us that by about 400 000 years after the Big Bang, the Universe had cooled to about 3000 degrees Kelvin, a temperature low enough for all the electrons and protons to combine, forming neutral hydrogen from the ionised gas. Electrons in neutral hydrogen (as in other atoms or molecules) absorb photons very efficiently, so a universe full of neutral hydrogen is opaque.`
The COBE and WMAP maps show us the Universe during its opaque stage, at the beginning of the ‘dark ages’ of the Universe.


opaque - neproziran, nepropustljiv za fotone, to jest za svetlost

`The first phase change of hydrogen in the universe was recombination, which occurred at a redshift z = 1100 (400,000 years after the Big Bang), due to the cooling of the universe to the point where the rate of combination of an electron and proton to form neutral hydrogen was higher than the ionization rate of hydrogen. The universe was opaque before recombination because photons scatter off free electrons (and, to a significantly lesser extent, free protons), but it became transparent as more and more electrons and protons combined to form hydrogen atoms. While electrons in neutral hydrogen (or other atoms or molecules) can absorb photons of some wavelengths by going to an excited state, a universe full of neutral hydrogen will be relatively opaque only at those wavelengths, and transparent over most of the spectrum. The Dark Ages start at that point, because there are no light sources yet other than the gradually darkening cosmic background radiation.`

Dakle, bilo je nečega poput `razdvajanja svetlosti od tame`.

Savetujem ti, ako MOŽEŠ, da se ne frljaš OLAKO izrazima `glupost ovo ili ono`, jer kada se ljudi koji imaju aspiracije ka tome da budu smatrani za `učene, prosvetljene`, itd. OLAKO frljaju takvim izrazima za tuđe hipoteze, samo pokazuju da su infantilni, i da zbog te infantilnosti i SLEPAČKOG PONOSA SOBOM, oni zapravo nikada neće steći neka dublja znanja, i zapravo koriste svoju `učenost` kao masku kojom prikrivaju sopstvenu plitkoumnost.

To je sve od mene. Ne shvati to kao uvredu, nego kao sugestiju.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
PhatPhuck @alrad 12.07.2012. 13:22 #430766

status: user
broj poruka: 1886
Ništa nisam adresirao na tebe lično. Ako si se sam našao u onome što sam napisao, sam si se našao. Nisam napisao tvoj nick, i rekao da se to odnosi na TEBE.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
toothless :) 12.07.2012. 13:33 #430772

status: user
broj poruka: 3241
http://tiny.cc/epzbhw

https://www.mojdom.rs http://tiny.cc/msvoj
Athlon II x3 455 - MSI 770 C45 - 6 GB DDR3 - Hitachi 500GB+750GB - Powercolor 6850 - LC6650GP3 V2.3 - Xigmatek Asgard - Philips 222EL LED - Genius Navigator 535

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad Re 12.07.2012. 13:37 #430774

status: user
broj poruka: 4744

Neizgovoreno moze biti pokaznije od izgovorenog.
Kako god, nasao sam se u tome i zbog toga sam veoma ponosan.

Nego reci mi ovo:
Svi citati koje koristis su naucne teorije.
Da li to znaci da si svestan da citiranjem ideoloskih zapisa ne bi rekao nista vredno i istinito?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
PhatPhuck Neću više da drvim na ovu temu... 12.07.2012. 13:41 #430776

status: user
broj poruka: 1886
Što sam smatrao da je bitno da kažem - rekao sam. Neka svako tumači kako hoće.

::
:: Neizgovoreno moze biti pokaznije od izgovorenog
:: Kako god, nasao sam se u tome i zbog toga sam veoma ponosan
::
:: Nego reci mi ovo
:: Svi citati koje koristis su naucne teorije
:: Da li to znaci da si svestan da citiranjem ideoloskih zapisa ne bi rekao nista vredno i istinito
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 ok 12.07.2012. 13:42 #430777

status: user
broj poruka: 17084
Sam pojam VEROVANJE je meni dovoljno da shvatim da se radi o gluposti koja god ona bila i u kom god obliku.

Verujes u nesto, sta god to bilo, bez ikakvih osnova, jer ti neko rekao, procitao i slicno. Ne mislis svojom glavom nego verujes...

Ovce su za shishanje, toliko gladi u svetu a
Katolicka Pravoslavna pa i jevrejska crkva ne zna se ko je bogatiji.

Cpu:AMD Phenom II x6 1055 T @3.4 Ghz
Ram:10 Gb KingstonHyperXgenesis@1600MHz
GPU:470gtxGigabyte+ProLima Mk-13
MBO:AM3+ Asus M5A97
Case:CoolerMasterElite430
PSU:Chieftec 650w a85
CpuCooler:TitanVanesa
Mis: Mx518
Dell 22


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 12.07.2012. 13:45 #430778

status: user
broj poruka: 4744

Napustanje teme ne lici na tebe. Sta bi?

@Dexter
Sad ce opet da kazu da sam ti glasnogovornik, ali ako.
Tako si lepo i sazeto izneo sustinu, svaka cast.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragg Re: @dragg 12.07.2012. 13:52 #430783

status: user
broj poruka: 2270
:: Da li misliš da neki prosečan pastir, iz neke vukojebine/zabiti, potpuno neškolovana osoba, U TO VREME, zna šta je godina - to jest - da li takav čovek ume da broji do 365 ili koliko već, računa mesečeve mene, itd

DDa li je pastir tada znao šta je godina? Apsolutno. Da li je zna šta je `mnogo godina`. Da.

:: Da li DECA, mala deca, a kojima se treba preneti ta vera - bilo judejska (jevrejska), bilo hrišćanska, bilo islamska - U TO VREME, VREME KADA SE NIJE IŠLO U OSNOVNU - znaju o tome koliko traje ova godina, a koliko traje ona prestupna - koliko dan traje zimi, a koliko leti, koliko dan traje na Neptunu, a koliko na Zemlji? I da li je NEOPHODNO da znaju - u tom životnom dobu - da bi počeli da primaju veru, koncepte `dobra` i `zla`

Deca su tada znala šta je godina i kao pastiri znali su šta je `mnogo`. Ukoliko baš ne mogu da shvate, bog je mogao da prećuti te stvari, ne postoji nikakav razlog zašto ima je dao pogrešnu informaciju.

:: Čak i ako nastupimo sa ČISTO NAUČNE strane, zna se da je proces NASTAJANJA SVEGA IZ NIČEGA - počev od Velikog Praska pa do evolucije - imao ETAPE - inicijalnu `eksploziju` (to jest, ekspanziju), pa razdvajanje gravitacije od ostale 3 osnovne sile (elektromagnetizma, jake nuklearne i slabe nuklearne), pa onda INFLACIJU (širenje daleko brže od brzine svetlosti), pa formiranje elementarnih čestica atoma, pa vodonika, pa težih atoma, pa formiranje velikih gasnih oblaka, pa kolabiranje tih oblaka u zvezde i galaksije, itd, itd..
:: Dakle, bilo je raznih ETAPA..
:: ZAŠTO ne upotrebiti izraz `DAN`, recimo, za neku od tih ETAPA jer nigde nije navedeno da se OD POČETKA KNJIGE POSTANJA MISLI ISKLJUČIVO NA LJUDSKI DAN - jer Sunce je stvoreno tek 4 ili kog beše dana?

Gde je u postanju pomenuta bilo koja od tih etapa? Da li razumeš da je sve tu pogrešno, od samog procesa, preko redosleda do vremenskih intervala. Gledaj to ovako: da slučajno nauka nije otkrila verovatan sled stvari, kad bi ti iz biblije shvatio kako se to odigralo? Shvatio bi baš onako kao su ljudi vekovima verovali - da je sve to bukvalno bilo tako kako je opisano, da je sve stvoreno za 6 dana a da se sedmog bog odmarao (???), da su kopnene biljke nastale pre zvezda, da je trava nastala pre drveća i sl. Mnogi vernici, malo tvrdokorniji od tebe, i danas veruju da je sve bilo baš tako, znači ne prihvataju tvoja tumačenja. Osim toga, neke faze, koje pisac naziva danima, su trajale milionima godina a neke delić sekunde.

:: Nebitno... LJUDIMA ZAGRIŽENIM i ZUBIMA, RUKAMA i NOGAMA UKOPANIM u bezverju, u DUBOKOJ želji da veruju - i ne može se ništa dočarati niti objasniti, jer će njihov cinizam, sitničarenje i INERCIJA - želja da ne budu pomereni iz sopstvenog `niskoenergetskog` stanja u neko više stanje, mudrije stanje uma - uvek pobediti..

O čemu pričaš? Znaš li koliko je truda, krvi i nevinih života izgubljeno da bi se izborila sloboda da se kaže bilo šta van crkvene dogme? Znaš li koliko je vratova preklano da bi se čovečanstvo moglo pomeriti iz tog tvog `višeg stanja` u stanje properiteta nauke i tehnike. Cinično je da vernici, koji po bilo koju cenu ne prihvataju da njihova knjiga greši, bilo koga nazivaju inertnim. Strašno je da su sposobni da izmišljaju kako u toj knjizi piše nešto dijametralno suprotno od onoga što zaista piše.

:: Isto kao i kod drugih TALENATA, DAROVA - dar ili talenat da neko može da primi veru, i da veruje bez idiotskog i detinjastog KONSTANTNOG zapitkivanja i nestrpljivosti da mu se da `ODMAH I SVO ZNANJE` - je različit od pojedinca do pojedinca... Neko `ima` to u sebi, a neko ga nema... Neko je evoluirani majmun, superiorniji od šimpanzi - a neko je malo više od toga..

Primanje vere nije ni dar ni talenat, več stvar indoktrinacije u ranom dobu. Zašto misliš da su religije skoro striktno geografski rapodeljene? Da li je slčajno što je lik iz Meke, rođen u muslimanskoj zemlji, imao talenat baš za islam, a ti, rođen u pravoslavnoj zemlji baš si dobio dar za pravoslavlje?

:: Isto kao što ja ne mogu da mrzim nekoga ko bolje svira klavir od mene, brže trči, više podiže na benču, bolje slika, itd, itd - JER IMA DAR/TALENAT ZA TO, tako i ja, koji verujem, MOGU da razumem one koji prosto nemaju taj neki `pečat` od Boga u sebi, nemaju nikakvo plodno tle u svojim dušama ili umovima, pa se u njima nikakva vera ne može ni primiti, ili jako teško..

Mislim da očajnički pokušavaš da braniš verovanje čiji bi nedostatak uništio tvoj emotivni mir i životni smisao. Duboko u sebi si svestan da su tvoje pozicije neodbranjive ali ti sledi borba sa samim sobom a ne sa nevernicima.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mixer93 Re: ok 12.07.2012. 14:00 #430784

status: user
broj poruka: 4187
Izvini dex, ali mislim da ipak ne znas sta si rekao... Ili ne znas sta govoris.
Sam pojam VEROVANJE? Sta hoces da kazes sa tim? Jesi li ti upoznao svog praprapra dedu? Sta sad? To znaci da nije postojao? Pa otkud si ti onda ovde?
Razmisli malo o tome dublje, mislim, respect stariji si, ali govoris neke stvari kao da imas 15godina.


:: Sam pojam VEROVANJE je meni dovoljno da shvatim da se radi o gluposti koja god ona bila i u kom god obliku
::
:: Verujes u nesto, sta god to bilo, bez ikakvih osnova, jer ti neko rekao, procitao i slicno. Ne mislis svojom glavom nego verujes..
::
:: Ovce su za shishanje, toliko gladi u svetu a
:: Katolicka Pravoslavna pa i jevrejska crkva ne zna se ko je bogatiji
::
:: Cpu:AMD Phenom II x6 1055 T @3.4 Gh
:: Ram:10 Gb KingstonHyperXgenesis@1600MH
:: GPU:470gtxGigabyte+ProLima Mk-1
:: MBO:AM3+ Asus M5A9
:: Case:CoolerMasterElite43
:: PSU:Chieftec 650w a8
:: CpuCooler:TitanVanes
:: Mis: Mx51
:: Dell 22
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @mix 12.07.2012. 14:13 #430791

status: user
broj poruka: 17084
Pa nisam ni video Mamuta ili veliu belu ajkulu uzivo, pa ne znaci da ne postoje... Nesto su cinjenice nesto je samo i nista vise sem rekla kazala bez ikakvih osnova ili logike.

Ne kapiram ovo sa dedom?

Cpu:AMD Phenom II x6 1055 T @3.4 Ghz
Ram:10 Gb KingstonHyperXgenesis@1600MHz
GPU:470gtxGigabyte+ProLima Mk-13
MBO:AM3+ Asus M5A97
Case:CoolerMasterElite430
PSU:Chieftec 650w a85
CpuCooler:TitanVanesa
Mis: Mx518
Dell 22


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mixer93 Re: @mix 12.07.2012. 14:19 #430793

status: user
broj poruka: 4187
I ti mislis onda da je ceo svemir, sve, bukvalno SVE nastalo od cega? Samo od sebe? Please... A i ako postoje vanzemaljci, mislis da su oni to sve napravili? Svasta...
Nema veze, zurim na posao... Zavrsio sam sa temom, posto ovo ide u prazno, samo se bacaju komentari, nigde ne vodi rasprava. :)


:: Pa nisam ni video Mamuta ili veliu belu ajkulu uzivo, pa ne znaci da ne postoje... Nesto su cinjenice nesto je samo i nista vise sem rekla kazala bez ikakvih osnova ili logike
::
:: Ne kapiram ovo sa dedom
::
:: Cpu:AMD Phenom II x6 1055 T @3.4 Gh
:: Ram:10 Gb KingstonHyperXgenesis@1600MH
:: GPU:470gtxGigabyte+ProLima Mk-1
:: MBO:AM3+ Asus M5A9
:: Case:CoolerMasterElite43
:: PSU:Chieftec 650w a8
:: CpuCooler:TitanVanes
:: Mis: Mx51
:: Dell 22
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 12.07.2012. 14:30 #430794

status: user
broj poruka: 4744

Stalno pokusavam da se ne upustam u ovakve stvari.

Neka onaj ko veruje, veruje.

Ali problem je sto ima onih koji zele da mi nametnu svoje verovanje.

Sto nece da moze.

Oni su ti koji cine da licim na tvrdokornog ateistu iako stvari nisu tako jednostavne za mene, ako ni zbog cega drugog onda zbog necega drugog.

@Mixer
Druze, malo izguglaj ili saznaj na bilo koji nacin o raznim teorijama kao npr. teoriju o Multiverzumu pa ces poceti da shvatas kako je nesto nastalo iz nicega, odnosno da `nista` ne postoji. Kazem ti cisto kao informaciju.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @mix 12.07.2012. 14:32 #430795

status: user
broj poruka: 17084
Ako ides logikom da nista ne moze da nastane samo od sebe a o tome ti pricas, ko je stvorio tog tvog boga? Otkud on? Kako se on pojavio?

Sad ces ti da kazes pa on je bog on moze da sam sebe stvori od nicega...
Aj ti dokazi da bog ne postoji.

Pa onda isto tako moze i vreme kao i prostor da se stvori iz nicega, nigde nisam rekao da ja verujem u vanzemljce ili slicno tj. da su nas oni stvorili.

SVAKA TEORIJA JE JAKA ONOLIKO KOLIKO SE MOZE OSPORAVATI I POKUSAVATI DA SE OBORI. AKO NE MOZE DA SE OBORI ONDA JE JAKA I IMA TEZINU.

Dakle ako ja kazem da je kreator svemira i univerzuma crveni zmaj sa tri uveta i 4 oka, koji zivi u sredistu sunca i on je jedini i pravi bog i kretor svemira.
Aj sad meni ti dokazi da nije tako?

Vidis kako je slaba teorija ili verovanje jer ne moze da se ospori. Jednostavno nema tezinu.

Za razliku od nekih cinjenica i zakona koji vaze za nasu planetu.

Zabole me otkud mi ovde, planete, svemir, ali ne mogu da prihvatim teoriju da nas je stvorilo magicno bice po nekoj knjizi u kojoj nema nijedan jedini jebeni datum.

U toj bibliji cuda bre bila svaki dan,
a u ovo moderno vreme kad postoji tv radio internet gde se odmah ceo svet obavesti i vidi i analizira, nesto nema cuda kao u bibliji, cudno...

Cpu:AMD Phenom II x6 1055 T @3.4 Ghz
Ram:10 Gb KingstonHyperXgenesis@1600MHz
GPU:470gtxGigabyte+ProLima Mk-13
MBO:AM3+ Asus M5A97
Case:CoolerMasterElite430
PSU:Chieftec 650w a85
CpuCooler:TitanVanesa
Mis: Mx518
Dell 22


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragg Re: @dragg 12.07.2012. 14:33 #430796

status: user
broj poruka: 2270
:: Još samo ovo
:: `Razdvajenje svetlosti od tame je besmisleno
::
:: A šta misliš o ovome

:: `The standard cosmological model of how the Universe evolved tells us that by about 400 000 years after the Big Bang, the Universe had cooled to about 3000 degrees Kelvin, a temperature low enough for all the electrons and protons to combine, forming neutral hydrogen from the ionised gas. Electrons in neutral hydrogen (as in other atoms or molecules) absorb photons very efficiently, so a universe full of neutral hydrogen is opaque.
:: The COBE and WMAP maps show us the Universe during its opaque stage, at the beginning of the ‘dark ages’ of the Universe.
::
:: opaque - neproziran, nepropustljiv za fotone, to jest za svetlos

:: `The first phase change of hydrogen in the universe was recombination, which occurred at a redshift z = 1100 (400,000 years after the Big Bang), due to the cooling of the universe to the point where the rate of combination of an electron and proton to form neutral hydrogen was higher than the ionization rate of hydrogen. The universe was opaque before recombination because photons scatter off free electrons (and, to a significantly lesser extent, free protons), but it became transparent as more and more electrons and protons combined to form hydrogen atoms. While electrons in neutral hydrogen (or other atoms or molecules) can absorb photons of some wavelengths by going to an excited state, a universe full of neutral hydrogen will be relatively opaque only at those wavelengths, and transparent over most of the spectrum. The Dark Ages start at that point, because there are no light sources yet other than the gradually darkening cosmic background radiation.`
::
:: Dakle, bilo je nečega poput `razdvajanja svetlosti od tame`.

Razmena svetlih i tamnih faza bilo i pre toga. Pri nastanku, svemir je bio potpuno mračan, jer zbog velike koncetracije kolizija životni vek fotona je bio jako kratak. Nakon širenja, svemir je u jednom trenutku postao dovoljno `redak` da svetlost može da se probije, što danas zovemo mikrotalasno pozadinsko zračenje. POsle je i sledila opisana mračna faza. Ipak, to nije nikakvo razdvajanje 2 različita entiteta (svetlosti i tame) već manje ili veće prigušenje ili propuštanje svetlosti. Ovd se postavlja i pitanje da li je zračenje ili prigušenje talasnih dužine koje mi ne vidimo svetlost ili tama? Uostalom, kako ćeš objasniti da je voda postojala pre ovog razdvajanja? Čak i pre svetlosti?

:: Savetujem ti, ako MOŽEŠ, da se ne frljaš OLAKO izrazima `glupost ovo ili ono`, jer kada se ljudi koji imaju aspiracije ka tome da budu smatrani za `učene, prosvetljene`, itd. OLAKO frljaju takvim izrazima za tuđe hipoteze, samo pokazuju da su infantilni, i da zbog te infantilnosti i SLEPAČKOG PONOSA SOBOM, oni zapravo nikada neće steći neka dublja znanja, i zapravo koriste svoju `učenost` kao masku kojom prikrivaju sopstvenu plitkoumnost

Bez osnova si nipodaštavao sposobnost starih naroda (i dece i pastira) da znaju šta je godina i šta je `mnogo godina`. Nisi se potrudio da proveriš podatke a nisi morao da ideš dalje od postova na ovoj temi. Ako ti je glupost preteška reč za to, onda si u najmanju ruku bio neoprezan.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @mix 12.07.2012. 14:43 #430800

status: user
broj poruka: 17084
Samo zato sto ne mozemo trenutno da objasnimo nesto ili ne razumemo,
to ne znaci da moramo po svaku cenu da nadjemo objasnjenje za to,
to se radilo ranije ako se secas stari grci i rimljani zajedno sa svim kao paganskim narodima, izmisljaju svoje bogove i ubijaju druge u njihovo ime, isto tako objasnjavaju sve pojave koje ne razumeju.

Grmljavina je ukratko naelektrisanje u oblacima - oni to nisu naravno znali pa su rekli to bogovi/zevs i ostali bacaju munje i gromove jer su ljuti

Oluje na morima i okeanima - sudaranje tople i hladne struje kao i vazdusnih masa - posejdon to radi on je bog mora

Sad vec vidis patern.

Uvek se okretalo bilo kakvom objasnjenju a kada nema nikakvog dobro je i magijsko, e vidis meni nije.

Pre cu da kazem ne znam, nego da kazem ma to je magija hokus pokus magicno bice sa neba bog alah isus , samo radi svoj posao...

Kompjuter kao i sve ostalo radi po nekim pravilima i zakonima, dakle ne mozes da ubacis INTEL cpu u plocu i da se sutra probudis a unuta eto gle cuda AMD cpu i komnpjuter radi , a niko ga preko noci nije dirao, ti verujes da to moze bog ili bilo koje magicno bice da uradi?! Ti to stvarno mislis?


Cpu:AMD Phenom II x6 1055 T @3.4 Ghz
Ram:10 Gb KingstonHyperXgenesis@1600MHz
GPU:470gtxGigabyte+ProLima Mk-13
MBO:AM3+ Asus M5A97
Case:CoolerMasterElite430
PSU:Chieftec 650w a85
CpuCooler:TitanVanesa
Mis: Mx518
Dell 22


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragg Re: Re: @mix 12.07.2012. 14:45 #430801

status: user
broj poruka: 2270
:: I ti mislis onda da je ceo svemir, sve, bukvalno SVE nastalo od cega? Samo od sebe? Please... A i ako postoje vanzemaljci, mislis da su oni to sve napravili? Svasta..
:: Nema veze, zurim na posao... Zavrsio sam sa temom, posto ovo ide u prazno, samo se bacaju komentari, nigde ne vodi rasprava. :

Zakoni fizike dozvoljavaju da svemir nastane ni iz čega. Problem da to shvatimo je u tome što naš pojam `ničega` ne odgovara kvantno mehaničkom modelu `ničega`. U kv. mehanici `ništa` je samo u proseku ništa i stanje nulte energije sistema ne postoji. Ništa je jedna kvanta čorba u kojoj energija mora da bude 0 samo u intervalu Plankovog vremena, a unutar njega može da se dešava svašta. Virtuelne čestice se stvaraju ni iz čega (pozajmljuju energiju iz budućnosti) sudaraju se, anihiliraju i vraćaju energiju koju su pozajmili, tako da u proseku energija ostaje 0. Jedna kvantna fluktuacija može da poremeti proces i izazove stvaranje stvarne materije i energije, sa jedne strane, i `energije praznog` ili negativne energije na drugoj strani. Dok god im je suprotan predznak i zbir 0, što stiče fizike-sve je u redu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @mix 12.07.2012. 14:49 #430804

status: user
broj poruka: 17084
Dakle, daj mi jedno cudo pod cudom smatram nesto za sta nepostoji cak ni 0.1% sanse da se desi, dakle nesto nemoguce.

Ako postoji 0,001% sanse za nesto to nije cudo nego je moguce sa malim sansama, kao kad kazu lekari 1% sanse su mu da prezivi, pa covek prezivi neku bolest.

Daj neko cudo tipa kip slobode se pojavio u sred evrope preko dana ili slicno.

Bog pise knjige kao dokaz d apostoji, zove vas u crkvu, dakle na sva vrata se oglasava da postoji, ali nikao nece da se pokaze pred celim svetom ?!?!?!?!

Cpu:AMD Phenom II x6 1055 T @3.4 Ghz
Ram:10 Gb KingstonHyperXgenesis@1600MHz
GPU:470gtxGigabyte+ProLima Mk-13
MBO:AM3+ Asus M5A97
Case:CoolerMasterElite430
PSU:Chieftec 650w a85
CpuCooler:TitanVanesa
Mis: Mx518
Dell 22


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad Re: :) 12.07.2012. 15:01 #430809

status: user
broj poruka: 4744

Sad sam video ovo. Jel` bre, baki, jel` ti ovo meni, a?
`Os da malo uporedimo ko je vise citao, ti ili ja...
Auu... :p


:: http://tiny.cc/epzbh
::
:: https://www.mojdom.rs http://tiny.cc/msvoj
:: Athlon II x3 455 - MSI 770 C45 - 6 GB DDR3 - Hitachi 500GB+750GB - Powercolor 6850 - LC6650GP3 V2.3 - Xigmatek Asgard - Philips 222EL LED - Genius Navigator 53
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 12.07.2012. 15:03 #430810

status: user
broj poruka: 4744

Ljudi, resio sam da osnujem Crkvu.
Pozivam vas da me sledite na jednom uzbudljivom duhovnom putu.

Za pocetak, platite putarinu na blagajni.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 8 OD 9  
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646115.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs