Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Tržište
Najsvezije impresije iz Srbistana...
STRANA 1 OD 3  
MaliAbner Najsvezije impresije iz Srbistana... 07.08.2013. 19:14 T54142

status: user
broj poruka: 7761
Elem evo mojih najsvezijih impresija iz Srbistana:

Jeina zemlja na svetu gde platne kartice funkcionisu samo ako ih prvo stavite u plasticnu kesu pa onda provucete kroz citac kartica... KEVA...
Cekanje na kasi prouzrokovano kesom 15min...

Narucis DELL opremu (u EWE ti ga na) od 4K evra u duplikatu tj. ukupno 8K evra i covek koji radi dostavu zove telefonom iz kombija i kaze kako nema gde da parkira pa ako neko moze da sidje dole da potpise dostavnicu i preuzme narucene racunare...
Tog baju bih na licu mesta streljao pogotovu kad sam ga video kako pretura po kutijama i kako ih baca ali nisam bio pri oruziju...


Narucis 20 kutija papira (sto a4 sto a3) ista stvar kao i sa narucenim racunarima...

Kolega iz Italije renta stan za koji mu dodje infostan sa zaostatkom placenih komunalija za prethodnih 6 meseci... hajde objasni ti njemu kako je to moguce... Kolega dobro dosao na Balkan...

Hoces da uplatis kredit za prevoz (bus+) a trafikant kaze nemam sitno da ti vratim do 1000 dinara dodji drugi put...

Posaljes pare iz inostranstva na devizni tekuci racun a kad hoces da podignes vise para moras da das izjavu za sta ti treba toliko para, naravno niko te nije nista pitao kad si prebacio te iste pare na taj racun... izjava je bila idem da se opijam tri meseca neprekidno... cudan pogled bankarske cinovnice uz ne prihvatanje tog obrazlozenja, naravno nisam pristao na drugo sto je istu mnogo iznerviralo...

Zenska ulazi u tramvaj sa stalnom kontrolom pridje kontrolorka i pita je za kartu ova odgovara da nema ali kaze da ce se skinuti, ja izdrzah nekih 5 sekundi i rekoh `izvinite gospodjo mozete poceti sa tim skidanjem nemamo mi ceo dan`... cudno me pogledase putnica bez karte i kontrolorka puna razumevanja za putnike bez karte a supruga koja je bila u mom drustvu crce od smeha...
Ono govori srpski da te ceo svet razume...

Srbija, jedna i jedinstvena te kao takva neunistiva...

Bem ti klesta mozda je nostalgija bila bolja varijanta...

Citat:
`Rodbinsko-partijsko-naslednicki odnosi su nam stvorili tragicnu
i intelektualno slabo razvijenu klasu ljudi koji vode drzavu, zato smo...`

Tomato Republic Of Serbia, BRE !!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ilicstefan Pa što se onda vraćaš kada ti se ne sviđa? 07.08.2013. 19:21 #507792

status: user
broj poruka: 1577

Kako Electronic Arts pravi igre

http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
codeus .. 07.08.2013. 19:27 #507795

status: user
broj poruka: 4054

dobro dosao na mars :)

i ja se pitam kako do sada nisam prikupio dovoljno plutonijuma da dignem ovo cudo od zemlje gore u nebo !!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: .. 07.08.2013. 19:39 #507798

status: user
broj poruka: 7761
Jedino da udruzimo sredstva...

@ilicstefan
Ti si izgleda provalio onu foru sa kesom pa sad zgrces lovu...
Elem da zadovoljim tvoju radoznalost nasao sam dobro placen posao ovde u srbistanu pa sam se vratio... ali to ne mora da znaci da je za stalno... bolja ponuda uvek eliminise losiju mada sam dve bolje propustio da bih se vratio...

Citat:
`Rodbinsko-partijsko-naslednicki odnosi su nam stvorili tragicnu
i intelektualno slabo razvijenu klasu ljudi koji vode drzavu, zato smo...`

Tomato Republic Of Serbia, BRE !!!

::
:: dobro dosao na mars :
::
:: i ja se pitam kako do sada nisam prikupio dovoljno plutonijuma da dignem ovo cudo od zemlje gore u nebo !
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict u duhu teme 07.08.2013. 19:59 #507804

status: user
broj poruka: 4515
volej u mozak !

http://www.alo.rs/v-i-p/estrada/zbog-stanije-i-filipa-sam-odustala-od-lecenja/26984

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ilicstefan re 07.08.2013. 20:05 #507806

status: user
broj poruka: 1577
Čudno mi je što pljuješ po svemu što ima veze sa Srbijom a opet vraćaš se nazad iako svuda na velika zvona navodiš da je banana država. Čak ti i u potpisu stoji.

Jeste da nam država nije sjajna, to stoji, ali čovek bi pomislio da bi prvom prilikom digao ovu celu državu u vazduh.

Zbog toga mi je čudno.

Kako Electronic Arts pravi igre

http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
quna ... 07.08.2013. 21:22 #507824

status: user
broj poruka: 1636
Pa ti si covece jedva zivu glavu izvukao! Ali nije to nista, ja danas krenem po cigarete do trafike, pritisnem dugme da pozovem lift, a ono lift zauzet! Izgleda se neki prostak uvukao u njega pre mene i krenuo ka svom spratu!

i5 750 : cm 212+ : ga-p55-usb3 : 2x2gb geil black dragon : gainward gts250 512mb : samsung f3 500gb : creative audigy : corsair tx650 : xigmatek asgard : benq g2750 a4tech x7

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
silja1987 ... 07.08.2013. 21:28 #507826

status: user
broj poruka: 220
Ahahaha quna brate, ista situacija al ista....

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mortificat Re: ... 07.08.2013. 21:29 #507827

status: user
broj poruka: 3519
Genijalno matori...

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
http://www.youtube.com/watch?v=2l-H08HRZfQ


:: Pa ti si covece jedva zivu glavu izvukao! Ali nije to nista, ja danas krenem po cigarete do trafike, pritisnem dugme da pozovem lift, a ono lift zauzet! Izgleda se neki prostak uvukao u njega pre mene i krenuo ka svom spratu!
::
:: i5 750 : cm 212+ : ga-p55-usb3 : 2x2gb geil black dragon : gainward gts250 512mb : samsung f3 500gb : creative audigy : corsair tx650 : xigmatek asgard : benq g2750 a4tech x7
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Dopuna utisaka... 07.08.2013. 21:32 #507828

status: user
broj poruka: 7761
Pre sat vremena se pojavio momak iz SBB-a usao u stan i izvinio se sto kasni u odnosu na dogovoreno vreme, odradio zamenu HD prijemnika, zamenio pre par meseci zamenjen modem naprednijim modelom sa WiFi konekcijom neki Cisco EPC3925...

Sve to je odradio i nije trazio nikakvu kintu poput prethodnika...

@ilicstefan
Koliko vidim ti si i dalje patriota i to je dobro...
Ali imas ociglednih problema sa ocima...
Tako da ti je moj prijateljski savet da se pod hitno obratis oftamologu buduci da paradajz (za nekoga ribizla) i banana nikad nisu bili, niti ce biti isto...

Citat:
`Rodbinsko-partijsko-naslednicki odnosi su nam stvorili tragicnu
i intelektualno slabo razvijenu klasu ljudi koji vode drzavu, zato smo...`

Tomato Republic Of Serbia, BRE !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Miskonius Eeeeeeh.... 07.08.2013. 21:38 #507830

status: user
broj poruka: 4420


Tek prvi dan....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Eeeeeeh.... 07.08.2013. 21:42 #507832

status: user
broj poruka: 7761
Ne radim vec nedelju dana a ovo se nakupilo u dve nedelje...

Naravno prva nedelja je bila rezervisana za JAT (pre promene imena)...

Sine rekord pet kofera je stiglo u PET jebenih dana... prosek do kesice kofer po danu...

Stigla je i legendarna Vitra T-Chair...

Ali do sada mi je najjaca bila KESA... izgleda da se u srbistanu sve vrti oko kese...

Udjem u Maxi u Vasinoj i kupim kokisku i veliko pakovanje noblica da obidjem prijatelje u staroj raspaloj firmi a kasirka me pita treba li vam kesa, rekoh pa necu valjda da nosim u rukama kupljeno...

A ona meni MALA VAM JE DVA DINARA A VELIKA PET!!!

Ko u pesmi...

U svetu imas jedan dan bez plastike i tada ti naplacuju ali ovi to rade na nervnoj bazi...

Jebem ti klesta neko bi trebalo da napise adekvatni `Vodic Za Autostopere Kroz Srbistan`, u originalnom delu je bitan bio peskir a u Srbistanu plasticna kesa...

Citat:
`Rodbinsko-partijsko-naslednicki odnosi su nam stvorili tragicnu
i intelektualno slabo razvijenu klasu ljudi koji vode drzavu, zato smo...`

Tomato Republic Of Serbia, BRE !!!

::
::
:: Tek prvi dan...
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 bas mi je zanimljivo da citam 07.08.2013. 21:48 #507834

status: user
broj poruka: 4662
Ali stvarno je paradajz, banana od drzave :)) ocekujmo neocekivano xD :D

Juce sam bas pricao sa drugarom otisao do Norveske da poseti brate, gorivo im je jeftinije od sladoleda xDD a mi ce mo ovde da teramo kola na sladoled(jeftiniji je) I extra :D





AMD Phenom II 960T 3.5Ghz
MSI 870S-C45
Patriot 2x2GB DDR3 1600MHz
WD3200AAKS 320GB
WD10EARS 1TB
Gigabyte Windforce 6870OC 1GB GDDR5
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 7 RTM 7600 64-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Miskonius Re: Re: Eeeeeeh.... 07.08.2013. 21:51 #507836

status: user
broj poruka: 4420

`Mala nuzda jedan, a velika dva...`

::

:: A ona meni MALA VAM JE DVA DINARA A VELIKA PET!!
::
:: Ko u pesmi..
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 U Maxiju 07.08.2013. 22:00 #507839

status: user
broj poruka: 1234
dele obične kese besplatno.

Trafikant koji nema sitno do 1.000 dinara?
Sad da krenemo redom, svaka trafika ima sitno do 5.000 dinara kusur.
Iskuliro te lik.


https://www.bambimobil.blogspot.com

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Re: u duhu teme 07.08.2013. 22:01 #507840

status: user
broj poruka: 6088
Ovo je pre aperkat fataliti. Sacuvaj Boze i sakloni ovakvih pacijenata!


http://www.youtube.com/watch?v=uPzMWU8ZUXU http://www.youtube.com/watch?v=TUc3WXCzAbE http://www.youtube.com/watch?v=5e2ATpV5IKA



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kelt ... 07.08.2013. 22:08 #507841

status: user
broj poruka: 394
Covece,tebi je 99% postova o mrskoj ti drzavi Srbistanu.Mislim da je svako shvatio tvoje frustracije sa pomenutom nam rodnom grudom ali ne mogu da skapiram tvoju kuknjavu kad godinama ne zivis ovde.Ja sam mogao da biram da radim 10 godina u inostranstvu i da ja(i moja deca) ne moraju da mrdnu dupetom vise ili da idem na par meseci godisnje i trpim ostatak godine sve ovo sto ti opisujes.Izabrao sam ovo drugo,mozda sam lud,mozda mozes da me klasifikujes kao patriJotu.Koliko god ima losih stvari ovde(a ima ih mnogo) ima i dobrih kojih nema u pecalbi.Uzivaj ti tamo gde mislis da je najbolje i pusti nas da brinemo nase brige.).
Inace to za platnu karticu i kesu prvi put cujem a karticu koristim svakodnevno.Mozda je tvoja previse namagnetisana pa umesto da ti skidaju kintu oni ti uplacuju pa moraju da se stite kondomom.
___________________________________
ERIN GO BRAGH


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb @Abnere 07.08.2013. 22:12 #507843

status: user
broj poruka: 6875
Nemoj da se ljutis,ali muka mi je od ljudi koji dodji iz inostranstva posle odredjenog vremena i pocnu da pljuju.
Izvini,nista licno.



Partizan se voli,za druge se navija,rece jednom Dusko Radovic


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever Re: Re: Eeeeeeh.... 07.08.2013. 22:20 #507845

status: user
broj poruka: 4866
Izvini Abnere ali pricas k`o da nikada nismo usli u Maxi.
Kese su besplatne, osim onih `pojacanih` velikih koje nisu ni 5 dinara, vec tipa 20.
Ali dobra ti je fora, nasmejao si me. :)
Dobrodosao nazad. .)
::
:: A ona meni MALA VAM JE DVA DINARA A VELIKA PET!!
::
:: Ko u pesmi..
::
:: U svetu imas jedan dan bez plastike i tada ti naplacuju ali ovi to rade na nervnoj bazi..
::
:: Jebem ti klesta neko bi trebalo da napise adekvatni `Vodic Za Autostopere Kroz Srbistan`, u originalnom delu je bitan bio peskir a u Srbistanu plasticna kesa..
::
:: Citat:
:: `Rodbinsko-partijsko-naslednicki odnosi su nam stvorili tragicn
:: i intelektualno slabo razvijenu klasu ljudi koji vode drzavu, zato smo...`
:: Tomato Republic Of Serbia, BRE !!!
::
:: ::
:: ::
:: :: Tek prvi dan...
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud što bacate hejt po čoveku... 07.08.2013. 22:28 #507847

status: user
broj poruka: 3737
Ništa nije preterao...
Mi smo kita od države i to je stanje...
Količina nekulture i prepametnih ljudi je neograničena...
ajte molim vas

support normality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad Re: bas mi je zanimljivo da citam 07.08.2013. 22:43 #507850

status: user
broj poruka: 4747

Pa mora da je gorivo jeftinije od sladoleda kad leze na nafti.
Kao sto je ovde zivot jeftiniji od sladoleda jer lezimo na groblju.


:: Juce sam bas pricao sa drugarom otisao do Norveske da poseti brate, gorivo im je jeftinije od sladoleda xDD a mi ce mo ovde da teramo kola na sladoled(jeftiniji je) I extra :
::
::
::
::
::
:: AMD Phenom II 960T 3.5Gh
:: MSI 870S-C4
:: Patriot 2x2GB DDR3 1600MH
:: WD3200AAKS 320G
:: WD10EARS 1T
:: Gigabyte Windforce 6870OC 1GB GDDR5
:: OCZ MXS-PRO 600
:: Windows 7 RTM 7600 64-bit
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 07.08.2013. 23:02 #507854

status: user
broj poruka: 18472
Sa mog aspekta gledista nije lepo imati konstantnu tendenciju da se plljuje nasa zemlja i narod.
Tacno je da je sve vise sljama i neinteligentnih ljudi-na kraju krajevaa meni je berza idealan pokazatelj ko smo i sta smo.
Ali nasuprot svemu tome ja volim svoju zemlju i narod i hvala Bogu da sam imao prilike da zivim u inostranstvu na raznim krajevima i mogu reci samo jedno da je pravi zivot samo ovde (ne odnosi se na ekonomski standard) ostalo je samo matrix.

E sad ono sto mene interesuje kad citam neke postove a i te kako me reakcija odredjenih clanova podseca na `Ti si uspeo,mlatis tamo pare a mi se ovde mucimo ` a nato sve pljujes po svojoj zemlji i nama Srbima..
Bez ikakve analize ovo se svodi na ljubomoru a naucno je dokazano da mi Srbi ne trpimo tudj uspeh a da se tudjoj nesreci radujemo vise nego svojoj sreci.
Ako je covek. uspeoi imso joa dva puta vise,svojim trudom je to stekao,nije nasao na putu!

Ovo je moje vidjenje,nisam nikog imenovao,moguce je da sam pogresno protumacio mafa sumnjam ali mi svakako smeta!

Superior Technology
Intel 3930K@4.8 Ghz/Asus Rampage IV Extreme/Corsair Dominator GT 32GB/MSI GTX680 Lightning/Samsung 830 256GB/Creative Titanium HD/Enermax Revolution 1050w/Dell 2709w/CM Stacker 832 i ostala cuda

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aco Realno 07.08.2013. 23:22 #507856

status: user
broj poruka: 2788
Rekao je sve kako i jeste. Da je nešto izmislio pa da ga napadnete. Čovek je navikao da živi normalno, a došao je ovde i nije mu mnogo trebalo da se prevrne.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kelt ... 07.08.2013. 23:42 #507862

status: user
broj poruka: 394
@aco

Cekaj...

-stavljanje kese na platnu karticu da bi proradila....nikad cuo
-kuriri...cuo vise puta,sreca nisam doziveo
-dug za komunalije se daje sa neplacenim zaostatkom bilo gde(gledamo americke filmove,valjda je tako) sa sigurno manjim pragom tolerancije nego ovde
-uplacivanje kredita(bilo sta vezano za prodavnice) i nemanje sitnih apoena za vracanje kusura....desilo mi se vise puta ovde kao i u inostranstvu
-podizanje para....nikad koliko dizem,desavalo se kod uplate tipa `daj dokaz odakle ti`
-kesa za 2 i 5 dinara u Maxiju....gde?Ako zivis ovde znas da su obicne kese dz svuda.Znaci da je cista laz.

I sta je to covek tacno rekao?Da nije pogresio Serbia i Siberia pa se iznenadio,po njegovim postovima mi to jedino pada na pamet jer sigurno nismo trenutno u istoj drzavi.

___________________________________
ERIN GO BRAGH


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mighty Re: Re: Re: Eeeeeeh.... 07.08.2013. 23:42 #507863

status: user
broj poruka: 1670
Koliko ja znam u nekoliko Maxi objekata u BG već neko vreme se naplaćuju i one obiične kese, koje iskreno jedva izdrže do kuće.

Bilo je i na nekom jutarnjem programu, potkačio kada sam išao na posao. Ako se sećam, u pitanju je kažu eksperiment, da vide da li će ljudi da krenu da nose platnene torbe, tj. cegere :)


:: Izvini Abnere ali pricas k`o da nikada nismo usli u Maxi
:: Kese su besplatne, osim onih `pojacanih` velikih koje nisu ni 5 dinara, vec tipa 20
:: Ali dobra ti je fora, nasmejao si me. :
:: Dobrodosao nazad. .
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Shomiman `Covece,tebi je 99% postova o mrskoj ti drzavi Srbistanu.` 07.08.2013. 23:49 #507867

status: user
broj poruka: 1187
`Covece,tebi je 99% postova o mrskoj ti drzavi Srbistanu.Mislim da je svako shvatio tvoje frustracije sa pomenutom nam rodnom grudom ali ne mogu da skapiram tvoju kuknjavu kad godinama ne zivis ovde.`

Ne pitaj se za kim covek kuka! Covek kuka za tobom, nezainteresovana mala nistarijo. Takvi zasluzuju sve sto im se desava...


`There`s someone in my head, but it`s not me?`
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 3  
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646126.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs